2020-02-25   02:16:18
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för NUSS Äldre och Yngre (50m) 2014

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Lördag 5/7 Klockan 08.30. (Insim kl. 07.00)

Resultat Gren 47 (Finaler) - Med poäng och mellantider
Resultat Gren 47 (Finaler) - Med poäng och mellantider 
 
  Tävling  NUSS Äldre och Yngre 50 m 2014    Utskriftsdatum  05 juli 2014   
  Tävlingsort  Norrköping    Utskriftstid  13:40   
  Arrangör  Norrköpings Kappsimningsklubb         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  04 juli 2014         
 
 
Gren 47, 4X50m Frisim Herrar, Finaler 
14 - 99 år: NKK 1:38.36 2004-07-03 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Lass Herrar 1  2000  28  509          1:46.37   
  Linköpings Allmänna SS                   
  Thomas Törnström  1992      25.07        25.07   
  Tom Andersson  1998      25.51        50.58   
  Daniel Karlsson  2000      27.80        1:18.38   
  Mattias Grynning  1999      27.99        1:46.37   
                     
Skk Herrar [1999]  1999  22  507          1:46.55   
  Stockholms Kappsimningsklubb                   
  Lukas Peterson  1998      25.12        25.12   
  Kalle Sandahl  1999      27.19        52.31   
  Axel Gudehn  1998      27.06        1:19.37   
  Thomas Näslund  1997      27.18        1:46.55   
                     
Elfsborg 1 Herrar  2000  20  492          1:47.56   
  Simklubben Elfsborg                   
  Anton Lornell  1998      27.22        27.22   
  Anes Cavka  1999      26.40        53.62   
  Viktor Johansson  1999      27.77        1:21.39   
  Elliot Olsson  1999      26.17        1:47.56   
                     
Sandefjord Sk G1  2000  18  483          1:48.25   
  Sandefjord Svømmeklubb                   
  Mikael Sydow-Haugen  1999      27.40        27.40   
  Sebastian Olafsson  1996      25.15        52.55   
  Sebastian Jenssen  1999      27.59        1:20.14   
  Christoffer Stensrud  1999      28.11        1:48.25   
                     
Jönköping 2000 Lag 1  2000  16  478          1:48.66   
  Jönköpings Simsällskap                   
  Jakob Clemedtson  1996      26.27        26.27   
  Tim Lärkfeldt  2000      26.97        53.24   
  Marcus Holmquist  2000      27.65        1:20.89   
  Jakob Henningsson  1999      27.77        1:48.66   
                     
Nkk Herrar  2000  14  471          1:49.14   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
  Victor Lovinge  2000      27.81        27.81   
  Oskar Renåker  1996      27.80        55.61   
  Calle Lindroth  1998      25.43        1:21.04   
  Anton Karlsson  1997      28.10        1:49.14   
                     
Ösa Herrar  1994  12  468          1:49.39   
  Örebro Simallians                   
  Isak Meding  1998      27.16        27.16   
  Dennis Finnström  1995      25.71        52.87   
  Lucas Daggert  1997      29.56        1:22.43   
  Simon Bergquist  1996      26.96        1:49.39   
                     
Tromsø Svømmeklubb  2000  10  463          1:49.78   
  Tromsø Svømmeklubb                   
  Richard Hoe-Skog  1995      26.38        26.38   
  Tarjei Iversen-Herland  1998      28.20        54.58   
  Kristian Steigen  1995      28.17        1:22.75   
  Marius Jørgensen  1997      27.03        1:49.78   
                     
Ludvika Ss Herrar  2000  462          1:49.84   
  Ludvika Simsällskap                   
  Oscar Fredriksson  1994      25.97        25.97   
  Anton Campalto  1998      27.57        53.54   
  Alfred Lindén  1997      26.67        1:20.21   
  Erik Krysén  2000      29.63        1:49.84   
                     
10  Vestbyen G 1  2000  447          1:51.07   
  Vestbyen IL                   
  Thomas Johansen  1999      28.39        28.39   
  Jonas Roseth  1999      26.45        54.84   
  Erlend Ansnes  1997      29.07        1:23.91   
  Ådne Viken-Refseth  1997      27.16        1:51.07   
                     
11  Jönköping 2000 Lag 2  2000  384          1:56.86   
  Jönköpings Simsällskap                   
  Jesper Danielsson  2000      29.00        29.00   
  Filip Egelrud  2000      29.17        58.17   
  Viktor Svan  2000      29.09        1:27.26   
  Marcus Vilhelmsson  2000      29.60        1:56.86   
                     
12  Hk Sim Herrar  1999  383          1:56.93   
  Hallsberg Kumla Simklubb                   
  Daniel Thungren  1999      29.00        29.00   
  Andreas Thungren  2002      31.21        1:00.21   
  Vilmer Jansson  2000      28.86        1:29.07   
  Dennis Tillquist  1999      27.86        1:56.93   
                     
13  Västerås Herrar Lag 1  2000    375          1:57.74   
  Västerås Simsällskap                   
  Harald Brobacke  1999      28.53        28.53   
  Jesper Eklund  1998      28.56        57.09   
  Jonathan Holmberg  2000      31.54        1:28.63   
  Gijs Dijkhuizen  2000      29.11        1:57.74   
                     
14  Västervik Herrar [2000]  2000    373          1:57.96   
  Västerviks Simsällskap                   
  Erik Ohlsén  2000      27.35        27.35   
  Jesper Jönsson  2000      30.97        58.32   
  Felix Öberg  2001      29.66        1:27.98   
  Edvin Torlakovic  2001      29.98        1:57.96   
                     
15  Lass Herrar 2  2000    321          2:03.97   
  Linköpings Allmänna SS                   
  Oliver Tykesson  2000      29.29        29.29   
  Albin Staaf  2000      29.46        58.75   
  Wilhelm Lindqvist  2000      31.67        1:30.42   
  Anton Kilander  1999      33.55        2:03.97   
                     
16  Nkk Herrar Lag 2  2000    292          2:08.06   
  Norrköpings Kappsimningsklubb                   
  Kevin Wåhlin  2000      32.04        32.04   
  Oscar Rudberg  1999      32.16        1:04.20   
  Johannes Näslund  1999      33.11        1:37.31   
  Blazej Piotrowski  2000      30.75        2:08.06   
                     
17  Elfsborg 2 Herrar  2000    243          2:16.07   
  Simklubben Elfsborg                   
  Melker Olsson  2000      28.20        28.20   
  Albin Svenneby  2001      32.51        1:00.71   
  Bálint Deák  2002      36.08        1:36.79   
  Gustav Askengren  2004      39.28        2:16.07   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.14  Utskriftsdatum  05 juli 2014 
Licensierad till: Norrköpings Kappsimningsklubb  Utskriftstid  13:40 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner