2020-02-19   09:47:25
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Hjørring Park Vendia Swim Cup

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Fredag 17.00

Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Hjørring Park Vendia Swim Cup    Udskriftsdato  25 april 2014   
  Stævne by  Hjørring    Udskriftstidspunkt  18:09   
  Arrangør  Svømmeklubben S 68         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  25 april 2014         
 
 
Løb 2, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 0-1997 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Pernille Rasmussen  1996  Svømmeklubben S 68            31.86   
Emma Nørgaard  1997  Horsens Svømmeklub            33.40   
Lenette Nielsen  1997  Svømmeklubben SMUT Terndrup            33.66   
Kirstine Feldinger  1996  Horsens Svømmeklub            35.20   
Christina Løth Andersen  1997  Horsens Svømmeklub            36.01   
Line Juul Nielsen  1997  Støvring Svømmeklub Pingvinen            36.20   
Pernille Krog Poulsen  1995  Thisted Svømmeklub            37.75   
Anette Damsgaard  1996  Horsens Svømmeklub            38.15   
Kathrine Breum  1997  Svømmeklubben S 68            40.50   
                     
 
Løb 2, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1998-1999 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Sara Stoebner  1998  Kristiansand Svømmeallianse            33.41   
Line Niss Bjerregaard  1998  Svømmeklubben SMUT Terndrup            33.84   
Sofie Møller Sørensen  1998  Swim Team Neptun            34.37   
Caroline Hauritz Jensen  1999  Aalborg Svømmeklub            35.27   
Emilie Kielsholm Jacobsen  1999  IHF Svømning            35.69   
Caroline Christensen  1999  Svømmeklubben SMUT Terndrup            36.31   
Anette Poulsen  1999  Thisted Svømmeklub            36.52   
Sarah Andersen  1999  Thisted Svømmeklub            36.91   
Camilla Johannesen  1999  Aalborg Svømmeklub            37.01   
10  Anne Tollerup  1998  Svømmeklubben S 68            38.39   
11  Stine T. Søndergaard  1998  Holstebro Svømme Club            38.61   
12  Camilla Braad  1998  Swim Team Neptun            39.00   
13  Hedda Othilie Hagen  1999  Stavanger Svømme Club            41.04   
14  Cecilie N. Eftevand  1999  Svømmeklubben S 68            41.71   
15  Hedda Nes  1999  Kristiansand Svømmeallianse            46.26   
Anna Sofie Gammelgaard  1998  Hvidovre Svømme Klub            DNS   
                     
 
Løb 2, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2000-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Katrine Bukh Villesen  2000  Thisted Svømmeklub            33.34   
Johanne Marie Poulsen  2001  Aalborg Svømmeklub            34.18   
Maria M. Porsmose  2000  Aalborg Svømmeklub            35.56   
Josefine Due Christensen  2001  Horsens Svømmeklub            36.11   
Stefanie Brun Koch  2001  Aalborg Svømmeklub            36.13   
Amalie Bærentsen  2000  Aalborg Svømmeklub            36.74   
Kirstine Frandsen  2001  Swim Team Neptun            37.66   
Ida Bøgh Hald  2001  Skovbakken Svømmeafdeling            37.79   
Othine Ruenes  2001  Kristiansand Svømmeallianse            37.83   
10  Anne Rasmussen Sand  2000  Svømmeklubben SMUT Terndrup            37.95   
11  Marie Brandt Pedersen  2000  Svømmeklubben S 68            38.16   
12  Mie Buch Nielsen  2001  Horsens Svømmeklub            38.19   
13  Victoria Klintrup Jespers  2001  IHF Svømning            38.31   
14  Marie Hinna  2000  Stavanger Svømme Club            39.21   
15  Emma Lund  2000  Aalborg Svømmeklub            39.27   
16  Celine Abrahamsen  2001  Stavanger Svømme Club            39.44   
17  Sille Ibsen  2001  Horsens Svømmeklub            40.11   
18  Emma Viborg Larsen  2001  Brønderslev SK08            40.59   
19  Signe Christensen  2001  Svømmeklubben S 68            40.73   
20  Martyna Katarzyna Truchan  2001  Kristiansand Svømmeallianse            48.21   
21  Kathrine Steffensen  2001  Svømmeklubben S 68            50.69   
Line Sloth Holm  2001  Aalborg Svømmeklub            DNS   
                     
 
Løb 2, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Anne Føyn  2002  Sigma Swim Birkerød            37.72   
Clara Gjerløv  2002  Sigma Swim Birkerød            38.07   
Victoria Haahr Pallesen  2002  Svømmeklubben SMUT Terndrup            38.22   
Thea Søe Bach  2002  Thisted Svømmeklub            38.72   
Camilla Brøgger-Andersen  2002  Aalborg Svømmeklub            39.86   
Anne Bøjstrup Bertelsen  2002  Brønderslev SK08            40.30   
Maria Lund  2003  Sigma Swim Birkerød            40.55   
Cecilie Porsdal  2002  Sigma Swim Birkerød            41.12   
Emma Stecher  2003  Aalborg Svømmeklub            41.24   
10  Lea Serup Schøn  2002  Aalborg Svømmeklub            41.82   
11  Sofie Bach Nielsen  2003  Horsens Svømmeklub            41.97   
12  Ida Rom Weikert  2002  Brønderslev SK08            42.01   
13  Marikka Andersen  2002  Horsens Svømmeklub            42.16   
14  Amalije Kristensen  2002  Brønderslev SK08            42.66   
15  Maibritt Christensen  2003  Svømmeklubben SMUT Terndrup            42.72   
16  Lærke Høgsted  2003  Svømmeklubben S 68            43.32   
17  Cecilie V Jensen  2002  Svømmeklubben S 68            43.50   
18  Anna Bull Kramer  2003  Horsens Svømmeklub            43.64   
19  Caroline Rytter Nielsen  2002  Aalborg Svømmeklub            44.09   
20  Stine Marie Andersen  2003  Kristiansand Svømmeallianse            44.67   
21  Lærke Asmussen  2003  Svømmeklubben S 68            44.79   
22  Esther Marie Heunicke  2003  Sigma Swim Birkerød            45.95   
23  Maiken Kjærsgaard  2002  Svømmeklubben S 68            46.58   
24  Alberte Vallentin  2003  Sigma Swim Birkerød            47.11   
25  Johanne Jensen  2002  Brønderslev SK08            47.50   
26  Emma Oline Gadegaard  2002  Svømmeklubben S 68            47.71   
27  Zarah Heden Mortensen  2002  Svømmeklubben S 68            47.75   
28  Nanna Bak  2002  Svømmeklubben S 68            51.37   
29  Mia Kunoe Tarp  2002  Svømmeklubben S 68            51.94   
30  Emma Jensen  2003  Svømmeklubben S 68            53.53   
Julie Bundgaard Madsen  2002  Svømmeklubben S 68            DNS   
                     
 
Løb 2, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2014 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Kajsa G. Christensen  2004  Sigma Swim Birkerød            44.71   
Esmeralda Johansen  2004  Sigma Swim Birkerød            48.03   
Karla Marie Fæster  2004  Sigma Swim Birkerød            50.38   
Mathilde Ramlow  2004  Sigma Swim Birkerød            50.60   
Rosalie Viola Ryding  2005  Sigma Swim Birkerød            51.75   
Katrine Bonefeld  2004  Sigma Swim Birkerød            54.22   
Astrid Rønn Olesen  2005  Sigma Swim Birkerød            54.75   
Camilla Porsdal  2005  Sigma Swim Birkerød            55.34   
Josefine Høgh  2005  Svømmeklubben S 68            58.31   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.07  Udskriftsdato  25 april 2014 
Licens til Svømmeklubben S 68  Udskriftstidspunkt  18:09 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark