Results for Spektrum Odder Swim Cup 2014
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Lb 101 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stvne navn | Spektrum Odder Cup | Udskriftsdato | 27 april 2014 | |||
Stvne by | Odder | Udskriftstidspunkt | 09:24 | |||
Arrangr | Odder IGF Svmning | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stvne dato | 25 april 2014 |
Lb 101, 200m Rygsvmning Herrer, Finaler rg. 2002-2014 |
Sponsor: Marcus |
Plac. | Navn | Fdt | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnet | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Alfred Tang Dixen | 2002 | 39.46 | 1:21.72 | 2:03.20 | 2:44.05 | ||||
Hjortshj-Eg IF Svmmeafdelin | ||||||||||
2 | Thor G. Nedergaard | 2002 | 39.66 | 1:22.75 | 2:06.46 | 2:48.49 | ||||
Odder IGF | ||||||||||
3 | Vilhelm Damm Thorsell | 2002 | 43.10 | 1:28.80 | 2:15.06 | 3:01.23 | ||||
VIK-Skovbakken Svmmeafdeling | ||||||||||
4 | Kasper Johnsen | 2003 | 41.26 | 1:28.81 | 2:17.68 | 3:02.36 | ||||
Odder IGF | ||||||||||
5 | Yang Li | 2002 | 45.94 | 1:35.56 | 2:25.73 | 3:14.16 | ||||
VIK-Skovbakken Svmmeafdeling | ||||||||||
6 | Jakob Riisgaard | 2003 | 45.40 | 1:35.63 | 2:26.12 | 3:15.11 | ||||
Silkeborg Svmmeklub | ||||||||||
7 | Tobias Hejgaard Jensen | 2002 | 49.09 | 1:41.10 | 2:33.36 | 3:22.56 | ||||
VIK-Skovbakken Svmmeafdeling | ||||||||||
8 | Wilfred Hove Lasthein | 2002 | 47.97 | 1:39.81 | 2:33.67 | 3:25.94 | ||||
VIK-Skovbakken Svmmeafdeling | ||||||||||
9 | Tobias Nielsen | 2004 | 59.83 | 2:06.21 | 3:13.58 | 4:18.53 | ||||
Odder IGF | ||||||||||
- | Daniel Gallacher | 2002 | DSQ | Ej forts bev. 125m | ||||||
VIK-Skovbakken Svmmeafdeling | ||||||||||
- | Sander Mller Jrgensen | 2004 | DSQ | Udsvm p mave v 50m | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
Lb 101, 200m Rygsvmning Herrer, Finaler rg. 2000-2001 |
Sponsor: Marcus |
Plac. | Navn | Fdt | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnet | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Markus Kjeldsen | 2000 | 33.46 | 1:10.38 | 1:47.71 | 2:24.42 | ||||
Silkeborg Svmmeklub | ||||||||||
2 | Thomas Frederiksen | 2000 | 34.53 | 1:12.00 | 1:49.60 | 2:27.64 | ||||
Odder IGF | ||||||||||
3 | Anton Borg Hjort | 2000 | 39.30 | 1:20.98 | 2:02.65 | 2:42.02 | ||||
Lyseng IF | ||||||||||
4 | Jens Riisgaard | 2000 | 38.88 | 1:20.18 | 2:02.04 | 2:43.00 | ||||
Silkeborg Svmmeklub | ||||||||||
5 | Mike Boldsen | 2000 | 40.51 | 1:23.49 | 2:07.92 | 2:49.27 | ||||
Silkeborg Svmmeklub | ||||||||||
6 | Alexander Korsager Elkjr | 2001 | 43.46 | 1:29.90 | 2:16.37 | 2:59.36 | ||||
Lyseng IF | ||||||||||
- | Laurits Pedersen | 2001 | DNF | |||||||
Thisted Svmmeklub | ||||||||||
- | Sebastian Mller Jrgense | 2001 | DSQ | tyvstart | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
Lb 101, 200m Rygsvmning Herrer, Finaler rg. 1998-1999 |
Sponsor: Marcus |
Plac. | Navn | Fdt | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnet | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Oskar Jrgensen | 1998 | 32.39 | 1:06.31 | 1:26.80 | 2:14.15 | ||||
Odder IGF | ||||||||||
2 | Jonas B. Jrgensen | 1998 | 32.33 | 1:06.39 | 1:41.10 | 2:14.50 | ||||
Lyseng IF | ||||||||||
3 | Alexander Jensen | 1999 | 32.47 | 1:07.71 | 1:44.65 | 2:21.39 | ||||
Odder IGF | ||||||||||
4 | Michael Hedegaard Nielsen | 1998 | 35.76 | 1:15.53 | 1:56.44 | 2:37.27 | ||||
Svmmeklubben Nord | ||||||||||
5 | Emil Steffens Gustafsson | 1998 | 38.72 | 1:21.47 | 2:06.10 | 2:50.20 | ||||
Hjortshj-Eg IF Svmmeafdelin | ||||||||||
6 | Andreas Aakjr Andersen | 1999 | 42.18 | 1:27.47 | 2:13.12 | 2:55.87 | ||||
Lyseng IF | ||||||||||
Lb 101, 200m Rygsvmning Herrer, Finaler rg. 1996-1997 |
Sponsor: Marcus |
Plac. | Navn | Fdt | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnet | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Emil Poulsen | 1997 | 34.94 | 1:13.33 | 1:53.54 | 2:34.20 | ||||
Svmmeklubben Nord | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 27 april 2014 |
Licens til Odder IGF | Udskriftstidspunkt | 09:24 |