Results for KVARKEN GAMES 2014
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Lauantai
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
|
|
Kilpailu |
KVARKEN GAMES |
|
Tulostuspäivämäärä |
05 huhtikuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Vaasa |
|
Tulostusaika |
17:19 |
|
|
Järjestäjä |
Vaasan Uimaseura- Vasa Simsällskap |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
05 huhtikuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 8, 400m VU P13, 16, M, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Atte Moilanen |
2001 |
Oulun Uinti 1906 |
|
1:09.87 |
2:25.08 |
3:40.25 |
|
4:52.00 |
|
2 |
Claes Fjellström |
2001 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
1:09.82 |
2:25.43 |
3:41.76 |
|
4:56.72 |
|
3 |
Juho Porkkala |
2001 |
Seinäjoen Uimarit-58 |
|
1:10.09 |
2:25.59 |
3:42.98 |
|
4:58.76 |
|
4 |
Tiitus Taskila |
2001 |
Oulun Uinti 1906 |
|
1:11.75 |
2:31.12 |
3:50.29 |
|
5:05.38 |
|
5 |
Paavo Erkinaro |
2003 |
Oulun Uinti 1906 |
|
1:10.74 |
2:29.48 |
3:49.91 |
|
5:08.87 |
|
6 |
Tatu Hörkkö |
2001 |
Uinti Tampere |
|
1:13.38 |
2:35.26 |
3:59.65 |
|
5:22.00 |
|
7 |
Tuomas Karjalainen |
2001 |
Oulun Uinti 1906 |
|
1:17.55 |
2:41.83 |
4:07.41 |
|
5:25.02 |
|
8 |
Jere Keskiaho |
2001 |
Oulun Uinti 1906 |
|
1:15.91 |
2:40.78 |
4:06.13 |
|
5:25.71 |
|
9 |
Jarkko Rantoja |
2001 |
Alavuden Urheilijat |
|
1:16.17 |
2:42.32 |
4:09.83 |
|
5:32.65 |
|
10 |
Lukas Kalliokoski |
2001 |
Oulun Uinti 1906 |
|
1:21.86 |
2:49.69 |
4:18.68 |
|
5:40.21 |
|
11 |
Wäinö Koskinen |
2002 |
Uinti Tampere |
|
1:20.73 |
2:50.61 |
4:19.59 |
|
5:44.77 |
|
12 |
Perttu Mikkola |
2001 |
Nokian Pyry |
|
1:16.29 |
2:46.97 |
4:18.46 |
|
5:48.12 |
|
13 |
Frans Bärlund |
2001 |
Uinti Tampere |
|
1:20.25 |
2:49.86 |
4:20.41 |
|
5:50.35 |
|
14 |
Alex Lydman |
2003 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
1:23.69 |
2:56.99 |
4:28.43 |
|
5:55.46 |
|
15 |
Toivo Haikonen |
2002 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
1:22.21 |
2:55.74 |
4:29.64 |
|
5:55.82 |
|
16 |
Ivar Nordman |
2003 |
JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari |
|
1:25.18 |
2:57.35 |
4:30.67 |
|
5:58.15 |
|
17 |
Anton Ylihannu |
2001 |
Oulun Uinti 1906 |
|
1:23.62 |
2:56.38 |
4:29.94 |
|
6:00.83 |
|
18 |
Jere Broman |
2002 |
Nokian Pyry |
|
1:25.02 |
3:01.86 |
4:35.87 |
|
6:02.28 |
|
19 |
Niclas Viitasalo |
2002 |
Nokian Pyry |
|
1:26.52 |
3:04.13 |
4:42.68 |
|
6:10.70 |
|
20 |
Hugo Mattola |
2001 |
Haapajärven Kiilat |
|
1:23.71 |
3:00.04 |
4:37.78 |
|
6:11.46 |
|
21 |
Eetu Kataja |
2001 |
Porin Pyrintö |
|
1:26.04 |
3:02.83 |
4:42.31 |
|
6:19.17 |
|
22 |
Juho Jämsä |
2001 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
1:25.85 |
3:06.46 |
4:46.31 |
|
6:25.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 8, 400m VU P13, 16, M, Loppukilpailut 14 - 16 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Lauri Hatunen |
1998 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
1:01.73 |
2:08.66 |
3:16.27 |
|
4:21.01 |
|
2 |
Joona Kärkkäinen |
1998 |
Heinolan Isku |
|
1:04.49 |
2:14.23 |
3:24.69 |
|
4:35.55 |
|
3 |
Jami Heinilä |
2000 |
Helsingfors Simsällskap |
|
1:05.86 |
2:16.25 |
3:27.75 |
|
4:37.19 |
|
4 |
Severi Lieto |
1998 |
Oulun Uinti 1906 |
|
1:06.17 |
2:19.26 |
3:32.80 |
|
4:42.48 |
|
5 |
Jere Ojakippola |
1999 |
Vieskan Uimarit |
|
1:06.16 |
2:19.55 |
3:34.80 |
|
4:48.54 |
|
6 |
Topias Nygård |
2000 |
Oulun Uinti 1906 |
|
1:11.63 |
2:27.75 |
3:43.74 |
|
4:57.76 |
|
7 |
Miika Pänttönen |
1999 |
Uinti Tampere |
|
1:06.69 |
2:22.65 |
3:41.17 |
|
4:58.47 |
|
8 |
Roope Aro |
2000 |
Nokian Pyry |
|
1:08.54 |
2:25.17 |
3:43.53 |
|
4:59.75 |
|
9 |
Juuso Mäki |
1999 |
Seinäjoen Uimarit-58 |
|
1:11.63 |
2:31.49 |
3:52.22 |
|
5:05.02 |
|
10 |
Jakob Sievers |
2000 |
Uinti Tampere |
|
1:08.61 |
2:28.04 |
3:48.79 |
|
5:06.76 |
|
11 |
Raul Heinikangas |
1998 |
Porin Uimaseura |
|
1:12.40 |
2:33.55 |
3:53.32 |
|
5:08.04 |
|
12 |
Verneri Kaarlenkaski |
1999 |
Uinti Tampere |
|
1:13.27 |
2:33.10 |
3:52.66 |
|
5:08.32 |
|
13 |
Miikka Huotari |
2000 |
Swimming Club Vuokatti |
|
1:14.95 |
2:36.07 |
3:57.89 |
|
5:13.24 |
|
14 |
Elmeri Ekström |
2000 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
1:12.75 |
2:34.07 |
3:55.85 |
|
5:13.26 |
|
15 |
Tuomas Saari |
1999 |
Vieskan Uimarit |
|
1:11.12 |
2:30.16 |
3:52.00 |
|
5:14.62 |
|
16 |
Kosti Kaaresvirta |
1999 |
Swimming Club Vuokatti |
|
1:12.42 |
2:34.16 |
3:56.32 |
|
5:16.81 |
|
17 |
Kalle Kiviniemi |
2000 |
Nokian Pyry |
|
1:16.01 |
2:40.25 |
4:06.08 |
|
5:25.34 |
|
18 |
Karl Ladva |
2000 |
Heinolan Isku |
|
1:17.66 |
2:45.69 |
4:10.75 |
|
5:38.41 |
|
19 |
Janne Hyttinen |
1998 |
Lapuan Virkiä |
|
1:15.40 |
2:43.15 |
4:13.11 |
|
5:39.89 |
|
20 |
Joose Mustonen |
1998 |
Lapuan Virkiä |
|
1:18.97 |
2:47.21 |
4:16.55 |
|
5:41.22 |
|
21 |
Martin Jylhä |
2000 |
JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari |
|
1:28.15 |
3:03.61 |
4:37.57 |
|
6:07.63 |
|
22 |
Oskari Nopanen |
2000 |
Uinti Tampere |
|
1:26.40 |
3:02.84 |
4:39.50 |
|
6:13.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 8, 400m VU P13, 16, M, Loppukilpailut 17 - 99 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Seura |
|
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Anton Kallio |
1996 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
1:03.31 |
2:12.89 |
3:22.58 |
|
4:29.84 |
|
2 |
Riku Raikio |
1997 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
1:04.45 |
2:15.46 |
3:29.32 |
|
4:40.90 |
|
3 |
Alex Nygård |
1996 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
1:05.34 |
2:19.18 |
3:34.39 |
|
4:45.40 |
|
4 |
Mikko Suova |
1997 |
Uinti Tampere |
|
1:05.85 |
2:18.63 |
3:32.51 |
|
4:46.45 |
|
5 |
Olli Kapiainen |
1997 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
1:07.86 |
2:24.41 |
3:42.97 |
|
4:58.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.22.06 |
Tulostuspäivämäärä |
05 huhtikuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
Tulostusaika |
17:19 |
|