Resultat för Hjørring Park Vendia Swim Cup
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Hjørring Park Vendia Swim Cup | Udskriftsdato | 26 april 2014 | |||
Stævne by | Hjørring | Udskriftstidspunkt | 12:31 | |||
Arrangør | Svømmeklubben S 68 | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 25 april 2014 |
Løb 18, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Kajsa G. Christensen | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 1:37.08 | ||||||
2 | Rosalie Viola Ryding | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 1:54.87 | ||||||
3 | Nanna Nørgaard | 2004 | Horsens Svømmeklub | 1:55.96 | ||||||
4 | Astrid Rønn Olesen | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 1:57.79 | ||||||
5 | Camilla Porsdal | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 1:58.88 | ||||||
6 | Katrine Bonefeld | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 1:59.90 | ||||||
7 | Catrine Porsdal | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 2:03.86 | ||||||
8 | Josefine Høgh | 2005 | Svømmeklubben S 68 | 2:15.76 | ||||||
- | Karla Marie Fæster | 2004 | Sigma Swim Birkerød | DSQ | ej forts bev | |||||
Løb 18, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Anne Føyn | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 1:18.88 | ||||||
2 | Clara Gjerløv | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 1:18.92 | ||||||
3 | Thea Søe Bach | 2002 | Thisted Svømmeklub | 1:21.25 | ||||||
4 | Victoria Haahr Pallesen | 2002 | Svømmeklubben SMUT Terndrup | 1:23.06 | ||||||
5 | Cecilie Porsdal | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 1:29.04 | ||||||
6 | Ida Rom Weikert | 2002 | Brønderslev SK08 | 1:30.61 | ||||||
7 | Sofie Bach Nielsen | 2003 | Horsens Svømmeklub | 1:32.07 | ||||||
8 | Lea Serup Schøn | 2002 | Aalborg Svømmeklub | 1:33.67 | ||||||
9 | Stine Marie Andersen | 2003 | Kristiansand Svømmeallianse | 1:34.75 | ||||||
10 | Maibritt Christensen | 2003 | Svømmeklubben SMUT Terndrup | 1:35.28 | ||||||
11 | Cecilie V Jensen | 2002 | Svømmeklubben S 68 | 1:36.17 | ||||||
12 | Lærke Høgsted | 2003 | Svømmeklubben S 68 | 1:36.90 | ||||||
13 | Signe Thomsen | 2003 | Svømmeklubben SMUT Terndrup | 1:36.92 | ||||||
14 | Caroline Rytter Nielsen | 2002 | Aalborg Svømmeklub | 1:38.45 | ||||||
15 | Lærke Asmussen | 2003 | Svømmeklubben S 68 | 1:39.85 | ||||||
16 | Emilia Juhl Leiszner | 2002 | Horsens Svømmeklub | 1:41.00 | ||||||
17 | Maiken Kjærsgaard | 2002 | Svømmeklubben S 68 | 1:42.27 | ||||||
18 | Johanne Jensen | 2002 | Brønderslev SK08 | 1:42.60 | ||||||
19 | Cecilie V Christensen | 2002 | Brønderslev SK08 | 1:43.95 | ||||||
20 | Zarah Heden Mortensen | 2002 | Svømmeklubben S 68 | 1:47.03 | ||||||
21 | Nanna Bak | 2002 | Svømmeklubben S 68 | 1:52.14 | ||||||
22 | Mia Kunoe Tarp | 2002 | Svømmeklubben S 68 | 2:04.63 | ||||||
23 | Ida Troldborg | 2003 | Aabybro Idrætsforening | 2:08.92 | ||||||
Løb 18, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Katrine Bukh Villesen | 2000 | Thisted Svømmeklub | 1:12.08 | ||||||
2 | Tova Olsson | 2001 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 1:15.04 | ||||||
3 | Emma A Andersen | 2000 | Aalborg Svømmeklub | 1:15.18 | ||||||
4 | Maria M. Porsmose | 2000 | Aalborg Svømmeklub | 1:15.79 | ||||||
5 | Amalie Bærentsen | 2000 | Aalborg Svømmeklub | 1:17.21 | ||||||
6 | Josefine Due Christensen | 2001 | Horsens Svømmeklub | 1:18.09 | ||||||
7 | Stefanie Brun Koch | 2001 | Aalborg Svømmeklub | 1:19.51 | ||||||
8 | Othine Ruenes | 2001 | Kristiansand Svømmeallianse | 1:21.32 | ||||||
9 | Ida Bøgh Hald | 2001 | Skovbakken Svømmeafdeling | 1:21.37 | ||||||
10 | Nikoline Østerberg | 2000 | Skovbakken Svømmeafdeling | 1:21.69 | ||||||
11 | Marie Hinna | 2000 | Stavanger Svømme Club | 1:21.79 | ||||||
12 | Anne Rasmussen Sand | 2000 | Svømmeklubben SMUT Terndrup | 1:21.80 | ||||||
13 | Line Johannsen | 2001 | Skovbakken Svømmeafdeling | 1:22.41 | ||||||
14 | Kirstine Frandsen | 2001 | Swim Team Neptun | 1:22.64 | ||||||
15 | Victoria Klintrup Jespers | 2001 | IHF Svømning | 1:23.82 | ||||||
16 | Signe Rosendal | 2000 | Aalborg Svømmeklub | 1:24.77 | ||||||
17 | Lærke Juul Nielsen | 2000 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:24.90 | ||||||
18 | Emma Lund | 2000 | Aalborg Svømmeklub | 1:25.31 | ||||||
19 | Celine Abrahamsen | 2001 | Stavanger Svømme Club | 1:25.47 | ||||||
20 | Sille Ibsen | 2001 | Horsens Svømmeklub | 1:26.37 | ||||||
21 | Julie Lund | 2000 | Svømmeklubben Grindsted | 1:27.12 | ||||||
22 | Nikoline Fabrin Lund | 2001 | Horsens Svømmeklub | 1:27.33 | ||||||
23 | Emma Viborg Larsen | 2001 | Brønderslev SK08 | 1:27.96 | ||||||
24 | Michelle Pedersen | 2000 | Svømmeklubben SMUT Terndrup | 1:29.81 | ||||||
25 | Anne Rytter | 2000 | Swim Team Neptun | 1:30.74 | ||||||
26 | Camilla D. Hansen | 2000 | Svømmeklubben S 68 | 1:33.35 | ||||||
27 | Signe Christensen | 2001 | Svømmeklubben S 68 | 1:33.45 | ||||||
28 | Emilia Nielsen | 2000 | Svømmeklubben SMUT Terndrup | 1:36.54 | ||||||
29 | Ida Christensen | 2001 | Svømmeklubben SMUT Terndrup | 1:40.25 | ||||||
30 | Martyna Katarzyna Truchan | 2001 | Kristiansand Svømmeallianse | 1:46.37 | ||||||
31 | Kathrine Steffensen | 2001 | Svømmeklubben S 68 | 1:50.33 | ||||||
- | Ditte Toft Ibsen | 2001 | Hobro Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Mie Buch Nielsen | 2001 | Horsens Svømmeklub | DSQ | ej fots bev 50m | |||||
Løb 18, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Line Niss Bjerregaard | 1998 | Svømmeklubben SMUT Terndrup | 1:12.91 | ||||||
2 | Amalie Bach Nielsen | 1999 | Horsens Svømmeklub | 1:13.55 | ||||||
3 | Sara Stoebner | 1998 | Kristiansand Svømmeallianse | 1:14.31 | ||||||
4 | Anne-Mette Pedersen | 1998 | Thisted Svømmeklub | 1:14.94 | ||||||
5 | Emilie Kielsholm Jacobsen | 1999 | IHF Svømning | 1:16.95 | ||||||
6 | Sarah Andersen | 1999 | Thisted Svømmeklub | 1:17.23 | ||||||
7 | Anette Poulsen | 1999 | Thisted Svømmeklub | 1:17.60 | ||||||
8 | Caroline Hauritz Jensen | 1999 | Aalborg Svømmeklub | 1:17.63 | ||||||
9 | Martha Moeslund | 1998 | Svømmeklubben SMUT Terndrup | 1:17.64 | ||||||
10 | Rebecca Sundtjønn | 1998 | Kristiansand Svømmeallianse | 1:17.87 | ||||||
11 | Caroline Christensen | 1999 | Svømmeklubben SMUT Terndrup | 1:19.26 | ||||||
12 | Anne Tollerup | 1998 | Svømmeklubben S 68 | 1:20.71 | ||||||
13 | Nicoline Rosenkilde | 1999 | Horsens Svømmeklub | 1:21.57 | ||||||
14 | Oda Sodefjed Tørnkvist | 1998 | Kristiansand Svømmeallianse | 1:22.05 | ||||||
15 | Camilla Johannesen | 1999 | Aalborg Svømmeklub | 1:22.34 | ||||||
16 | Anna Brandenborg Jensen | 1999 | Skovbakken Svømmeafdeling | 1:23.73 | ||||||
17 | Stine T. Søndergaard | 1998 | Holstebro Svømme Club | 1:27.30 | ||||||
18 | Camilla Braad | 1998 | Swim Team Neptun | 1:27.55 | ||||||
19 | Cecilie N. Eftevand | 1999 | Svømmeklubben S 68 | 1:29.10 | ||||||
20 | Hedda Othilie Hagen | 1999 | Stavanger Svømme Club | 1:32.90 | ||||||
21 | Stine Boye Kristiansen | 1998 | Aabybro Idrætsforening | 1:38.47 | ||||||
Løb 18, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 0-1997 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Pernille Rasmussen | 1996 | Svømmeklubben S 68 | 1:11.90 | ||||||
2 | Lenette Nielsen | 1997 | Svømmeklubben SMUT Terndrup | 1:12.02 | ||||||
3 | Emma Nørgaard | 1997 | Horsens Svømmeklub | 1:12.05 | ||||||
4 | Christina Løth Andersen | 1997 | Horsens Svømmeklub | 1:16.34 | ||||||
5 | Line Juul Nielsen | 1997 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:17.15 | ||||||
6 | Kirstine Feldinger | 1996 | Horsens Svømmeklub | 1:17.54 | ||||||
7 | Signe B. Thomasen | 1996 | Horsens Svømmeklub | 1:19.17 | ||||||
8 | Pernille Krog Poulsen | 1995 | Thisted Svømmeklub | 1:22.74 | ||||||
9 | Alma Aaste Løvstuen Moen | 1997 | Kristiansand Svømmeallianse | 1:27.54 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 26 april 2014 |
Licens til Svømmeklubben S 68 | Udskriftstidspunkt | 12:31 |