2020-02-29   13:08:12
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för NUSS Äldre och Yngre (50m) 2014

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Lördag 5/7 Klockan 08.30. (Insim kl. 07.00)

Resultat Gren 46 (Finaler) - Med poäng och mellantider
Resultat Gren 46 (Finaler) - Med poäng och mellantider 
 
  Tävling  NUSS Äldre och Yngre 50 m 2014    Utskriftsdatum  05 juli 2014   
  Tävlingsort  Norrköping    Utskriftstid  13:24   
  Arrangör  Norrköpings Kappsimningsklubb         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  04 juli 2014         
 
 
Gren 46, 4X50m Frisim Damer, Finaler 
14 - 99 år: LASS 1:48.91 2012-07-06 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Jönköping Damer 2000  2000  28  611          1:53.99   
  Jönköpings Simsällskap                   
  Alice Müllern  1998      28.93        28.93   
  Antonia Prior  1999      27.87        56.80   
  Angelica Stark  1999      28.58        1:25.38   
  Elin Ristl  1999      28.61        1:53.99   
                     
Lass Lag 1  2000  22  609          1:54.16   
  Linköpings Allmänna SS                   
  Emma Magnusson  1998      27.87        27.87   
  Erika Settland  1996      29.58        57.45   
  Sofie Palm  1996      29.16        1:26.61   
  Linnea Magnusson  1996      27.55        1:54.16   
                     
Strängnäs Tjejer 1  1998  20  586          1:55.63   
  Strängnäs Simklubb                   
  Amanda Hyllbrant  1999      29.01        29.01   
  Adina Nyström  1999      31.02        1:00.03   
  Lisa Eriksson  1998      26.78        1:26.81   
  Emma Bergkvist  2000      28.82        1:55.63   
                     
Elfsborg Damer [1994]  1994  18  575          1:56.33   
  Simklubben Elfsborg                   
  Michelle Berntsson  2000      28.65        28.65   
  Emelie Melin  2000      28.20        56.85   
  Sofie Wirfalk  2000      29.29        1:26.14   
  Linnéa Fahlberg  1998      30.19        1:56.33   
                     
Nkk Damer Lag 1  2000  16  568          1:56.79   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
  Hanna Klipic  1996      28.71        28.71   
  Irma Klipic  1996      29.89        58.60   
  Sally Ericsson  1997      29.35        1:27.95   
  Sara Thunholm  1999      28.84        1:56.79   
                     
Jönköping 2000 Lag 2  2000  14  551          1:57.98   
  Jönköpings Simsällskap                   
  Nilla Atzmannstorfer  1998      29.88        29.88   
  Emma Hansson  1998      29.41        59.29   
  Emma Johansson  1997      29.06        1:28.35   
  Emma Roos  1999      29.63        1:57.98   
                     
Skk Damer [1999]lag 2  1999  12  541          1:58.75   
  Stockholms Kappsimningsklubb                   
  Hanna Reithner  2000      29.68        29.68   
  Sofia Näslund  1999      29.99        59.67   
  Moa Lindahl  1999      30.34        1:30.01   
  Ebba Martin  2000      28.74        1:58.75   
                     
Sandefjord Sk J1  2000  10  533          1:59.32   
  Sandefjord Svømmeklubb                   
  Vilde Godaker-Furre  1998      30.03        30.03   
  Madelen Fjørtoft-Wolf  1996      29.63        59.66   
  Silje Marie Jensen  1998      30.95        1:30.61   
  Stine Stolpestad  1998      28.71        1:59.32   
                     
Lass Lag 2  2000  527          1:59.80   
  Linköpings Allmänna SS                   
  Matilda Savén  2000      29.97        29.97   
  Felicia Smedbäck  2000      30.49        1:00.46   
  Erika Rönnbäck  1998      30.18        1:30.64   
  Johanna Gunnarsson  1999      29.16        1:59.80   
                     
10  Ludvika Ss Damer 1  1999  526          1:59.82   
  Ludvika Simsällskap                   
  Rebecka Östh  1999      29.66        29.66   
  Anna Miram  1999      29.92        59.58   
  Frida Lannhard  2000      29.91        1:29.49   
  Maja Jansson  2000      30.33        1:59.82   
                     
11  Hvetlanda Damer [1998]  1998  489          2:02.83   
  Hvetlanda Simsällskap                   
  Elin Steindl  1998      31.39        31.39   
  Annie Johansson  1998      31.34        1:02.73   
  Wilma Danlid  2000      30.28        1:33.01   
  Elin Ljunggren  2000      29.82        2:02.83   
                     
12  Lass Damer Lag 3 [1999]  1999  480          2:03.57   
  Linköpings Allmänna SS                   
  Emelie Gidlöf  1997      30.31        30.31   
  Elise Gidlöf  1999      31.53        1:01.84   
  Vendela Bergdahl  2000      31.21        1:33.05   
  Andrea Palm  2000      30.52        2:03.57   
                     
13  Vestbyen J 1  2000    463          2:05.03   
  Vestbyen IL                   
  Thea Ilstad  1999      33.77        33.77   
  Nora-Kristine Rasmussen  1999      29.47        1:03.24   
  Ane Viken-Refseth  2000      31.30        1:34.54   
  Sigrid Steen  1999      30.49        2:05.03   
                     
14  Ösa Damer Lag 1  1998    458          2:05.48   
  Örebro Simallians                   
  Clara Momats  2000      31.83        31.83   
  Ida Nederman  2000      30.64        1:02.47   
  Lina Nederman  2000      31.18        1:33.65   
  Ellen Hallberg  1998      31.83        2:05.48   
                     
15  Västervik Damer [1996]  1996    440          2:07.18   
  Västerviks Simsällskap                   
  Maria Björnberg  1998      32.81        32.81   
  Agnes Wedel  2000      32.06        1:04.87   
  Johanna Skoglund  1996      29.39        1:34.26   
  Thea Ekström  2001      32.92        2:07.18   
                     
16  Elfsborg Damer [1996]  1996    439          2:07.28   
  Simklubben Elfsborg                   
  Emma Dubo  1999      30.57        30.57   
  Janka Deák  2000      31.56        1:02.13   
  Linea Holström  2000      32.79        1:34.92   
  Lina Maltesson  2000      32.36        2:07.28   
                     
17  Nkk Damer Lag 2  2000    421          2:09.08   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
  Ebba Wågman  1999      33.37        33.37   
  Vilma Adolfsson  1997      31.12        1:04.49   
  Ebba Eriksson  2000      33.67        1:38.16   
  Andrea Vestgård  1998      30.92        2:09.08   
                     
18  Ludvika Ss Damer 2  2000    410          2:10.19   
  Ludvika Simsällskap                   
  Elin Carlsson  2001      31.30        31.30   
  Maja Fredriksson  1999      32.78        1:04.08   
  Moa Holmström  2001      32.67        1:36.75   
  Linnea Lindén  1995      33.44        2:10.19   
                     
Skk Damer [1999]lag 1  1999              DSQ   
  Stockholms Kappsimningsklubb                   
  Alma Karlson  1999      28.83        28.83   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.14  Utskriftsdatum  05 juli 2014 
Licensierad till: Norrköpings Kappsimningsklubb  Utskriftstid  13:24 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner