Tulokset Öppna Nationella Knattesimmet 2014
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Gren 22 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
Tävling | Nationella Knattesimmet | Utskriftsdatum | 06 april 2014 | |||
Tävlingsort | Mariehamn | Utskriftstid | 11:16 | |||
Arrangör | IF Åland | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 05 april 2014 |
Gren 22, 100m Ryggsim/SU F/T13, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | ||||||||||
1 | Anniina Murto | 2001 | 339 | 38.80 | 1:19.19 | |||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
2 | Annika Lepistö | 2001 | 331 | 38.90 | 1:19.85 | |||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
3 | Ilona Juuri | 2002 | 297 | 40.68 | 1:22.75 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
4 | Aino Pajari | 2001 | 290 | 40.57 | 1:23.47 | |||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
5 | Viivi Kuusinen | 2002 | 279 | 40.16 | 1:24.48 | |||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
6 | Auroora Tanninen | 2001 | 279 | 41.71 | 1:24.50 | |||||
Porin Pyrintö | ||||||||||
7 | Olivia Weuro | 2002 | 269 | 41.61 | 1:25.53 | |||||
IF Åland | ||||||||||
8 | Aada Pohjala | 2001 | 260 | 42.63 | 1:26.56 | |||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
9 | Mette Hyvärinen | 2002 | 259 | 42.77 | 1:26.65 | |||||
Uimaseura Kaarina | ||||||||||
10 | Ada Nyström | 2001 | 259 | 41.97 | 1:26.68 | |||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
11 | Venla Pesu | 2002 | 253 | 42.38 | 1:27.28 | |||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
12 | Anni Manninen | 2001 | 244 | 43.19 | 1:28.36 | |||||
Simmis Wanda | ||||||||||
13 | Tinja Turunen | 2002 | 225 | 44.44 | 1:30.87 | |||||
Simmis Wanda | ||||||||||
14 | Lotta Linnea Partanen | 2001 | 222 | 44.50 | 1:31.22 | |||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
15 | Natalie Wahlroos | 2001 | 217 | 44.14 | 1:31.91 | |||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
16 | Fanny Talonpoika | 2001 | 216 | 44.10 | 1:32.01 | |||||
Simmis Wanda | ||||||||||
17 | Viivi Niskasaari | 2002 | 211 | 45.53 | 1:32.72 | |||||
Pihlava Työväen Urheilijat | ||||||||||
18 | Ella-maria Tiainen | 2002 | 198 | 45.50 | 1:34.76 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
19 | Nea Tahkoniemi | 2002 | 197 | 47.73 | 1:34.99 | |||||
Rauman Uimaseura | ||||||||||
20 | Nea Winqvist | 2002 | 194 | 45.65 | 1:35.48 | |||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
21 | Alina Heinonen | 2001 | 192 | 46.73 | 1:35.67 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
22 | Nanette Wessman | 2001 | 192 | 48.90 | 1:35.69 | |||||
Porin Pyrintö | ||||||||||
23 | Helmi Viitasalo | 2002 | 191 | 46.46 | 1:35.95 | |||||
Rauman Uimaseura | ||||||||||
24 | Alexandra Nuuttila | 2001 | 182 | 45.30 | 1:37.49 | |||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
25 | Inari Laaksonen | 2002 | 181 | 47.40 | 1:37.61 | |||||
Rauman Uimaseura | ||||||||||
26 | Vilhelmiina Pusa | 2001 | 179 | 47.23 | 1:38.01 | |||||
Rauman Uimaseura | ||||||||||
27 | Siiri Haanpää | 2001 | 168 | 49.35 | 1:40.05 | |||||
Porin Pyrintö | ||||||||||
28 | Saana Vähämaa | 2002 | 164 | 50.06 | 1:40.94 | |||||
Rauman Uimaseura | ||||||||||
29 | Ellen Koskinen | 2002 | 158 | 50.77 | 1:42.14 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
30 | Tuuli Koivunen | 2002 | 157 | 49.50 | 1:42.48 | |||||
Uimaseura Kaarina | ||||||||||
31 | Sara Rosqvist | 2001 | 155 | 47.44 | 1:42.78 | |||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
32 | Helmi Niemelä | 2001 | 154 | 49.81 | 1:42.98 | |||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
33 | Nea Juslén | 2002 | 154 | 48.95 | 1:43.07 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
34 | Martta Haarala | 2001 | 150 | 50.67 | 1:43.93 | |||||
Uimaseura Kaarina | ||||||||||
35 | Amanda Ahlgren | 2001 | 145 | 52.62 | 1:45.03 | |||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
36 | Helmi Hara | 2001 | 141 | 50.83 | 1:46.01 | |||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
37 | Iiris Burjam | 2002 | 137 | 1:47.08 | 1:47.08 | |||||
Rauman Uimaseura | ||||||||||
38 | Aino Haarala | 2001 | 129 | 51.96 | 1:49.30 | |||||
Uimaseura Kaarina | ||||||||||
- | Ellen Melin | 2002 | DSQ | |||||||
IF Åland | ||||||||||
- | Emmi Heine | 2002 | DSQ | |||||||
Rauman Uimaseura | ||||||||||
- | Lidian Vihervä | 2002 | DSQ | |||||||
Rauman Uimaseura | ||||||||||
- | Roosa Rantala | 2002 | DSQ | |||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 06 april 2014 |
Licensierad till: IF Åland | Utskriftstid | 11:16 |