2020-02-28   07:37:03
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för NUSS Äldre och Yngre (50m) 2014

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Lördag 5/7 Klockan 08.30. (Insim kl. 07.00)

Resultat Gren 42 (Finaler) - Med poäng och mellantider
Resultat Gren 42 (Finaler) - Med poäng och mellantider 
 
  Tävling  NUSS Äldre och Yngre 50 m 2014    Utskriftsdatum  05 juli 2014   
  Tävlingsort  Norrköping    Utskriftstid  12:57   
  Arrangör  Norrköpings Kappsimningsklubb         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  04 juli 2014         
 
 
Gren 42, 100m Bröst Herrar 16 o Ä, Finaler 
16 - 99 år: Philip Carlsson (1990) 1:07.64 2012-07-06 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Tom Andersson  1998  14  604          1:09.27   
  Linköpings Allmänna SS                   
                     
Sebastian Olafsson  1996  11  558          1:11.15   
  Sandefjord Svømmeklubb                   
                     
Gustaf Mild  1997  10  542          1:11.82   
  Anderstorps Simsällskap                   
                     
Jesper Eklund  1998  533          1:12.25   
  Västerås Simsällskap                   
                     
Ådne Viken-Refseth  1997  484          1:14.58   
  Vestbyen IL                   
                     
Oskar Renåker  1996  455          1:16.14   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
                     
Sean Johansson  1997  442          1:16.89   
  Simklubben Ena                   
                     
Andreas Westerlund  1996  437          1:17.14   
  Strängnäs Simklubb                   
                     
Thomas Näslund  1997  406          1:19.08   
  Stockholms Kappsimningsklubb                   
                     
10  Anton Campalto  1998  405          1:19.13   
  Ludvika Simsällskap                   
                     
11  Alfred Lindén  1997  379          1:20.90   
  Ludvika Simsällskap                   
                     
12  Tarjei Iversen-Herland  1998  362          1:22.15   
  Tromsø Svømmeklubb                   
                     
13  Kristian Steigen  1995    333          1:24.50   
  Tromsø Svømmeklubb                   
                     
14  Marius Jørgensen  1997    315          1:26.09   
  Tromsø Svømmeklubb                   
                     
15  Anton Karlsson  1997    299          1:27.57   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
                     
16  Lucas Daggert  1997    289          1:28.53   
  Örebro Simallians                   
                     
17  Erlend Ansnes  1997    266          1:31.00   
  Vestbyen IL                   
                     
18  Tom-Erik Bekkavik  1998    209          1:38.69   
  Vestbyen IL                   
                     
19  Niklas Johansson  1996    146          1:51.08   
  Deje Simsällskap                   
                     
Anton Lornell  1998              DSQ   
  Simklubben Elfsborg                   
                     
Christoffer Theander  1997              DSQ   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.14  Utskriftsdatum  05 juli 2014 
Licensierad till: Norrköpings Kappsimningsklubb  Utskriftstid  12:57 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner