Tulokset GTI Cup
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | GTI Cup | Udskriftsdato | 27 september 2014 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 14:52 | |||
Arrangør | Startfællesskabet GTI | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 september 2014 |
Løb 11, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 0-1996 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Jonas Holmström | 1992 | 695 | 24.41 | 50.72 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
2 | Viktor Christensen | 1995 | 592 | 26.05 | 53.51 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
3 | Søren Fritzbøger | 1996 | 585 | 26.01 | 53.71 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
4 | Sebastian Kempff-Andersen | 1996 | 582 | 25.66 | 53.81 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
5 | Lars Merl | 1993 | 565 | 26.74 | 54.35 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
6 | Stefan Blidarevic | 1996 | 563 | 27.07 | 54.42 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
7 | Magnus Lundgren | 1996 | 525 | 27.10 | 55.70 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
8 | Johan Nilsson | 1994 | 405 | 29.21 | 1:00.70 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
Løb 11, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1997-1998 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Eric Hinderup | 1998 | 606 | 25.92 | 53.10 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
2 | William Lindblom | 1998 | 536 | 26.58 | 55.29 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
3 | Andreas Noer Sejrskild | 1998 | 532 | 26.47 | 55.43 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
4 | Mikkel Samsøe Borch | 1997 | 488 | 27.25 | 57.07 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
5 | Ludwig Wemlén | 1997 | 465 | 28.48 | 57.99 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
6 | Hugo Gustafsson | 1997 | 464 | 28.51 | 58.03 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
7 | Philip Agerskov | 1998 | 458 | 28.23 | 58.27 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
8 | Kenneth Abcell | 1998 | 419 | 29.18 | 1:00.05 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
9 | Sam Zandi | 1998 | 413 | 29.11 | 1:00.32 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
10 | Mikkel Ulrich | 1998 | 394 | 28.66 | 1:01.30 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
Løb 11, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Lukas Storm | 1999 | 487 | 28.03 | 57.09 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
2 | Emil Hedegaard | 1999 | 474 | 28.20 | 57.61 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
3 | Alexander Trudov | 1999 | 459 | 27.85 | 58.25 | |||||
S71 | ||||||||||
4 | Jakob Petersen | 1999 | 435 | 28.61 | 59.28 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
5 | Ferdinand Wahl | 2000 | 430 | 28.60 | 59.51 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
6 | Lucas Hansen | 1999 | 422 | 28.60 | 59.90 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
7 | David Siöland | 2000 | 412 | 28.67 | 1:00.37 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
8 | Lars Thor Sørensen | 1999 | 394 | 29.19 | 1:01.26 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
9 | Jacob Holm | 2000 | 375 | 30.09 | 1:02.27 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
10 | Tim Hagerström | 1999 | 370 | 29.71 | 1:02.55 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
11 | Anders Ludvigsson | 2000 | 347 | 30.08 | 1:03.90 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
12 | Filip Kutlesovski | 2000 | 339 | 30.97 | 1:04.44 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
13 | Albert Nyhlén | 2000 | 331 | 30.85 | 1:04.91 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
14 | Andreas L. Damgård | 2000 | 320 | 32.06 | 1:05.70 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
15 | Kristian Heinz Buskov | 2000 | 308 | 31.92 | 1:06.53 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
16 | Jonathan Forsberg Møller | 2000 | 297 | 32.42 | 1:07.32 | |||||
GTI | ||||||||||
17 | Jakob Bjerre Eriksen | 2000 | 289 | 32.50 | 1:07.91 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
18 | Kristian Mortensen | 2000 | 280 | 33.06 | 1:08.63 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
19 | Mathias Petersen | 1999 | 248 | 33.46 | 1:11.50 | |||||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
20 | Gustav Hausgaard Larsen | 2000 | 235 | 34.95 | 1:12.76 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
21 | Morten Kilhof | 2000 | 167 | 38.90 | 1:21.60 | |||||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
- | Anders Uhre Guldfeldt | 1999 | DNS | |||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
Løb 11, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Jonas M. Jørgensen | 2001 | 405 | 29.36 | 1:00.73 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
2 | Filip Hinderup | 2001 | 403 | 29.05 | 1:00.84 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
3 | Mathias Luplau | 2001 | 401 | 29.67 | 1:00.92 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
4 | Ole Damgaard | 2002 | 372 | 29.99 | 1:02.47 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
5 | Samuel Wiktor | 2001 | 370 | 29.93 | 1:02.57 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
6 | Gustav Sidenius | 2001 | 364 | 30.13 | 1:02.89 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
7 | Andreas Thybo Ganzhorn | 2001 | 353 | 30.63 | 1:03.55 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
8 | Robin Falk | 2001 | 348 | 30.19 | 1:03.84 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
9 | Joaquin Diaz | 2001 | 334 | 31.84 | 1:04.76 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
10 | Mike Johansen | 2001 | 311 | 31.67 | 1:06.27 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
11 | Daniel Hartkopf | 2001 | 305 | 31.63 | 1:06.69 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
12 | Mert Kaya | 2001 | 301 | 32.85 | 1:07.02 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
13 | Rasmus Danielsen | 2001 | 296 | 32.88 | 1:07.41 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
14 | Theodor L Munch-Jensen | 2002 | 294 | 31.81 | 1:07.58 | |||||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
15 | Roar Andersen | 2001 | 293 | 32.35 | 1:07.60 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
16 | Tobias Hufeldt | 2001 | 266 | 33.13 | 1:09.80 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
17 | August Ryom | 2002 | 257 | 34.00 | 1:10.60 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
18 | Lucas Jensen | 2001 | 240 | 35.05 | 1:12.25 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
19 | Thor Nielsen | 2002 | 235 | 35.32 | 1:12.73 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
20 | Gustav Haugård Hansen | 2002 | 219 | 35.23 | 1:14.49 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
21 | Lucas Sirek Larsen | 2002 | 215 | 36.81 | 1:14.93 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
22 | Cesar Lindberg | 2002 | 211 | 35.63 | 1:15.44 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
23 | Andreas Gammelgaard | 2002 | 207 | 35.37 | 1:15.97 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
24 | Elia Latta | 2002 | 203 | 35.87 | 1:16.35 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
25 | Carl Magnus Krievs | 2002 | 191 | 36.44 | 1:17.92 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
26 | Tor Ejrnæs | 2002 | 182 | 36.38 | 1:19.27 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
27 | Martin Jacobsen | 2002 | 171 | 38.82 | 1:20.94 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
28 | Frederik Helms | 2001 | 169 | 40.16 | 1:21.23 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
29 | Mathias Berner Jensen | 2002 | 164 | 38.46 | 1:22.02 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
30 | Kevin Liang | 2002 | 158 | 39.78 | 1:23.05 | |||||
GTI | ||||||||||
31 | Frederik Emil Bækgaard | 2002 | 148 | 39.98 | 1:24.93 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
32 | Otto Pons Martinsen | 2002 | 140 | 40.92 | 1:26.50 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
33 | Gustav Chappel | 2002 | 119 | 41.66 | 1:31.26 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
- | Victor Lund | 2002 | DNS | |||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
Løb 11, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Jonathan Eskildsen | 2003 | 241 | 34.85 | 1:12.21 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
2 | Bertram Dalgas Frederikse | 2003 | 224 | 35.12 | 1:13.94 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
3 | Rasmus Warberg | 2004 | 220 | 35.68 | 1:14.38 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
4 | Valentin Wahl | 2003 | 213 | 36.32 | 1:15.17 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
5 | Marco Knudsen | 2003 | 198 | 37.53 | 1:17.05 | |||||
GTI | ||||||||||
6 | Lukas Malvig Andersen | 2003 | 190 | 36.92 | 1:18.09 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
7 | Mikkel Roed | 2004 | 181 | 38.53 | 1:19.35 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
8 | Marius Bugge | 2003 | 177 | 37.84 | 1:20.00 | |||||
GTI | ||||||||||
9 | Kristoffer H. Jensen | 2003 | 169 | 38.29 | 1:21.28 | |||||
GTI | ||||||||||
10 | Carl Heyn Stage | 2003 | 165 | 38.33 | 1:21.92 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
11 | Niklas Dobel | 2004 | 164 | 39.71 | 1:22.05 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
12 | Tobias Davidsen | 2003 | 150 | 40.37 | 1:24.40 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
13 | Sebastian Sonne-Schmidt | 2003 | 140 | 39.43 | 1:26.45 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
14 | Mikkel Lyngbye Nybroe | 2004 | 133 | 41.61 | 1:27.93 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
15 | Oscar Cleemann | 2003 | 125 | 41.77 | 1:29.77 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
16 | Emil Søby | 2004 | 122 | 41.78 | 1:30.51 | |||||
GTI | ||||||||||
17 | Mads Dolang | 2004 | 122 | 42.19 | 1:30.61 | |||||
GTI | ||||||||||
18 | Sebastian Hvid Olavsgaard | 2004 | 120 | 43.98 | 1:30.93 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
19 | Mathias Parkhøi | 2003 | 120 | 44.07 | 1:31.10 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
20 | Marius Hollender | 2004 | 119 | 42.54 | 1:31.34 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
21 | Alexander Marcus Englev | 2004 | 117 | 42.77 | 1:31.63 | |||||
GTI | ||||||||||
22 | Nico Olsen | 2003 | 111 | 43.38 | 1:33.44 | |||||
GTI | ||||||||||
23 | Sigurd Bach Thune | 2004 | 110 | 43.73 | 1:33.59 | |||||
GTI | ||||||||||
24 | Oscar Isberg | 2004 | 109 | 45.15 | 1:34.07 | |||||
GTI | ||||||||||
25 | Oskar Bondo Siegumfeldt | 2004 | 107 | 44.13 | 1:34.57 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
26 | Esben Brasch Jensen | 2003 | 106 | 44.49 | 1:34.75 | |||||
GTI | ||||||||||
27 | Lasse Thulstrup | 2004 | 105 | 46.15 | 1:35.08 | |||||
GTI | ||||||||||
28 | Bertram Nyegaard | 2004 | 104 | 45.04 | 1:35.53 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
29 | Xander Pontoppidan | 2003 | 102 | 44.77 | 1:36.03 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
30 | William F. Villumsen | 2003 | 100 | 44.75 | 1:36.72 | |||||
GTI | ||||||||||
31 | Nicolai D. B. Hansen | 2004 | 99 | 43.97 | 1:36.94 | |||||
GTI | ||||||||||
32 | Daniel Bornhøft Nielsen | 2004 | 95 | 45.01 | 1:38.38 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
33 | Matias Buus Hansen | 2003 | 92 | 45.68 | 1:39.40 | |||||
GTI | ||||||||||
34 | Marius Kjær Hoelgaard | 2004 | 90 | 46.48 | 1:40.24 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
35 | Nikolaj Nesbit | 2004 | 78 | 50.94 | 1:45.00 | |||||
GTI | ||||||||||
36 | Kasper Kusk | 2003 | 77 | 52.37 | 1:45.57 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
37 | Villads Brasch Jensen | 2004 | 72 | 50.02 | 1:47.91 | |||||
GTI | ||||||||||
38 | William Mitchell | 2004 | 57 | 51.50 | 1:56.56 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
39 | Rasmus Lindberg Vibe | 2004 | 55 | 53.23 | 1:57.65 | |||||
GTI | ||||||||||
40 | Cassius Arbo Christensen | 2003 | 53 | 53.69 | 1:59.17 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
41 | Josef Kindy | 2003 | 51 | 55.12 | 2:00.48 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
42 | Esben Rasmussen | 2004 | 48 | 54.51 | 2:03.34 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
43 | Frode Sejlø Andersen | 2004 | 48 | 54.83 | 2:03.50 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
44 | Johan Rothaus Ølykke | 2004 | 37 | 1:00.63 | 2:14.20 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
- | Nicolai Schuster Gath | 2003 | DNS | |||||||
GTI | ||||||||||
- | Nikolaj Ammonsen | 2004 | DNS | |||||||
GTI | ||||||||||
Løb 11, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2014 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Casper Puggaard | 2005 | 161 | 39.45 | 1:22.58 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
2 | William Breuner | 2005 | 111 | 43.23 | 1:33.45 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
3 | Carl-Emil Echardt | 2005 | 108 | 43.05 | 1:34.23 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
4 | Mads Mørkhøj Hartington | 2006 | 102 | 44.22 | 1:35.92 | |||||
GTI | ||||||||||
5 | Malte Hagbarth Jørgensen | 2005 | 83 | 46.38 | 1:42.66 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
6 | Cilas Madsen | 2005 | 80 | 46.17 | 1:43.96 | |||||
GTI | ||||||||||
7 | Jonatan Hagbarth Jørgense | 2005 | 75 | 48.13 | 1:46.28 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
8 | Mathias Olsen | 2005 | 64 | 50.38 | 1:51.90 | |||||
GTI | ||||||||||
9 | Magnus Ulrik Larsen | 2005 | 63 | 51.78 | 1:52.54 | |||||
GTI | ||||||||||
10 | Daniel Bastholm | 2005 | 59 | 54.25 | 1:55.12 | |||||
GTI | ||||||||||
11 | Anton Larsen | 2005 | 59 | 54.69 | 1:55.15 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
12 | Sebastian Egenhardt | 2006 | 57 | 53.71 | 1:56.11 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
13 | Kristian S. Sørensen | 2005 | 55 | 54.47 | 1:58.12 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
14 | Mathias W. Rasmussen | 2005 | 38 | 1:01.54 | 2:13.63 | |||||
GTI | ||||||||||
- | Marius Mains | 2005 | DNS | |||||||
GTI | ||||||||||
- | Oskar Frederiksen | 2005 | DNS | |||||||
GTI | ||||||||||
- | Vincent Borup Schärer | 2006 | DSQ | Tyvstart | ||||||
GTI | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 27 september 2014 |
Licens til GTI | Udskriftstidspunkt | 14:52 |