2019-12-09   10:01:49
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for SB-CUP 2014

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag

Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  SB-Cup 2014    Udskriftsdato  15 marts 2014   
  Stævne by  Korsør    Udskriftstidspunkt  14:43   
  Arrangør  Korsør Svømme- & Livredningsklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  15 marts 2014         
 
 
Løb 13, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2003-2014 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Caroline Gøttrup Bagge  2003    315  42.02  1:31.29  2:21.91    3:03.10   
  Køge Svømmeklub                   
                     
Sofie Bach Nielsen  2003    259  45.08  1:36.88  2:31.63    3:15.29   
  Horsens Svømmeklub                   
                     
Line Nøhr Petersen  2003    253  48.45  1:38.51  2:32.57    3:16.75   
  Køge Svømmeklub                   
                     
Anna Bull Guldbrandsen  2004    237  41.11  1:31.95  2:30.45    3:21.08   
  Køge Svømmeklub                   
                     
Olivia Mammen  2003    230  43.97  1:37.64  2:36.35    3:23.34   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
Caroline Holm  2004    218  52.70  1:43.83  2:41.68    3:26.72   
  Kalundborg SK                   
                     
Julie Eirup  2003    187  51.08  1:45.03  2:46.22    3:37.73   
  Kalundborg SK                   
                     
Liva Stjernholm  2004    180  53.27  1:49.07  2:48.94    3:40.44   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
Melina Degner  2004    178  56.66  1:50.62  2:49.76    3:41.20   
  Køge Svømmeklub                   
                     
10  Karoline Nielsen  2004    172  53.84  1:52.39  2:53.51    3:43.87   
  Slagelse Svømmeklub                   
                     
11  Gaya Josefine Maar  2003    142  54.16  1:56.16  3:04.09    3:58.67   
  Næstved IF                   
                     
12  Caroline Bjørn Hvilsom  2005    118  55.41  1:59.10  3:12.77    4:13.63   
  TVS Tårnborg IF                   
                     
 
Løb 13, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2001-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Sofie Nielsen  2001    437  38.63  1:19.21  2:08.34    2:44.09   
  Slagelse Svømmeklub                   
                     
Kamille Auerbach-Lind  2001    434  37.68  1:20.73  2:08.41    2:44.53   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
Josefine Due Christensen  2001    414  40.00  1:23.05  2:08.75    2:47.09   
  Horsens Svømmeklub                   
                     
Pernille Pedersen  2001    403  37.98  1:23.12  2:11.04    2:48.65   
  Køge Svømmeklub                   
                     
Cecilie Grøndal  2002    394  40.10  1:23.66  2:12.37    2:49.89   
  Horsens Svømmeklub                   
                     
Sille Ibsen  2001    393  38.74  1:24.34  2:10.18    2:50.00   
  Horsens Svømmeklub                   
                     
Iben Bak  2001    375  37.79  1:21.47  2:15.94    2:52.75   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
Regitze Gotthard  2002    362  41.14  1:27.63  2:14.81    2:54.75   
  Slagelse Svømmeklub                   
                     
Emma Henriksen  2001    362  38.25  1:22.18  2:15.94    2:54.78   
  Køge Svømmeklub                   
                     
10  Mie Buch Nielsen  2001    360  39.13  1:24.93  2:16.33    2:55.12   
  Horsens Svømmeklub                   
                     
11  Abby Kristine Waterval  2002    360  39.47  1:23.81  2:15.22    2:55.14   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
12  Sofie Andersen  2001    357  39.03  1:21.77  2:13.36    2:55.48   
  Slagelse Svømmeklub                   
                     
13  Josefine H. Lundstrøm  2001    355  38.89  1:20.00  2:15.53    2:55.89   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
14  Nikoline Fabrin Lund  2001    334  44.36  1:30.65  2:19.16    2:59.45   
  Horsens Svømmeklub                   
                     
15  Therese Jetsmark Geiker  2001    327  41.67  1:28.23  2:18.56    3:00.70   
  TVS Tårnborg IF                   
                     
16  Maya Nykjær  2001    323  39.90  1:28.12  2:21.56    3:01.54   
  Vordingborg Svømme Klub                   
                     
17  Nicoline Strandberg  2002    301  44.38  1:32.03  2:23.91    3:05.82   
  Kalundborg SK                   
                     
18  Marikka Andersen  2002    291  43.96  1:31.56  2:24.89    3:07.83   
  Horsens Svømmeklub                   
                     
19  Jasmin Hillerup  2001    281  41.25  1:29.62  2:23.82    3:10.18   
  Herlufsholm Svømmeklub                   
                     
20  Emilie Fischer  2001    278  46.39  1:32.57  2:30.29    3:10.80   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
21  Emilia Sol Gudmundsdottir  2002    266  43.19  1:29.43  2:25.66    3:13.66   
  Herlufsholm Svømmeklub                   
                     
22  Julie Nedergaard Hansen  2001    265  41.86  1:32.65  2:30.42    3:13.96   
  Svømmeklubben SHS Stevns                   
                     
23  Mathilde Roed  2001    261  40.48  1:28.99  2:32.91    3:14.88   
  Køge Svømmeklub                   
                     
24  Anna Louise Elmgreen  2001    250  46.48  1:39.81  2:34.55    3:17.72   
  Frederiksværk Svømmeklub                   
                     
25  Nikoline V Hansen  2001    243  46.52  1:34.73  2:34.31    3:19.67   
  TVS Tårnborg IF                   
                     
26  Maja Svenstrup  2002    196  49.47  1:43.76  2:46.82    3:34.43   
  Køge Svømmeklub                   
                     
27  Engeline Scheby Petersen  2002    147  49.96  1:46.71  3:07.21    3:56.05   
  Kalundborg SK                   
                     
Ida Rishøj  2002              DSQ  Bryst ef. ryg /75 m 
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
Line Aarkrogh Steen  2001              DSQ  Crawlben efter start 
  Næstved IF                   
                     
Mathilde Emilie K. Larsen  2002              DSQ  EFB v/75 m 
  Frederiksværk Svømmeklub                   
                     
 
Løb 13, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 1999-2000 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Sarah Aarslew Jensen  2000    439  37.67  1:19.87  2:06.76    2:43.86   
  Køge Svømmeklub                   
                     
Nicole Kristensen  1999    410  41.71  1:22.04  2:11.24    2:47.61   
  Kalundborg SK                   
                     
Karoline Jetsmark Geiker  1999    405  34.77  1:19.03  2:07.67    2:48.28   
  TVS Tårnborg IF                   
                     
Nicoline Rosenkilde  1999    395  39.18  1:23.40  2:12.84    2:49.70   
  Horsens Svømmeklub                   
                     
Annika Møller-Kristensen  2000    386  36.96  1:23.90  2:14.70    2:51.12   
  Kalundborg SK                   
                     
Stella Krogh Lund  2000    374  40.17  1:29.19  2:13.22    2:52.81   
  Horsens Svømmeklub                   
                     
Karoline Kjær  2000    368  38.49  1:22.22  2:14.90    2:53.86   
  Køge Svømmeklub                   
                     
Katrine Maria Arnkjær  1999    366  40.45  1:22.85  2:16.08    2:54.12   
  Frederiksværk Svømmeklub                   
                     
Astrid Marie Olsson  1999    319  42.73  1:30.37  2:23.00    3:02.29   
  Kalundborg SK                   
                     
10  Emma Fie Holck Sørensen  1999    307  43.96  1:26.43  2:22.08    3:04.68   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
11  Helena Larsen  2000    306  42.92  1:31.31  2:20.45    3:04.71   
  Korsør Sv & Livr. Klub                   
                     
12  Regitze Rahn-Nielsen  1999    305  40.94  1:28.34  2:24.61    3:05.06   
  Frederiksværk Svømmeklub                   
                     
13  Emma Nørgaard Wiese  1999    286  43.11  1:30.64  2:26.31    3:09.02   
  Slagelse Svømmeklub                   
                     
14  Nicoline Huusfelt  2000    285  40.28  1:29.44  2:26.00    3:09.25   
  Frederiksværk Svømmeklub                   
                     
15  Ida Sund  2000    265  40.75  1:29.11  2:28.98    3:13.92   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
16  Ida Frandsen  1999    262  44.21  1:33.51  2:32.02    3:14.52   
  TVS Tårnborg IF                   
                     
17  Emma Beyer  2000    247  48.15  1:39.61  2:36.48    3:18.54   
  Slagelse Svømmeklub                   
                     
18  Victoria Grøn Brandelev  2000    218  50.32  1:39.66  2:43.71    3:26.90   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
19  Maja Lundberg  2000    212  47.94  1:41.88  2:41.52    3:28.64   
  Holbæk Svømme Klub                   
                     
Julie Nielsen  1999              DNS   
  Holbæk Svømme Klub                   
                     
Maria Farø Jakobsen  2000              DNS   
  Svømmeklubben SHS Stevns                   
                     
Frederikke Jensen  2000              DSQ  Afsl. ryg på maven 
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
 
Løb 13, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 1915-1998 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Emma F. Nystrøm  1996    649  31.21  1:07.67  1:49.38    2:23.87   
  Kalundborg SK                   
                     
Sofie Witthøft  1997    610  32.89  1:09.01  1:53.17    2:26.88   
  Kalundborg SK                   
                     
Emma Nørgaard  1997    606  32.84  1:11.13  1:52.71    2:27.20   
  Horsens Svømmeklub                   
                     
Stine Johansen  1997    547  31.59  1:08.34  1:54.91    2:32.28   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
Natascha Zender  1997    529  33.29  1:12.36  1:59.81    2:34.04   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
Stine Bitsch-Olsen  1995    489  33.81  1:13.74  2:01.74    2:38.06   
  Vordingborg Svømme Klub                   
                     
Christina Løth Andersen  1997    442  36.47  1:17.86  2:06.07    2:43.57   
  Horsens Svømmeklub                   
                     
Fie Bagge Mogensen  1995    381  37.96  1:22.30  2:09.68    2:51.79   
  Svømmeklubben SHS Stevns                   
                     
Cecilie N. Petersen  1998    362  39.60  1:25.38  2:18.42    2:54.78   
  Kalundborg SK                   
                     
Silke Meyer  1998              DNS   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.07  Udskriftsdato  15 marts 2014 
Licens til Korsør Sv & Livr. Klub  Udskriftstidspunkt  14:43 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark