Resultater for ÖjebySpelen 2014
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Gren 23 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Öjebyspelen 2014 | Utskriftsdatum | 22 mars 2014 | |||
Tävlingsort | Öjebyn | Utskriftstid | 17:26 | |||
Arrangör | Piteå Sim | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 22 mars 2014 |
Gren 23, 50m Frisim Damer, Finaler 9 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 25m | Tid | Status | ||||
1 | Klara Lindqvist | 2005 | Luleå Simsällskap | 22.19 | 46.89 | |||||
2 | Heidi Nilsson | 2005 | Älvsby Simsällskap | 25.50 | 54.44 | |||||
3 | Marina Johansson | 2005 | Piteå Sim | 28.64 | 1:03.10 | |||||
Gren 23, 50m Frisim Damer, Finaler 10 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 25m | Tid | Status | ||||
1 | Agnes Olsson | 2004 | Bureå Simsällskap | 18.35 | 38.26 | |||||
2 | Tuva Lakso | 2004 | Piteå Sim | 20.14 | 42.55 | |||||
3 | Alva Andersson | 2004 | Luleå Simsällskap | 44.31 | 44.31 | |||||
4 | Ebba Tjärnberg | 2004 | Luleå Simsällskap | 26.92 | 58.00 | |||||
5 | Sara Schröder | 2004 | Luleå Simsällskap | 28.28 | 1:02.14 | |||||
Gren 23, 50m Frisim Damer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 25m | Tid | Status | ||||
1 | Hanna Lundberg | 2002 | Luleå Simsällskap | 16.70 | 34.11 | |||||
2 | Lisa Bäcklund | 2002 | Piteå Sim | 17.96 | 36.50 | |||||
3 | Märta Lindström | 2002 | Skellefte Simsällskap 34 | 17.92 | 37.19 | |||||
4 | Wilma Wenden | 2002 | Bureå Simsällskap | 18.52 | 37.34 | |||||
5 | Tina Ylipää | 2002 | Luleå Simsällskap | 18.12 | 37.73 | |||||
6 | Astrid Lövgren | 2002 | Skellefte Simsällskap 34 | 18.53 | 37.80 | |||||
7 | Sabina Alman | 2003 | Luleå Simsällskap | 18.94 | 38.44 | |||||
8 | Eliza Happonen | 2002 | Haparanda Sportklubb Taktik | 19.11 | 39.48 | |||||
9 | Lova Bergmark | 2002 | Bureå Simsällskap | 19.55 | 40.13 | |||||
10 | Hannah Lindqvist | 2003 | Bureå Simsällskap | 19.97 | 40.57 | |||||
11 | Tuva Larsson | 2002 | Luleå Simsällskap | 19.46 | 41.99 | |||||
12 | Fiona Marklund | 2003 | Piteå Sim | 20.34 | 42.28 | |||||
13 | Elina Sandström | 2002 | Vindelns Simsällskap | 20.53 | 42.89 | |||||
14 | Nellie Holmlund | 2002 | Byske Simklubb | 22.56 | 46.60 | |||||
15 | Agnes Bäckström | 2003 | Byske Simklubb | 22.85 | 48.10 | |||||
16 | Hilda Tegström | 2003 | Vindelns Simsällskap | 25.13 | 52.49 | |||||
17 | Ina Wuolo | 2002 | Haparanda Sportklubb Taktik | 53.92 | 53.92 | |||||
18 | Signe Jonsson | 2003 | Vindelns Simsällskap | 24.34 | 54.62 | |||||
19 | Linnea Isaksson | 2003 | Bodens BK Simklubb | 26.71 | 55.12 | |||||
Gren 23, 50m Frisim Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 25m | Tid | Status | ||||
1 | Sarah Jonsson | 2001 | Luleå Simsällskap | 15.53 | 31.49 | |||||
2 | Alva Nilsson | 2000 | Burträsk Simpolare | 15.72 | 32.17 | |||||
3 | Sara Brännström | 2001 | Luleå Simsällskap | 16.23 | 33.08 | |||||
4 | Moa Gustavsson | 2001 | Luleå Simsällskap | 16.14 | 33.19 | |||||
5 | Ebba Lundström | 2001 | Skellefte Simsällskap 34 | 16.51 | 33.50 | |||||
6 | Moa Kitty | 2000 | Haparanda Sportklubb Taktik | 16.77 | 34.30 | |||||
7 | Sara Kitty | 2000 | Haparanda Sportklubb Taktik | 16.90 | 34.79 | |||||
8 | Iza Bergwall | 2001 | Piteå Sim | 16.82 | 35.20 | |||||
9 | Erika Lindström | 2000 | Burträsk Simpolare | 17.39 | 35.89 | |||||
10 | Petra Andersson | 2001 | Bureå Simsällskap | 17.21 | 36.07 | |||||
11 | Sanna Hedebäck | 2001 | Bureå Simsällskap | 17.89 | 36.54 | |||||
12 | Ellen Larsson | 2001 | Skellefte Simsällskap 34 | 17.79 | 37.22 | |||||
13 | Inga-Maarit Viitanen | 2001 | Haparanda Sportklubb Taktik | 18.57 | 37.80 | |||||
14 | Tina Persson | 2001 | Vindelns Simsällskap | 19.25 | 38.91 | |||||
15 | Maria Brännmark | 2001 | Haparanda Sportklubb Taktik | 18.82 | 39.46 | |||||
16 | Sussi Tedestedt | 2001 | Burträsk Simpolare | 19.21 | 39.49 | |||||
17 | Alva Lundmark | 2001 | Bureå Simsällskap | 20.86 | 42.21 | |||||
18 | Naimi Sandström | 2001 | Byske Simklubb | 21.29 | 44.50 | |||||
19 | Josefin Åström | 2000 | Byske Simklubb | 23.25 | 51.14 | |||||
Gren 23, 50m Frisim Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 25m | Tid | Status | ||||
1 | Sanna Stenberg | 1999 | Piteå Sim | 15.26 | 30.49 | |||||
2 | Julia Larsson-Nygren | 1999 | Luleå Simsällskap | 16.35 | 33.67 | |||||
3 | Josefine Nyström | 1998 | Bureå Simsällskap | 33.67 | 33.68 | |||||
4 | Alva Hägglund-Larsson | 1999 | Skellefte Simsällskap 34 | 34.64 | 34.64 | |||||
5 | Sofia Person | 1998 | Vindelns Simsällskap | 18.25 | 37.09 | |||||
6 | Hanna Götesson | 1999 | Vindelns Simsällskap | 18.42 | 37.88 | |||||
Gren 23, 50m Frisim Damer, Finaler 17 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 25m | Tid | Status | ||||
1 | Angelina Isaksson | 1997 | Skellefte Simsällskap 34 | 15.08 | 31.03 | |||||
2 | Olivia Forsberg | 1996 | Skellefte Simsällskap 34 | 17.70 | 36.85 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 22 mars 2014 |
Licensierad till: Piteå Sim | Utskriftstid | 17:26 |