Results for DM-H Åben Klasse - 4. Division, gruppe 1
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Lb 30 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stvne navn | DM for Hold - 4. Division Gr 1 | Udskriftsdato | 06 april 2014 | |||
Stvne by | Haderslev | Udskriftstidspunkt | 13:42 | |||
Arrangr | Haderslev Svmmeklub & Dansk Svmmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stvne dato | 05 april 2014 |
Lb 30, 4X200m Frisvmning Damer, Finaler |
Europarekord Senior: Frankrig (1900) 7:38.33 2010-12-15 |
Nordisk Rekord Senior: SWE (1900) 7:41.91 2010-12-15 |
Dansk Rekord Senior: Sigma NS Damer (1900) 7:55.34 2009-04-19 |
Dansk Rekord Junior: KVIK Piger (1900) 8:10.39 2009-10-24 |
Plac. | Navn | Fdt | Point | FINA | 100m | 200m | Opnet | Status | ||
Klub | ||||||||||
1 | Triton Vejle Piger | 0 | 613 | 8:56.56 | ||||||
Vejle Svmmeklub Triton | ||||||||||
Agnes Astrup Christiansen | 1997 | 1:04.23 | 2:16.80 | 2:16.80 | ||||||
Ellen Nielsen | 2001 | 1:05.57 | 2:16.09 | 4:32.89 | ||||||
Martha Andersen | 1999 | 1:37.63 | 2:39.74 | 7:12.63 | ||||||
Line J. V. Hededal | 2001 | 1:10.56 | 1:43.93 | 8:56.56 | ||||||
2 | Avesome Girls | 0 | 573 | 9:08.89 | ||||||
Kolding SK | ||||||||||
Freja Hamann Larsen | 1999 | 1:03.86 | 2:12.45 | 2:12.45 | ||||||
Stine Knudsen | 1999 | 1:03.35 | 2:11.29 | 4:23.74 | ||||||
Lrke Toftgaard | 2001 | 1:10.41 | 2:25.78 | 6:49.52 | ||||||
Ida Kusk | 1999 | 1:06.70 | 2:19.37 | 9:08.89 | ||||||
3 | Delta Damer 4X200Fri | 0 | 536 | 9:20.95 | ||||||
Delta Svm | ||||||||||
Cathrine Skau Hansen | 1999 | 1:09.29 | 2:25.15 | 2:25.15 | ||||||
Mia Jensen | 1998 | 1:03.65 | 2:12.44 | 4:37.59 | ||||||
Enya Lindum Eskildsen | 2000 | 1:08.26 | 2:22.13 | 6:59.72 | ||||||
Alberte Pedersen | 1998 | 1:08.66 | 2:21.23 | 9:20.95 | ||||||
4 | S 68 Piger | 0 | 517 | 9:28.03 | ||||||
Svmmeklubben S 68 | ||||||||||
Sofie Rasmussen | 1999 | 1:08.40 | 2:17.17 | 2:17.17 | ||||||
Rebekka R. Andersen | 1996 | 1:05.98 | 2:16.88 | 4:34.05 | ||||||
Charlotte K. Jakobsen | 1996 | 1:09.21 | 2:23.92 | 6:57.97 | ||||||
Marie Brandt Pedersen | 2000 | 1:12.34 | 2:30.06 | 9:28.03 | ||||||
5 | Neptun Damer | 0 | 498 | 9:35.06 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
Marie Eske | 1999 | 1:09.26 | 2:23.59 | 2:23.59 | ||||||
Sofie Mller Srensen | 1998 | 1:05.54 | 2:18.33 | 4:41.92 | ||||||
Laura Blendstrup | 1999 | 1:10.73 | 2:27.65 | 7:09.57 | ||||||
Celina G Winther | 1999 | 1:10.54 | 2:25.49 | 9:35.06 | ||||||
6 | Stm Damer | 0 | 471 | 9:45.87 | ||||||
Swim Team Midtjylland | ||||||||||
Camilla Puk Jensen | 1998 | 1:44.92 | 2:52.62 | 2:52.62 | ||||||
Helena Rasmussen | 1998 | 1:14.63 | 2:27.13 | 5:19.75 | ||||||
Pernille Koch Sinding | 2002 | 1:20.73 | 2:35.92 | 7:55.67 | ||||||
Mette Hgild Svane | 2000 | 1:13.84 | 1:50.20 | 9:45.87 | ||||||
7 | Haderslev Piger Disk | 0 | 471 | 9:45.98 | ||||||
Haderslev Svmme Klub | ||||||||||
Clara Franck | 1999 | 1:10.24 | 2:23.09 | 2:23.09 | ||||||
Didde Meyer | 2001 | 1:21.20 | 2:46.80 | 5:09.89 | ||||||
Julie Oxenvad | 1997 | 1:05.98 | 2:14.75 | 7:24.64 | ||||||
Maiken Morsing | 1997 | 1:07.45 | 2:21.34 | 9:45.98 | ||||||
8 | Lyseng Girls Disk | 0 | 456 | 9:52.22 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
Mia Seehausen | 2001 | 1:08.65 | 2:22.10 | 2:22.10 | ||||||
Nina Hjris Jrgensen | 1992 | 1:06.82 | 2:18.11 | 4:40.21 | ||||||
Marie Juhl Jensen | 1996 | 1:15.02 | 2:36.70 | 7:16.91 | ||||||
Anna Sofie Lomholt | 2000 | 1:13.39 | 2:35.31 | 9:52.22 | ||||||
9 | Horsens Piger 2 | 0 | 454 | 9:52.83 | ||||||
Horsens Svmmeklub | ||||||||||
Cecilie Grndal | 2002 | 1:51.19 | 3:02.75 | 3:02.75 | ||||||
Cecilie B. Andersen | 2001 | 1:17.20 | 2:28.43 | 5:31.18 | ||||||
Karen Krogh Lund | 1996 | 1:18.24 | 2:31.16 | 8:02.34 | ||||||
Josefine Due Christensen | 2001 | 1:14.61 | 1:50.49 | 9:52.83 | ||||||
10 | Odder Piger | 0 | 408 | 10:14.27 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
Helene G. Nedergaard | 1999 | 1:10.10 | 2:24.15 | 2:24.15 | ||||||
Cecilie Dalgas | 2000 | 1:09.84 | 2:25.41 | 4:49.56 | ||||||
Kirstine Thordahl Jensen | 2000 | 1:19.00 | 2:40.68 | 7:30.24 | ||||||
Camilla Hein Saugmann | 1999 | 2:00.81 | 2:44.03 | 10:14.27 | ||||||
11 | Errits Piger 1 | 1900 | 343 | 10:51.13 | ||||||
Errits Gymnastik Og IF | ||||||||||
Liselotte Baxter | 1998 | 1:12.82 | 2:32.95 | 2:32.95 | ||||||
Sandra Kristensen | 1999 | 1:19.67 | 2:48.11 | 5:21.06 | ||||||
Kathrine Trster | 1997 | 1:17.34 | 2:48.81 | 8:09.87 | ||||||
Christine Larsen | 1998 | 1:16.45 | 2:41.26 | 10:51.13 | ||||||
- | Durup Damer | 0 | DSQ | 2 badedragter | ||||||
Durup IF | ||||||||||
Andrea K. Pedersen | 2000 | 1:27.36 | 2:59.49 | 2:59.49 | ||||||
- | Haderslev Piger | 0 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Haderslev Svmme Klub | ||||||||||
Clara Franck | 1999 | 1:09.11 | 2:23.93 | 2:23.93 | ||||||
- | Lyseng Big Girls | 0 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
Mia Seehausen | 2001 | 1:08.27 | 2:53.01 | 2:53.01 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 06 april 2014 |
Licens til Haderslev Svmme Klub | Udskriftstidspunkt | 13:42 |