2020-02-22   14:13:38
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Hjørring Park Vendia Swim Cup

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Hjørring Park Vendia Swim Cup    Udskriftsdato  25 april 2014   
  Stævne by  Hjørring    Udskriftstidspunkt  18:09   
  Arrangør  Svømmeklubben S 68         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  25 april 2014         
 
 
Løb 1, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2014 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Mikkel Eg Ibsen  2002  Sigma Swim Birkerød            38.57   
Elias Hanghøj Jonsson  2002  Svømmeklubben S 68            39.74   
Victor Arendt Skytte  2002  Sigma Swim Birkerød            39.93   
Emil Kildahl Døssing  2002  Sigma Swim Birkerød            39.94   
Kristian B. Rasmussen  2003  Svømmeklubben S 68            40.44   
Jonathan Beck  2004  Sigma Swim Birkerød            40.56   
Christoffer Rekling  2003  Sigma Swim Birkerød            40.99   
Birk Lee Johansen  2002  Kristiansand Svømmeallianse            41.25   
Mads Rønn Olesen  2002  Sigma Swim Birkerød            43.08   
10  Valdemar Witt Qvist  2003  Sigma Swim Birkerød            46.48   
11  Alexander Vergereau  2004  Sigma Swim Birkerød            46.67   
12  Theis Dalgaard  2004  Horsens Svømmeklub            46.72   
13  Oscar Jensen  2003  Sigma Swim Birkerød            50.17   
14  Valdemar Lykkegaard  2003  Svømmeklubben S 68            55.91   
Rasmus Thorhauge  2003  Svømmeklubben S 68            DNS   
Rune Worm  2003  Svømmeklubben SMUT Terndrup            DNS   
                     
 
Løb 1, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Rasmus Udbye  2000  Horsens Svømmeklub            31.03   
Sebastian Tullberg  2000  Sigma Swim Birkerød            31.77   
Gustav Yde  2000  Svømmeklubben S 68            32.19   
Mathias Dalsgaard  2000  Horsens Svømmeklub            32.90   
Oliver Schiellerup  2000  Sigma Swim Birkerød            34.93   
Lawrence Langley  2001  Svømmeklubben SMUT Terndrup            35.48   
Nicolaj Løth Andersen  2001  Horsens Svømmeklub            35.70   
Anders Vestergaard  2001  Brønderslev SK08            36.63   
Christian Juul Jensen  2000  Horsens Svømmeklub            37.70   
10  Mathias Holm  2001  Sigma Swim Birkerød            37.94   
11  Jacob Krog Christoffersen  2000  Sigma Swim Birkerød            38.61   
12  Viktor Bull Kramer  2000  Horsens Svømmeklub            38.70   
13  Benjamin Teland  2001  Kristiansand Svømmeallianse            38.97   
14  Mathias Riff Alexandersen  2001  Sigma Swim Birkerød            39.44   
15  Sebastian Dogger  2001  Kristiansand Svømmeallianse            39.87   
16  Jerlow Lytomt Jacobsen  2001  Stavanger Svømme Club            44.39   
17  Asger S. Nielsson  2000  Svømmeklubben S 68            45.74   
18  Frederik N. Jensen  2000  Svømmeklubben S 68            49.35   
19  Amin Nedergaard  2001  Svømmeklubben S 68            50.96   
Fredrik Noddeland  2000  Kristiansand Svømmeallianse            DNS   
                     
 
Løb 1, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1998-1999 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Lars Lyhne  1999  Aalborg Svømmeklub            31.12   
Andreas K Larsen  1999  Aalborg Svømmeklub            31.47   
Sander Schmidt  1999  Horsens Svømmeklub            31.54   
Frederik Jessen  1998  Thisted Svømmeklub            31.56   
Sebastian Brun Koch  1998  Aalborg Svømmeklub            32.14   
Alexander Eggers  1999  Sigma Swim Birkerød            32.80   
Lasse Harde  1998  Aalborg Svømmeklub            32.85   
Martin Larsen  1998  Aalborg Svømmeklub            32.93   
Ole Jørmeland  1998  Stavanger Svømme Club            35.27   
10  Nicklas Steen Hansen  1999  Horsens Svømmeklub            36.68   
11  Jens Bo Conrad  1998  IHF Svømning            39.86   
                     
 
Løb 1, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1996-1997 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Eirik Frestad  1997  Kristiansand Svømmeallianse            29.27   
Magnus Yde  1996  Svømmeklubben S 68            30.69   
Frederik Linck  1997  Svømmeklubben Grindsted            32.53   
Mathias Gjerløv Pedersen  1997  Brønderslev SK08            36.88   
                     
 
Løb 1, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 0-1995 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Thomas Brustveit  1993  Stavanger Svømme Club            29.35   
Jesper Stilling Julius  1993  Randers GF Neptun            30.39   
Kristian Ranghøj  1995  Swim Team Neptun            31.74   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.07  Udskriftsdato  25 april 2014 
Licens til Svømmeklubben S 68  Udskriftstidspunkt  18:09 
 
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Hjørring Park Vendia Swim Cup    Udskriftsdato  25 april 2014   
  Stævne by  Hjørring    Udskriftstidspunkt  18:09   
  Arrangør  Svømmeklubben S 68         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  25 april 2014         
 
 
Løb 2, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 0-1997 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Pernille Rasmussen  1996  Svømmeklubben S 68            31.86   
Emma Nørgaard  1997  Horsens Svømmeklub            33.40   
Lenette Nielsen  1997  Svømmeklubben SMUT Terndrup            33.66   
Kirstine Feldinger  1996  Horsens Svømmeklub            35.20   
Christina Løth Andersen  1997  Horsens Svømmeklub            36.01   
Line Juul Nielsen  1997  Støvring Svømmeklub Pingvinen            36.20   
Pernille Krog Poulsen  1995  Thisted Svømmeklub            37.75   
Anette Damsgaard  1996  Horsens Svømmeklub            38.15   
Kathrine Breum  1997  Svømmeklubben S 68            40.50   
                     
 
Løb 2, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1998-1999 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Sara Stoebner  1998  Kristiansand Svømmeallianse            33.41   
Line Niss Bjerregaard  1998  Svømmeklubben SMUT Terndrup            33.84   
Sofie Møller Sørensen  1998  Swim Team Neptun            34.37   
Caroline Hauritz Jensen  1999  Aalborg Svømmeklub            35.27   
Emilie Kielsholm Jacobsen  1999  IHF Svømning            35.69   
Caroline Christensen  1999  Svømmeklubben SMUT Terndrup            36.31   
Anette Poulsen  1999  Thisted Svømmeklub            36.52   
Sarah Andersen  1999  Thisted Svømmeklub            36.91   
Camilla Johannesen  1999  Aalborg Svømmeklub            37.01   
10  Anne Tollerup  1998  Svømmeklubben S 68            38.39   
11  Stine T. Søndergaard  1998  Holstebro Svømme Club            38.61   
12  Camilla Braad  1998  Swim Team Neptun            39.00   
13  Hedda Othilie Hagen  1999  Stavanger Svømme Club            41.04   
14  Cecilie N. Eftevand  1999  Svømmeklubben S 68            41.71   
15  Hedda Nes  1999  Kristiansand Svømmeallianse            46.26   
Anna Sofie Gammelgaard  1998  Hvidovre Svømme Klub            DNS   
                     
 
Løb 2, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2000-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Katrine Bukh Villesen  2000  Thisted Svømmeklub            33.34   
Johanne Marie Poulsen  2001  Aalborg Svømmeklub            34.18   
Maria M. Porsmose  2000  Aalborg Svømmeklub            35.56   
Josefine Due Christensen  2001  Horsens Svømmeklub            36.11   
Stefanie Brun Koch  2001  Aalborg Svømmeklub            36.13   
Amalie Bærentsen  2000  Aalborg Svømmeklub            36.74   
Kirstine Frandsen  2001  Swim Team Neptun            37.66   
Ida Bøgh Hald  2001  Skovbakken Svømmeafdeling            37.79   
Othine Ruenes  2001  Kristiansand Svømmeallianse            37.83   
10  Anne Rasmussen Sand  2000  Svømmeklubben SMUT Terndrup            37.95   
11  Marie Brandt Pedersen  2000  Svømmeklubben S 68            38.16   
12  Mie Buch Nielsen  2001  Horsens Svømmeklub            38.19   
13  Victoria Klintrup Jespers  2001  IHF Svømning            38.31   
14  Marie Hinna  2000  Stavanger Svømme Club            39.21   
15  Emma Lund  2000  Aalborg Svømmeklub            39.27   
16  Celine Abrahamsen  2001  Stavanger Svømme Club            39.44   
17  Sille Ibsen  2001  Horsens Svømmeklub            40.11   
18  Emma Viborg Larsen  2001  Brønderslev SK08            40.59   
19  Signe Christensen  2001  Svømmeklubben S 68            40.73   
20  Martyna Katarzyna Truchan  2001  Kristiansand Svømmeallianse            48.21   
21  Kathrine Steffensen  2001  Svømmeklubben S 68            50.69   
Line Sloth Holm  2001  Aalborg Svømmeklub            DNS   
                     
 
Løb 2, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Anne Føyn  2002  Sigma Swim Birkerød            37.72   
Clara Gjerløv  2002  Sigma Swim Birkerød            38.07   
Victoria Haahr Pallesen  2002  Svømmeklubben SMUT Terndrup            38.22   
Thea Søe Bach  2002  Thisted Svømmeklub            38.72   
Camilla Brøgger-Andersen  2002  Aalborg Svømmeklub            39.86   
Anne Bøjstrup Bertelsen  2002  Brønderslev SK08            40.30   
Maria Lund  2003  Sigma Swim Birkerød            40.55   
Cecilie Porsdal  2002  Sigma Swim Birkerød            41.12   
Emma Stecher  2003  Aalborg Svømmeklub            41.24   
10  Lea Serup Schøn  2002  Aalborg Svømmeklub            41.82   
11  Sofie Bach Nielsen  2003  Horsens Svømmeklub            41.97   
12  Ida Rom Weikert  2002  Brønderslev SK08            42.01   
13  Marikka Andersen  2002  Horsens Svømmeklub            42.16   
14  Amalije Kristensen  2002  Brønderslev SK08            42.66   
15  Maibritt Christensen  2003  Svømmeklubben SMUT Terndrup            42.72   
16  Lærke Høgsted  2003  Svømmeklubben S 68            43.32   
17  Cecilie V Jensen  2002  Svømmeklubben S 68            43.50   
18  Anna Bull Kramer  2003  Horsens Svømmeklub            43.64   
19  Caroline Rytter Nielsen  2002  Aalborg Svømmeklub            44.09   
20  Stine Marie Andersen  2003  Kristiansand Svømmeallianse            44.67   
21  Lærke Asmussen  2003  Svømmeklubben S 68            44.79   
22  Esther Marie Heunicke  2003  Sigma Swim Birkerød            45.95   
23  Maiken Kjærsgaard  2002  Svømmeklubben S 68            46.58   
24  Alberte Vallentin  2003  Sigma Swim Birkerød            47.11   
25  Johanne Jensen  2002  Brønderslev SK08            47.50   
26  Emma Oline Gadegaard  2002  Svømmeklubben S 68            47.71   
27  Zarah Heden Mortensen  2002  Svømmeklubben S 68            47.75   
28  Nanna Bak  2002  Svømmeklubben S 68            51.37   
29  Mia Kunoe Tarp  2002  Svømmeklubben S 68            51.94   
30  Emma Jensen  2003  Svømmeklubben S 68            53.53   
Julie Bundgaard Madsen  2002  Svømmeklubben S 68            DNS   
                     
 
Løb 2, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2014 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Kajsa G. Christensen  2004  Sigma Swim Birkerød            44.71   
Esmeralda Johansen  2004  Sigma Swim Birkerød            48.03   
Karla Marie Fæster  2004  Sigma Swim Birkerød            50.38   
Mathilde Ramlow  2004  Sigma Swim Birkerød            50.60   
Rosalie Viola Ryding  2005  Sigma Swim Birkerød            51.75   
Katrine Bonefeld  2004  Sigma Swim Birkerød            54.22   
Astrid Rønn Olesen  2005  Sigma Swim Birkerød            54.75   
Camilla Porsdal  2005  Sigma Swim Birkerød            55.34   
Josefine Høgh  2005  Svømmeklubben S 68            58.31   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.07  Udskriftsdato  25 april 2014 
Licens til Svømmeklubben S 68  Udskriftstidspunkt  18:09 
 
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Hjørring Park Vendia Swim Cup    Udskriftsdato  25 april 2014   
  Stævne by  Hjørring    Udskriftstidspunkt  19:16   
  Arrangør  Svømmeklubben S 68         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  25 april 2014         
 
 
Løb 3, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2002-2014 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Frederik Eg Ibsen  2002  Sigma Swim Birkerød            32.86   
Christian Boutrup  2003  Sigma Swim Birkerød            38.50   
Christoffer Rekling  2003  Sigma Swim Birkerød            39.72   
Elias Hanghøj Jonsson  2002  Svømmeklubben S 68            40.29   
Emil Kildahl Døssing  2002  Sigma Swim Birkerød            40.57   
Nikolai Sander  2003  Svømmeklubben SMUT Terndrup            40.81   
Kristian B. Rasmussen  2003  Svømmeklubben S 68            41.07   
Patrick Zakaryan Olsen  2002  Horsens Svømmeklub            41.90   
Andreas Hoffmann  2003  Sigma Swim Birkerød            44.77   
10  Birk Lee Johansen  2002  Kristiansand Svømmeallianse            47.64   
11  Fredrik Erasmus Bonderup  2002  Svømmeklubben SMUT Terndrup            48.44   
12  Christian Johannesen  2003  Horsens Svømmeklub            49.78   
13  Valdemar Witt Qvist  2003  Sigma Swim Birkerød            51.03   
14  Jonathan Beck  2004  Sigma Swim Birkerød            52.69   
15  Joakim Grønkjær Frost  2003  Horsens Svømmeklub            53.14   
16  Alexander Vergereau  2004  Sigma Swim Birkerød            56.46   
17  Oscar Jensen  2003  Sigma Swim Birkerød            57.84   
                     
 
Løb 3, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Magnus Mikkelsen  2001  Skovbakken Svømmeafdeling            29.88   
Gustav Yde  2000  Svømmeklubben S 68            29.93   
Tobias Åberg  2000  Mölndals Allmänna Simsällskap            30.25   
Rune Nørgaard  2000  Aalborg Svømmeklub            31.37   
Søren Wolf  2000  IHF Svømning            32.35   
Steffen Jes Vestergaard  2000  Brønderslev SK08            32.95   
Frederik Røginnd  2001  Sigma Swim Birkerød            33.15   
Jacob Krog Christoffersen  2000  Sigma Swim Birkerød            34.13   
Kristian Torp  2000  Sigma Swim Birkerød            34.46   
10  Nicolaj Løth Andersen  2001  Horsens Svømmeklub            35.44   
11  Viktor Jensen  2000  Brønderslev SK08            35.56   
12  Karl-Emil Späth  2000  Horsens Svømmeklub            36.06   
13  Søren P. Rasmussen  2001  Aalborg Svømmeklub            36.16   
14  Christian Hovmark  2001  Thisted Svømmeklub            39.00   
15  Benjamin Teland  2001  Kristiansand Svømmeallianse            43.27   
16  Andreas Rasmussen  2000  Horsens Svømmeklub            43.61   
17  Frederik N. Jensen  2000  Svømmeklubben S 68            46.46   
18  Mads B. Carlsen  2001  Svømmeklubben S 68            57.76   
Andreas Grønkjær Frost  2001  Horsens Svømmeklub            DNS   
                     
 
Løb 3, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1998-1999 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Hakeem Teland  1998  Kristiansand Svømmeallianse            27.03   
Mikkel Gade  1999  Svømmeklubben Grindsted            27.50   
Emil Leander Bonderup  1998  Svømmeklubben SMUT Terndrup            29.38   
Lukas Lindstrøm  1998  Horsens Svømmeklub            29.41   
Sander Schmidt  1999  Horsens Svømmeklub            29.46   
Sebastian Reese  1998  Aalborg Svømmeklub            29.59   
Daniel Haahr Pallesen  1998  Aalborg Svømmeklub            29.74   
Frederik Marcussen  1999  Brønderslev SK08            30.43   
Peter Enevold Sørensen  1998  Thisted Svømmeklub            30.64   
10  Andreas M. Porsmose  1998  Aalborg Svømmeklub            30.76   
11  Frederik Jessen  1998  Thisted Svømmeklub            30.89   
12  Daniel H. Johannesen  1999  Horsens Svømmeklub            31.33   
13  Johannes Hope  1999  Kristiansand Svømmeallianse            31.62   
14  Nikolaj J. Jørgensen  1998  Aalborg Svømmeklub            31.63   
15  Marcus Boesen  1999  Thisted Svømmeklub            32.11   
16  Nicolai Vad Kruse  1999  Horsens Svømmeklub            32.27   
17  Christopher Arnholtz  1998  Swim Team Neptun            32.58   
18  Mathias Maarbjerg Toft  1998  Aars Svømmeklub            32.59   
19  Fredrik Håbesland Klausen  1999  Kristiansand Svømmeallianse            32.62   
20  Morten Due Nielsen  1999  Aalborg Svømmeklub            32.70   
21  Julian Sebastian Solås  1999  Kristiansand Svømmeallianse            33.39   
22  Frederik Juhl Leiszner  1999  Horsens Svømmeklub            35.19   
                     
 
Løb 3, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1996-1997 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Simen Halse Larsen  1997  Kristiansand Svømmeallianse            27.01   
Jakob Brinkmann  1996  Svømmeklubben Grindsted            27.37   
Eirik Frestad  1997  Kristiansand Svømmeallianse            27.66   
Magnus Yde  1996  Svømmeklubben S 68            27.70   
Marcus Brandborg  1997  Aalborg Svømmeklub            28.30   
Rune Friis Petersen  1996  Horsens Svømmeklub            28.79   
Jeppe Krog Poulsen  1997  Thisted Svømmeklub            30.75   
Niclas Henriksen  1997  Swim Team Neptun            30.95   
Johannes Fatland Skjeie  1997  Kristiansand Svømmeallianse            32.65   
10  Mathias Gjerløv Pedersen  1997  Brønderslev SK08            38.59   
Anders Frimor Kirk  1996  Thisted Svømmeklub            DSQ  tyvstart 
                     
 
Løb 3, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 0-1995 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Jesper Stilling Julius  1993  Randers GF Neptun            27.66   
Thomas Brustveit  1993  Stavanger Svømme Club            27.70   
Michael Kjær  1995  Thisted Svømmeklub            29.70   
Tim Damsgaard  1994  Horsens Svømmeklub            33.60   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.07  Udskriftsdato  25 april 2014 
Licens til Svømmeklubben S 68  Udskriftstidspunkt  19:16 
 
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Hjørring Park Vendia Swim Cup    Udskriftsdato  25 april 2014   
  Stævne by  Hjørring    Udskriftstidspunkt  18:16   
  Arrangør  Svømmeklubben S 68         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  25 april 2014         
 
 
Løb 4, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2004-2014 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Camille Nørby  2004  Sigma Swim Birkerød            43.36   
Rosalie Viola Ryding  2005  Sigma Swim Birkerød            52.63   
Betty Marie Jensen  2004  Sigma Swim Birkerød            55.50   
Mathilde Ramlow  2004  Sigma Swim Birkerød            57.32   
Camilla Porsdal  2005  Sigma Swim Birkerød            1:08.23   
                     
 
Løb 4, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2002-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Anne Føyn  2002  Sigma Swim Birkerød            33.56   
Sigrid Lei Lamberg  2002  Skovbakken Svømmeafdeling            34.08   
Mille Moeslund Lausen  2002  Svømmeklubben SMUT Terndrup            34.32   
Cecilie Grøndal  2002  Horsens Svømmeklub            34.53   
Karoline Sørensen  2002  Thisted Svømmeklub            38.13   
Camilla Brøgger-Andersen  2002  Aalborg Svømmeklub            38.59   
Mitzi D. Jensen  2002  Aalborg Svømmeklub            38.90   
Sofie Hein Rimmen  2002  Aalborg Svømmeklub            40.41   
Laura Boutrup  2003  Sigma Swim Birkerød            41.34   
10  Anne Bøjstrup Bertelsen  2002  Brønderslev SK08            41.89   
11  Esther Marie Heunicke  2003  Sigma Swim Birkerød            42.04   
12  Ida Rom Weikert  2002  Brønderslev SK08            42.88   
13  Camilla Tommerup Sørensen  2003  Støvring Svømmeklub Pingvinen            46.61   
14  Lærke Høgsted  2003  Svømmeklubben S 68            46.77   
15  Adele Bjørnevåg  2003  Kristiansand Svømmeallianse            47.62   
16  Cecilie V Jensen  2002  Svømmeklubben S 68            50.06   
17  Lærke Asmussen  2003  Svømmeklubben S 68            56.25   
18  Pernille Christensen  2003  Svømmeklubben S 68            59.16   
Sofie Bach Nielsen  2003  Horsens Svømmeklub            DNS   
Emma Oline Gadegaard  2002  Svømmeklubben S 68            DSQ  tyvstart 
Maiken Kjærsgaard  2002  Svømmeklubben S 68            DSQ  tyvstart 
Zarah Heden Mortensen  2002  Svømmeklubben S 68            DSQ  afsl m 1 hånd 
                     
 
Løb 4, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2000-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Linnea Lundborg  2000  Mölndals Allmänna Simsällskap            30.97   
Nikoline Østerberg  2000  Skovbakken Svømmeafdeling            31.99   
Lisa Rijkhoff  2001  Aalborg Svømmeklub            32.05   
Amalie Bærentsen  2000  Aalborg Svømmeklub            32.51   
Tova Olsson  2001  Mölndals Allmänna Simsällskap            32.91   
Line Johannsen  2001  Skovbakken Svømmeafdeling            33.78   
Signe Rosendal  2000  Aalborg Svømmeklub            34.33   
Rebecca Haahr Pallesen  2000  Svømmeklubben SMUT Terndrup            34.60   
Marie Brandt Pedersen  2000  Svømmeklubben S 68            35.53   
10  Vera Fossdal-Uleberg  2001  Kristiansand Svømmeallianse            35.72   
11  Cecilie Tommerup Sørensen  2001  Støvring Svømmeklub Pingvinen            35.78   
12  Kirstine Frandsen  2001  Swim Team Neptun            37.03   
13  Maja Meinert  2001  Aalborg Svømmeklub            37.25   
14  Victoria Klintrup Jespers  2001  IHF Svømning            38.49   
15  Camilla D. Hansen  2000  Svømmeklubben S 68            38.73   
16  Nikoline Fabrin Lund  2001  Horsens Svømmeklub            43.37   
17  Kathrine Steffensen  2001  Svømmeklubben S 68            45.42   
18  Martyna Katarzyna Truchan  2001  Kristiansand Svømmeallianse            51.67   
                     
 
Løb 4, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1998-1999 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Sofie Rasmussen  1999  Svømmeklubben S 68            30.54   
Amanda Magnusson  1999  Mölndals Allmänna Simsällskap            30.55   
Alice Lindché  1999  Mölndals Allmänna Simsällskap            31.40   
Malene Tørnkvist  1998  Kristiansand Svømmeallianse            32.06   
Emine Bjarup Thøgersen  1998  Svømmeklubben S 68            32.38   
Rebecca Sundtjønn  1998  Kristiansand Svømmeallianse            32.71   
Oda Sodefjed Tørnkvist  1998  Kristiansand Svømmeallianse            32.91   
Emilie Kielsholm Jacobsen  1999  IHF Svømning            33.12   
Synnøve Døskeland  1998  Stavanger Svømme Club            34.86   
10  Andrea Håvarstein  1999  Stavanger Svømme Club            34.94   
11  Anne Tollerup  1998  Svømmeklubben S 68            35.14   
12  Anna Brandenborg Jensen  1999  Skovbakken Svømmeafdeling            35.61   
13  Sofie Poulsen  1999  Thisted Svømmeklub            35.94   
14  Camilla Braad  1998  Swim Team Neptun            36.20   
15  Ida Askeland  1998  Stavanger Svømme Club            37.91   
16  Nicoline Rosenkilde  1999  Horsens Svømmeklub            39.63   
17  Laura Ragnarsdottir  1998  Svømmeklubben S 68            39.65   
18  Hedda Nes  1999  Kristiansand Svømmeallianse            45.30   
Anna Sofie Gammelgaard  1998  Hvidovre Svømme Klub            DNS   
                     
 
Løb 4, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 0-1997 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Tiril Fredrikke Rist Jensen  1994  Kristiansand Svømmeallianse            29.87   
Hanne Sofie Lundevold Nilsen  1994  Kristiansand Svømmeallianse            29.99   
Pernille Rasmussen  1996  Svømmeklubben S 68            30.25   
Emma Nørgaard  1997  Horsens Svømmeklub            32.14   
Rebekka R. Andersen  1996  Svømmeklubben S 68            32.66   
Anette Damsgaard  1996  Horsens Svømmeklub            32.99   
Kirstine Feldinger  1996  Horsens Svømmeklub            33.10   
Christina Løth Andersen  1997  Horsens Svømmeklub            34.98   
Signe B. Thomasen  1996  Horsens Svømmeklub            35.09   
10  Kathrine Breum  1997  Svømmeklubben S 68            37.90   
11  Maria Ingvardsen  1997  Svømmeklubben S 68            38.47   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.07  Udskriftsdato  25 april 2014 
Licens til Svømmeklubben S 68  Udskriftstidspunkt  18:16 
 
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Hjørring Park Vendia Swim Cup    Udskriftsdato  27 april 2014   
  Stævne by  Hjørring    Udskriftstidspunkt  14:42   
  Arrangør  Svømmeklubben S 68         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  25 april 2014         
 
 
Løb 5, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2014 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m    Opnået  Status 











 
Esben F. Buchwaldt  2002  Svømmeklubben Grindsted    1:12.90  2:31.49      5:08.70   
Frederik Eg Ibsen  2002  Sigma Swim Birkerød    1:15.48  2:38.71      5:24.25   
Birk Lee Johansen  2002  Kristiansand Svømmeallianse    1:25.50  2:53.47      5:48.38   
Mads Rønn Olesen  2002  Sigma Swim Birkerød    1:29.09  3:07.51      6:14.63   
Mathias H. Johannesen  2004  Horsens Svømmeklub    1:35.64  3:20.94      6:48.15   
                     
 
Løb 5, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m    Opnået  Status 











 
Sebastian Tullberg  2000  Sigma Swim Birkerød    1:07.31  2:18.06      4:36.97   
Aksel Skrydstrup  2001  Skovbakken Svømmeafdeling    1:10.14  2:27.28      4:59.31   
Mathias Dalsgaard  2000  Horsens Svømmeklub    1:10.34  2:29.70      5:01.55   
Nicolaj Løth Andersen  2001  Horsens Svømmeklub    1:11.79  2:28.22      5:03.31   
Oliver Schiellerup  2000  Sigma Swim Birkerød    1:13.26  2:31.33      5:07.68   
Ulrik Blach Petersen  2001  Sigma Swim Birkerød    1:15.26  2:34.69      5:09.42   
Alexander Stær  2001  Skovbakken Svømmeafdeling    1:11.67  2:31.75      5:09.67   
Karl-Emil Späth  2000  Horsens Svømmeklub    1:14.22  2:33.60      5:11.94   
Lawrence Langley  2001  Svømmeklubben SMUT Terndrup    1:13.91  2:34.49      5:13.10   
10  Viktor Bull Kramer  2000  Horsens Svømmeklub    1:15.42  2:36.96      5:20.46   
11  Jerlow Lytomt Jacobsen  2001  Stavanger Svømme Club    1:19.24  2:44.23      5:23.45   
12  Christian Juul Jensen  2000  Horsens Svømmeklub    1:15.49  2:39.52      5:25.41   
13  Lukas Kranker  2000  Brønderslev SK08    1:10.87  2:35.23      5:28.30   
14  Mathias Holm  2001  Sigma Swim Birkerød    1:22.78  2:53.18      5:39.76   
15  Viktor Jensen  2000  Brønderslev SK08    1:17.24  2:57.48      6:18.40   
Andreas Grønkjær Frost  2001  Horsens Svømmeklub            DNS   
Niklas T. Kristiansen  2000  Aalborg Svømmeklub            DSQ  ingen berør 250m 
                     
 
Løb 5, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1998-1999 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m    Opnået  Status 











 
Frederik Jessen  1998  Thisted Svømmeklub    1:02.28  2:07.34      4:16.48   
Tor Leander  1999  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:05.01  2:12.26      4:25.62   
Alexander Jensen  1998  Horsens Svømmeklub    1:07.88  2:19.52      4:32.71   
Martin Larsen  1998  Aalborg Svømmeklub    1:07.84  2:19.69      4:35.32   
Marco Häyhänen  1999  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:05.32  2:17.18      4:35.39   
Nikolaj J. Jørgensen  1998  Aalborg Svømmeklub    1:06.54  2:19.93  1:41.44    4:37.63   
Lukas Lindstrøm  1998  Horsens Svømmeklub    1:08.18  2:20.56      4:40.79   
Dan Izhar-Larsen  1999  IHF Svømning    1:06.06  2:18.13      4:42.65   
Jacob Harboe  1998  Swim Team Neptun    1:06.76  2:19.18      4:43.83   
10  Lasse Harde  1998  Aalborg Svømmeklub    1:09.22  2:24.07      4:46.56   
11  Lars Lyhne  1999  Aalborg Svømmeklub    1:08.10  2:22.38      4:49.57   
12  Andreas M. Porsmose  1998  Aalborg Svømmeklub    1:07.93  2:23.61      4:51.58   
13  Thomas Kjær  1998  Aalborg Svømmeklub    1:09.62  2:24.69      4:53.95   
14  Sebastian Brun Koch  1998  Aalborg Svømmeklub    1:08.81  2:24.41      4:55.48   
15  Nicklas Steen Hansen  1999  Horsens Svømmeklub    1:09.76  2:25.86      4:57.91   
16  Simon Johannsen  1998  Skovbakken Svømmeafdeling    1:07.31  2:23.18      4:58.14   
17  Daniel H. Johannesen  1999  Horsens Svømmeklub    1:11.36  2:28.28      5:00.50   
18  Frederik Juhl Leiszner  1999  Horsens Svømmeklub    1:13.72  2:31.03      5:01.00   
19  Nicolai Vad Kruse  1999  Horsens Svømmeklub    1:14.00  2:32.97      5:15.17   
                     
 
Løb 5, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1996-1997 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m    Opnået  Status 











 
Peter Mandrup Madsen  1997  Horsens Svømmeklub    1:03.78  2:10.86      4:25.21   
Anders Frimor Kirk  1996  Thisted Svømmeklub    1:08.40  2:21.43      4:46.82   
Anders Esbjerg Nielsen  1997  Støvring Svømmeklub Pingvinen    1:06.49  2:19.28      4:47.13   
Marc Ochsendorf  1996  Svømmeklubben SMUT Terndrup    1:09.22  2:23.68      4:54.09   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.07  Udskriftsdato  27 april 2014 
Licens til Svømmeklubben S 68  Udskriftstidspunkt  14:42 
 
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Hjørring Park Vendia Swim Cup    Udskriftsdato  27 april 2014   
  Stævne by  Hjørring    Udskriftstidspunkt  14:38   
  Arrangør  Svømmeklubben S 68         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  25 april 2014         
 
 
Løb 6, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2014 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m    Opnået  Status 











 
Kajsa G. Christensen  2004  Sigma Swim Birkerød    1:34.09  3:14.09      6:31.61   
                     
 
Løb 6, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m    Opnået  Status 











 
Cecilie Grøndal  2002  Horsens Svømmeklub    1:15.40  2:34.44      5:13.32   
Thea Søe Bach  2002  Thisted Svømmeklub    1:15.57  2:35.62      5:16.83   
Elisabeth Sølvkjær  2002  Thisted Svømmeklub    1:24.50  2:54.14      5:45.01   
Cecilie Porsdal  2002  Sigma Swim Birkerød    1:22.59  2:53.72      5:53.21   
Isabel Vang Hvitved  2003  Sigma Swim Birkerød    1:25.72  2:55.82      5:55.55   
Maria Lund  2003  Sigma Swim Birkerød    1:26.39  2:58.39      5:55.80   
Marikka Andersen  2002  Horsens Svømmeklub    1:28.94  3:04.85      6:13.77   
Laura Boutrup  2003  Sigma Swim Birkerød    1:31.73        6:19.35   
Emilia Juhl Leiszner  2002  Horsens Svømmeklub    1:32.09  3:12.11      6:32.61   
10  Anna Bull Kramer  2003  Horsens Svømmeklub    1:30.48        6:37.35   
Clara Gjerløv  2002  Sigma Swim Birkerød            DNS   
                     
 
Løb 6, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2000-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m    Opnået  Status 











 
Katrine Bukh Villesen  2000  Thisted Svømmeklub    1:07.85  2:21.53      4:43.19   
Emma A Andersen  2000  Aalborg Svømmeklub    1:10.58  2:27.24      4:59.57   
Lisa Rijkhoff  2001  Aalborg Svømmeklub    1:15.67  2:33.25      5:01.49   
Linnea Lundborg  2000  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:10.32  2:26.70      5:01.60   
Anne Sofie Sølvkjær  2000  Thisted Svømmeklub    1:13.90  2:32.31      5:07.37   
Johanne Marie Poulsen  2001  Aalborg Svømmeklub    1:13.54  2:33.02      5:09.95   
Camilla Outzen  2000  Aalborg Svømmeklub    1:14.67  2:34.13      5:12.55   
Line Johannsen  2001  Skovbakken Svømmeafdeling    1:15.27  2:36.48      5:13.74   
Maria M. Porsmose  2000  Aalborg Svømmeklub    1:15.21  2:36.34      5:15.68   
10  Hannah Fleng M. Jensen  2000  Støvring Svømmeklub Pingvinen    1:15.93  2:33.25      5:18.16   
11  Josefine Due Christensen  2001  Horsens Svømmeklub    1:16.96  2:39.10      5:22.98   
12  Lærke Juul Nielsen  2000  Støvring Svømmeklub Pingvinen    1:17.34  2:40.78      5:25.53   
13  Mie Buch Nielsen  2001  Horsens Svømmeklub    1:18.78  2:44.30      5:30.12   
14  Sille Ibsen  2001  Horsens Svømmeklub    1:18.21  2:45.29      5:38.15   
15  Astrid Yde  2000  Svømmeklubben S 68    1:22.12  2:50.88      5:40.29   
16  Anne Rytter  2000  Swim Team Neptun    1:23.67  2:53.59      5:48.69   
17  Nikoline Fabrin Lund  2001  Horsens Svømmeklub    1:23.14  2:53.20      5:50.98   
18  Maria Rye  2001  Støvring Svømmeklub Pingvinen    1:21.90  2:52.81      5:51.00   
19  Emma Viborg Larsen  2001  Brønderslev SK08    1:25.32  3:02.12      6:17.15   
20  Signe Christensen  2001  Svømmeklubben S 68    1:29.03  3:06.25      6:19.05   
                     
 
Løb 6, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1998-1999 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m    Opnået  Status 











 
Sarah Andersen  1999  Thisted Svømmeklub    1:12.78  2:31.03      5:06.97   
Nicoline Rosenkilde  1999  Horsens Svømmeklub    1:13.85  2:32.06      5:07.83   
Caroline Birkeland  1998  Kristiansand Svømmeallianse    1:13.12  2:31.96      5:08.14   
Martha Moeslund  1998  Svømmeklubben SMUT Terndrup    1:12.57  2:32.33      5:11.52   
Marie Eske  1999  Swim Team Neptun    1:15.26  2:36.13      5:15.40   
Sofie Poulsen  1999  Thisted Svømmeklub    1:15.57  2:36.19      5:16.84   
Caroline Hauritz Jensen  1999  Aalborg Svømmeklub    1:12.27  2:33.55      5:17.50   
Trine Rasmussen  1999  Swim Team Neptun    1:21.93  2:53.27      5:56.24   
                     
 
Løb 6, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 0-1997 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m    Opnået  Status 











 
Line Juul Nielsen  1997  Støvring Svømmeklub Pingvinen    1:13.86  2:33.60      5:07.64   
Charlotte K. Jakobsen  1996  Svømmeklubben S 68    1:13.94  2:33.41      5:08.82   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.07  Udskriftsdato  27 april 2014 
Licens til Svømmeklubben S 68  Udskriftstidspunkt  14:38 
 
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Hjørring Park Vendia Swim Cup    Udskriftsdato  25 april 2014   
  Stævne by  Hjørring    Udskriftstidspunkt  20:07   
  Arrangør  Svømmeklubben S 68         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  25 april 2014         
 
 
Løb 7, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2014 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Sebastian M. Staal  2002  Sigma Swim Birkerød            42.60   
Alexander Tullberg  2003  Sigma Swim Birkerød            47.18   
Christian Boutrup  2003  Sigma Swim Birkerød            47.26   
Birk Lee Johansen  2002  Kristiansand Svømmeallianse            47.51   
Alexander Platzer  2002  Sigma Swim Birkerød            47.91   
Valdemar D. Pedersen  2002  Horsens Svømmeklub            48.64   
Elias Hanghøj Jonsson  2002  Svømmeklubben S 68            51.31   
Andreas Hoffmann  2003  Sigma Swim Birkerød            59.63   
Rune Worm  2003  Svømmeklubben SMUT Terndrup            DNS   
Rune S. Nielsson  2003  Svømmeklubben S 68            DSQ  forkert svøømmeart 
Valdemar Lykkegaard  2003  Svømmeklubben S 68            DSQ  flere flybenspark 
                     
 
Løb 7, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Magnus Mikkelsen  2001  Skovbakken Svømmeafdeling            34.54   
Tobias Åberg  2000  Mölndals Allmänna Simsällskap            34.96   
Aksel Skrydstrup  2001  Skovbakken Svømmeafdeling            36.07   
Gustav Yde  2000  Svømmeklubben S 68            37.10   
Alexander Stær  2001  Skovbakken Svømmeafdeling            38.38   
Thomas Schiby  2001  Aalborg Svømmeklub            38.93   
Frederik Røginnd  2001  Sigma Swim Birkerød            39.58   
Viktor Bull Kramer  2000  Horsens Svømmeklub            39.88   
Mads L. Werther  2000  Aalborg Svømmeklub            40.20   
10  Mads Nielsen  2000  Swim Team Neptun            40.58   
11  Christian Bonde  2001  Aalborg Svømmeklub            40.92   
12  Malthe Levisen  2001  Svømmeklubben SMUT Terndrup            42.17   
13  Christian Hovmark  2001  Thisted Svømmeklub            42.18   
14  Ulrik Blach Petersen  2001  Sigma Swim Birkerød            42.32   
15  Niklas T. Kristiansen  2000  Aalborg Svømmeklub            42.85   
16  Sebastian Dogger  2001  Kristiansand Svømmeallianse            43.78   
17  Mathias Riff Alexandersen  2001  Sigma Swim Birkerød            47.12   
18  Asger S. Nielsson  2000  Svømmeklubben S 68            51.84   
19  Frederik N. Jensen  2000  Svømmeklubben S 68            54.73   
20  Amin Nedergaard  2001  Svømmeklubben S 68            57.49   
21  Mads B. Carlsen  2001  Svømmeklubben S 68            1:08.25   
                     
 
Løb 7, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1998-1999 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Sebastian Reese  1998  Aalborg Svømmeklub            33.07   
Pär Börjeson  1998  Mölndals Allmänna Simsällskap            33.12   
Daniel Haahr Pallesen  1998  Aalborg Svømmeklub            33.30   
Marcus Boesen  1999  Thisted Svømmeklub            33.92   
Marco Häyhänen  1999  Mölndals Allmänna Simsällskap            34.34   
Frederik Marcussen  1999  Brønderslev SK08            34.97   
Frederik Jessen  1998  Thisted Svømmeklub            35.03   
Morten Due Nielsen  1999  Aalborg Svømmeklub            35.37   
Frederik Peter Bager  1999  Svømmeklubben SMUT Terndrup            35.78   
10  Lasse Harde  1998  Aalborg Svømmeklub            35.81   
11  Nicklas Steen Hansen  1999  Horsens Svømmeklub            36.15   
12  Alexander Jensen  1998  Horsens Svømmeklub            36.82   
13  Julian Sebastian Solås  1999  Kristiansand Svømmeallianse            37.53   
14  Alexander Eggers  1999  Sigma Swim Birkerød            37.96   
                     
 
Løb 7, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1996-1997 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Marcus Brandborg  1997  Aalborg Svømmeklub            32.30   
Jakob Brinkmann  1996  Svømmeklubben Grindsted            32.37   
Magnus Yde  1996  Svømmeklubben S 68            32.45   
Mikkel Strand  1997  Swim Team Neptun            32.71   
Johannes Fatland Skjeie  1997  Kristiansand Svømmeallianse            34.66   
Peter Mandrup Madsen  1997  Horsens Svømmeklub            34.98   
Rune Friis Petersen  1996  Horsens Svømmeklub            36.40   
Niclas Henriksen  1997  Swim Team Neptun            36.64   
                     
 
Løb 7, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 0-1995 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Michael Kjær  1995  Thisted Svømmeklub            32.66   
Jesper Stilling Julius  1993  Randers GF Neptun            34.21   
Tim Damsgaard  1994  Horsens Svømmeklub            36.58   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.07  Udskriftsdato  25 april 2014 
Licens til Svømmeklubben S 68  Udskriftstidspunkt  20:07 
 
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Hjørring Park Vendia Swim Cup    Udskriftsdato  25 april 2014   
  Stævne by  Hjørring    Udskriftstidspunkt  20:10   
  Arrangør  Svømmeklubben S 68         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  25 april 2014         
 
 
Løb 8, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2014 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Camille Nørby  2004  Sigma Swim Birkerød            48.67   
Esmeralda Johansen  2004  Sigma Swim Birkerød            51.21   
Anna Mune Fuglsang  2005  Svømmeklubben S 68            58.34   
Katrine Bonefeld  2004  Sigma Swim Birkerød            1:01.36   
Catrine Porsdal  2005  Sigma Swim Birkerød            1:02.43   
Karla Marie Fæster  2004  Sigma Swim Birkerød            1:04.46   
Astrid Rønn Olesen  2005  Sigma Swim Birkerød            1:06.10   
Josefine Høgh  2005  Svømmeklubben S 68            DSQ  mange flyben eft sta 
                     
 
Løb 8, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Camilla Brøgger-Andersen  2002  Aalborg Svømmeklub            42.23   
Victoria Haahr Pallesen  2002  Svømmeklubben SMUT Terndrup            42.55   
Esther Marie Heunicke  2003  Sigma Swim Birkerød            45.58   
Elisabeth Sølvkjær  2002  Thisted Svømmeklub            45.60   
Adele Bjørnevåg  2003  Kristiansand Svømmeallianse            48.36   
Anne Bøjstrup Bertelsen  2002  Brønderslev SK08            49.10   
Lærke Høgsted  2003  Svømmeklubben S 68            50.66   
Cecilie V Jensen  2002  Svømmeklubben S 68            50.80   
Anna Bull Kramer  2003  Horsens Svømmeklub            50.97   
10  Pernille Christensen  2003  Svømmeklubben S 68            51.75   
11  Amalije Kristensen  2002  Brønderslev SK08            52.13   
12  Alberte Vallentin  2003  Sigma Swim Birkerød            53.65   
13  Amalie O Trondsen  2003  Kristiansand Svømmeallianse            53.99   
14  Camilla Tommerup Sørensen  2003  Støvring Svømmeklub Pingvinen            54.96   
15  Emma Oline Gadegaard  2002  Svømmeklubben S 68            57.86   
16  Emma Jensen  2003  Svømmeklubben S 68            58.00   
17  Maiken Kjærsgaard  2002  Svømmeklubben S 68            58.97   
18  Lærke Asmussen  2003  Svømmeklubben S 68            59.36   
Johanne Jensen  2002  Brønderslev SK08            DNS   
Julie Bundgaard Madsen  2002  Svømmeklubben S 68            DNS   
Mia Kunoe Tarp  2002  Svømmeklubben S 68            DSQ  Flere blyben eft st 
Nanna Bak  2002  Svømmeklubben S 68            DSQ  Armtag forbi hoften 
                     
 
Løb 8, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2000-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Sille Ibsen  2001  Horsens Svømmeklub            39.15   
Signe Rosendal  2000  Aalborg Svømmeklub            39.67   
Rebecca Haahr Pallesen  2000  Svømmeklubben SMUT Terndrup            39.75   
Julie Lund  2000  Svømmeklubben Grindsted            41.52   
Camilla D. Hansen  2000  Svømmeklubben S 68            41.74   
Amalie Bærentsen  2000  Aalborg Svømmeklub            41.81   
Stefanie Brun Koch  2001  Aalborg Svømmeklub            42.46   
Maria Rye  2001  Støvring Svømmeklub Pingvinen            42.52   
Signe Christensen  2001  Svømmeklubben S 68            44.52   
10  Vera Fossdal-Uleberg  2001  Kristiansand Svømmeallianse            45.11   
11  Emma Lund  2000  Aalborg Svømmeklub            45.44   
12  Camilla Outzen  2000  Aalborg Svømmeklub            47.99   
13  Ida Christensen  2001  Svømmeklubben SMUT Terndrup            53.71   
14  Kathrine Steffensen  2001  Svømmeklubben S 68            57.38   
                     
 
Løb 8, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1998-1999 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Anna Brandenborg Jensen  1999  Skovbakken Svømmeafdeling            36.29   
Emine Bjarup Thøgersen  1998  Svømmeklubben S 68            37.02   
Oda Sodefjed Tørnkvist  1998  Kristiansand Svømmeallianse            37.67   
Amanda Magnusson  1999  Mölndals Allmänna Simsällskap            38.16   
Sofie Poulsen  1999  Thisted Svømmeklub            38.18   
Gynn Davidsen  1998  Svømmeklubben Grindsted            38.75   
Caroline Christensen  1999  Svømmeklubben SMUT Terndrup            38.96   
Marie Eske  1999  Swim Team Neptun            39.26   
Hedda Othilie Hagen  1999  Stavanger Svømme Club            40.66   
10  Anette Poulsen  1999  Thisted Svømmeklub            41.52   
11  Anne Tollerup  1998  Svømmeklubben S 68            42.63   
12  Stine T. Søndergaard  1998  Holstebro Svømme Club            42.98   
13  Cecilie N. Eftevand  1999  Svømmeklubben S 68            44.50   
14  Hedda Nes  1999  Kristiansand Svømmeallianse            51.60   
                     
 
Løb 8, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 0-1997 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Tiril Fredrikke Rist Jensen  1994  Kristiansand Svømmeallianse            34.83   
Signe B. Thomasen  1996  Horsens Svømmeklub            36.87   
Julie Storgaard  1996  Svømmeklubben S 68            41.29   
Maria Ingvardsen  1997  Svømmeklubben S 68            42.88   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.07  Udskriftsdato  25 april 2014 
Licens til Svømmeklubben S 68  Udskriftstidspunkt  20:10 
 
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Hjørring Park Vendia Swim Cup    Udskriftsdato  25 april 2014   
  Stævne by  Hjørring    Udskriftstidspunkt  20:46   
  Arrangør  Svømmeklubben S 68         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  25 april 2014         
 
 
Løb 9, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2014 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Mikkel Eg Ibsen  2002  Sigma Swim Birkerød            31.42   
Esben F. Buchwaldt  2002  Svømmeklubben Grindsted            32.80   
Sebastian M. Staal  2002  Sigma Swim Birkerød            33.18   
Kristian B. Rasmussen  2003  Svømmeklubben S 68            33.93   
Victor Arendt Skytte  2002  Sigma Swim Birkerød            34.15   
Patrick Zakaryan Olsen  2002  Horsens Svømmeklub            34.41   
Nikolai Sander  2003  Svømmeklubben SMUT Terndrup            36.29   
Elias Hanghøj Jonsson  2002  Svømmeklubben S 68            36.32   
Birk Lee Johansen  2002  Kristiansand Svømmeallianse            36.70   
Christian Johannesen  2003  Horsens Svømmeklub            36.70   
11  Mathias H. Johannesen  2004  Horsens Svømmeklub            37.37   
12  Alexander Platzer  2002  Sigma Swim Birkerød            38.80   
13  Fredrik Erasmus Bonderup  2002  Svømmeklubben SMUT Terndrup            38.89   
14  Valdemar D. Pedersen  2002  Horsens Svømmeklub            39.18   
15  Theis Dalgaard  2004  Horsens Svømmeklub            40.18   
16  Joakim Grønkjær Frost  2003  Horsens Svømmeklub            41.27   
17  Valdemar Lykkegaard  2003  Svømmeklubben S 68            45.96   
18  Rune S. Nielsson  2003  Svømmeklubben S 68            47.72   
Rasmus Thorhauge  2003  Svømmeklubben S 68            DNS   
Rune Worm  2003  Svømmeklubben SMUT Terndrup            DNS   
Alexander Tullberg  2003  Sigma Swim Birkerød            DSQ  tyvstart 
                     
 
Løb 9, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Sebastian Tullberg  2000  Sigma Swim Birkerød            26.13   
Gustav Yde  2000  Svømmeklubben S 68            27.35   
Rasmus Udbye  2000  Horsens Svømmeklub            27.53   
Søren Wolf  2000  IHF Svømning            29.11   
Lukas Kranker  2000  Brønderslev SK08            29.12   
Mathias Dalsgaard  2000  Horsens Svømmeklub            29.29   
Rune Nørgaard  2000  Aalborg Svømmeklub            29.45   
Christian Juul Jensen  2000  Horsens Svømmeklub            29.56   
Steffen Jes Vestergaard  2000  Brønderslev SK08            30.10   
10  Lawrence Langley  2001  Svømmeklubben SMUT Terndrup            30.16   
11  Malthe Levisen  2001  Svømmeklubben SMUT Terndrup            30.46   
12  Frederik Røginnd  2001  Sigma Swim Birkerød            30.79   
13  Kristian Torp  2000  Sigma Swim Birkerød            31.23   
14  Thomas Schiby  2001  Aalborg Svømmeklub            31.96   
15  Mads L. Werther  2000  Aalborg Svømmeklub            32.18   
16  Mads Nielsen  2000  Swim Team Neptun            32.26   
17  Karl-Emil Späth  2000  Horsens Svømmeklub            32.32   
18  Christian Bonde  2001  Aalborg Svømmeklub            32.49   
19  Sebastian Dogger  2001  Kristiansand Svømmeallianse            33.30   
20  Jerlow Lytomt Jacobsen  2001  Stavanger Svømme Club            34.37   
21  Andreas Rasmussen  2000  Horsens Svømmeklub            34.67   
22  Asger S. Nielsson  2000  Svømmeklubben S 68            34.84   
23  Frederik N. Jensen  2000  Svømmeklubben S 68            43.34   
24  Amin Nedergaard  2001  Svømmeklubben S 68            44.29   
Andreas Grønkjær Frost  2001  Horsens Svømmeklub            DNS   
Fredrik Noddeland  2000  Kristiansand Svømmeallianse            DNS   
Viktor Jensen  2000  Brønderslev SK08            DNS   
Mads B. Carlsen  2001  Svømmeklubben S 68            DSQ  tyvstart 
                     
 
Løb 9, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1998-1999 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Andreas K Larsen  1999  Aalborg Svømmeklub            25.73   
Hakeem Teland  1998  Kristiansand Svømmeallianse            25.81   
Mikkel Gade  1999  Svømmeklubben Grindsted            26.08   
Nikolaj J. Jørgensen  1998  Aalborg Svømmeklub            26.90   
Sander Schmidt  1999  Horsens Svømmeklub            27.17   
Martin Larsen  1998  Aalborg Svømmeklub            27.45   
Alexander Jensen  1998  Horsens Svømmeklub            27.55   
Emil Leander Bonderup  1998  Svømmeklubben SMUT Terndrup            27.61   
Lars Lyhne  1999  Aalborg Svømmeklub            27.68   
10  Frederik Marcussen  1999  Brønderslev SK08            27.75   
11  Andreas M. Porsmose  1998  Aalborg Svømmeklub            27.88   
12  Peter Enevold Sørensen  1998  Thisted Svømmeklub            28.01   
13  Frederik Jessen  1998  Thisted Svømmeklub            28.09   
14  Christopher Arnholtz  1998  Swim Team Neptun            28.15   
15  Johannes Hope  1999  Kristiansand Svømmeallianse            28.28   
16  Lukas Lindstrøm  1998  Horsens Svømmeklub            28.30   
17  Fredrik Håbesland Klausen  1999  Kristiansand Svømmeallianse            28.50   
18  Nicolai Vad Kruse  1999  Horsens Svømmeklub            28.63   
19  Ole Jørmeland  1998  Stavanger Svømme Club            28.80   
19  Thomas Kjær  1998  Aalborg Svømmeklub            28.80   
21  Mathias Maarbjerg Toft  1998  Aars Svømmeklub            28.93   
22  Alexander Eggers  1999  Sigma Swim Birkerød            29.31   
23  Simon Johannsen  1998  Skovbakken Svømmeafdeling            29.40   
24  Frederik Peter Bager  1999  Svømmeklubben SMUT Terndrup            29.93   
25  Dan Izhar-Larsen  1999  IHF Svømning            30.20   
26  Jens Bo Conrad  1998  IHF Svømning            30.61   
27  Frederik Juhl Leiszner  1999  Horsens Svømmeklub            30.98   
28  Daniel H. Johannesen  1999  Horsens Svømmeklub            31.36   
                     
 
Løb 9, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1996-1997 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Magnus Yde  1996  Svømmeklubben S 68            25.64   
Mikkel Strand  1997  Swim Team Neptun            25.84   
Jakob Brinkmann  1996  Svømmeklubben Grindsted            26.10   
Rune Friis Petersen  1996  Horsens Svømmeklub            26.38   
Simen Halse Larsen  1997  Kristiansand Svømmeallianse            26.76   
Anders Esbjerg Nielsen  1997  Støvring Svømmeklub Pingvinen            26.88   
Marcus Brandborg  1997  Aalborg Svømmeklub            27.26   
Marc Ochsendorf  1996  Svømmeklubben SMUT Terndrup            28.24   
Peter Mandrup Madsen  1997  Horsens Svømmeklub            28.29   
10  Jeppe Krog Poulsen  1997  Thisted Svømmeklub            28.35   
11  Anders Frimor Kirk  1996  Thisted Svømmeklub            28.77   
12  Johannes Fatland Skjeie  1997  Kristiansand Svømmeallianse            29.88   
13  Mathias Gjerløv Pedersen  1997  Brønderslev SK08            30.52   
14  Mads Hald  1996  Aars Svømmeklub            30.86   
                     
 
Løb 9, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 0-1995 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Jesper Stilling Julius  1993  Randers GF Neptun            26.60   
Michael Kjær  1995  Thisted Svømmeklub            27.39   
Kristian Ranghøj  1995  Swim Team Neptun            27.88   
Tim Damsgaard  1994  Horsens Svømmeklub            29.01   
Alexander Marki Mork  1995  Stavanger Svømme Club            DNS   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.07  Udskriftsdato  25 april 2014 
Licens til Svømmeklubben S 68  Udskriftstidspunkt  20:46 
 
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Hjørring Park Vendia Swim Cup    Udskriftsdato  25 april 2014   
  Stævne by  Hjørring    Udskriftstidspunkt  20:55   
  Arrangør  Svømmeklubben S 68         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  25 april 2014         
 
 
Løb 10, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2014 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Nanna Nørgaard  2004  Horsens Svømmeklub            40.17   
Betty Marie Jensen  2004  Sigma Swim Birkerød            42.18   
Anna Mune Fuglsang  2005  Svømmeklubben S 68            49.65   
Catrine Porsdal  2005  Sigma Swim Birkerød            52.83   
Josefine Høgh  2005  Svømmeklubben S 68            DSQ  tyvstart 
                     
 
Løb 10, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Mille Moeslund Lausen  2002  Svømmeklubben SMUT Terndrup            31.15   
Sigrid Lei Lamberg  2002  Skovbakken Svømmeafdeling            31.28   
Cecilie Grøndal  2002  Horsens Svømmeklub            32.33   
Emma Stecher  2003  Aalborg Svømmeklub            32.79   
Karoline Sørensen  2002  Thisted Svømmeklub            33.09   
Lea Serup Schøn  2002  Aalborg Svømmeklub            33.77   
Lærke Høgsted  2003  Svømmeklubben S 68            34.25   
Isabel Vang Hvitved  2003  Sigma Swim Birkerød            34.61   
Sofie Hein Rimmen  2002  Aalborg Svømmeklub            34.77   
10  Mitzi D. Jensen  2002  Aalborg Svømmeklub            34.91   
11  Amalije Kristensen  2002  Brønderslev SK08            35.86   
12  Ida Rom Weikert  2002  Brønderslev SK08            36.68   
13  Maibritt Christensen  2003  Svømmeklubben SMUT Terndrup            37.78   
14  Sofie Bach Nielsen  2003  Horsens Svømmeklub            37.81   
15  Marikka Andersen  2002  Horsens Svømmeklub            37.88   
16  Cecilie V Jensen  2002  Svømmeklubben S 68            38.28   
17  Caroline Rytter Nielsen  2002  Aalborg Svømmeklub            38.53   
18  Emilia Juhl Leiszner  2002  Horsens Svømmeklub            38.92   
19  Stine Marie Andersen  2003  Kristiansand Svømmeallianse            39.15   
20  Johanne Jensen  2002  Brønderslev SK08            39.59   
21  Camilla Tommerup Sørensen  2003  Støvring Svømmeklub Pingvinen            39.76   
22  Lærke Asmussen  2003  Svømmeklubben S 68            40.19   
23  Maiken Kjærsgaard  2002  Svømmeklubben S 68            41.13   
24  Zarah Heden Mortensen  2002  Svømmeklubben S 68            41.30   
25  Emma Oline Gadegaard  2002  Svømmeklubben S 68            43.93   
26  Amalie O Trondsen  2003  Kristiansand Svømmeallianse            44.00   
27  Nanna Bak  2002  Svømmeklubben S 68            45.53   
28  Pernille Christensen  2003  Svømmeklubben S 68            48.42   
29  Mia Kunoe Tarp  2002  Svømmeklubben S 68            50.44   
30  Emma Jensen  2003  Svømmeklubben S 68            50.64   
Julie Bundgaard Madsen  2002  Svømmeklubben S 68            DNS   
Adele Bjørnevåg  2003  Kristiansand Svømmeallianse            DSQ  tyvstart 
Anne Føyn  2002  Sigma Swim Birkerød            DSQ  tyvstart 
                     
 
Løb 10, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2000-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Tova Olsson  2001  Mölndals Allmänna Simsällskap            29.45   
Katrine Bukh Villesen  2000  Thisted Svømmeklub            29.54   
Amalie Bærentsen  2000  Aalborg Svømmeklub            29.64   
Johanne Marie Poulsen  2001  Aalborg Svømmeklub            29.93   
Nikoline Østerberg  2000  Skovbakken Svømmeafdeling            30.34   
Marie Hinna  2000  Stavanger Svømme Club            30.77   
Emma A Andersen  2000  Aalborg Svømmeklub            31.21   
Stefanie Brun Koch  2001  Aalborg Svømmeklub            31.21   
Cecilie Tommerup Sørensen  2001  Støvring Svømmeklub Pingvinen            31.39   
10  Maja Meinert  2001  Aalborg Svømmeklub            31.40   
11  Josefine Due Christensen  2001  Horsens Svømmeklub            31.43   
12  Maria M. Porsmose  2000  Aalborg Svømmeklub            31.64   
13  Anne Rasmussen Sand  2000  Svømmeklubben SMUT Terndrup            32.03   
14  Othine Ruenes  2001  Kristiansand Svømmeallianse            32.26   
15  Astrid Yde  2000  Svømmeklubben S 68            32.39   
16  Ida Bøgh Hald  2001  Skovbakken Svømmeafdeling            32.53   
17  Kirstine Frandsen  2001  Swim Team Neptun            32.71   
18  Signe Rosendal  2000  Aalborg Svømmeklub            32.76   
19  Celine Abrahamsen  2001  Stavanger Svømme Club            32.89   
20  Emma Lund  2000  Aalborg Svømmeklub            33.13   
21  Lærke Juul Nielsen  2000  Støvring Svømmeklub Pingvinen            33.32   
22  Mie Buch Nielsen  2001  Horsens Svømmeklub            33.33   
23  Vera Fossdal-Uleberg  2001  Kristiansand Svømmeallianse            33.40   
24  Julie Lund  2000  Svømmeklubben Grindsted            33.89   
25  Signe Christensen  2001  Svømmeklubben S 68            35.12   
26  Nikoline Fabrin Lund  2001  Horsens Svømmeklub            35.15   
27  Emma Viborg Larsen  2001  Brønderslev SK08            36.95   
28  Ida Christensen  2001  Svømmeklubben SMUT Terndrup            37.87   
29  Martyna Katarzyna Truchan  2001  Kristiansand Svømmeallianse            39.51   
30  Kathrine Steffensen  2001  Svømmeklubben S 68            40.50   
Line Sloth Holm  2001  Aalborg Svømmeklub            DNS   
                     
 
Løb 10, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1998-1999 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Alice Lindché  1999  Mölndals Allmänna Simsällskap            28.34   
Oda Sodefjed Tørnkvist  1998  Kristiansand Svømmeallianse            29.04   
Sara Stoebner  1998  Kristiansand Svømmeallianse            29.08   
Malene Tørnkvist  1998  Kristiansand Svømmeallianse            29.50   
Sofie Møller Sørensen  1998  Swim Team Neptun            29.62   
Line Niss Bjerregaard  1998  Svømmeklubben SMUT Terndrup            29.67   
Sofie Rasmussen  1999  Svømmeklubben S 68            30.07   
Andrea Håvarstein  1999  Stavanger Svømme Club            30.71   
Rebecca Sundtjønn  1998  Kristiansand Svømmeallianse            31.00   
10  Camilla Braad  1998  Swim Team Neptun            31.14   
11  Sarah Andersen  1999  Thisted Svømmeklub            31.26   
12  Camilla Johannesen  1999  Aalborg Svømmeklub            31.27   
12  Nicoline Rosenkilde  1999  Horsens Svømmeklub            31.27   
14  Caroline Hauritz Jensen  1999  Aalborg Svømmeklub            31.32   
15  Emilie Kielsholm Jacobsen  1999  IHF Svømning            31.39   
16  Gynn Davidsen  1998  Svømmeklubben Grindsted            31.58   
17  Synnøve Døskeland  1998  Stavanger Svømme Club            31.76   
18  Ida Askeland  1998  Stavanger Svømme Club            32.01   
19  Anne Tollerup  1998  Svømmeklubben S 68            32.52   
20  Laura Ragnarsdottir  1998  Svømmeklubben S 68            34.20   
21  Hedda Nes  1999  Kristiansand Svømmeallianse            40.42   
Anna Sofie Gammelgaard  1998  Hvidovre Svømme Klub            DNS   
                     
 
Løb 10, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 0-1997 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Emma Nørgaard  1997  Horsens Svømmeklub            29.08   
Pernille Rasmussen  1996  Svømmeklubben S 68            29.19   
Hanne Sofie Lundevold Nilsen  1994  Kristiansand Svømmeallianse            29.40   
Signe B. Thomasen  1996  Horsens Svømmeklub            29.43   
Lenette Nielsen  1997  Svømmeklubben SMUT Terndrup            29.61   
Kirstine Feldinger  1996  Horsens Svømmeklub            29.63   
Rebekka R. Andersen  1996  Svømmeklubben S 68            30.29   
Line Juul Nielsen  1997  Støvring Svømmeklub Pingvinen            31.13   
Anette Damsgaard  1996  Horsens Svømmeklub            31.33   
10  Charlotte K. Jakobsen  1996  Svømmeklubben S 68            31.63   
11  Christina Løth Andersen  1997  Horsens Svømmeklub            31.68   
12  Julie Storgaard  1996  Svømmeklubben S 68            31.92   
13  Pernille Krog Poulsen  1995  Thisted Svømmeklub            32.65   
14  Maria Ingvardsen  1997  Svømmeklubben S 68            33.31   
15  Alma Aaste Løvstuen Moen  1997  Kristiansand Svømmeallianse            34.49   
16  Kathrine Breum  1997  Svømmeklubben S 68            34.54   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.07  Udskriftsdato  25 april 2014 
Licens til Svømmeklubben S 68  Udskriftstidspunkt  20:55 
 
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Hjørring Park Vendia Swim Cup    Udskriftsdato  27 april 2014   
  Stævne by  Hjørring    Udskriftstidspunkt  15:27   
  Arrangør  Svømmeklubben S 68         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  25 april 2014         
 
 
Løb 11, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2014 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Esben F. Buchwaldt  2002  Svømmeklubben Grindsted            2:28.24   
Mikkel Eg Ibsen  2002  Sigma Swim Birkerød            2:36.58   
Kristian B. Rasmussen  2003  Svømmeklubben S 68            2:53.13   
Elias Hanghøj Jonsson  2002  Svømmeklubben S 68            2:53.44   
Mads Rønn Olesen  2002  Sigma Swim Birkerød            2:56.82   
Christoffer Rekling  2003  Sigma Swim Birkerød            2:58.40   
Valdemar D. Pedersen  2002  Horsens Svømmeklub            3:01.86   
Christian Johannesen  2003  Horsens Svømmeklub            3:01.95   
Fredrik Erasmus Bonderup  2002  Svømmeklubben SMUT Terndrup            3:07.54   
Mathias H. Johannesen  2004  Horsens Svømmeklub            3:07.54   
11  Andreas Hoffmann  2003  Sigma Swim Birkerød            3:12.26   
12  Alexander Vergereau  2004  Sigma Swim Birkerød            3:20.61   
13  Valdemar Witt Qvist  2003  Sigma Swim Birkerød            3:24.70   
14  Jacob Toft  2003  Aabybro Idrætsforening            3:34.68   
Alexander Platzer  2002  Sigma Swim Birkerød            DNS   
                     
 
Løb 11, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Gustav Yde  2000  Svømmeklubben S 68            2:07.86   
Søren Wolf  2000  IHF Svømning            2:18.72   
Aksel Skrydstrup  2001  Skovbakken Svømmeafdeling            2:22.04   
Mathias Dalsgaard  2000  Horsens Svømmeklub            2:23.10   
Rune Nørgaard  2000  Aalborg Svømmeklub            2:24.91   
Thomas Schiby  2001  Aalborg Svømmeklub            2:26.05   
Christian Bonde  2001  Aalborg Svømmeklub            2:26.28   
Lawrence Langley  2001  Svømmeklubben SMUT Terndrup            2:26.69   
Alexander Stær  2001  Skovbakken Svømmeafdeling            2:26.84   
10  Marius Nørgaard  2001  Hobro Svømmeklub            2:27.05   
11  Niklas T. Kristiansen  2000  Aalborg Svømmeklub            2:27.21   
12  Karl-Emil Späth  2000  Horsens Svømmeklub            2:29.57   
13  Lukas Kranker  2000  Brønderslev SK08            2:30.00   
14  Christian Juul Jensen  2000  Horsens Svømmeklub            2:33.92   
15  Viktor Bull Kramer  2000  Horsens Svømmeklub            2:34.59   
16  Andreas Grønkjær Frost  2001  Horsens Svømmeklub            2:35.04   
17  Jerlow Lytomt Jacobsen  2001  Stavanger Svømme Club            2:36.64   
18  Malthe Levisen  2001  Svømmeklubben SMUT Terndrup            2:37.52   
19  Steffen Jes Vestergaard  2000  Brønderslev SK08            2:40.03   
20  Andreas Rasmussen  2000  Horsens Svømmeklub            2:43.54   
21  Fredrik Noddeland  2000  Kristiansand Svømmeallianse            2:53.60   
22  Nicklas M Jensen  2001  Aabybro Idrætsforening            3:01.93   
                     
 
Løb 11, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1998-1999 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Tor Leander  1999  Mölndals Allmänna Simsällskap            2:05.99   
Hakeem Teland  1998  Kristiansand Svømmeallianse            2:06.77   
Alexander Jensen  1998  Horsens Svømmeklub            2:07.49   
Andreas K Larsen  1999  Aalborg Svømmeklub            2:10.36   
Martin Larsen  1998  Aalborg Svømmeklub            2:11.51   
Mikkel Gade  1999  Svømmeklubben Grindsted            2:12.47   
Peter Enevold Sørensen  1998  Thisted Svømmeklub            2:12.74   
Jacob Harboe  1998  Swim Team Neptun            2:13.23   
Sander Schmidt  1999  Horsens Svømmeklub            2:13.28   
10  Lukas Lindstrøm  1998  Horsens Svømmeklub            2:14.67   
11  Dan Izhar-Larsen  1999  IHF Svømning            2:15.36   
12  Lars Lyhne  1999  Aalborg Svømmeklub            2:16.18   
13  Fredrik Håbesland Klausen  1999  Kristiansand Svømmeallianse            2:17.60   
14  Thomas Kjær  1998  Aalborg Svømmeklub            2:17.81   
15  Sebastian Brun Koch  1998  Aalborg Svømmeklub            2:17.84   
16  Emil Leander Bonderup  1998  Svømmeklubben SMUT Terndrup            2:18.38   
17  Simon Johannsen  1998  Skovbakken Svømmeafdeling            2:19.66   
18  Mathias Maarbjerg Toft  1998  Aars Svømmeklub            2:21.38   
19  Nicklas Steen Hansen  1999  Horsens Svømmeklub            2:22.06   
20  Johannes Hope  1999  Kristiansand Svømmeallianse            2:22.12   
21  Kristian Berthelsen  1999  Aabybro Idrætsforening            2:23.37   
22  Daniel H. Johannesen  1999  Horsens Svømmeklub            2:24.09   
23  Frederik Juhl Leiszner  1999  Horsens Svømmeklub            2:27.19   
24  Jens Bo Conrad  1998  IHF Svømning            2:32.73   
25  Rasmus Grøn  1999  Aabybro Idrætsforening            3:03.40   
                     
 
Løb 11, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1996-1997 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Anders Esbjerg Nielsen  1997  Støvring Svømmeklub Pingvinen            2:14.33   
Jeppe Krog Poulsen  1997  Thisted Svømmeklub            2:16.46   
Anders Frimor Kirk  1996  Thisted Svømmeklub            2:17.08   
Frederik Linck  1997  Svømmeklubben Grindsted            2:20.95   
Mathias Gjerløv Pedersen  1997  Brønderslev SK08            2:28.61   
Mads Hald  1996  Aars Svømmeklub            2:37.09   
                     
 
Løb 11, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 0-1995 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Thomas Brustveit  1993  Stavanger Svømme Club            2:05.20   
Tim Damsgaard  1994  Horsens Svømmeklub            2:33.68   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.07  Udskriftsdato  27 april 2014 
Licens til Svømmeklubben S 68  Udskriftstidspunkt  15:27 
 
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Hjørring Park Vendia Swim Cup    Udskriftsdato  27 april 2014   
  Stævne by  Hjørring    Udskriftstidspunkt  14:52   
  Arrangør  Svømmeklubben S 68         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  25 april 2014         
 
 
Løb 12, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2014 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Kajsa G. Christensen  2004  Sigma Swim Birkerød            3:01.56   
                     
 
Løb 12, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Anne Føyn  2002  Sigma Swim Birkerød            2:25.04   
Clara Gjerløv  2002  Sigma Swim Birkerød            2:27.50   
Cecilie Grøndal  2002  Horsens Svømmeklub            2:30.73   
Emma Stecher  2003  Aalborg Svømmeklub            2:34.19   
Thea Søe Bach  2002  Thisted Svømmeklub            2:34.35   
Mille Moeslund Lausen  2002  Svømmeklubben SMUT Terndrup            2:34.62   
Karoline Sørensen  2002  Thisted Svømmeklub            2:37.91   
Lea Serup Schøn  2002  Aalborg Svømmeklub            2:44.43   
Maria Lund  2003  Sigma Swim Birkerød            2:44.90   
10  Lærke Høgsted  2003  Svømmeklubben S 68            2:49.94   
11  Laura Boutrup  2003  Sigma Swim Birkerød            2:50.14   
12  Elisabeth Sølvkjær  2002  Thisted Svømmeklub            2:51.01   
13  Sofie Hein Rimmen  2002  Aalborg Svømmeklub            2:51.62   
14  Marikka Andersen  2002  Horsens Svømmeklub            2:56.34   
15  Anne Bøjstrup Bertelsen  2002  Brønderslev SK08            2:56.36   
16  Sofie Bach Nielsen  2003  Horsens Svømmeklub            2:59.78   
17  Caroline Rytter Nielsen  2002  Aalborg Svømmeklub            3:05.33   
18  Anna Bull Kramer  2003  Horsens Svømmeklub            3:10.81   
19  Signe Thomsen  2003  Svømmeklubben SMUT Terndrup            3:12.33   
20  Sofia Bak  2002  Hobro Svømmeklub            3:15.76   
21  Stine Marie Andersen  2003  Kristiansand Svømmeallianse            3:18.40   
22  Adele Bjørnevåg  2003  Kristiansand Svømmeallianse            3:25.69   
23  Amalie O Trondsen  2003  Kristiansand Svømmeallianse            3:30.71   
24  Emma Oline Gadegaard  2002  Svømmeklubben S 68            3:36.03   
25  Emma Rose Treney  2002  Aabybro Idrætsforening            3:36.06   
26  Ida Troldborg  2003  Aabybro Idrætsforening            3:49.87   
                     
 
Løb 12, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2000-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Katrine Bukh Villesen  2000  Thisted Svømmeklub            2:16.72   
Linnea Lundborg  2000  Mölndals Allmänna Simsällskap            2:21.98   
Tova Olsson  2001  Mölndals Allmänna Simsällskap            2:22.20   
Nikoline Østerberg  2000  Skovbakken Svømmeafdeling            2:25.57   
Maria M. Porsmose  2000  Aalborg Svømmeklub            2:27.39   
Josefine Due Christensen  2001  Horsens Svømmeklub            2:28.08   
Marie Hinna  2000  Stavanger Svømme Club            2:28.13   
Camilla Outzen  2000  Aalborg Svømmeklub            2:29.39   
Johanne Marie Poulsen  2001  Aalborg Svømmeklub            2:30.25   
10  Hannah Fleng M. Jensen  2000  Støvring Svømmeklub Pingvinen            2:30.95   
11  Stefanie Brun Koch  2001  Aalborg Svømmeklub            2:32.04   
12  Cecilie Tommerup Sørensen  2001  Støvring Svømmeklub Pingvinen            2:33.79   
13  Kirstine Frandsen  2001  Swim Team Neptun            2:36.50   
14  Astrid Yde  2000  Svømmeklubben S 68            2:37.27   
15  Maja Meinert  2001  Aalborg Svømmeklub            2:37.72   
16  Celine Abrahamsen  2001  Stavanger Svømme Club            2:38.48   
17  Vera Fossdal-Uleberg  2001  Kristiansand Svømmeallianse            2:40.44   
18  Anne Rytter  2000  Swim Team Neptun            2:52.04   
19  Emma Viborg Larsen  2001  Brønderslev SK08            2:56.53   
20  Andrea Zanchetta  2000  Aabybro Idrætsforening            2:57.34   
21  Ida Christensen  2001  Svømmeklubben SMUT Terndrup            2:59.25   
22  Signe Christensen  2001  Svømmeklubben S 68            3:04.86   
Ditte Toft Ibsen  2001  Hobro Svømmeklub            DNS   
                     
 
Løb 12, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1998-1999 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Sara Stoebner  1998  Kristiansand Svømmeallianse            2:17.38   
Alice Lindché  1999  Mölndals Allmänna Simsällskap            2:17.43   
Anne-Mette Pedersen  1998  Thisted Svømmeklub            2:18.57   
Malene Tørnkvist  1998  Kristiansand Svømmeallianse            2:20.54   
Sofie Rasmussen  1999  Svømmeklubben S 68            2:20.56   
Amanda Magnusson  1999  Mölndals Allmänna Simsällskap            2:20.58   
Sofie Møller Sørensen  1998  Swim Team Neptun            2:24.74   
Nicoline Rosenkilde  1999  Horsens Svømmeklub            2:27.52   
Caroline Birkeland  1998  Kristiansand Svømmeallianse            2:27.81   
10  Martha Moeslund  1998  Svømmeklubben SMUT Terndrup            2:28.21   
11  Camilla Braad  1998  Swim Team Neptun            2:28.35   
12  Camilla Johannesen  1999  Aalborg Svømmeklub            2:29.37   
13  Rebecca Sundtjønn  1998  Kristiansand Svømmeallianse            2:30.83   
14  Sofie Poulsen  1999  Thisted Svømmeklub            2:33.29   
15  Anette Poulsen  1999  Thisted Svømmeklub            2:37.66   
16  Freja Emborg Sørensen  1999  Aabybro Idrætsforening            2:37.71   
17  Amalie Bach Nielsen  1999  Horsens Svømmeklub            2:43.70   
18  Trine Rasmussen  1999  Swim Team Neptun            2:49.33   
19  Stine Boye Kristiansen  1998  Aabybro Idrætsforening            3:01.90   
20  Hedda Nes  1999  Kristiansand Svømmeallianse            3:21.77   
                     
 
Løb 12, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 0-1997 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Rebekka R. Andersen  1996  Svømmeklubben S 68            2:27.31   
Line Juul Nielsen  1997  Støvring Svømmeklub Pingvinen            2:27.82   
Hanne Sofie Lundevold Nilsen  1994  Kristiansand Svømmeallianse            2:27.89   
Pernille Krog Poulsen  1995  Thisted Svømmeklub            2:31.75   
Julie Storgaard  1996  Svømmeklubben S 68            2:33.13   
Charlotte K. Jakobsen  1996  Svømmeklubben S 68            2:33.87   
Anette Damsgaard  1996  Horsens Svømmeklub            2:34.06   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.07  Udskriftsdato  27 april 2014 
Licens til Svømmeklubben S 68  Udskriftstidspunkt  14:52 
 
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Hjørring Park Vendia Swim Cup    Udskriftsdato  26 april 2014   
  Stævne by  Hjørring    Udskriftstidspunkt  10:36   
  Arrangør  Svømmeklubben S 68         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  25 april 2014         
 
 
Løb 13, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2014 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Frederik Eg Ibsen  2002  Sigma Swim Birkerød            1:31.40   
Sebastian M. Staal  2002  Sigma Swim Birkerød            1:32.12   
Esben F. Buchwaldt  2002  Svømmeklubben Grindsted            1:32.42   
Alexander Tullberg  2003  Sigma Swim Birkerød            1:36.83   
Christian Boutrup  2003  Sigma Swim Birkerød            1:39.31   
Birk Lee Johansen  2002  Kristiansand Svømmeallianse            1:44.87   
Alexander Platzer  2002  Sigma Swim Birkerød            1:46.44   
Patrick Zakaryan Olsen  2002  Horsens Svømmeklub            1:51.37   
Theis Dalgaard  2004  Horsens Svømmeklub            1:54.16   
10  Joakim Grønkjær Frost  2003  Horsens Svømmeklub            1:56.29   
11  Nikolai Sander  2003  Svømmeklubben SMUT Terndrup            1:58.24   
12  Jacob Toft  2003  Aabybro Idrætsforening            2:21.73   
                     
 
Løb 13, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Magnus Mikkelsen  2001  Skovbakken Svømmeafdeling            1:14.48   
Tobias Åberg  2000  Mölndals Allmänna Simsällskap            1:17.79   
Aksel Skrydstrup  2001  Skovbakken Svømmeafdeling            1:18.14   
Sebastian Tullberg  2000  Sigma Swim Birkerød            1:19.11   
Rasmus Udbye  2000  Horsens Svømmeklub            1:21.90   
Alexander Stær  2001  Skovbakken Svømmeafdeling            1:25.12   
Thomas Schiby  2001  Aalborg Svømmeklub            1:25.82   
Lawrence Langley  2001  Svømmeklubben SMUT Terndrup            1:26.66   
Mads L. Werther  2000  Aalborg Svømmeklub            1:26.68   
10  Frederik Røginnd  2001  Sigma Swim Birkerød            1:26.76   
11  Viktor Bull Kramer  2000  Horsens Svømmeklub            1:29.47   
12  Ulrik Blach Petersen  2001  Sigma Swim Birkerød            1:29.61   
13  Mads Nielsen  2000  Swim Team Neptun            1:30.69   
14  Christian Bonde  2001  Aalborg Svømmeklub            1:31.83   
15  Malthe Levisen  2001  Svømmeklubben SMUT Terndrup            1:32.00   
16  Kristian Torp  2000  Sigma Swim Birkerød            1:32.17   
17  Christian Hovmark  2001  Thisted Svømmeklub            1:32.97   
18  Søren P. Rasmussen  2001  Aalborg Svømmeklub            1:33.69   
19  Nicolaj Løth Andersen  2001  Horsens Svømmeklub            1:33.92   
20  Mathias Holm  2001  Sigma Swim Birkerød            1:34.86   
21  Simon Andersen  2000  Aabybro Idrætsforening            1:35.90   
22  Sebastian Dogger  2001  Kristiansand Svømmeallianse            1:37.46   
23  Benjamin Teland  2001  Kristiansand Svømmeallianse            1:38.87   
24  Asger S. Nielsson  2000  Svømmeklubben S 68            1:58.58   
25  Frederik N. Jensen  2000  Svømmeklubben S 68            2:01.09   
26  Amin Nedergaard  2001  Svømmeklubben S 68            2:05.57   
27  Nicklas M Jensen  2001  Aabybro Idrætsforening            2:06.41   
Mathias Riff Alexandersen  2001  Sigma Swim Birkerød            DSQ  2 BR sparte u/van 50 
                     
 
Løb 13, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1998-1999 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Daniel Haahr Pallesen  1998  Aalborg Svømmeklub            1:12.76   
Pär Börjeson  1998  Mölndals Allmänna Simsällskap            1:13.65   
Marco Häyhänen  1999  Mölndals Allmänna Simsällskap            1:14.97   
Marcus Boesen  1999  Thisted Svømmeklub            1:16.31   
Morten Due Nielsen  1999  Aalborg Svømmeklub            1:17.08   
Nicklas Steen Hansen  1999  Horsens Svømmeklub            1:18.57   
Lasse Harde  1998  Aalborg Svømmeklub            1:18.60   
Andreas M. Porsmose  1998  Aalborg Svømmeklub            1:19.26   
Frederik Marcussen  1999  Brønderslev SK08            1:19.67   
10  Nicolai Vad Kruse  1999  Horsens Svømmeklub            1:20.48   
11  Frederik Peter Bager  1999  Svømmeklubben SMUT Terndrup            1:22.12   
12  Sander Schmidt  1999  Horsens Svømmeklub            1:22.35   
13  Julian Sebastian Solås  1999  Kristiansand Svømmeallianse            1:22.57   
14  Fredrik Håbesland Klausen  1999  Kristiansand Svømmeallianse            1:27.92   
15  Christopher Arnholtz  1998  Swim Team Neptun            1:30.40   
16  Kristian Berthelsen  1999  Aabybro Idrætsforening            1:33.49   
17  Rasmus Grøn  1999  Aabybro Idrætsforening            1:47.42   
Andreas Steffensen  1999  Svømmeklubben S 68            DNS   
Nikolaj J. Jørgensen  1998  Aalborg Svømmeklub            DSQ  for mng flyben i uds 
                     
 
Løb 13, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1996-1997 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Marcus Brandborg  1997  Aalborg Svømmeklub            1:13.11   
Jakob Brinkmann  1996  Svømmeklubben Grindsted            1:13.24   
Mikkel Strand  1997  Swim Team Neptun            1:13.52   
Peter Mandrup Madsen  1997  Horsens Svømmeklub            1:15.48   
Magnus Yde  1996  Svømmeklubben S 68            1:15.63   
Marc Ochsendorf  1996  Svømmeklubben SMUT Terndrup            1:16.69   
Rune Friis Petersen  1996  Horsens Svømmeklub            1:22.16   
Niclas Henriksen  1997  Swim Team Neptun            1:22.62   
Johannes Fatland Skjeie  1997  Kristiansand Svømmeallianse            1:23.37   
                     
 
Løb 13, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 0-1995 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Michael Kjær  1995  Thisted Svømmeklub            1:12.58   
Tim Damsgaard  1994  Horsens Svømmeklub            1:24.04   
Alexander Marki Mork  1995  Stavanger Svømme Club            DNS   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.07  Udskriftsdato  26 april 2014 
Licens til Svømmeklubben S 68  Udskriftstidspunkt  10:36 
 
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Hjørring Park Vendia Swim Cup    Udskriftsdato  26 april 2014   
  Stævne by  Hjørring    Udskriftstidspunkt  11:03   
  Arrangør  Svømmeklubben S 68         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  25 april 2014         
 
 
Løb 14, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2014 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Camille Nørby  2004  Sigma Swim Birkerød            1:45.84   
Esmeralda Johansen  2004  Sigma Swim Birkerød            1:50.48   
Mathilde Ramlow  2004  Sigma Swim Birkerød            1:58.11   
Nanna Nørgaard  2004  Horsens Svømmeklub            1:59.48   
Betty Marie Jensen  2004  Sigma Swim Birkerød            2:02.22   
Anna Mune Fuglsang  2005  Svømmeklubben S 68            2:06.31   
Katrine Bonefeld  2004  Sigma Swim Birkerød            2:11.57   
Camilla Porsdal  2005  Sigma Swim Birkerød            2:12.12   
Karla Marie Fæster  2004  Sigma Swim Birkerød            2:17.50   
10  Astrid Rønn Olesen  2005  Sigma Swim Birkerød            2:21.13   
Catrine Porsdal  2005  Sigma Swim Birkerød            DSQ  fl armt ned t/hof st 
Josefine Høgh  2005  Svømmeklubben S 68            DSQ  asym ben spark 
Rosalie Viola Ryding  2005  Sigma Swim Birkerød            DSQ  asym ben spark 
                     
 
Løb 14, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Sigrid Lei Lamberg  2002  Skovbakken Svømmeafdeling            1:32.43   
Victoria Haahr Pallesen  2002  Svømmeklubben SMUT Terndrup            1:32.48   
Camilla Brøgger-Andersen  2002  Aalborg Svømmeklub            1:32.68   
Isabel Vang Hvitved  2003  Sigma Swim Birkerød            1:36.15   
Elisabeth Sølvkjær  2002  Thisted Svømmeklub            1:38.43   
Esther Marie Heunicke  2003  Sigma Swim Birkerød            1:39.25   
Karoline Sørensen  2002  Thisted Svømmeklub            1:40.69   
Lea Serup Schøn  2002  Aalborg Svømmeklub            1:40.88   
Cecilie Porsdal  2002  Sigma Swim Birkerød            1:43.37   
10  Anne Bøjstrup Bertelsen  2002  Brønderslev SK08            1:45.12   
11  Mitzi D. Jensen  2002  Aalborg Svømmeklub            1:46.97   
12  Marikka Andersen  2002  Horsens Svømmeklub            1:47.35   
13  Sofie Bach Nielsen  2003  Horsens Svømmeklub            1:48.75   
14  Amalije Kristensen  2002  Brønderslev SK08            1:50.20   
15  Cecilie V Christensen  2002  Brønderslev SK08            1:50.84   
16  Emma Rose Treney  2002  Aabybro Idrætsforening            1:52.27   
17  Anna Bull Kramer  2003  Horsens Svømmeklub            1:53.02   
18  Lærke Høgsted  2003  Svømmeklubben S 68            1:53.18   
19  Cecilie V Jensen  2002  Svømmeklubben S 68            1:53.97   
20  Sofia Bak  2002  Hobro Svømmeklub            1:54.02   
21  Johanne Jensen  2002  Brønderslev SK08            1:54.43   
22  Alberte Vallentin  2003  Sigma Swim Birkerød            1:54.56   
23  Sara Bundgaard  2003  Svømmeklubben S 68            1:55.60   
24  Maibritt Christensen  2003  Svømmeklubben SMUT Terndrup            1:55.74   
25  Pernille Christensen  2003  Svømmeklubben S 68            1:56.53   
26  Emilia Juhl Leiszner  2002  Horsens Svømmeklub            1:56.65   
27  Ida Troldborg  2003  Aabybro Idrætsforening            1:56.73   
28  Emma Jensen  2003  Svømmeklubben S 68            2:03.35   
29  Amalie O Trondsen  2003  Kristiansand Svømmeallianse            2:03.99   
30  Emma Oline Gadegaard  2002  Svømmeklubben S 68            2:05.34   
31  Lærke Asmussen  2003  Svømmeklubben S 68            2:05.80   
32  Zarah Heden Mortensen  2002  Svømmeklubben S 68            2:10.26   
33  Mia Kunoe Tarp  2002  Svømmeklubben S 68            2:36.01   
Julie Bundgaard Madsen  2002  Svømmeklubben S 68            DNS   
Adele Bjørnevåg  2003  Kristiansand Svømmeallianse            DSQ  ej samt berør 50m 
                     
 
Løb 14, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2000-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Anne Sofie Sølvkjær  2000  Thisted Svømmeklub            1:22.03   
Katrine Bukh Villesen  2000  Thisted Svømmeklub            1:23.20   
Rebecca Haahr Pallesen  2000  Svømmeklubben SMUT Terndrup            1:26.21   
Sille Ibsen  2001  Horsens Svømmeklub            1:26.74   
Emma A Andersen  2000  Aalborg Svømmeklub            1:28.05   
Camilla D. Hansen  2000  Svømmeklubben S 68            1:29.60   
Signe Rosendal  2000  Aalborg Svømmeklub            1:29.91   
Maria Rye  2001  Støvring Svømmeklub Pingvinen            1:32.84   
Julie Lund  2000  Svømmeklubben Grindsted            1:32.92   
10  Amalie Bærentsen  2000  Aalborg Svømmeklub            1:33.05   
11  Maja Meinert  2001  Aalborg Svømmeklub            1:33.17   
12  Vera Fossdal-Uleberg  2001  Kristiansand Svømmeallianse            1:37.38   
13  Nikoline Fabrin Lund  2001  Horsens Svømmeklub            1:37.88   
14  Emma Lund  2000  Aalborg Svømmeklub            1:39.18   
15  Lærke Juul Nielsen  2000  Støvring Svømmeklub Pingvinen            1:39.56   
16  Michelle Pedersen  2000  Svømmeklubben SMUT Terndrup            1:39.69   
17  Mie Buch Nielsen  2001  Horsens Svømmeklub            1:39.95   
18  Emilia Nielsen  2000  Svømmeklubben SMUT Terndrup            1:42.42   
19  Signe Christensen  2001  Svømmeklubben S 68            1:43.45   
20  Martyna Katarzyna Truchan  2001  Kristiansand Svømmeallianse            1:54.75   
21  Andrea Zanchetta  2000  Aabybro Idrætsforening            1:55.20   
22  Ida Christensen  2001  Svømmeklubben SMUT Terndrup            2:00.19   
23  Kathrine Steffensen  2001  Svømmeklubben S 68            2:05.38   
Ditte Toft Ibsen  2001  Hobro Svømmeklub            DNS   
                     
 
Løb 14, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1998-1999 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Anna Brandenborg Jensen  1999  Skovbakken Svømmeafdeling            1:19.11   
Emine Bjarup Thøgersen  1998  Svømmeklubben S 68            1:19.69   
Sofie Poulsen  1999  Thisted Svømmeklub            1:24.78   
Marie Eske  1999  Swim Team Neptun            1:25.34   
Gynn Davidsen  1998  Svømmeklubben Grindsted            1:25.94   
Oda Sodefjed Tørnkvist  1998  Kristiansand Svømmeallianse            1:26.27   
Caroline Christensen  1999  Svømmeklubben SMUT Terndrup            1:26.44   
Ida Askeland  1998  Stavanger Svømme Club            1:29.25   
Hedda Othilie Hagen  1999  Stavanger Svømme Club            1:30.34   
10  Anne Tollerup  1998  Svømmeklubben S 68            1:33.75   
11  Stine T. Søndergaard  1998  Holstebro Svømme Club            1:34.75   
12  Cecilie N. Eftevand  1999  Svømmeklubben S 68            1:35.89   
13  Laura Ragnarsdottir  1998  Svømmeklubben S 68            1:39.60   
14  Hedda Nes  1999  Kristiansand Svømmeallianse            1:56.09   
                     
 
Løb 14, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 0-1997 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Tiril Fredrikke Rist Jensen  1994  Kristiansand Svømmeallianse            1:16.21   
Signe B. Thomasen  1996  Horsens Svømmeklub            1:21.75   
Emma Nørgaard  1997  Horsens Svømmeklub            1:22.41   
Anette Damsgaard  1996  Horsens Svømmeklub            1:29.06   
Julie Storgaard  1996  Svømmeklubben S 68            1:29.80   
Christina Løth Andersen  1997  Horsens Svømmeklub            1:30.90   
Maria Ingvardsen  1997  Svømmeklubben S 68            1:35.70   
Alma Aaste Løvstuen Moen  1997  Kristiansand Svømmeallianse            1:37.11   
Kathrine Breum  1997  Svømmeklubben S 68            1:37.14   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.07  Udskriftsdato  26 april 2014 
Licens til Svømmeklubben S 68  Udskriftstidspunkt  11:03 
 
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Hjørring Park Vendia Swim Cup    Udskriftsdato  26 april 2014   
  Stævne by  Hjørring    Udskriftstidspunkt  13:03   
  Arrangør  Svømmeklubben S 68         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  25 april 2014         
 
 
Løb 15, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Rune Nørgaard  2000  Aalborg Svømmeklub            2:49.53   
Nicolaj Løth Andersen  2001  Horsens Svømmeklub            3:01.87   
Jacob Krog Christoffersen  2000  Sigma Swim Birkerød            3:03.61   
Simon Andersen  2000  Aabybro Idrætsforening            3:46.40   
                     
 
Løb 15, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1998-1999 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Lukas Lindstrøm  1998  Horsens Svømmeklub            2:25.59   
Sebastian Reese  1998  Aalborg Svømmeklub            2:28.28   
Dan Izhar-Larsen  1999  IHF Svømning            2:36.70   
Mikkel Gade  1999  Svømmeklubben Grindsted            2:40.47   
Daniel H. Johannesen  1999  Horsens Svømmeklub            2:42.05   
Peter Enevold Sørensen  1998  Thisted Svømmeklub            2:44.92   
                     
 
Løb 15, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1996-1997 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Simen Halse Larsen  1997  Kristiansand Svømmeallianse            2:18.18   
Rune Friis Petersen  1996  Horsens Svømmeklub            2:29.86   
Marc Ochsendorf  1996  Svømmeklubben SMUT Terndrup            2:42.58   
Mathias Gjerløv Pedersen  1997  Brønderslev SK08            3:25.90   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.07  Udskriftsdato  26 april 2014 
Licens til Svømmeklubben S 68  Udskriftstidspunkt  13:03 
 
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Hjørring Park Vendia Swim Cup    Udskriftsdato  26 april 2014   
  Stævne by  Hjørring    Udskriftstidspunkt  13:03   
  Arrangør  Svømmeklubben S 68         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  25 april 2014         
 
 
Løb 16, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2002-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Cecilie Grøndal  2002  Horsens Svømmeklub            3:09.18   
Mitzi D. Jensen  2002  Aalborg Svømmeklub            3:16.24   
Laura Boutrup  2003  Sigma Swim Birkerød            3:40.91   
                     
 
Løb 16, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2000-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Lisa Rijkhoff  2001  Aalborg Svømmeklub            2:35.09   
Victoria Klintrup Jespers  2001  IHF Svømning            3:12.92   
                     
 
Løb 16, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1998-1999 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Synnøve Døskeland  1998  Stavanger Svømme Club            3:24.70   
                     
 
Løb 16, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 0-1997 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Hanne Sofie Lundevold Nilsen  1994  Kristiansand Svømmeallianse            2:42.08   
Christina Løth Andersen  1997  Horsens Svømmeklub            3:02.00   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.07  Udskriftsdato  26 april 2014 
Licens til Svømmeklubben S 68  Udskriftstidspunkt  13:03 
 
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Hjørring Park Vendia Swim Cup    Udskriftsdato  26 april 2014   
  Stævne by  Hjørring    Udskriftstidspunkt  12:06   
  Arrangør  Svømmeklubben S 68         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  25 april 2014         
 
 
Løb 17, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2014 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Emil Kildahl Døssing  2002  Sigma Swim Birkerød            1:24.23   
Victor Arendt Skytte  2002  Sigma Swim Birkerød            1:24.78   
Mikkel Eg Ibsen  2002  Sigma Swim Birkerød            1:25.25   
Elias Hanghøj Jonsson  2002  Svømmeklubben S 68            1:26.57   
Christian Boutrup  2003  Sigma Swim Birkerød            1:30.85   
Nikolai Sander  2003  Svømmeklubben SMUT Terndrup            1:30.86   
Patrick Zakaryan Olsen  2002  Horsens Svømmeklub            1:31.14   
Kristian B. Rasmussen  2003  Svømmeklubben S 68            1:32.99   
Jonathan Beck  2004  Sigma Swim Birkerød            1:33.71   
10  Mathias H. Johannesen  2004  Horsens Svømmeklub            1:33.81   
11  Mads Rønn Olesen  2002  Sigma Swim Birkerød            1:34.47   
12  Valdemar D. Pedersen  2002  Horsens Svømmeklub            1:35.23   
13  Jimmy Nielsen  2003  Svømmeklubben SMUT Terndrup            1:37.69   
14  Christian Johannesen  2003  Horsens Svømmeklub            1:39.52   
15  Oscar Jensen  2003  Sigma Swim Birkerød            1:45.45   
16  Theis Dalgaard  2004  Horsens Svømmeklub            1:45.81   
17  Valdemar Witt Qvist  2003  Sigma Swim Birkerød            1:46.05   
18  Joakim Grønkjær Frost  2003  Horsens Svømmeklub            1:48.36   
19  Valdemar Lykkegaard  2003  Svømmeklubben S 68            1:57.03   
Birk Lee Johansen  2002  Kristiansand Svømmeallianse            DNS   
                     
 
Løb 17, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Rasmus Udbye  2000  Horsens Svømmeklub            1:07.68   
Gustav Yde  2000  Svømmeklubben S 68            1:10.08   
Mathias Dalsgaard  2000  Horsens Svømmeklub            1:10.49   
Oliver Schiellerup  2000  Sigma Swim Birkerød            1:15.34   
Marius Nørgaard  2001  Hobro Svømmeklub            1:16.31   
Anders Vestergaard  2001  Brønderslev SK08            1:18.13   
Karl-Emil Späth  2000  Horsens Svømmeklub            1:20.45   
Søren P. Rasmussen  2001  Aalborg Svømmeklub            1:22.16   
Lawrence Langley  2001  Svømmeklubben SMUT Terndrup            1:22.82   
10  Mathias Holm  2001  Sigma Swim Birkerød            1:23.25   
11  Christian Juul Jensen  2000  Horsens Svømmeklub            1:23.76   
12  Niklas T. Kristiansen  2000  Aalborg Svømmeklub            1:24.39   
13  Sebastian Dogger  2001  Kristiansand Svømmeallianse            1:26.63   
14  Andreas Grønkjær Frost  2001  Horsens Svømmeklub            1:27.17   
15  Andreas Rasmussen  2000  Horsens Svømmeklub            1:28.71   
16  Frederik N. Jensen  2000  Svømmeklubben S 68            1:48.04   
Amin Nedergaard  2001  Svømmeklubben S 68            DNS   
Asger S. Nielsson  2000  Svømmeklubben S 68            DNS   
Fredrik Noddeland  2000  Kristiansand Svømmeallianse            DSQ  ej forts bev 50m 
                     
 
Løb 17, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1998-1999 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Tor Leander  1999  Mölndals Allmänna Simsällskap            1:07.85   
Sander Schmidt  1999  Horsens Svømmeklub            1:09.17   
Sebastian Brun Koch  1998  Aalborg Svømmeklub            1:09.20   
Emil Leander Bonderup  1998  Svømmeklubben SMUT Terndrup            1:10.73   
Lasse Harde  1998  Aalborg Svømmeklub            1:12.28   
Alexander Eggers  1999  Sigma Swim Birkerød            1:14.21   
Ole Jørmeland  1998  Stavanger Svømme Club            1:16.30   
Peter Enevold Sørensen  1998  Thisted Svømmeklub            1:16.46   
Christopher Arnholtz  1998  Swim Team Neptun            1:17.71   
10  Johannes Hope  1999  Kristiansand Svømmeallianse            1:17.86   
11  Nicolai Vad Kruse  1999  Horsens Svømmeklub            1:18.56   
12  Daniel H. Johannesen  1999  Horsens Svømmeklub            1:22.47   
Andreas Steffensen  1999  Svømmeklubben S 68            DNS   
                     
 
Løb 17, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1996-1997 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Eirik Frestad  1997  Kristiansand Svømmeallianse            1:03.73   
Peter Mandrup Madsen  1997  Horsens Svømmeklub            1:07.15   
Jakob Brinkmann  1996  Svømmeklubben Grindsted            1:08.77   
Magnus Yde  1996  Svømmeklubben S 68            1:09.81   
Frederik Linck  1997  Svømmeklubben Grindsted            1:10.72   
Anders Esbjerg Nielsen  1997  Støvring Svømmeklub Pingvinen            1:10.87   
                     
 
Løb 17, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 0-1995 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Thomas Brustveit  1993  Stavanger Svømme Club            1:04.45   
Jesper Stilling Julius  1993  Randers GF Neptun            1:07.71   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.07  Udskriftsdato  26 april 2014 
Licens til Svømmeklubben S 68  Udskriftstidspunkt  12:06 
 
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Hjørring Park Vendia Swim Cup    Udskriftsdato  26 april 2014   
  Stævne by  Hjørring    Udskriftstidspunkt  12:31   
  Arrangør  Svømmeklubben S 68         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  25 april 2014         
 
 
Løb 18, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2014 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Kajsa G. Christensen  2004  Sigma Swim Birkerød            1:37.08   
Rosalie Viola Ryding  2005  Sigma Swim Birkerød            1:54.87   
Nanna Nørgaard  2004  Horsens Svømmeklub            1:55.96   
Astrid Rønn Olesen  2005  Sigma Swim Birkerød            1:57.79   
Camilla Porsdal  2005  Sigma Swim Birkerød            1:58.88   
Katrine Bonefeld  2004  Sigma Swim Birkerød            1:59.90   
Catrine Porsdal  2005  Sigma Swim Birkerød            2:03.86   
Josefine Høgh  2005  Svømmeklubben S 68            2:15.76   
Karla Marie Fæster  2004  Sigma Swim Birkerød            DSQ  ej forts bev 
                     
 
Løb 18, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Anne Føyn  2002  Sigma Swim Birkerød            1:18.88   
Clara Gjerløv  2002  Sigma Swim Birkerød            1:18.92   
Thea Søe Bach  2002  Thisted Svømmeklub            1:21.25   
Victoria Haahr Pallesen  2002  Svømmeklubben SMUT Terndrup            1:23.06   
Cecilie Porsdal  2002  Sigma Swim Birkerød            1:29.04   
Ida Rom Weikert  2002  Brønderslev SK08            1:30.61   
Sofie Bach Nielsen  2003  Horsens Svømmeklub            1:32.07   
Lea Serup Schøn  2002  Aalborg Svømmeklub            1:33.67   
Stine Marie Andersen  2003  Kristiansand Svømmeallianse            1:34.75   
10  Maibritt Christensen  2003  Svømmeklubben SMUT Terndrup            1:35.28   
11  Cecilie V Jensen  2002  Svømmeklubben S 68            1:36.17   
12  Lærke Høgsted  2003  Svømmeklubben S 68            1:36.90   
13  Signe Thomsen  2003  Svømmeklubben SMUT Terndrup            1:36.92   
14  Caroline Rytter Nielsen  2002  Aalborg Svømmeklub            1:38.45   
15  Lærke Asmussen  2003  Svømmeklubben S 68            1:39.85   
16  Emilia Juhl Leiszner  2002  Horsens Svømmeklub            1:41.00   
17  Maiken Kjærsgaard  2002  Svømmeklubben S 68            1:42.27   
18  Johanne Jensen  2002  Brønderslev SK08            1:42.60   
19  Cecilie V Christensen  2002  Brønderslev SK08            1:43.95   
20  Zarah Heden Mortensen  2002  Svømmeklubben S 68            1:47.03   
21  Nanna Bak  2002  Svømmeklubben S 68            1:52.14   
22  Mia Kunoe Tarp  2002  Svømmeklubben S 68            2:04.63   
23  Ida Troldborg  2003  Aabybro Idrætsforening            2:08.92   
                     
 
Løb 18, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2000-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Katrine Bukh Villesen  2000  Thisted Svømmeklub            1:12.08   
Tova Olsson  2001  Mölndals Allmänna Simsällskap            1:15.04   
Emma A Andersen  2000  Aalborg Svømmeklub            1:15.18   
Maria M. Porsmose  2000  Aalborg Svømmeklub            1:15.79   
Amalie Bærentsen  2000  Aalborg Svømmeklub            1:17.21   
Josefine Due Christensen  2001  Horsens Svømmeklub            1:18.09   
Stefanie Brun Koch  2001  Aalborg Svømmeklub            1:19.51   
Othine Ruenes  2001  Kristiansand Svømmeallianse            1:21.32   
Ida Bøgh Hald  2001  Skovbakken Svømmeafdeling            1:21.37   
10  Nikoline Østerberg  2000  Skovbakken Svømmeafdeling            1:21.69   
11  Marie Hinna  2000  Stavanger Svømme Club            1:21.79   
12  Anne Rasmussen Sand  2000  Svømmeklubben SMUT Terndrup            1:21.80   
13  Line Johannsen  2001  Skovbakken Svømmeafdeling            1:22.41   
14  Kirstine Frandsen  2001  Swim Team Neptun            1:22.64   
15  Victoria Klintrup Jespers  2001  IHF Svømning            1:23.82   
16  Signe Rosendal  2000  Aalborg Svømmeklub            1:24.77   
17  Lærke Juul Nielsen  2000  Støvring Svømmeklub Pingvinen            1:24.90   
18  Emma Lund  2000  Aalborg Svømmeklub            1:25.31   
19  Celine Abrahamsen  2001  Stavanger Svømme Club            1:25.47   
20  Sille Ibsen  2001  Horsens Svømmeklub            1:26.37   
21  Julie Lund  2000  Svømmeklubben Grindsted            1:27.12   
22  Nikoline Fabrin Lund  2001  Horsens Svømmeklub            1:27.33   
23  Emma Viborg Larsen  2001  Brønderslev SK08            1:27.96   
24  Michelle Pedersen  2000  Svømmeklubben SMUT Terndrup            1:29.81   
25  Anne Rytter  2000  Swim Team Neptun            1:30.74   
26  Camilla D. Hansen  2000  Svømmeklubben S 68            1:33.35   
27  Signe Christensen  2001  Svømmeklubben S 68            1:33.45   
28  Emilia Nielsen  2000  Svømmeklubben SMUT Terndrup            1:36.54   
29  Ida Christensen  2001  Svømmeklubben SMUT Terndrup            1:40.25   
30  Martyna Katarzyna Truchan  2001  Kristiansand Svømmeallianse            1:46.37   
31  Kathrine Steffensen  2001  Svømmeklubben S 68            1:50.33   
Ditte Toft Ibsen  2001  Hobro Svømmeklub            DNS   
Mie Buch Nielsen  2001  Horsens Svømmeklub            DSQ  ej fots bev 50m 
                     
 
Løb 18, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1998-1999 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Line Niss Bjerregaard  1998  Svømmeklubben SMUT Terndrup            1:12.91   
Amalie Bach Nielsen  1999  Horsens Svømmeklub            1:13.55   
Sara Stoebner  1998  Kristiansand Svømmeallianse            1:14.31   
Anne-Mette Pedersen  1998  Thisted Svømmeklub            1:14.94   
Emilie Kielsholm Jacobsen  1999  IHF Svømning            1:16.95   
Sarah Andersen  1999  Thisted Svømmeklub            1:17.23   
Anette Poulsen  1999  Thisted Svømmeklub            1:17.60   
Caroline Hauritz Jensen  1999  Aalborg Svømmeklub            1:17.63   
Martha Moeslund  1998  Svømmeklubben SMUT Terndrup            1:17.64   
10  Rebecca Sundtjønn  1998  Kristiansand Svømmeallianse            1:17.87   
11  Caroline Christensen  1999  Svømmeklubben SMUT Terndrup            1:19.26   
12  Anne Tollerup  1998  Svømmeklubben S 68            1:20.71   
13  Nicoline Rosenkilde  1999  Horsens Svømmeklub            1:21.57   
14  Oda Sodefjed Tørnkvist  1998  Kristiansand Svømmeallianse            1:22.05   
15  Camilla Johannesen  1999  Aalborg Svømmeklub            1:22.34   
16  Anna Brandenborg Jensen  1999  Skovbakken Svømmeafdeling            1:23.73   
17  Stine T. Søndergaard  1998  Holstebro Svømme Club            1:27.30   
18  Camilla Braad  1998  Swim Team Neptun            1:27.55   
19  Cecilie N. Eftevand  1999  Svømmeklubben S 68            1:29.10   
20  Hedda Othilie Hagen  1999  Stavanger Svømme Club            1:32.90   
21  Stine Boye Kristiansen  1998  Aabybro Idrætsforening            1:38.47   
                     
 
Løb 18, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 0-1997 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Pernille Rasmussen  1996  Svømmeklubben S 68            1:11.90   
Lenette Nielsen  1997  Svømmeklubben SMUT Terndrup            1:12.02   
Emma Nørgaard  1997  Horsens Svømmeklub            1:12.05   
Christina Løth Andersen  1997  Horsens Svømmeklub            1:16.34   
Line Juul Nielsen  1997  Støvring Svømmeklub Pingvinen            1:17.15   
Kirstine Feldinger  1996  Horsens Svømmeklub            1:17.54   
Signe B. Thomasen  1996  Horsens Svømmeklub            1:19.17   
Pernille Krog Poulsen  1995  Thisted Svømmeklub            1:22.74   
Alma Aaste Løvstuen Moen  1997  Kristiansand Svømmeallianse            1:27.54   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.07  Udskriftsdato  26 april 2014 
Licens til Svømmeklubben S 68  Udskriftstidspunkt  12:31 
 
Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Hjørring Park Vendia Swim Cup    Udskriftsdato  26 april 2014   
  Stævne by  Hjørring    Udskriftstidspunkt  13:21   
  Arrangør  Svømmeklubben S 68         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  25 april 2014         
 
 
Løb 19, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2002-2014 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Frederik Eg Ibsen  2002  Sigma Swim Birkerød            2:52.37   
Emil Kildahl Døssing  2002  Sigma Swim Birkerød            3:00.34   
Sebastian M. Staal  2002  Sigma Swim Birkerød            3:04.17   
Victor Arendt Skytte  2002  Sigma Swim Birkerød            3:07.64   
Alexander Tullberg  2003  Sigma Swim Birkerød            3:12.28   
Elias Hanghøj Jonsson  2002  Svømmeklubben S 68            3:13.02   
Christoffer Rekling  2003  Sigma Swim Birkerød            3:21.83   
Patrick Zakaryan Olsen  2002  Horsens Svømmeklub            3:25.46   
Nikolai Sander  2003  Svømmeklubben SMUT Terndrup            3:28.64   
10  Christian Johannesen  2003  Horsens Svømmeklub            3:33.20   
11  Mathias H. Johannesen  2004  Horsens Svømmeklub            3:33.94   
12  Jonathan Beck  2004  Sigma Swim Birkerød            3:37.79   
13  Andreas Hoffmann  2003  Sigma Swim Birkerød            3:38.96   
14  Valdemar D. Pedersen  2002  Horsens Svømmeklub            3:40.21   
15  Fredrik Erasmus Bonderup  2002  Svømmeklubben SMUT Terndrup            3:45.58   
16  Joakim Grønkjær Frost  2003  Horsens Svømmeklub            3:48.06   
17  Theis Dalgaard  2004  Horsens Svømmeklub            4:00.45   
18  Oscar Jensen  2003  Sigma Swim Birkerød            4:00.80   
19  Jacob Toft  2003  Aabybro Idrætsforening            4:20.97   
Rune Worm  2003  Svømmeklubben SMUT Terndrup            DNS   
Alexander Vergereau  2004  Sigma Swim Birkerød            DSQ  brystben i fly 
Birk Lee Johansen  2002  Kristiansand Svømmeallianse            DSQ  cr ben i fly 
                     
 
Løb 19, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Sebastian Tullberg  2000  Sigma Swim Birkerød            2:27.44   
Rasmus Udbye  2000  Horsens Svømmeklub            2:31.65   
Tobias Åberg  2000  Mölndals Allmänna Simsällskap            2:32.51   
Magnus Mikkelsen  2001  Skovbakken Svømmeafdeling            2:33.59   
Mathias Dalsgaard  2000  Horsens Svømmeklub            2:40.61   
Rune Nørgaard  2000  Aalborg Svømmeklub            2:43.21   
Alexander Stær  2001  Skovbakken Svømmeafdeling            2:43.86   
Aksel Skrydstrup  2001  Skovbakken Svømmeafdeling            2:44.57   
Ulrik Blach Petersen  2001  Sigma Swim Birkerød            2:44.83   
10  Kristian Torp  2000  Sigma Swim Birkerød            2:46.36   
11  Oliver Schiellerup  2000  Sigma Swim Birkerød            2:46.38   
12  Frederik Røginnd  2001  Sigma Swim Birkerød            2:47.84   
13  Viktor Bull Kramer  2000  Horsens Svømmeklub            2:48.99   
14  Christian Bonde  2001  Aalborg Svømmeklub            2:49.94   
15  Søren P. Rasmussen  2001  Aalborg Svømmeklub            2:50.34   
16  Mads L. Werther  2000  Aalborg Svømmeklub            2:51.06   
17  Lukas Kranker  2000  Brønderslev SK08            2:55.28   
18  Jacob Krog Christoffersen  2000  Sigma Swim Birkerød            2:55.64   
19  Christian Juul Jensen  2000  Horsens Svømmeklub            2:59.99   
20  Christian Hovmark  2001  Thisted Svømmeklub            3:00.87   
21  Thomas Schiby  2001  Aalborg Svømmeklub            3:01.10   
22  Andreas Grønkjær Frost  2001  Horsens Svømmeklub            3:02.22   
23  Benjamin Teland  2001  Kristiansand Svømmeallianse            3:04.95   
24  Mathias Riff Alexandersen  2001  Sigma Swim Birkerød            3:06.74   
25  Simon Andersen  2000  Aabybro Idrætsforening            3:17.95   
26  Andreas Rasmussen  2000  Horsens Svømmeklub            3:24.23   
27  Nicklas M Jensen  2001  Aabybro Idrætsforening            3:40.22   
                     
 
Løb 19, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 1998-1999 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Sebastian Reese  1998  Aalborg Svømmeklub            2:26.35   
Daniel Haahr Pallesen  1998  Aalborg Svømmeklub            2:26.63   
Andreas K Larsen  1999  Aalborg Svømmeklub            2:27.86   
Pär Börjeson  1998  Mölndals Allmänna Simsällskap            2:28.40   
Marco Häyhänen  1999  Mölndals Allmänna Simsällskap            2:29.61   
Lars Lyhne  1999  Aalborg Svømmeklub            2:31.03   
Morten Due Nielsen  1999  Aalborg Svømmeklub            2:32.53   
Andreas M. Porsmose  1998  Aalborg Svømmeklub            2:33.35   
Jacob Harboe  1998  Swim Team Neptun            2:35.14   
10  Marcus Boesen  1999  Thisted Svømmeklub            2:35.80   
11  Lukas Lindstrøm  1998  Horsens Svømmeklub            2:36.06   
12  Mathias Maarbjerg Toft  1998  Aars Svømmeklub            2:36.18   
13  Alexander Jensen  1998  Horsens Svømmeklub            2:36.36   
14  Frederik Marcussen  1999  Brønderslev SK08            2:36.88   
15  Thomas Kjær  1998  Aalborg Svømmeklub            2:37.33   
16  Nicklas Steen Hansen  1999  Horsens Svømmeklub            2:38.45   
17  Simon Johannsen  1998  Skovbakken Svømmeafdeling            2:38.66   
18  Alexander Eggers  1999  Sigma Swim Birkerød            2:39.84   
19  Fredrik Håbesland Klausen  1999  Kristiansand Svømmeallianse            2:43.08   
20  Frederik Peter Bager  1999  Svømmeklubben SMUT Terndrup            2:46.95   
21  Nicolai Vad Kruse  1999  Horsens Svømmeklub            2:49.27   
22  Frederik Juhl Leiszner  1999  Horsens Svømmeklub            2:51.27   
23  Jens Bo Conrad  1998  IHF Svømning            2:52.25   
24  Rasmus Grøn  1999  Aabybro Idrætsforening            3:30.59   
Andreas Steffensen  1999  Svømmeklubben S 68            DNS   
Sebastian Brun Koch  1998  Aalborg Svømmeklub            DNS   
                     
 
Løb 19, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 1996-1997 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Peter Mandrup Madsen  1997  Horsens Svømmeklub            2:20.68   
Rune Friis Petersen  1996  Horsens Svømmeklub            2:30.44   
Jeppe Krog Poulsen  1997  Thisted Svømmeklub            2:30.88   
Marc Ochsendorf  1996  Svømmeklubben SMUT Terndrup            2:34.50   
Niclas Henriksen  1997  Swim Team Neptun            2:36.82   
Anders Frimor Kirk  1996  Thisted Svømmeklub            2:37.30   
Mathias Gjerløv Pedersen  1997  Brønderslev SK08            2:58.13   
                     
 
Løb 19, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 0-1995 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Michael Kjær  1995  Thisted Svømmeklub            2:31.42   
Tim Damsgaard  1994  Horsens Svømmeklub            2:54.22   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.07  Udskriftsdato  26 april 2014 
Licens til Svømmeklubben S 68  Udskriftstidspunkt  13:21 
 
Resultat Løb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Hjørring Park Vendia Swim Cup    Udskriftsdato  26 april 2014   
  Stævne by  Hjørring    Udskriftstidspunkt  14:30   
  Arrangør  Svømmeklubben S 68         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  25 april 2014         
 
 
Løb 20, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2004-2014 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Camille Nørby  2004  Sigma Swim Birkerød            3:31.94   
Esmeralda Johansen  2004  Sigma Swim Birkerød            3:48.45   
Mathilde Ramlow  2004  Sigma Swim Birkerød            3:50.62   
Betty Marie Jensen  2004  Sigma Swim Birkerød            3:55.93   
Nanna Nørgaard  2004  Horsens Svømmeklub            3:57.84   
                     
 
Løb 20, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2002-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Cecilie Grøndal  2002  Horsens Svømmeklub            2:47.58   
Mille Moeslund Lausen  2002  Svømmeklubben SMUT Terndrup            2:51.04   
Sigrid Lei Lamberg  2002  Skovbakken Svømmeafdeling            2:55.41   
Emma Stecher  2003  Aalborg Svømmeklub            2:57.34   
Karoline Sørensen  2002  Thisted Svømmeklub            2:59.44   
Camilla Brøgger-Andersen  2002  Aalborg Svømmeklub            3:04.97   
Isabel Vang Hvitved  2003  Sigma Swim Birkerød            3:05.80   
Mitzi D. Jensen  2002  Aalborg Svømmeklub            3:06.63   
Maria Lund  2003  Sigma Swim Birkerød            3:13.45   
10  Lea Serup Schøn  2002  Aalborg Svømmeklub            3:16.92   
11  Marikka Andersen  2002  Horsens Svømmeklub            3:18.05   
12  Anne Bøjstrup Bertelsen  2002  Brønderslev SK08            3:18.24   
13  Sofie Hein Rimmen  2002  Aalborg Svømmeklub            3:20.31   
14  Amalije Kristensen  2002  Brønderslev SK08            3:24.69   
15  Esther Marie Heunicke  2003  Sigma Swim Birkerød            3:26.01   
16  Ida Rom Weikert  2002  Brønderslev SK08            3:26.22   
17  Caroline Rytter Niel