2019-12-07   14:06:51
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for SB-CUP 2014

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag

Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  SB-Cup 2014    Udskriftsdato  15 marts 2014   
  Stævne by  Korsør    Udskriftstidspunkt  10:55   
  Arrangør  Korsør Svømme- & Livredningsklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  15 marts 2014         
 
 
Løb 2, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2014 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Mikkel Mortensen  2003    215  37.23  1:20.08  2:04.19    2:45.75   
  Kalundborg SK                   
                     
Mikkel Hjelm  2003    198  36.48  1:19.90  2:06.31    2:50.40   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
Lauritz Tanderup Hansen  2003    180  42.31  1:28.33  2:13.09    2:55.92   
  Slagelse Svømmeklub                   
                     
Kasper Francke Johannesen  2003    178  39.32  1:24.74  2:11.76    2:56.58   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
Lucas Jul Pedersen  2003    164  40.75  1:26.93  2:15.44    3:01.31   
  Næstved IF                   
                     
Casper Madsen  2004    146  42.20  1:31.05  2:20.82    3:08.42   
  Slagelse Svømmeklub                   
                     
Andreas M Nielsen  2005    140  42.00  1:31.56  2:22.89    3:11.16   
  Slagelse Svømmeklub                   
                     
Frederik Scheby Petersen  2004    125  43.49  1:34.31  2:27.59    3:18.69   
  Kalundborg SK                   
                     
 
Løb 2, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Nicolaj Løth Andersen  2001    334  33.05  1:08.98  1:46.47    2:23.22   
  Horsens Svømmeklub                   
                     
Jonas Hansen  2001    331  32.86  1:08.34  1:46.42    2:23.61   
  Korsør Sv & Livr. Klub                   
                     
Andreas Grønkjær Frost  2001    278  35.59  1:14.26  1:53.92    2:32.21   
  Horsens Svømmeklub                   
                     
Gustav Stjernholm  2002    277  33.23  1:11.37  1:51.58    2:32.41   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
Kasper Bonnichsen  2002    247  35.08  1:14.72  1:56.25    2:38.21   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
Nicklas Andersen  2001    239  37.31  1:18.73  1:59.80    2:40.06   
  Frederiksværk Svømmeklub                   
                     
Gorm Topp Tholle  2001    237  35.39  1:16.30  1:58.91    2:40.36   
  Holbæk Svømme Klub                   
                     
Frederik Madsen  2002    229  38.70  1:19.95  2:01.64    2:42.35   
  Slagelse Svømmeklub                   
                     
August Schade Cantby  2002    214  38.45  1:22.52  2:06.62    2:45.92   
  Slagelse Svømmeklub                   
                     
10  Jacob Birkholm  2002    213  37.79  1:20.40  2:03.71    2:46.17   
  Slagelse Svømmeklub                   
                     
11  Silas Bøjsen  2002    209  37.09  1:20.25  2:04.29    2:47.35   
  Holbæk Svømme Klub                   
                     
12  Thorbjørn Ikkala  2002    171  40.99  1:27.00  2:13.85    2:58.90   
  Frederiksværk Svømmeklub                   
                     
13  Marcus Ipsen  2002    141  41.66  1:30.84  2:22.03    3:10.89   
  Slagelse Svømmeklub                   
                     
14  Mika Rademakers  2001    135  42.73  1:32.80  2:25.95    3:13.63   
  TVS Tårnborg IF                   
                     
15  Sebastian Bonde  2002    134  41.95  1:31.33  2:23.41    3:13.95   
  Holbæk Svømme Klub                   
                     
16  Frederik Pedersen  2002    128  42.75  1:32.82  2:26.71    3:16.67   
  Holbæk Svømme Klub                   
                     
17  Matti Andersen  2001    109  41.19  1:35.40  2:32.76    3:27.49   
  Næstved IF                   
                     
18  Frederik Krogh  2001    108  40.18  1:31.20  2:27.89    3:28.16   
  Holbæk Svømme Klub                   
                     
19  Jacob Ellekær  2002    90  46.66  1:44.81  2:44.72    3:41.68   
  Holbæk Svømme Klub                   
                     
Magnus Aasberg  2001              DSQ  Tyvstart 
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
 
Løb 2, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1999-2000 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Mathias Nielsen  1999    554  28.01  58.20  1:29.22    2:00.97   
  Køge Svømmeklub                   
                     
Rasmus Udbye  2000    468  29.39  1:01.84  1:35.38    2:07.94   
  Horsens Svømmeklub                   
                     
Philip Krogh Brønnicke  2000    465  29.21  1:01.58  1:35.26    2:08.26   
  Vordingborg Svømme Klub                   
                     
Benjamin Ørnebjerg Larsen  2000    456  30.03  1:03.46  1:36.67    2:09.07   
  Køge Svømmeklub                   
                     
Lukas Gustafson  1999    442  30.60  1:03.90  1:36.91    2:10.36   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
Magnus Loose  1999    421  30.94  1:04.67  1:38.93    2:12.58   
  Kalundborg SK                   
                     
Niels Paulli Sparholt  2000    410  29.72  1:03.45  1:38.56    2:13.75   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
Pelle-Oskar Lambertsen  1999    396  31.80  1:06.59  1:41.65    2:15.24   
  Svømmeklubben SHS Stevns                   
                     
Mads Møller  2000    390  31.55  1:06.01  1:41.90    2:16.00   
  Kalundborg SK                   
                     
10  Jacob Holm  2000    386  31.49  1:06.31  1:41.63    2:16.38   
  Køge Svømmeklub                   
                     
11  Nicolai Vad Kruse  1999    383  29.78  1:03.18  1:39.47    2:16.78   
  Horsens Svømmeklub                   
                     
12  Mads Rishøj  1999    381  31.74  1:07.38  1:43.09    2:17.01   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
13  Johan Joensen  2000    380  31.41  1:05.23  1:40.74    2:17.08   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
14  Nicklas Steen Hansen  1999    378  31.56  1:06.23  1:42.19    2:17.34   
  Horsens Svømmeklub                   
                     
15  Daniel H. Johannesen  1999    366  32.07  1:07.73  1:43.32    2:18.89   
  Horsens Svømmeklub                   
                     
16  Mathias Dalsgaard  2000    358  30.88  1:06.59  1:43.79    2:19.84   
  Horsens Svømmeklub                   
                     
17  Thor B. Hansen  2000    358  33.04  1:08.81  1:44.63    2:19.86   
  Køge Svømmeklub                   
                     
18  Frederik Juhl Leiszner  1999    331  34.13  1:10.78  1:48.20    2:23.54   
  Horsens Svømmeklub                   
                     
19  Viktor Bull Kramer  2000    310  33.25  1:10.62  1:48.76    2:26.73   
  Horsens Svømmeklub                   
                     
20  Christian Juul Jensen  2000    303  31.40  1:09.55  1:49.56    2:27.88   
  Horsens Svømmeklub                   
                     
21  Rasmus Pedersen  2000    302  33.89  1:11.68  1:50.97    2:27.96   
  Svømmeklubben SHS Stevns                   
                     
22  Karl-Emil Elnegaard  1999    294  33.07  1:11.69  1:51.27    2:29.28   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
23  Jonas Ejby  2000    280  34.86  1:12.96  1:52.67    2:31.75   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
24  Oscar Fischer Kokholm  2000    279  35.76  1:15.19  1:54.82    2:31.96   
  Slagelse Svømmeklub                   
                     
25  Gustav Notkin  1999    276  34.43  1:14.16  1:53.90    2:32.61   
  Næstved IF                   
                     
26  Frederik Otte  2000    260  35.89  1:16.94  1:58.32    2:35.63   
  Frederiksværk Svømmeklub                   
                     
27  Gustav Hausgaard Larsen  2000    252  36.71  1:17.36  1:57.89    2:37.32   
  Køge Svømmeklub                   
                     
28  Laurits Holm  2000    213  36.73  1:19.99  2:00.58    2:46.32   
  Svømmeklubben SHS Stevns                   
                     
29  Mads Hansen  1999    188  39.38  1:24.43  2:12.03    2:53.41   
  Svømmeklubben SHS Stevns                   
                     
30  Johan Larsen  2000    129  40.35  1:29.73  2:23.57    3:16.46   
  Næstved IF                   
                     
31  Frederik Priess Hansen  2000    129  39.34  1:26.24  2:19.40    3:16.51   
  TVS Tårnborg IF                   
                     
Mads Ottsen  1999              DSQ  Tyvstart 
  Korsør Sv & Livr. Klub                   
                     
 
Løb 2, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1915-1998 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Andreas Sandbirk  1995    594  27.71  57.74  1:27.77    1:58.16   
  Vordingborg Svømme Klub                   
                     
Magnus Lundgren  1996    592  27.91  58.03  1:28.28    1:58.28   
  Køge Svømmeklub                   
                     
Marc Nøhr Andersen  1996    556  27.75  58.20  1:29.38    2:00.79   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
Alexander Jensen  1998    523  28.34  58.87  1:30.76    2:03.32   
  Horsens Svømmeklub                   
                     
Sebastian H. Andersen  1997    518  27.92  59.18  1:31.53    2:03.72   
  Kalundborg SK                   
                     
Mikkel H. Andersen  1991    517  28.09  59.63  1:31.91    2:03.78   
  Kalundborg SK                   
                     
Bjørn Wismann  1996    505  29.58  1:01.01  1:32.69    2:04.78   
  Slagelse Svømmeklub                   
                     
Mads Hauge Sørensen  1997    469  28.75  1:01.41  1:34.42    2:07.87   
  Køge Svømmeklub                   
                     
Kristian Svenstrup  1998    463  29.20  1:00.64  1:33.99    2:08.41   
  Køge Svømmeklub                   
                     
10  Lukas Lindstrøm  1998    461  30.19  1:03.37  1:36.97    2:08.56   
  Horsens Svømmeklub                   
                     
11  Elias Jensen Bæk  1997    444  29.62  1:02.19  1:35.90    2:10.23   
  Slagelse Svømmeklub                   
                     
12  Oliver Sintayehu Jensen  1998    434  30.49  1:03.01  1:36.61    2:11.23   
  Slagelse Svømmeklub                   
                     
13  Rasmus Kristensen  1997    424  30.78  1:04.50  1:38.79    2:12.27   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
14  Ruben Lykke Pedersen  1987    402  30.53  1:04.06  1:39.75    2:14.62   
  Svømmeklubben SHS Stevns                   
                     
15  Christopher Pedersen  1997    384  30.95  1:05.86  1:41.44    2:16.61   
  Vordingborg Svømme Klub                   
                     
16  Joachim Raahauge  1996    384  31.70  1:06.09  1:41.09    2:16.66   
  Korsør Sv & Livr. Klub                   
                     
17  Rasmus Aavang Jensen  1998    370  30.96  1:06.56  1:43.49    2:18.35   
  Slagelse Svømmeklub                   
                     
18  Magnus Christensen  1995    359  29.76  1:04.68  1:41.60    2:19.71   
  Køge Svømmeklub                   
                     
19  Kasper Nørmark Hansen  1998    341  32.93  1:08.52  1:45.37    2:22.21   
  Korsør Sv & Livr. Klub                   
                     
20  Kasper Livbjerg  1998    305  32.46  1:09.59  1:48.87    2:27.57   
  Horsens Svømmeklub                   
                     
21  Andreas Østergaard Nielse  1997    218  34.59  1:16.62  2:00.59    2:44.89   
  Vordingborg Svømme Klub                   
                     
Nicolai Ringhøj  1998              DNS   
  Kalundborg SK                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.07  Udskriftsdato  15 marts 2014 
Licens til Korsør Sv & Livr. Klub  Udskriftstidspunkt  10:55 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark