2019-12-07   06:17:18
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for SB-CUP 2014

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  SB-Cup 2014    Udskriftsdato  15 marts 2014   
  Stævne by  Korsør    Udskriftstidspunkt  10:52   
  Arrangør  Korsør Svømme- & Livredningsklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  15 marts 2014         
 
 
Løb 1, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2014 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Sofie Bach Nielsen  2003    273  37.64  1:22.06  2:07.60    2:51.32   
  Horsens Svømmeklub                   
                     
Olivia Mammen  2003    239  40.14  1:25.32  2:12.96    2:59.04   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
Karoline Lagoni  2003    237  40.06  1:26.33  2:15.38    2:59.45   
  Horsens Svømmeklub                   
                     
Anna Bull Kramer  2003    229  39.56  1:25.62  2:14.90    3:01.56   
  Horsens Svømmeklub                   
                     
Clara Dreier  2004    219  40.82  1:26.97  2:15.80    3:04.43   
  Køge Svømmeklub                   
                     
Melina Degner  2004    206  42.71  1:33.30  2:23.60    3:08.09   
  Køge Svømmeklub                   
                     
Mathilde Nielsen  2003    173  45.44  1:36.04  2:28.61    3:19.25   
  Holbæk Svømme Klub                   
                     
Cecilie Larsen  2003    172  42.47  1:33.38  2:28.13    3:19.88   
  Slagelse Svømmeklub                   
                     
Katrine Duus  2003    169  43.24  1:34.50  2:28.99    3:20.80   
  Næstved IF                   
                     
10  Benedicte Them Jensen  2004    165  47.27  1:39.67  2:32.85    3:22.68   
  Køge Svømmeklub                   
                     
11  Selma V Studnitz Andersen  2005    141  47.57  1:43.81  2:41.50    3:33.18   
  Korsør Sv & Livr. Klub                   
                     
12  Elisabeth Them Jensen  2004    138  48.70  1:44.29  2:42.91    3:34.69   
  Køge Svømmeklub                   
                     
13  Lucca Rademakers  2004    136  46.56  1:43.50  2:40.92    3:35.82   
  TVS Tårnborg IF                   
                     
14  Alma Jørgensen  2004    134  49.23  1:43.66  2:42.00    3:37.04   
  Kalundborg SK                   
                     
15  Lilli Andersen  2003    129  49.18  1:46.64  2:45.97    3:39.83   
  Kalundborg SK                   
                     
16  Malene Gjermandsen  2003    122  49.58  1:48.02  2:48.15    3:43.90   
  Korsør Sv & Livr. Klub                   
                     
17  Katrine Langholm Jensen  2004    100  49.84  1:50.35  2:55.32    3:58.94   
  TVS Tårnborg IF                   
                     
 
Løb 1, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Julie Brandt  2001    508  33.05  1:09.03  1:44.99    2:19.29   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
Kamille Auerbach-Lind  2001    489  33.04  1:09.15  1:45.66    2:21.08   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
Iben Bak  2001    487  33.91  1:10.20  1:45.53    2:21.25   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
Karina Høybye Olesen  2001    474  33.49  1:09.56  1:45.90    2:22.56   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
Cecilie Grøndal  2002    418  34.39  1:12.34  1:50.42    2:28.60   
  Horsens Svømmeklub                   
                     
Josefine Due Christensen  2001    418  34.90  1:13.22  1:52.29    2:28.64   
  Horsens Svømmeklub                   
                     
Line Strandby  2001    415  34.20  1:12.32  1:50.79    2:28.97   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
Alberte Mammen  2001    407  34.57  1:12.64  1:51.75    2:29.95   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
Maria Bredal Larsen  2002    394  35.53  1:13.04  1:52.31    2:31.63   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
10  Marie Uglebjerg  2002    383  36.36  1:15.41  1:54.91    2:33.07   
  Kalundborg SK                   
                     
11  Regitze Gotthard  2002    378  36.19  1:15.02  1:54.76    2:33.68   
  Slagelse Svømmeklub                   
                     
12  Emma Henriksen  2001    375  34.68  1:13.96  1:54.36    2:34.12   
  Køge Svømmeklub                   
                     
13  Mie Buch Nielsen  2001    372  35.70  1:15.64  1:56.23    2:34.48   
  Horsens Svømmeklub                   
                     
14  Sille Ibsen  2001    371  35.23  1:15.09  1:55.86    2:34.61   
  Horsens Svømmeklub                   
                     
15  Nikoline Fabrin Lund  2001    357  36.44  1:16.39  1:57.17    2:36.61   
  Horsens Svømmeklub                   
                     
16  Josefine H. Lundstrøm  2001    350  37.32  1:17.76  1:58.45    2:37.71   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
17  Patricia Andersen  2002    339  35.54  1:14.37  1:57.75    2:39.30   
  Slagelse Svømmeklub                   
                     
18  Laura Janner  2002    322  35.03  1:15.81  1:59.21    2:42.12   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
19  Emilie Fischer  2001    318  36.48  1:16.98  2:00.19    2:42.76   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
20  Emmely Andersen  2001    315  35.84  1:16.95  2:00.93    2:43.26   
  Svømmeklubben SHS Stevns                   
                     
21  Jasmin Hillerup  2001    307  38.00  1:21.45  2:04.20    2:44.62   
  Herlufsholm Svømmeklub                   
                     
22  Line Helene Jensen  2001    305  39.28  1:22.07  2:04.32    2:44.98   
  Slagelse Svømmeklub                   
                     
23  Johanne B. Hansen  2002    305  37.74  1:20.74  2:04.15    2:45.08   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
24  Victoria Andersen  2001    297  36.90  1:18.08  2:02.18    2:46.49   
  Slagelse Svømmeklub                   
                     
25  Marikka Andersen  2002    280  39.31  1:22.78  2:07.65    2:49.92   
  Horsens Svømmeklub                   
                     
26  Mathilde Roed  2001    263  38.39  1:23.60  2:11.31    2:53.49   
  Køge Svømmeklub                   
                     
27  Philippa Hallengreen  2002    247  40.02  1:24.95  2:11.73    2:56.99   
  Korsør Sv & Livr. Klub                   
                     
28  Line Aarkrogh Steen  2001    244  38.22  1:23.51  2:11.28    2:57.75   
  Næstved IF                   
                     
29  Frida Grønhøj Burchardt  2002    244  41.52  1:26.93  2:12.67    2:57.86   
  Korsør Sv & Livr. Klub                   
                     
30  Nicole Vaabengaard  2002    238  39.15  1:25.03  2:13.45    2:59.37   
  Herlufsholm Svømmeklub                   
                     
31  Anne-Sofie P. Clausen  2002    237  39.94  1:25.46  2:13.34    2:59.39   
  Næstved IF                   
                     
32  Line With Nielsen  2002    218  41.23  1:28.22  2:17.23    3:04.62   
  Herlufsholm Svømmeklub                   
                     
33  Maja Svenstrup  2002    211  41.53  1:29.21  2:18.34    3:06.57   
  Køge Svømmeklub                   
                     
34  Ida Rishøj  2002    206  41.87  1:30.18  2:19.91    3:08.00   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
35  Helena Stengelshøj  2001    202  41.99  1:30.67  2:21.37    3:09.36   
  Holbæk Svømme Klub                   
                     
36  Isabella Berthelsen  2002    196  43.00  1:31.93  2:21.86    3:11.08   
  Korsør Sv & Livr. Klub                   
                     
37  Caroline Bendtsen  2002    194  41.81  1:31.50  2:24.23    3:11.87   
  Næstved IF                   
                     
38  Frida Jørgensen  2001    151  46.48  1:41.87  2:35.72    3:28.58   
  Kalundborg SK                   
                     
39  Josephine Wismann  2002    117  49.91  1:46.94  2:49.44    3:47.29   
  Holbæk Svømme Klub                   
                     
40  Cathrine Wismann  2002    112  49.36  1:47.23  2:50.19    3:50.44   
  Holbæk Svømme Klub                   
                     
Nadia Diana Olsen  2001              DSQ  Tyvstart 
  Næstved IF                   
                     
Victoria Bæts Kristensen  2002              DSQ  Tyvstart 
  Næstved IF                   
                     
 
Løb 1, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1999-2000 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Astrid Delin  1999    587  31.19  1:04.38  1:38.75    2:12.77   
  Køge Svømmeklub                   
                     
Helena Berg Wenk  2000    569  31.37  1:05.37  1:40.39    2:14.13   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
Therese Hovgaard Jensen  2000    525  32.04  1:06.95  1:42.79    2:17.80   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
Yazmin B. Gürtler  2000    517  32.04  1:06.68  1:41.83    2:18.50   
  Køge Svømmeklub                   
                     
Nicole Kristensen  1999    494  32.92  1:08.68  1:44.78    2:20.58   
  Kalundborg SK                   
                     
Nicoline Rosenkilde  1999    467  33.41  1:09.81  1:46.70    2:23.19   
  Horsens Svømmeklub                   
                     
Annika Møller-Kristensen  2000    439  34.06  1:11.24  1:48.85    2:26.21   
  Kalundborg SK                   
                     
Emma Røhmer Christensen  2000    424  32.55  1:09.95  1:49.65    2:27.87   
  Næstved IF                   
                     
Karoline Kjær  2000    420  34.12  1:11.44  1:50.08    2:28.44   
  Køge Svømmeklub                   
                     
10  Minella Jespersen  1999    410  35.06  1:12.75  1:52.05    2:29.53   
  Frederiksværk Svømmeklub                   
                     
11  Lærke Sandholdt Jensen  2000    369  35.37  1:14.63  1:55.29    2:34.88   
  Korsør Sv & Livr. Klub                   
                     
12  Ida Frandsen  1999    349  34.64  1:13.74  1:56.36    2:37.78   
  TVS Tårnborg IF                   
                     
13  Emma Beyer  2000    337  36.33  1:14.91  1:57.26    2:39.68   
  Slagelse Svømmeklub                   
                     
14  Julie Høegh-Jørgensen  2000    335  35.01  1:14.18  1:58.11    2:39.98   
  TVS Tårnborg IF                   
                     
15  Astrid Marie Olsson  1999    327  38.07  1:20.73  2:03.15    2:41.29   
  Kalundborg SK                   
                     
16  Emma Walsh  1999    319  37.80  1:19.13  2:01.39    2:42.69   
  Korsør Sv & Livr. Klub                   
                     
17  Emma Nørgaard Wiese  1999    315  35.88  1:16.55  1:59.35    2:43.22   
  Slagelse Svømmeklub                   
                     
18  Alma Gårdstrom  1999    306  36.32  1:18.03  2:02.27    2:44.80   
  Holbæk Svømme Klub                   
                     
19  Ida Sund  2000    271  34.25  1:18.67  2:05.85    2:51.66   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
20  Victoria Grøn Brandelev  2000    261  37.15  1:20.48  2:06.89    2:53.90   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
21  Caroline Bonde  2000    212  39.35  1:27.60  2:19.28    3:06.32   
  Holbæk Svømme Klub                   
                     
 
Løb 1, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1915-1998 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Christina Munkholm  1996    721  29.07  1:00.12  1:31.78    2:03.93   
  Køge Svømmeklub                   
                     
Emma F. Nystrøm  1996    661  29.84  1:01.22  1:34.10    2:07.56   
  Kalundborg SK                   
                     
Thea Lund Petersen  1998    587  30.89  1:04.56  1:38.70    2:12.77   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
Natascha Zender  1997    569  30.75  1:04.23  1:38.85    2:14.12   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
Sofie Witthøft  1997    568  31.10  1:05.20  1:40.09    2:14.23   
  Kalundborg SK                   
                     
Cecilie N. Petersen  1998    464  34.48  1:10.76  1:47.69    2:23.51   
  Kalundborg SK                   
                     
Lærke Rasmussen  1997    417  35.02  1:12.61  1:51.09    2:28.77   
  Herlufsholm Svømmeklub                   
                     
Helene Bernhøft Jensen  1998    389  35.33  1:13.95  1:53.88    2:32.20   
  Vordingborg Svømme Klub                   
                     
Charlotte Pedersen  1996    333  35.47  1:14.98  1:57.36    2:40.38   
  Vordingborg Svømme Klub                   
                     
10  Nadja Joy Tønnesen  1987    251  38.11  1:23.14  2:09.73    2:56.19   
  TVS Tårnborg IF                   
                     
11  Amalie Jensen  1998    208  41.96  1:29.40  2:18.38    3:07.55   
  Svømmeklubben SHS Stevns                   
                     
Esther Holm  1998              DNS   
  Svømmeklubben SHS Stevns                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.07  Udskriftsdato  15 marts 2014 
Licens til Korsør Sv & Livr. Klub  Udskriftstidspunkt  10:52 
 
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  SB-Cup 2014    Udskriftsdato  15 marts 2014   
  Stævne by  Korsør    Udskriftstidspunkt  10:55   
  Arrangør  Korsør Svømme- & Livredningsklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  15 marts 2014         
 
 
Løb 2, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2014 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Mikkel Mortensen  2003    215  37.23  1:20.08  2:04.19    2:45.75   
  Kalundborg SK                   
                     
Mikkel Hjelm  2003    198  36.48  1:19.90  2:06.31    2:50.40   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
Lauritz Tanderup Hansen  2003    180  42.31  1:28.33  2:13.09    2:55.92   
  Slagelse Svømmeklub                   
                     
Kasper Francke Johannesen  2003    178  39.32  1:24.74  2:11.76    2:56.58   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
Lucas Jul Pedersen  2003    164  40.75  1:26.93  2:15.44    3:01.31   
  Næstved IF                   
                     
Casper Madsen  2004    146  42.20  1:31.05  2:20.82    3:08.42   
  Slagelse Svømmeklub                   
                     
Andreas M Nielsen  2005    140  42.00  1:31.56  2:22.89    3:11.16   
  Slagelse Svømmeklub                   
                     
Frederik Scheby Petersen  2004    125  43.49  1:34.31  2:27.59    3:18.69   
  Kalundborg SK                   
                     
 
Løb 2, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Nicolaj Løth Andersen  2001    334  33.05  1:08.98  1:46.47    2:23.22   
  Horsens Svømmeklub                   
                     
Jonas Hansen  2001    331  32.86  1:08.34  1:46.42    2:23.61   
  Korsør Sv & Livr. Klub                   
                     
Andreas Grønkjær Frost  2001    278  35.59  1:14.26  1:53.92    2:32.21   
  Horsens Svømmeklub                   
                     
Gustav Stjernholm  2002    277  33.23  1:11.37  1:51.58    2:32.41   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
Kasper Bonnichsen  2002    247  35.08  1:14.72  1:56.25    2:38.21   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
Nicklas Andersen  2001    239  37.31  1:18.73  1:59.80    2:40.06   
  Frederiksværk Svømmeklub                   
                     
Gorm Topp Tholle  2001    237  35.39  1:16.30  1:58.91    2:40.36   
  Holbæk Svømme Klub                   
                     
Frederik Madsen  2002    229  38.70  1:19.95  2:01.64    2:42.35   
  Slagelse Svømmeklub                   
                     
August Schade Cantby  2002    214  38.45  1:22.52  2:06.62    2:45.92   
  Slagelse Svømmeklub                   
                     
10  Jacob Birkholm  2002    213  37.79  1:20.40  2:03.71    2:46.17   
  Slagelse Svømmeklub                   
                     
11  Silas Bøjsen  2002    209  37.09  1:20.25  2:04.29    2:47.35   
  Holbæk Svømme Klub                   
                     
12  Thorbjørn Ikkala  2002    171  40.99  1:27.00  2:13.85    2:58.90   
  Frederiksværk Svømmeklub                   
                     
13  Marcus Ipsen  2002    141  41.66  1:30.84  2:22.03    3:10.89   
  Slagelse Svømmeklub                   
                     
14  Mika Rademakers  2001    135  42.73  1:32.80  2:25.95    3:13.63   
  TVS Tårnborg IF                   
                     
15  Sebastian Bonde  2002    134  41.95  1:31.33  2:23.41    3:13.95   
  Holbæk Svømme Klub                   
                     
16  Frederik Pedersen  2002    128  42.75  1:32.82  2:26.71    3:16.67   
  Holbæk Svømme Klub                   
                     
17  Matti Andersen  2001    109  41.19  1:35.40  2:32.76    3:27.49   
  Næstved IF                   
                     
18  Frederik Krogh  2001    108  40.18  1:31.20  2:27.89    3:28.16   
  Holbæk Svømme Klub                   
                     
19  Jacob Ellekær  2002    90  46.66  1:44.81  2:44.72    3:41.68   
  Holbæk Svømme Klub                   
                     
Magnus Aasberg  2001              DSQ  Tyvstart 
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
 
Løb 2, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1999-2000 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Mathias Nielsen  1999    554  28.01  58.20  1:29.22    2:00.97   
  Køge Svømmeklub                   
                     
Rasmus Udbye  2000    468  29.39  1:01.84  1:35.38    2:07.94   
  Horsens Svømmeklub                   
                     
Philip Krogh Brønnicke  2000    465  29.21  1:01.58  1:35.26    2:08.26   
  Vordingborg Svømme Klub                   
                     
Benjamin Ørnebjerg Larsen  2000    456  30.03  1:03.46  1:36.67    2:09.07   
  Køge Svømmeklub                   
                     
Lukas Gustafson  1999    442  30.60  1:03.90  1:36.91    2:10.36   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
Magnus Loose  1999    421  30.94  1:04.67  1:38.93    2:12.58   
  Kalundborg SK                   
                     
Niels Paulli Sparholt  2000    410  29.72  1:03.45  1:38.56    2:13.75   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
Pelle-Oskar Lambertsen  1999    396  31.80  1:06.59  1:41.65    2:15.24   
  Svømmeklubben SHS Stevns                   
                     
Mads Møller  2000    390  31.55  1:06.01  1:41.90    2:16.00   
  Kalundborg SK                   
                     
10  Jacob Holm  2000    386  31.49  1:06.31  1:41.63    2:16.38   
  Køge Svømmeklub                   
                     
11  Nicolai Vad Kruse  1999    383  29.78  1:03.18  1:39.47    2:16.78   
  Horsens Svømmeklub                   
                     
12  Mads Rishøj  1999    381  31.74  1:07.38  1:43.09    2:17.01   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
13  Johan Joensen  2000    380  31.41  1:05.23  1:40.74    2:17.08   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
14  Nicklas Steen Hansen  1999    378  31.56  1:06.23  1:42.19    2:17.34   
  Horsens Svømmeklub                   
                     
15  Daniel H. Johannesen  1999    366  32.07  1:07.73  1:43.32    2:18.89   
  Horsens Svømmeklub                   
                     
16  Mathias Dalsgaard  2000    358  30.88  1:06.59  1:43.79    2:19.84   
  Horsens Svømmeklub                   
                     
17  Thor B. Hansen  2000    358  33.04  1:08.81  1:44.63    2:19.86   
  Køge Svømmeklub                   
                     
18  Frederik Juhl Leiszner  1999    331  34.13  1:10.78  1:48.20    2:23.54   
  Horsens Svømmeklub                   
                     
19  Viktor Bull Kramer  2000    310  33.25  1:10.62  1:48.76    2:26.73   
  Horsens Svømmeklub                   
                     
20  Christian Juul Jensen  2000    303  31.40  1:09.55  1:49.56    2:27.88   
  Horsens Svømmeklub                   
                     
21  Rasmus Pedersen  2000    302  33.89  1:11.68  1:50.97    2:27.96   
  Svømmeklubben SHS Stevns                   
                     
22  Karl-Emil Elnegaard  1999    294  33.07  1:11.69  1:51.27    2:29.28   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
23  Jonas Ejby  2000    280  34.86  1:12.96  1:52.67    2:31.75   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
24  Oscar Fischer Kokholm  2000    279  35.76  1:15.19  1:54.82    2:31.96   
  Slagelse Svømmeklub                   
                     
25  Gustav Notkin  1999    276  34.43  1:14.16  1:53.90    2:32.61   
  Næstved IF                   
                     
26  Frederik Otte  2000    260  35.89  1:16.94  1:58.32    2:35.63   
  Frederiksværk Svømmeklub                   
                     
27  Gustav Hausgaard Larsen  2000    252  36.71  1:17.36  1:57.89    2:37.32   
  Køge Svømmeklub                   
                     
28  Laurits Holm  2000    213  36.73  1:19.99  2:00.58    2:46.32   
  Svømmeklubben SHS Stevns                   
                     
29  Mads Hansen  1999    188  39.38  1:24.43  2:12.03    2:53.41   
  Svømmeklubben SHS Stevns                   
                     
30  Johan Larsen  2000    129  40.35  1:29.73  2:23.57    3:16.46   
  Næstved IF                   
                     
31  Frederik Priess Hansen  2000    129  39.34  1:26.24  2:19.40    3:16.51   
  TVS Tårnborg IF                   
                     
Mads Ottsen  1999              DSQ  Tyvstart 
  Korsør Sv & Livr. Klub                   
                     
 
Løb 2, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1915-1998 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Andreas Sandbirk  1995    594  27.71  57.74  1:27.77    1:58.16   
  Vordingborg Svømme Klub                   
                     
Magnus Lundgren  1996    592  27.91  58.03  1:28.28    1:58.28   
  Køge Svømmeklub                   
                     
Marc Nøhr Andersen  1996    556  27.75  58.20  1:29.38    2:00.79   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
Alexander Jensen  1998    523  28.34  58.87  1:30.76    2:03.32   
  Horsens Svømmeklub                   
                     
Sebastian H. Andersen  1997    518  27.92  59.18  1:31.53    2:03.72   
  Kalundborg SK                   
                     
Mikkel H. Andersen  1991    517  28.09  59.63  1:31.91    2:03.78   
  Kalundborg SK                   
                     
Bjørn Wismann  1996    505  29.58  1:01.01  1:32.69    2:04.78   
  Slagelse Svømmeklub                   
                     
Mads Hauge Sørensen  1997    469  28.75  1:01.41  1:34.42    2:07.87   
  Køge Svømmeklub                   
                     
Kristian Svenstrup  1998    463  29.20  1:00.64  1:33.99    2:08.41   
  Køge Svømmeklub                   
                     
10  Lukas Lindstrøm  1998    461  30.19  1:03.37  1:36.97    2:08.56   
  Horsens Svømmeklub                   
                     
11  Elias Jensen Bæk  1997    444  29.62  1:02.19  1:35.90    2:10.23   
  Slagelse Svømmeklub                   
                     
12  Oliver Sintayehu Jensen  1998    434  30.49  1:03.01  1:36.61    2:11.23   
  Slagelse Svømmeklub                   
                     
13  Rasmus Kristensen  1997    424  30.78  1:04.50  1:38.79    2:12.27   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
14  Ruben Lykke Pedersen  1987    402  30.53  1:04.06  1:39.75    2:14.62   
  Svømmeklubben SHS Stevns                   
                     
15  Christopher Pedersen  1997    384  30.95  1:05.86  1:41.44    2:16.61   
  Vordingborg Svømme Klub                   
                     
16  Joachim Raahauge  1996    384  31.70  1:06.09  1:41.09    2:16.66   
  Korsør Sv & Livr. Klub                   
                     
17  Rasmus Aavang Jensen  1998    370  30.96  1:06.56  1:43.49    2:18.35   
  Slagelse Svømmeklub                   
                     
18  Magnus Christensen  1995    359  29.76  1:04.68  1:41.60    2:19.71   
  Køge Svømmeklub                   
                     
19  Kasper Nørmark Hansen  1998    341  32.93  1:08.52  1:45.37    2:22.21   
  Korsør Sv & Livr. Klub                   
                     
20  Kasper Livbjerg  1998    305  32.46  1:09.59  1:48.87    2:27.57   
  Horsens Svømmeklub                   
                     
21  Andreas Østergaard Nielse  1997    218  34.59  1:16.62  2:00.59    2:44.89   
  Vordingborg Svømme Klub                   
                     
Nicolai Ringhøj  1998              DNS   
  Kalundborg SK                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.07  Udskriftsdato  15 marts 2014 
Licens til Korsør Sv & Livr. Klub  Udskriftstidspunkt  10:55 
 
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  SB-Cup 2014    Udskriftsdato  15 marts 2014   
  Stævne by  Korsør    Udskriftstidspunkt  11:39   
  Arrangør  Korsør Svømme- & Livredningsklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  15 marts 2014         
 
 
Løb 3, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2014 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Line Nøhr Petersen  2003    261  42.28        1:26.38   
  Køge Svømmeklub                   
                     
Kathrine Sofie Jensen  2003    252  42.16        1:27.36   
  Køge Svømmeklub                   
                     
Clara Dreier  2004    230  44.54        1:30.08   
  Køge Svømmeklub                   
                     
Anna Bull Guldbrandsen  2004    221  44.02        1:31.31   
  Køge Svømmeklub                   
                     
Caroline Holm  2004    216  44.66        1:31.91   
  Kalundborg SK                   
                     
Julie Eirup  2003    188  46.39        1:36.28   
  Kalundborg SK                   
                     
Wilma Anker  2004    151  48.29        1:43.59   
  Næstved IF                   
                     
Victoria Boysen  2003    151  50.69        1:43.71   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
Maya Krogh Brønnicke  2005    146  48.95        1:44.71   
  Vordingborg Svømme Klub                   
                     
10  Elisabeth Them Jensen  2004    138  51.21        1:46.79   
  Køge Svømmeklub                   
                     
11  Alma Jørgensen  2004    128  54.47        1:49.35   
  Kalundborg SK                   
                     
12  Mie Mørkedal  2003    119  55.37        1:52.11   
  Holbæk Svømme Klub                   
                     
13  Benedicte Them Jensen  2004    116  56.51        1:53.17   
  Køge Svømmeklub                   
                     
14  Emma Ahrenkiel Karløv  2003    113  54.04        1:53.97   
  Slagelse Svømmeklub                   
                     
15  Lea Andersen  2003    112  56.14        1:54.33   
  Holbæk Svømme Klub                   
                     
16  Thea Torndal Jensen  2004    110  55.34        1:55.12   
  Næstved IF                   
                     
17  Caroline Bjørn Hvilsom  2005    105  55.00        1:56.93   
  TVS Tårnborg IF                   
                     
18  Elida Thornsen  2005    97  57.44        2:00.08   
  TVS Tårnborg IF                   
                     
19  Frederikke Bjerregaard Ha  2005    92  58.15        2:02.20   
  Næstved IF                   
                     
 
Løb 3, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Anna Andersen  2001    442  34.87        1:12.49   
  Køge Svømmeklub                   
                     
Josefine Due Christensen  2001    381  37.80        1:16.16   
  Horsens Svømmeklub                   
                     
Cecilie Grøndal  2002    366  37.48        1:17.18   
  Horsens Svømmeklub                   
                     
Mie Buch Nielsen  2001    348  38.51        1:18.51   
  Horsens Svømmeklub                   
                     
Abby Kristine Waterval  2002    344  39.63        1:18.82   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
Madeleine Thornsen  2001    336  38.21        1:19.42   
  Korsør Sv & Livr. Klub                   
                     
Sofie Andersen  2001    329  39.34        1:19.95   
  Slagelse Svømmeklub                   
                     
Malou Poulsen  2001    310  39.69        1:21.54   
  TVS Tårnborg IF                   
                     
Emilia Sol Gudmundsdottir  2002    299  38.54        1:22.55   
  Herlufsholm Svømmeklub                   
                     
10  Emma Bækgaard  2002    298  39.45        1:22.68   
  Herlufsholm Svømmeklub                   
                     
11  Therese Jetsmark Geiker  2001    293  40.36        1:23.14   
  TVS Tårnborg IF                   
                     
12  Cecilie Berg Jensen  2001    267  41.02        1:25.72   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
13  Julie Ludvig  2001    259  42.12        1:26.60   
  Holbæk Svømme Klub                   
                     
14  Kristhine Andersen  2002    254  41.88        1:27.11   
  Holbæk Svømme Klub                   
                     
15  Mathilde Roed  2001    249  42.61        1:27.75   
  Køge Svømmeklub                   
                     
16  Zascha Seest-Østergård  2002    248  42.87        1:27.80   
  Køge Svømmeklub                   
                     
17  Isabel Kol Eriksen  2001    248  41.99        1:27.88   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
18  Cecilia Nisgaard  2001    246  44.30        1:28.07   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
19  Nikoline V Hansen  2001    227  43.61        1:30.53   
  TVS Tårnborg IF                   
                     
20  Freja Zerbst Hansen  2001    226  43.85        1:30.65   
  Næstved IF                   
                     
21  Line With Nielsen  2002    200  46.25        1:34.39   
  Herlufsholm Svømmeklub                   
                     
22  Nynne Nørlem  2002    193  45.79        1:35.43   
  Holbæk Svømme Klub                   
                     
23  Maja Svenstrup  2002    189  46.04        1:36.13   
  Køge Svømmeklub                   
                     
24  Victoria F. Mikkelsen  2001    189  47.37        1:36.16   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
25  Natalie Vaabengaard  2002    182  46.61        1:37.32   
  Herlufsholm Svømmeklub                   
                     
26  Frida Grønhøj Burchardt  2002    179  48.16        1:37.98   
  Korsør Sv & Livr. Klub                   
                     
27  Isabella Berthelsen  2002    173  48.60        1:38.96   
  Korsør Sv & Livr. Klub                   
                     
28  Engeline Scheby Petersen  2002    145  49.73        1:44.94   
  Kalundborg SK                   
                     
29  Frida Jørgensen  2001    116  54.96        1:52.95   
  Kalundborg SK                   
                     
Emilie Nyegaard  2001              DSQ  EFB v/ 50m 
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
Monique Bang From  2002              DSQ  Udsvøm p/mave v/25m 
  Svømmeklubben SHS Stevns                   
                     
Pernille Pedersen  2001              DSQ  EFB v/75 m 
  Køge Svømmeklub                   
                     
 
Løb 3, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1999-2000 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Emma Anne Ljungstrøm  1999    533  33.01        1:08.10   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
Therese Hovgaard Jensen  2000    463  35.28        1:11.35   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
Frederikke Jensen  2000    423  36.04        1:13.53   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
Nicole Kristensen  1999    408  36.10        1:14.43   
  Kalundborg SK                   
                     
Daniella Thea Johansen  2000    400  37.00        1:14.90   
  Slagelse Svømmeklub                   
                     
Emma Fie Holck Sørensen  1999    361  38.36        1:17.55   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
Nicoline Rosenkilde  1999    356  38.64        1:17.86   
  Horsens Svømmeklub                   
                     
Lærke Sandholdt Jensen  2000    320  40.38        1:20.74   
  Korsør Sv & Livr. Klub                   
                     
Alberte Stegmann  2000    309  39.11        1:21.68   
  Herlufsholm Svømmeklub                   
                     
10  Regitze Rahn-Nielsen  1999    287  39.99        1:23.68   
  Frederiksværk Svømmeklub                   
                     
11  Nicoline Huusfelt  2000    270  41.45        1:25.39   
  Frederiksværk Svømmeklub                   
                     
12  Isabella Voldby Ipsen  2000    257  42.20        1:26.77   
  Slagelse Svømmeklub                   
                     
13  Louise Holm  1999    248  42.70        1:27.89   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
14  Alberte Høgh  1999    234  42.57        1:29.53   
  Næstved IF                   
                     
15  Rikke Bæk Larsen  2000    230  44.06        1:30.04   
  Næstved IF                   
                     
16  Nikoline Laura Rasmussen  2000    222  44.00        1:31.10   
  TVS Tårnborg IF                   
                     
17  Julie Nielsen  1999    213  44.71        1:32.38   
  Holbæk Svømme Klub                   
                     
18  Maja Lundberg  2000    185  1:36.87        1:36.87   
  Holbæk Svømme Klub                   
                     
19  Marie Emilie Belmadani  2000    167  48.45        1:40.20   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
Katrine Maria Arnkjær  1999              DSQ  EFB v/50 m 
  Frederiksværk Svømmeklub                   
                     
 
Løb 3, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1915-1998 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Sofie Witthøft  1997    560  32.74        1:06.98   
  Kalundborg SK                   
                     
Stine Johansen  1997    559  32.34        1:07.03   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
Emma Nørgaard  1997    549  32.30        1:07.43   
  Horsens Svømmeklub                   
                     
Regitse Sofie Larsen  1997    437  35.96        1:12.76   
  Slagelse Svømmeklub                   
                     
Silke Meyer  1998    424  35.26        1:13.48   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
Christina Løth Andersen  1997    415  35.80        1:14.03   
  Horsens Svømmeklub                   
                     
Maria Dollas  1998    386  36.81        1:15.83   
  Slagelse Svømmeklub                   
                     
Tanja H Nielsen  1996    320  38.61        1:20.74   
  Svømmeklubben SHS Stevns                   
                     
Louise Albrechtsen  1998    306          1:21.90   
  Frederiksværk Svømmeklub                   
                     
10  Katrine Alstrup Rasmussen  1997    232  43.95        1:29.86   
  TVS Tårnborg IF                   
                     
11  Nadja Joy Tønnesen  1987    152  50.29        1:43.40   
  TVS Tårnborg IF                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.07  Udskriftsdato  15 marts 2014 
Licens til Korsør Sv & Livr. Klub  Udskriftstidspunkt  11:39 
 
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  SB-Cup 2014    Udskriftsdato  15 marts 2014   
  Stævne by  Korsør    Udskriftstidspunkt  13:06   
  Arrangør  Korsør Svømme- & Livredningsklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  15 marts 2014         
 
 
Løb 4, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2014 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Bertram Dalgas Frederikse  2003    201  40.58        1:23.53   
  Køge Svømmeklub                   
                     
Mikkel Roed  2004    161  44.70        1:29.88   
  Køge Svømmeklub                   
                     
Nicolai Quist  2003    150  44.21        1:32.03   
  Korsør Sv & Livr. Klub                   
                     
Mathias H. Johannesen  2004    135  48.73        1:35.31   
  Horsens Svømmeklub                   
                     
Mathias Lindgaard  2004    131  48.12        1:36.12   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
Peter Wegener  2003    126  47.11        1:37.58   
  Slagelse Svømmeklub                   
                     
Jacob Meisner Hansen  2003    118  47.04        1:39.69   
  Næstved IF                   
                     
Lasse Darlem Brandt  2003    115  48.51        1:40.53   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
Gustav A. Røh Christensen  2003    91  52.32        1:48.48   
  Næstved IF                   
                     
10  Anton Jakobsen  2003    81  53.93        1:52.72   
  Frederiksværk Svømmeklub                   
                     
11  Oliver Brixner  2003    64  58.26        2:01.86   
  Holbæk Svømme Klub                   
                     
12  Malthe Lorin Rasmussen  2005    63  59.30        2:02.70   
  Kalundborg SK                   
                     
Joachim L Andersen  2003              DSQ  EFB v/ 25 & 50 m 
  Slagelse Svømmeklub                   
                     
Martin Emil Nielsen  2004              DSQ  EFB v/ 75 m 
  Holbæk Svømme Klub                   
                     
Mathias Ankersen  2004              DSQ  Svøm på mave v/st. 
  Næstved IF                   
                     
 
Løb 4, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Mads Raaby Jensen  2001    317  34.16        1:11.74   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
Matthias Hansen  2001    282  36.46        1:14.60   
  Korsør Sv & Livr. Klub                   
                     
Frederik S. Løwe  2001    266  37.25        1:16.07   
  Korsør Sv & Livr. Klub                   
                     
Mert Kaya  2001    220  39.28        1:21.06   
  Køge Svømmeklub                   
                     
Lukas Adeler  2001    217  40.16        1:21.42   
  Herlufsholm Svømmeklub                   
                     
Jesper Jannik Larsen  2001    190  42.85        1:25.05   
  Herlufsholm Svømmeklub                   
                     
Theodor Palmø  2002    179  42.02        1:26.74   
  Holbæk Svømme Klub                   
                     
Jonas Christensen  2002    175  42.31        1:27.42   
  Herlufsholm Svømmeklub                   
                     
William Kristiansen  2001    152  44.24        1:31.59   
  Holbæk Svømme Klub                   
                     
10  Jonas Benaouisse Marcker  2002    117  47.86        1:39.93   
  Slagelse Svømmeklub                   
                     
11  Mathias Clausen  2002    69  55.62        1:59.24   
  Næstved IF                   
                     
Philip Kragesand  2002              DNS   
  TVS Tårnborg IF                   
                     
Anton Reimer Hansen  2002              DSQ  Svøm på m v/ 25+75m 
  Køge Svømmeklub                   
                     
Jacob Birkholm  2002              DSQ  EFB v/ 50 m 
  Slagelse Svømmeklub                   
                     
 
Løb 4, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1999-2000 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Jakob Schmidt  1999    425  31.51        1:05.08   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
Marius Møldrup  1999    425  31.64        1:05.08   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
Troels D. Essendrop  1999    395  32.04        1:06.70   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
Simeon Franow  2000    381  32.33        1:07.49   
  Horsens Svømmeklub                   
                     
Mads Witthøft  2000    344  34.22        1:09.79   
  Kalundborg SK                   
                     
Rasmus F. Jørgensen  1999    325  34.52        1:11.18   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
Gustav Jørgensen  2000    316  35.60        1:11.83   
  TVS Tårnborg IF                   
                     
Mads Ottsen  1999    306  35.63        1:12.59   
  Korsør Sv & Livr. Klub                   
                     
Mads Møller  2000    298  35.61        1:13.25   
  Kalundborg SK                   
                     
10  Jacob Friland  1999    292  35.81        1:13.75   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
11  Kasper Bitzer  2000    276  36.67        1:15.14   
  Korsør Sv & Livr. Klub                   
                     
12  Daniel Berg Wenk  2000    265  36.76        1:16.16   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
13  Karl Bryde  2000    248  37.93        1:17.83   
  Herlufsholm Svømmeklub                   
                     
14  Phillip Søren Sommer  2000    245  38.43        1:18.20   
  Frederiksværk Svømmeklub                   
                     
15  Daniel Johansen  2000    234  38.81        1:19.34   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
16  Jens Gustav Nielson  1999    225  40.20        1:20.40   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
17  Emil Kvistbo  1999    197  41.19        1:24.09   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
18  Gustav Hausgaard Larsen  2000    190  41.90        1:25.08   
  Køge Svømmeklub                   
                     
19  Jacob Thomasen  2000    181  43.73        1:26.44   
  Herlufsholm Svømmeklub                   
                     
20  Lucas Valdau  1999    177  42.03        1:27.07   
  Holbæk Svømme Klub                   
                     
21  Rasmus Schrøder  2000    137  1:34.92        1:34.92   
  Holbæk Svømme Klub                   
                     
 
Løb 4, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1915-1998 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Frederik Christensen  1992    577  28.48        58.76   
  Køge Svømmeklub                   
                     
Jacob Samuel  1998    513  30.13        1:01.12   
  Køge Svømmeklub                   
                     
Jacob Jensen  1995    504  29.86        1:01.48   
  Vordingborg Svømme Klub                   
                     
Tobias Andersen  1998    383  32.39        1:07.36   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
Kim Henriksen  1989    349  33.50        1:09.48   
  Korsør Sv & Livr. Klub                   
                     
Elias Jensen Bæk  1997    328  34.35        1:10.96   
  Slagelse Svømmeklub                   
                     
Andreas Østergaard Nielse  1997    165  41.89        1:29.16   
  Vordingborg Svømme Klub                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.07  Udskriftsdato  15 marts 2014 
Licens til Korsør Sv & Livr. Klub  Udskriftstidspunkt  13:06 
 
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  SB-Cup 2014    Udskriftsdato  15 marts 2014   
  Stævne by  Korsør    Udskriftstidspunkt  13:06   
  Arrangør  Korsør Svømme- & Livredningsklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  15 marts 2014         
 
 
Løb 5, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2003-2014 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Kathrine Sofie Jensen  2003    241          39.17   
  Køge Svømmeklub                   
Anna Bull Guldbrandsen  2004    233          39.61   
  Køge Svømmeklub                   
Maja Marie Elmgreen  2003    217          40.53   
  Frederiksværk Svømmeklub                   
Josefine Krumbak  2004    195          42.03   
  Næstved IF                   
Cecilie Larsen  2003    151          45.75   
  Slagelse Svømmeklub                   
Emilie Hansen  2004    150          45.87   
  Korsør Sv & Livr. Klub                   
Maya Krogh Brønnicke  2005    132          47.81   
  Vordingborg Svømme Klub                   
Selma V Studnitz Andersen  2005    122          49.15   
  Korsør Sv & Livr. Klub                   
Gaya Josefine Maar  2003    110          50.75   
  Næstved IF                   
10  Lucca Rademakers  2004    89          54.54   
  TVS Tårnborg IF                   
11  Elida Thornsen  2005    34          1:14.77   
  TVS Tårnborg IF                   
12  Kristine Hvolbæk  2005    23          1:25.07   
  Slagelse Svømmeklub                   
13  Marie Louise Bech Anderse  2005    17          1:33.34   
  Slagelse Svømmeklub                   
 
Løb 5, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2001-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Sofie Nielsen  2001    317          35.75   
  Slagelse Svømmeklub                   
Maya Nykjær  2001    265          37.91   
  Vordingborg Svømme Klub                   
Alberte Andersen  2001    236          39.40   
  Holbæk Svømme Klub                   
Emma Bækgaard  2002    221          40.30   
  Herlufsholm Svømmeklub                   
Victoria Andersen  2001    220          40.37   
  Slagelse Svømmeklub                   
Nicole Vaabengaard  2002    198          41.78   
  Herlufsholm Svømmeklub                   
Anna Louise Elmgreen  2001    162          44.72   
  Frederiksværk Svømmeklub                   
Kristhine Andersen  2002    152          45.64   
  Holbæk Svømme Klub                   
Philippa Hallengreen  2002    146          46.28   
  Korsør Sv & Livr. Klub                   
10  Line Helene Jensen  2001    112          50.52   
  Slagelse Svømmeklub                   
11  Helena Stengelshøj  2001    110          50.76   
  Holbæk Svømme Klub                   
 
Løb 5, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1999-2000 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Astrid Delin  1999    462          31.52   
  Køge Svømmeklub                   
Nanna Sonne  1999    455          31.68   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
Mille Hesselgren Ikov  2000    454          31.70   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
Nana Hansen  2000    441          32.01   
  Vordingborg Svømme Klub                   
Maria Caroline Krumbak  2000    436          32.15   
  Køge Svømmeklub                   
Helena Berg Wenk  2000    430          32.30   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
Annika Møller-Kristensen  2000    331          35.23   
  Kalundborg SK                   
Alma Gårdstrom  1999    259          38.23   
  Holbæk Svømme Klub                   
Ida Sund  2000    248          38.80   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
10  Julie Nielsen  1999    245          38.94   
  Holbæk Svømme Klub                   
11  Emma Nørgaard Wiese  1999    236          39.42   
  Slagelse Svømmeklub                   
12  Emma Nyborg-Vedsted  1999    204          41.41   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
13  Anne Sofie Simonsen  2000    145          46.38   
  Næstved IF                   
14  Victoria Grøn Brandelev  2000    138          47.17   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
15  Maja Lundberg  2000    129          48.15   
  Holbæk Svømme Klub                   
 
Løb 5, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1915-1998 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Kristina Delff Andersen  1997    514          30.42   
  Korsør Sv & Livr. Klub                   
Thea Lund Petersen  1998    513          30.45   
  Nyborg Svømmeklub                   
Emma F. Nystrøm  1996    473          31.29   
  Kalundborg SK                   
Kirstine Feldinger  1996    468          31.40   
  Horsens Svømmeklub                   
Stine Bitsch-Olsen  1995    430          32.30   
  Vordingborg Svømme Klub                   
Caroline Strandberg  1998    372          33.88   
  Kalundborg SK                   
Signe B. Thomasen  1996    338          34.99   
  Horsens Svømmeklub                   
Louise Albrechtsen  1998    328          35.34   
  Frederiksværk Svømmeklub                   
Julie Lynghøj Storgaard  1997    283          37.11   
  Frederiksværk Svømmeklub                   
10  Cecilie N. Petersen  1998    273          37.57   
  Kalundborg SK                   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.07  Udskriftsdato  15 marts 2014 
Licens til Korsør Sv & Livr. Klub  Udskriftstidspunkt  13:06 
 
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  SB-Cup 2014    Udskriftsdato  15 marts 2014   
  Stævne by  Korsør    Udskriftstidspunkt  13:06   
  Arrangør  Korsør Svømme- & Livredningsklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  15 marts 2014         
 
 
Løb 6, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2003-2014 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Jonathan Eskildsen  2003    214          36.42   
  Køge Svømmeklub                   
Peter Wegener  2003    105          46.13   
  Slagelse Svømmeklub                   
Casper Madsen  2004    105          46.17   
  Slagelse Svømmeklub                   
Nicolai Quist  2003    89          48.77   
  Korsør Sv & Livr. Klub                   
Frederik Scheby Petersen  2004    88          48.92   
  Kalundborg SK                   
Daniel Mir  2003    60          55.42   
  Slagelse Svømmeklub                   
 
Løb 6, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Mathias Luplau  2001    243          34.90   
  Køge Svømmeklub                   
Tobias Daniel Larsen  2001    223          35.93   
  Slagelse Svømmeklub                   
Emil Mosegaard  2001    221          36.04   
  TVS Tårnborg IF                   
Magnus Løhr  2001    214          36.40   
  Herlufsholm Svømmeklub                   
August Schade Cantby  2002    157          40.33   
  Slagelse Svømmeklub                   
Lukas Christensen  2002    154          40.59   
  Vordingborg Svømme Klub                   
August Ryom  2002    151          40.92   
  Køge Svømmeklub                   
Mads Bitzer  2002    150          41.00   
  Korsør Sv & Livr. Klub                   
Philip Kragesand  2002    139          42.01   
  TVS Tårnborg IF                   
10  Lauge Bastian Maar  2001    134          42.50   
  Næstved IF                   
11  Marcus Ipsen  2002    131          42.90   
  Slagelse Svømmeklub                   
12  Oskar Schelke  2002    77          51.20   
  Herlufsholm Svømmeklub                   
13  Jonas Benaouisse Marcker  2002    64          54.28   
  Slagelse Svømmeklub                   
14  Sebastian Bonde  2002    62          54.93   
  Holbæk Svømme Klub                   
 
Løb 6, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1999-2000 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Mathias Nielsen  1999    505          27.36   
  Køge Svømmeklub                   
Marius Møldrup  1999    465          28.12   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
Tais Andkjær Kristensen  1999    403          29.49   
  Nyborg Svømmeklub                   
Philip Krogh Brønnicke  2000    357          30.73   
  Vordingborg Svømme Klub                   
Jacob Friland  1999    342          31.17   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
Lukas Gustafson  1999    330          31.52   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
Daniel H. Johannesen  1999    326          31.65   
  Horsens Svømmeklub                   
Gustav Jørgensen  2000    287          33.04   
  TVS Tårnborg IF                   
Niels Paulli Sparholt  2000    274          33.56   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
10  Pelle-Oskar Lambertsen  1999    257          34.25   
  Svømmeklubben SHS Stevns                   
11  Anders Dam Frandsen  2000    257          34.27   
  Korsør Sv & Livr. Klub                   
12  Oscar Fischer Kokholm  2000    202          37.11   
  Slagelse Svømmeklub                   
13  Lucas Valdau  1999    132          42.77   
  Holbæk Svømme Klub                   
 
Løb 6, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1915-1998 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Andreas Sandbirk  1995    518          27.13   
  Vordingborg Svømme Klub                   
Danny Corell  1997    448          28.47   
  Kalundborg SK                   
Christian Warm  1992    437          28.72   
  Køge Svømmeklub                   
Jonas Frei  1995    425          28.99   
  Korsør Sv & Livr. Klub                   
Mads Hauge Sørensen  1997    420          29.10   
  Køge Svømmeklub                   
Lukas Lindstrøm  1998    407          29.40   
  Horsens Svømmeklub                   
Oliver Sintayehu Jensen  1998    360          30.63   
  Slagelse Svømmeklub                   
Rasmus Kristensen  1997    355          30.77   
  Nyborg Svømmeklub                   
Kirill Lambæk Jensen  1998    339          31.25   
  Svømmeklubben SHS Stevns                   
10  Kasper Livbjerg  1998    335          31.37   
  Horsens Svømmeklub                   
11  Nicklas Brink  1996    275          33.52   
  Svømmeklubben SHS Stevns                   
12  Kasper Nørmark Hansen  1998    272          33.61   
  Korsør Sv & Livr. Klub                   
13  Jens Elkjær Nielsen  1998    246          34.77   
  TVS Tårnborg IF                   
14  Christopher Pedersen  1997    235          35.29   
  Vordingborg Svømme Klub                   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.07  Udskriftsdato  15 marts 2014 
Licens til Korsør Sv & Livr. Klub  Udskriftstidspunkt  13:06 
 
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  SB-Cup 2014    Udskriftsdato  15 marts 2014   
  Stævne by  Korsør    Udskriftstidspunkt  13:06   
  Arrangør  Korsør Svømme- & Livredningsklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  15 marts 2014         
 
 
Løb 7, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2014 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Caroline Gøttrup Bagge  2003    305  45.20  1:35.57  2:27.47    3:19.74   
  Køge Svømmeklub                   
                     
Nikoline Skovly Larsen  2003    242  48.26  1:42.63  2:39.25    3:35.87   
  Næstved IF                   
                     
Anna Bull Kramer  2003    239  49.61  1:44.70  2:40.86    3:36.83   
  Horsens Svømmeklub                   
                     
Olivia Mammen  2003    238  49.78  1:44.48  2:40.80    3:37.06   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
Maja Marie Elmgreen  2003    236  49.82  1:45.34  2:42.91    3:37.60   
  Frederiksværk Svømmeklub                   
                     
Emilie Højen Meyer  2004    215  49.56  1:47.07  2:46.99    3:44.52   
  Næstved IF                   
                     
Karoline Lagoni  2003    211  49.75  1:47.73  2:46.91    3:45.85   
  Horsens Svømmeklub                   
                     
Liva Stjernholm  2004    186  55.72  1:56.47  2:55.86    3:55.53   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
Sofie Ølgaard Hansen  2004    174  58.18  1:59.59  3:00.55    4:00.91   
  TVS Tårnborg IF                   
                     
10  Camilla Edling  2004    173  55.45  1:57.40  2:59.73    4:01.24   
  Kalundborg SK                   
                     
11  Emilie Hansen  2004    163  55.18  1:57.99  3:01.40    4:06.33   
  Korsør Sv & Livr. Klub                   
                     
12  Victoria Boysen  2003    146  55.13  2:02.32  3:10.48    4:15.19   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
13  Ida-Marie Nørgaard  2005    128  1:01.98  2:07.46  3:18.80    4:26.70   
  Frederiksværk Svømmeklub                   
                     
14  Lilli Andersen  2003    128  1:02.86  2:11.61  3:22.19    4:26.95   
  Kalundborg SK                   
                     
15  Maja Hallberg Langkilde  2004    116  1:02.47  2:12.69  3:24.08    4:35.23   
  Frederiksværk Svømmeklub                   
                     
16  Luna Trojlsgaard  2004    88  1:09.48  2:25.47  3:43.42    5:02.28   
  Frederiksværk Svømmeklub                   
                     
17  Karoline Kristiansen  2004    84  1:09.46  2:27.17  3:47.13    5:06.39   
  Frederiksværk Svømmeklub                   
                     
 
Løb 7, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Michelle Franow  2001    503  38.68  1:21.29  2:05.26    2:49.17   
  Horsens Svømmeklub                   
                     
Ida Bull Guldbrandsen  2002    453  40.63  1:24.57  2:09.87    2:55.15   
  Køge Svømmeklub                   
                     
Sille Ibsen  2001    442  40.95  1:26.60  2:11.42    2:56.53   
  Horsens Svømmeklub                   
                     
Alberte Mammen  2001    421  41.07  1:26.91  2:12.96    2:59.45   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
Regitze Gotthard  2002    418  42.45  1:27.71  2:13.92    2:59.92   
  Slagelse Svømmeklub                   
                     
Julie Brandt  2001    397  40.85  1:28.42  2:17.24    3:03.05   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
Line Strandby  2001    393  42.02  1:28.86  2:16.36    3:03.60   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
Sofie Nielsen  2001    365  43.92  1:31.43  2:20.57    3:08.14   
  Slagelse Svømmeklub                   
                     
Karina Høybye Olesen  2001    357  45.09  1:32.98  2:21.56    3:09.59   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
10  Marie Uglebjerg  2002    353  43.85  1:31.93  2:21.19    3:10.34   
  Kalundborg SK                   
                     
11  Nikoline Fabrin Lund  2001    346  43.75  1:32.51  2:21.84    3:11.52   
  Horsens Svømmeklub                   
                     
12  Emilie Nyegaard  2001    343  43.30  1:31.82  2:21.84    3:12.23   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
13  Nicoline Strandberg  2002    313  46.06  1:35.76  2:26.85    3:18.09   
  Kalundborg SK                   
                     
14  Laura Janner  2002    310  46.76  1:37.49  2:27.93    3:18.64   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
15  Zascha Seest-Østergård  2002    298  46.54  1:38.20  2:30.58    3:21.32   
  Køge Svømmeklub                   
                     
16  Isabel Kol Eriksen  2001    289  43.86  1:35.56  2:28.62    3:23.35   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
17  Maria Bredal Larsen  2002    281  47.07  1:39.17  2:31.93    3:25.29   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
18  Ida Koefoed  2001    281  44.82  1:36.89  2:31.28    3:25.38   
  TVS Tårnborg IF                   
                     
19  Johanne B. Hansen  2002    277  48.55  1:41.83  2:34.56    3:26.37   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
20  Cecilie Berg Jensen  2001    264  47.57  1:41.34  2:35.89    3:29.64   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
21  Mathilde Emilie K. Larsen  2002    257  49.23  1:42.70  2:38.68    3:31.55   
  Frederiksværk Svømmeklub                   
                     
22  Nicoline Elmquist  2002    248  46.14  1:39.63  2:37.20    3:34.08   
  Herlufsholm Svømmeklub                   
                     
23  Emilie Fischer  2001    238  50.07  1:45.42  2:41.76    3:37.05   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
24  Clara Nyborg-Vedsted  2002    187  52.11  1:51.74  2:53.24    3:54.94   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
25  Victoria F. Mikkelsen  2001    168  56.15  1:57.62  3:00.60    4:03.56   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
26  Ida Rishøj  2002    121  59.71  2:11.00  3:22.04    4:31.52   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
 
Løb 7, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1999-2000 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Amalie Bonnesen  1999    461  40.47  1:24.52  2:09.46    2:54.11   
  Næstved IF                   
                     
Therese Hovgaard Jensen  2000    458  40.19  1:25.05  2:09.62    2:54.56   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
Sarah Aarslew Jensen  2000    448  41.03  1:26.10  2:11.04    2:55.75   
  Køge Svømmeklub                   
                     
Stella Krogh Lund  2000    438  40.48  1:26.14  2:12.21    2:57.19   
  Horsens Svømmeklub                   
                     
Karoline Jetsmark Geiker  1999    418  40.01  1:25.33  2:12.26    2:59.85   
  TVS Tårnborg IF                   
                     
Daniella Thea Johansen  2000    388  42.46  1:29.57  2:16.05    3:04.47   
  Slagelse Svømmeklub                   
                     
Helena Larsen  2000    378  41.89  1:27.68  2:15.91    3:06.04   
  Korsør Sv & Livr. Klub                   
                     
Mette Hegelund  2000    375  42.08  1:28.81  2:17.09    3:06.55   
  Køge Svømmeklub                   
                     
Emma Walsh  1999    352  43.72  1:32.16  2:21.28    3:10.52   
  Korsør Sv & Livr. Klub                   
                     
10  Karoline Kjær  2000    329  44.05  1:33.37  2:23.96    3:14.75   
  Køge Svømmeklub                   
                     
11  Maria Farø Jakobsen  2000    271  44.04  1:37.88  2:32.51    3:27.77   
  Svømmeklubben SHS Stevns                   
                     
12  Asta H Jensen  2000    258  47.34  1:40.96  2:36.42    3:31.26   
  Frederiksværk Svømmeklub                   
                     
13  Louise Holm  1999    211  50.37  1:48.20  2:46.73    3:46.01   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
 
Løb 7, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1915-1998 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Karen Tanderup Hansen  1996    613  36.16  1:16.41  1:57.33    2:38.35   
  Slagelse Svømmeklub                   
                     
Amanda Glerup Andersen  1998    551  38.44  1:19.97  2:01.76    2:44.13   
  Slagelse Svømmeklub                   
                     
Silke Meyer  1998    501  40.16  1:24.13  2:06.53    2:49.43   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
Laura Andersen  1997    476  39.26  1:22.38  2:07.06    2:52.31   
  Køge Svømmeklub                   
                     
Karen Krogh Lund  1996    438  40.61  1:25.69  2:10.97    2:57.17   
  Horsens Svømmeklub                   
                     
Christina Løth Andersen  1997    386  43.68  1:31.03  2:18.42    3:04.76   
  Horsens Svømmeklub                   
                     
Johanne Krogh Lund  1995    381  40.07  1:27.29  2:16.37    3:05.53   
  Horsens Svømmeklub                   
                     
Fie Bagge Mogensen  1995              DNS   
  Svømmeklubben SHS Stevns                   
                     
Charlotte Pedersen  1996              DSQ  ej samt ber v/ 50m 
  Vordingborg Svømme Klub                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.07  Udskriftsdato  15 marts 2014 
Licens til Korsør Sv & Livr. Klub  Udskriftstidspunkt  13:06 
 
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  SB-Cup 2014    Udskriftsdato  15 marts 2014   
  Stævne by  Korsør    Udskriftstidspunkt  13:49   
  Arrangør  Korsør Svømme- & Livredningsklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  15 marts 2014         
 
 
Løb 8, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2014 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Bertram Dalgas Frederikse  2003    184  49.41  1:43.93  2:38.95    3:32.09   
  Køge Svømmeklub                   
                     
Mikkel Hjelm  2003    142  51.83  1:51.41  2:51.89    3:51.04   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
Mathias Lindgaard  2004    136  55.32  1:56.79  2:56.23    3:54.52   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
Kasper Francke Johannesen  2003    122  56.20  1:59.27  3:01.73    4:02.93   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
Lasse Darlem Brandt  2003    114  54.29  1:57.81  3:02.00    4:08.70   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
Kaspar Correll Wesselhoff  2003    98  56.48  2:05.28  3:13.45    4:21.05   
  Slagelse Svømmeklub                   
                     
Elias Rought  2003              DSQ  Tyvstart 
  Korsør Sv & Livr. Klub                   
                     
 
Løb 8, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Gustav Stjernholm  2002    271  42.09  1:28.98  2:17.37    3:06.44   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
Daniel Hartkopf  2001    269  43.55  1:31.86  2:19.99    3:06.77   
  Køge Svømmeklub                   
                     
Andreas Grønkjær Frost  2001    264  42.22  1:30.08  2:19.59    3:08.00   
  Horsens Svømmeklub                   
                     
Mads Raaby Jensen  2001    258  42.68  1:31.49  2:19.02    3:09.37   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
Gustav Nissen  2001    248  43.52  1:32.66  2:23.11    3:11.90   
  Herlufsholm Svømmeklub                   
                     
Kasper Bonnichsen  2002    211  46.53  1:38.09  2:30.20    3:22.43   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
Emil L. Nielsen  2001    192  45.50  1:37.99  2:33.77    3:28.96   
  Svømmeklubben SHS Stevns                   
                     
Mads Bitzer  2002    192  48.43  1:41.73  2:35.55    3:29.09   
  Korsør Sv & Livr. Klub                   
                     
Rasmus Lorentzen  2001    175  48.78  1:42.88  2:39.53    3:35.55   
  Næstved IF                   
                     
10  Theodor Palmø  2002    173  48.17  1:43.52  2:39.76    3:36.33   
  Holbæk Svømme Klub                   
                     
11  Thorbjørn Ikkala  2002    133  54.38  1:55.67  2:56.09    3:56.07   
  Frederiksværk Svømmeklub                   
                     
12  Christian Bjørn Hvilsom  2002    114  54.82  1:59.86  3:04.53    4:08.15   
  TVS Tårnborg IF                   
                     
13  Victor Lund  2002    114  56.82  1:59.81  3:05.60    4:08.46   
  Køge Svømmeklub                   
                     
 
Løb 8, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1999-2000 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Mathias Nielsen  1999    428  37.13  1:17.83  1:58.71    2:40.11   
  Køge Svømmeklub                   
                     
Nicklas Steen Hansen  1999    414  36.70  1:18.14  2:00.23    2:41.82   
  Horsens Svømmeklub                   
                     
Johan Joensen  2000    397  38.26  1:20.24  2:02.40    2:44.10   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
Magnus Loose  1999    385  38.12  1:20.27  2:03.21    2:45.87   
  Kalundborg SK                   
                     
Rasmus Udbye  2000    377  38.21  1:20.23  2:03.24    2:47.00   
  Horsens Svømmeklub                   
                     
Nicolai Vad Kruse  1999    363  38.04  1:20.60  2:04.58    2:49.02   
  Horsens Svømmeklub                   
                     
Jacob Holm  2000    359  38.91  1:22.50  2:06.68    2:49.69   
  Køge Svømmeklub                   
                     
Thor B. Hansen  2000    355  39.76  1:23.88  2:07.44    2:50.37   
  Køge Svømmeklub                   
                     
Jakob Schmidt  1999    354  39.88  1:23.14  2:06.74    2:50.57   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
10  Magnus Nygaard  2000    320  40.32  1:25.22  2:10.53    2:56.37   
  Slagelse Svømmeklub                   
                     
11  Mads Rishøj  1999    314  40.35  1:26.35  2:12.37    2:57.36   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
12  Jonas Ejby  2000    308  42.01  1:27.79  2:13.08    2:58.62   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
13  Rasmus F. Jørgensen  1999    306  41.18  1:25.79  2:12.41    2:59.02   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
14  Viktor Bull Kramer  2000    293  42.72  1:29.21  2:15.75    3:01.58   
  Horsens Svømmeklub                   
                     
15  Mads Witthøft  2000    272  43.22  1:31.22  2:19.67    3:06.14   
  Kalundborg SK                   
                     
16  Frederik Juhl Leiszner  1999    266  44.30  1:32.27  2:19.83    3:07.43   
  Horsens Svømmeklub                   
                     
17  Mathias Husted Rasmussen  1999    263  42.15  1:30.28  2:19.47    3:08.32   
  Frederiksværk Svømmeklub                   
                     
18  Frederik Otte  2000    239  44.92  1:35.61  2:26.04    3:14.28   
  Frederiksværk Svømmeklub                   
                     
19  Christian Juul Jensen  2000    238  43.38  1:33.50  2:24.68    3:14.65   
  Horsens Svømmeklub                   
                     
20  Simon Kjær  1999    234  43.34  1:33.45  2:25.26    3:15.73   
  Svømmeklubben SHS Stevns                   
                     
21  Emil Kvistbo  1999    226  45.54  1:35.46  2:26.11    3:17.88   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
22  Alexander Kragesand  1999    220  43.98  1:33.64  2:26.00    3:19.84   
  TVS Tårnborg IF                   
                     
23  Daniel Johansen  2000    213  45.19  1:35.95  2:28.40    3:22.04   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
24  Jacob Thomasen  2000    200  47.56  1:40.39  2:33.90    3:26.31   
  Herlufsholm Svømmeklub                   
                     
25  Phillip Søren Sommer  2000    185  49.31  1:43.30  2:38.19    3:31.40   
  Frederiksværk Svømmeklub                   
                     
Benjamin Ørnebjerg Larsen  2000              DNS   
  Køge Svømmeklub                   
                     
 
Løb 8, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1915-1998 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Viktor Christensen  1995    660  32.82  1:09.59  1:43.45    2:18.59   
  Køge Svømmeklub                   
                     
Lars Merl  1993    548  33.19  1:09.94  1:47.18    2:27.40   
  Køge Svømmeklub                   
                     
Sebastian H. Andersen  1997    483  34.80  1:14.42  1:54.14    2:33.76   
  Kalundborg SK                   
                     
Mads Ingeman Hansen  1997    427  36.09  1:17.89  2:00.19    2:40.17   
  Næstved IF                   
                     
Tobias Andersen  1998    424  36.85  1:18.20  2:00.26    2:40.51   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
Alexander Jensen  1998    393  36.35  1:17.65  2:00.48    2:44.72   
  Horsens Svømmeklub                   
                     
Kristian Svenstrup  1998    379  38.16  1:20.40  2:03.21    2:46.63   
  Køge Svømmeklub                   
                     
Emil Zachariassen  1997    361  37.45  1:19.73  2:04.34    2:49.46   
  Kalundborg SK                   
                     
Rune Friis Petersen  1996    356  38.17  1:19.44  2:03.89    2:50.14   
  Horsens Svømmeklub                   
                     
10  Rasmus Aavang Jensen  1998    330  39.38  1:23.39  2:08.81    2:54.48   
  Slagelse Svømmeklub                   
                     
11  Kasper Nørmark Hansen  1998    302  41.88  1:27.45  2:13.51    2:59.75   
  Korsør Sv & Livr. Klub                   
                     
Nicolai Ringhøj  1998              DNS   
  Kalundborg SK                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.07  Udskriftsdato  15 marts 2014 
Licens til Korsør Sv & Livr. Klub  Udskriftstidspunkt  13:49 
 
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  SB-Cup 2014    Udskriftsdato  15 marts 2014   
  Stævne by  Korsør    Udskriftstidspunkt  13:53   
  Arrangør  Korsør Svømme- & Livredningsklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  15 marts 2014         
 
 
Løb 9, 25m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2014 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Sarah Larsen  2003              16.23   
  Svømmeklubben SHS Stevns                   
Wilma Anker  2004              17.71   
  Næstved IF                   
Caroline Holm  2004              17.91   
  Kalundborg SK                   
Mathilde Nielsen  2003              17.98   
  Holbæk Svømme Klub                   
Josefine Krumbak  2004              18.23   
  Næstved IF                   
Katrine Duus  2003              18.24   
  Næstved IF                   
Signe Nedergaard  2003              18.59   
  Svømmeklubben SHS Stevns                   
Selma V Studnitz Andersen  2005              18.82   
  Korsør Sv & Livr. Klub                   
Celine Jul Borggaard  2003              18.88   
  Herlufsholm Svømmeklub                   
10  Mie Mørkedal  2003              19.35   
  Holbæk Svømme Klub                   
11  Lea Andersen  2003              19.50   
  Holbæk Svømme Klub                   
12  Emma Simonsen  2004              19.66   
  TVS Tårnborg IF                   
13  Katrine Langholm Jensen  2004              19.81   
  TVS Tårnborg IF                   
14  Alma Jørgensen  2004              19.82   
  Kalundborg SK                   
15  Frederikke Bjerregaard Ha  2005              19.87   
  Næstved IF                   
16  Malene Gjermandsen  2003              20.09   
  Korsør Sv & Livr. Klub                   
17  Dina Olschansky  2003              21.16   
  Korsør Sv & Livr. Klub                   
18  Marie Louise Bech Anderse  2005              22.05   
  Slagelse Svømmeklub                   
19  Alberte Pedersen  2006              23.83   
  Holbæk Svømme Klub                   
20  Cille Winskov Rasmussen  2006              24.34   
  Holbæk Svømme Klub                   
21  Freja Lohmann Strobel  2006              24.39   
  Holbæk Svømme Klub                   
22  Annette Toft  2006              24.44   
  Holbæk Svømme Klub                   
23  Camilla Gjermandsen  2004              25.05   
  Korsør Sv & Livr. Klub                   
24  Tilde-Sofie Quist  2005              25.93   
  Slagelse Svømmeklub                   
25  Katrine Mørkeberg  2004              27.24   
  Næstved IF                   
26  Silke Krakau Tønnesen  2006              31.27   
  Slagelse Svømmeklub                   
Sigrid Brostrup Kristense  2005              DNF   
  Slagelse Svømmeklub                   
 
Løb 9, 25m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Cecilia Nisgaard  2001              15.32   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
Victoria Bæts Kristensen  2002              15.48   
  Næstved IF                   
Emmely Andersen  2001              15.67   
  Svømmeklubben SHS Stevns                   
Mathilde Olsen  2001              16.01   
  Svømmeklubben SHS Stevns                   
Julie Nedergaard Hansen  2001              16.38   
  Svømmeklubben SHS Stevns                   
Nynne Nørlem  2002              16.80   
  Holbæk Svømme Klub                   
Alberte Andersen  2001              16.86   
  Holbæk Svømme Klub                   
Nadia Diana Olsen  2001              17.09   
  Næstved IF                   
Anne-Sofie P. Clausen  2002              17.29   
  Næstved IF                   
10  Amalie Voss Sørensen  2001              17.42   
  Korsør Sv & Livr. Klub                   
11  Emma Schnack  2002              17.60   
  Svømmeklubben SHS Stevns                   
12  Josefine M Kristiansen  2002              17.76   
  Næstved IF                   
13  Line With Nielsen  2002              17.96   
  Herlufsholm Svømmeklub                   
14  Kaya Wise  2001              18.16   
  Korsør Sv & Livr. Klub                   
15  Caroline Bendtsen  2002              18.30   
  Næstved IF                   
16  Frida Jørgensen  2001              19.74   
  Kalundborg SK                   
17  Josephine Wismann  2002              19.77   
  Holbæk Svømme Klub                   
18  Cathrine Wismann  2002              20.22   
  Holbæk Svømme Klub                   
 
Løb 9, 25m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1999-2000 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Amalie Bach Nielsen  1999              13.82   
  Horsens Svømmeklub                   
Yazmin B. Gürtler  2000              13.91   
  Køge Svømmeklub                   
Maria Caroline Krumbak  2000              14.23   
  Køge Svømmeklub                   
Julie Høegh-Jørgensen  2000              14.62   
  TVS Tårnborg IF                   
Juliane Løndahl Bjerre  1999              14.81   
  Næstved IF                   
Isabella Voldby Ipsen  2000              15.49   
  Slagelse Svømmeklub                   
Caroline Bonde  2000              15.98   
  Holbæk Svømme Klub                   
Rikke Bæk Larsen  2000              16.21   
  Næstved IF                   
Emma Devantier  1999              17.09   
  Vordingborg Svømme Klub                   
10  Maria Bang From  2000              17.49   
  Svømmeklubben SHS Stevns                   
 
Løb 9, 25m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1915-1998 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Christina Munkholm  1996              12.66   
  Køge Svømmeklub                   
Emma Nørgaard  1997              13.25   
  Horsens Svømmeklub                   
Katrine Alstrup Rasmussen  1997              15.73   
  TVS Tårnborg IF                   
Esther Holm  1998              16.11   
  Svømmeklubben SHS Stevns                   
Amalie Jensen  1998              18.34   
  Svømmeklubben SHS Stevns                   
Maria Dollas  1998              DSQ  Tyvstart 
  Slagelse Svømmeklub                   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.07  Udskriftsdato  15 marts 2014 
Licens til Korsør Sv & Livr. Klub  Udskriftstidspunkt  13:53 
 
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  SB-Cup 2014    Udskriftsdato  15 marts 2014   
  Stævne by  Korsør    Udskriftstidspunkt  13:55   
  Arrangør  Korsør Svømme- & Livredningsklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  15 marts 2014         
 
 
Løb 10, 25m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2014 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Nicolai Quist  2003              16.72   
  Korsør Sv & Livr. Klub                   
Lucas Jul Pedersen  2003              17.67   
  Næstved IF                   
Frederik Scheby Petersen  2004              17.83   
  Kalundborg SK                   
Magnus Etterup  2003              18.25   
  Korsør Sv & Livr. Klub                   
Harald Franck  2003              18.35   
  Næstved IF                   
Jacob Meisner Hansen  2003              18.54   
  Næstved IF                   
Daniel Sejr Eriksen  2003              19.80   
  TVS Tårnborg IF                   
Tobias Wiegaard Hansen  2004              19.90   
  TVS Tårnborg IF                   
Andreas Lundberg  2003              19.95   
  Holbæk Svømme Klub                   
10  Mathias Ankersen  2004              20.00   
  Næstved IF                   
11  Oliver Brixner  2003              20.15   
  Holbæk Svømme Klub                   
12  Lasse Koefoed  2004              20.98   
  TVS Tårnborg IF                   
13  Mikkel Nielsen  2004              21.47   
  Holbæk Svømme Klub                   
14  Viktor Holst Rasmussen  2003              21.63   
  TVS Tårnborg IF                   
15  Kristian Dam Frandsen  2003              21.73   
  Korsør Sv & Livr. Klub                   
16  Emil P F Hansen  2004              22.72   
  TVS Tårnborg IF                   
17  Lukas Kjeldsholm Knudsen  2004              22.76   
  TVS Tårnborg IF                   
18  Malthe Lorin Rasmussen  2005              24.53   
  Kalundborg SK                   
19  Nicolas Christiansen  2007              24.97   
  Holbæk Svømme Klub                   
20  Jonas Borgstrøm Moesgaard  2006              28.26   
  Slagelse Svømmeklub                   
21  Gustav Peen  2004              28.91   
  TVS Tårnborg IF                   
 
Løb 10, 25m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Gustav Nissen  2001              15.55   
  Herlufsholm Svømmeklub                   
Silas Bøjsen  2002              15.94   
  Holbæk Svømme Klub                   
Frederik Pedersen  2002              16.07   
  Holbæk Svømme Klub                   
Frederik Krogh  2001              16.12   
  Holbæk Svømme Klub                   
Emil L. Nielsen  2001              16.72   
  Svømmeklubben SHS Stevns                   
William Kristiansen  2001              16.86   
  Holbæk Svømme Klub                   
Matti Andersen  2001              17.18   
  Næstved IF                   
Oskar Schelke  2002              17.20   
  Herlufsholm Svømmeklub                   
Alexander E. Pedersen  2002              19.40   
  Holbæk Svømme Klub                   
Mathias Clausen  2002              19.40   
  Næstved IF                   
11  Frederik Kusk  2002              19.42   
  Herlufsholm Svømmeklub                   
12  Jacob Ellekær  2002              19.71   
  Holbæk Svømme Klub                   
Kristoffer Koch Pedersen  2001              DNS   
  Korsør Sv & Livr. Klub                   
 
Løb 10, 25m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1999-2000 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Sander Schmidt  1999              12.18   
  Horsens Svømmeklub                   
Simeon Franow  2000              13.20   
  Horsens Svømmeklub                   
Kasper Bitzer  2000              14.12   
  Korsør Sv & Livr. Klub                   
Gustav Notkin  1999              14.14   
  Næstved IF                   
Rasmus Schrøder  2000              15.20   
  Holbæk Svømme Klub                   
Mads Hansen  1999              15.87   
  Svømmeklubben SHS Stevns                   
Johan Larsen  2000              16.57   
  Næstved IF                   
 
Løb 10, 25m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1915-1998 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Frederik Christensen  1992              11.55   
  Køge Svømmeklub                   
Christian Warm  1992              12.00   
  Køge Svømmeklub                   
Magnus Christensen  1995              12.17   
  Køge Svømmeklub                   
Danny Corell  1997              12.62   
  Kalundborg SK                   
Nicklas Brink  1996              13.88   
  Svømmeklubben SHS Stevns                   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.07  Udskriftsdato  15 marts 2014 
Licens til Korsør Sv & Livr. Klub  Udskriftstidspunkt  13:55 
 
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  SB-Cup 2014    Udskriftsdato  15 marts 2014   
  Stævne by  Korsør    Udskriftstidspunkt  14:01   
  Arrangør  Korsør Svømme- & Livredningsklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  15 marts 2014         
 
 
Løb 11, 25m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2014 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Sofie Ølgaard Hansen  2004              21.56   
  TVS Tårnborg IF                   
Celine Jul Borggaard  2003              22.41   
  Herlufsholm Svømmeklub                   
Malene Gjermandsen  2003              24.18   
  Korsør Sv & Livr. Klub                   
Matilde Larsen  2003              24.84   
  Korsør Sv & Livr. Klub                   
Signe Liebgen  2005              25.30   
  Slagelse Svømmeklub                   
Anna Breum Lohse  2003              25.91   
  Korsør Sv & Livr. Klub