2020-02-22   13:15:05
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Hjørring Park Vendia Swim Cup

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Fredag 17.00

Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Hjørring Park Vendia Swim Cup    Udskriftsdato  25 april 2014   
  Stævne by  Hjørring    Udskriftstidspunkt  18:16   
  Arrangør  Svømmeklubben S 68         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  25 april 2014         
 
 
Løb 4, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2004-2014 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Camille Nørby  2004  Sigma Swim Birkerød            43.36   
Rosalie Viola Ryding  2005  Sigma Swim Birkerød            52.63   
Betty Marie Jensen  2004  Sigma Swim Birkerød            55.50   
Mathilde Ramlow  2004  Sigma Swim Birkerød            57.32   
Camilla Porsdal  2005  Sigma Swim Birkerød            1:08.23   
                     
 
Løb 4, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2002-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Anne Føyn  2002  Sigma Swim Birkerød            33.56   
Sigrid Lei Lamberg  2002  Skovbakken Svømmeafdeling            34.08   
Mille Moeslund Lausen  2002  Svømmeklubben SMUT Terndrup            34.32   
Cecilie Grøndal  2002  Horsens Svømmeklub            34.53   
Karoline Sørensen  2002  Thisted Svømmeklub            38.13   
Camilla Brøgger-Andersen  2002  Aalborg Svømmeklub            38.59   
Mitzi D. Jensen  2002  Aalborg Svømmeklub            38.90   
Sofie Hein Rimmen  2002  Aalborg Svømmeklub            40.41   
Laura Boutrup  2003  Sigma Swim Birkerød            41.34   
10  Anne Bøjstrup Bertelsen  2002  Brønderslev SK08            41.89   
11  Esther Marie Heunicke  2003  Sigma Swim Birkerød            42.04   
12  Ida Rom Weikert  2002  Brønderslev SK08            42.88   
13  Camilla Tommerup Sørensen  2003  Støvring Svømmeklub Pingvinen            46.61   
14  Lærke Høgsted  2003  Svømmeklubben S 68            46.77   
15  Adele Bjørnevåg  2003  Kristiansand Svømmeallianse            47.62   
16  Cecilie V Jensen  2002  Svømmeklubben S 68            50.06   
17  Lærke Asmussen  2003  Svømmeklubben S 68            56.25   
18  Pernille Christensen  2003  Svømmeklubben S 68            59.16   
Sofie Bach Nielsen  2003  Horsens Svømmeklub            DNS   
Emma Oline Gadegaard  2002  Svømmeklubben S 68            DSQ  tyvstart 
Maiken Kjærsgaard  2002  Svømmeklubben S 68            DSQ  tyvstart 
Zarah Heden Mortensen  2002  Svømmeklubben S 68            DSQ  afsl m 1 hånd 
                     
 
Løb 4, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2000-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Linnea Lundborg  2000  Mölndals Allmänna Simsällskap            30.97   
Nikoline Østerberg  2000  Skovbakken Svømmeafdeling            31.99   
Lisa Rijkhoff  2001  Aalborg Svømmeklub            32.05   
Amalie Bærentsen  2000  Aalborg Svømmeklub            32.51   
Tova Olsson  2001  Mölndals Allmänna Simsällskap            32.91   
Line Johannsen  2001  Skovbakken Svømmeafdeling            33.78   
Signe Rosendal  2000  Aalborg Svømmeklub            34.33   
Rebecca Haahr Pallesen  2000  Svømmeklubben SMUT Terndrup            34.60   
Marie Brandt Pedersen  2000  Svømmeklubben S 68            35.53   
10  Vera Fossdal-Uleberg  2001  Kristiansand Svømmeallianse            35.72   
11  Cecilie Tommerup Sørensen  2001  Støvring Svømmeklub Pingvinen            35.78   
12  Kirstine Frandsen  2001  Swim Team Neptun            37.03   
13  Maja Meinert  2001  Aalborg Svømmeklub            37.25   
14  Victoria Klintrup Jespers  2001  IHF Svømning            38.49   
15  Camilla D. Hansen  2000  Svømmeklubben S 68            38.73   
16  Nikoline Fabrin Lund  2001  Horsens Svømmeklub            43.37   
17  Kathrine Steffensen  2001  Svømmeklubben S 68            45.42   
18  Martyna Katarzyna Truchan  2001  Kristiansand Svømmeallianse            51.67   
                     
 
Løb 4, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1998-1999 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Sofie Rasmussen  1999  Svømmeklubben S 68            30.54   
Amanda Magnusson  1999  Mölndals Allmänna Simsällskap            30.55   
Alice Lindché  1999  Mölndals Allmänna Simsällskap            31.40   
Malene Tørnkvist  1998  Kristiansand Svømmeallianse            32.06   
Emine Bjarup Thøgersen  1998  Svømmeklubben S 68            32.38   
Rebecca Sundtjønn  1998  Kristiansand Svømmeallianse            32.71   
Oda Sodefjed Tørnkvist  1998  Kristiansand Svømmeallianse            32.91   
Emilie Kielsholm Jacobsen  1999  IHF Svømning            33.12   
Synnøve Døskeland  1998  Stavanger Svømme Club            34.86   
10  Andrea Håvarstein  1999  Stavanger Svømme Club            34.94   
11  Anne Tollerup  1998  Svømmeklubben S 68            35.14   
12  Anna Brandenborg Jensen  1999  Skovbakken Svømmeafdeling            35.61   
13  Sofie Poulsen  1999  Thisted Svømmeklub            35.94   
14  Camilla Braad  1998  Swim Team Neptun            36.20   
15  Ida Askeland  1998  Stavanger Svømme Club            37.91   
16  Nicoline Rosenkilde  1999  Horsens Svømmeklub            39.63   
17  Laura Ragnarsdottir  1998  Svømmeklubben S 68            39.65   
18  Hedda Nes  1999  Kristiansand Svømmeallianse            45.30   
Anna Sofie Gammelgaard  1998  Hvidovre Svømme Klub            DNS   
                     
 
Løb 4, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 0-1997 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Tiril Fredrikke Rist Jensen  1994  Kristiansand Svømmeallianse            29.87   
Hanne Sofie Lundevold Nilsen  1994  Kristiansand Svømmeallianse            29.99   
Pernille Rasmussen  1996  Svømmeklubben S 68            30.25   
Emma Nørgaard  1997  Horsens Svømmeklub            32.14   
Rebekka R. Andersen  1996  Svømmeklubben S 68            32.66   
Anette Damsgaard  1996  Horsens Svømmeklub            32.99   
Kirstine Feldinger  1996  Horsens Svømmeklub            33.10   
Christina Løth Andersen  1997  Horsens Svømmeklub            34.98   
Signe B. Thomasen  1996  Horsens Svømmeklub            35.09   
10  Kathrine Breum  1997  Svømmeklubben S 68            37.90   
11  Maria Ingvardsen  1997  Svømmeklubben S 68            38.47   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.07  Udskriftsdato  25 april 2014 
Licens til Svømmeklubben S 68  Udskriftstidspunkt  18:16 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark