Results for VÃ¥rsimiaden Distrikt Staffanstorp
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session 3
Resultat Gren 35 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden Dist Staffanstorp | Utskriftsdatum | 27 april 2014 | |||
Tävlingsort | Staffanstorp | Utskriftstid | 10:14 | |||
Arrangör | Sk Triton och Skånesim | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 26 april 2014 |
Gren 35, 100m Bröstsim Damer 11 år, Finaler |
Sponsor: Sparbanken Öresund |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Gabriella Wivsätter | 2003 | Simklubben Sydsim | 42.87 | 1:31.59 | |||||
2 | Emma Feltberger | 2003 | Trelleborg Sim | 42.91 | 1:31.88 | |||||
3 | Hannah Olsson-Lindhé | 2003 | Trelleborg Sim | 46.11 | 1:35.94 | |||||
4 | Ditte Oredsson | 2003 | Simklubben Poseidon | 45.45 | 1:36.62 | |||||
5 | Elin Kjellberg | 2003 | Ystads Simsällskap | 45.40 | 1:38.40 | |||||
6 | Kajsa Andersson | 2003 | Simklubben Triton | 45.48 | 1:38.99 | |||||
7 | Mollie Morfelt | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 46.97 | 1:41.10 | |||||
8 | Siri Bokander | 2003 | Simklubben Triton | 45.88 | 1:41.67 | |||||
9 | Moa Järnegren | 2003 | Simklubben Triton | 49.06 | 1:43.67 | |||||
10 | Klara Rödin | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 49.78 | 1:46.64 | |||||
11 | Agnes Gustafson | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 50.31 | 1:46.91 | |||||
12 | Filippa Jönsson | 2003 | Simklubben Triton | 50.79 | 1:47.97 | |||||
13 | Lovisa Bjurnemark | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 51.65 | 1:48.86 | |||||
14 | Antonia Sandblom | 2003 | Simklubben Triton | 50.50 | 1:49.72 | |||||
15 | Ida Zohlen Danielsson | 2003 | Simklubben Triton | 54.22 | 1:54.13 | |||||
16 | Elin Lundberg | 2003 | Föreningen Österlen Sim | 54.43 | 1:54.92 | |||||
17 | Nora Nilsson | 2003 | Föreningen Österlen Sim | 54.57 | 1:56.20 | |||||
18 | Adna Curan | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 54.43 | 1:56.67 | |||||
19 | Tina Leiner | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 54.52 | 1:57.79 | |||||
20 | Hilma Mårtensson | 2003 | Ystads Simsällskap | 57.09 | 2:01.63 | |||||
21 | Julia Rieschel | 2003 | Simklubben Poseidon | 56.68 | 2:03.16 | |||||
22 | Emma Bontidean | 2003 | Simklubben Poseidon | 57.95 | 2:03.94 | |||||
23 | Andrea Nistor | 2003 | Simklubben Poseidon | 57.49 | 2:04.16 | |||||
24 | Boel Bergquist | 2003 | Simklubben Poseidon | 57.56 | 2:04.26 | |||||
25 | Ella Rydström | 2003 | Simklubben Poseidon | 58.05 | 2:05.31 | |||||
26 | Sigrid Westergren | 2003 | Malmö Kappsimningsklubb | 59.95 | 2:09.97 | |||||
27 | Thea Söderstjärna | 2003 | Simklubben Poseidon | 1:01.47 | 2:11.82 | |||||
28 | Ellen Andersson | 2003 | Simklubben Poseidon | 1:05.06 | 2:18.68 | |||||
- | Felicia Tollefsen | 2003 | Simklubben Triton | DSQ | ||||||
- | Olivia Hansson | 2003 | Föreningen Österlen Sim | DSQ | ||||||
- | Stephanie Clarkson | 2003 | Simklubben Poseidon | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 27 april 2014 |
Licensierad till: Simklubben Triton | Utskriftstid | 10:14 |