Results for Spektrum Odder Swim Cup 2014
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Lb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stvne navn | Spektrum Odder Cup | Udskriftsdato | 27 april 2014 | |||
Stvne by | Odder | Udskriftstidspunkt | 09:24 | |||
Arrangr | Odder IGF Svmning | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stvne dato | 25 april 2014 |
Lb 3, 800m Frisvmning Damer, Finaler rg. 2002-2003 |
Sponsor: Speedo |
Plac. | Navn | Fdt | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnet | Status |
Klub | 500m | 600m | 700m | |||||||
1 | Maja Fridberg Madsen | 2002 | 2:50.87 | 5:46.93 | 11:46.42 | |||||
Odder IGF | ||||||||||
2 | Emma Rasmussen | 2002 | 3:01.54 | 6:11.78 | 12:25.43 | |||||
Odder IGF | ||||||||||
3 | Nanna Svostrup Clausen | 2002 | 3:04.62 | 6:21.66 | 12:49.15 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
4 | Cecilie Vver | 2002 | 3:08.11 | 6:30.22 | 13:07.00 | |||||
Svmmeklubben Nord | ||||||||||
5 | Sofia Ingeberg | 2002 | 3:14.84 | 6:42.06 | 13:33.72 | |||||
Odder IGF | ||||||||||
6 | Anna Raaber | 2002 | 3:17.64 | 6:48.57 | 13:45.09 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
- | Cecilie Gregersen | 2002 | DNS | |||||||
Odder IGF | ||||||||||
Lb 3, 800m Frisvmning Damer, Finaler rg. 2000-2001 |
Sponsor: Speedo |
Plac. | Navn | Fdt | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnet | Status |
Klub | 500m | 600m | 700m | |||||||
1 | Kirstine Thordahl Jensen | 2000 | 2:45.29 | 5:33.90 | 11:09.47 | |||||
Odder IGF | ||||||||||
2 | Luna Ladefoged | 2000 | 2:46.87 | 5:38.40 | 11:13.87 | |||||
Odder IGF | ||||||||||
3 | Liv Hingeberg | 2001 | 2:49.95 | 5:46.23 | 11:30.97 | |||||
Odder IGF | ||||||||||
4 | Camilla Ottesen | 2000 | 2:48.98 | 5:44.45 | 11:42.72 | |||||
Svmmeklubben Nord | ||||||||||
5 | Signe Storm Rasmussen | 2001 | 3:09.53 | 6:31.73 | 13:14.00 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
- | Anna Sofie Lomholt | 2000 | DNS | |||||||
Lyseng IF | ||||||||||
- | Signe Sby Jensen | 2001 | DSQ | tyvstart | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
Lb 3, 800m Frisvmning Damer, Finaler rg. 1998-1999 |
Sponsor: Speedo |
Plac. | Navn | Fdt | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnet | Status |
Klub | 500m | 600m | 700m | |||||||
1 | Helene G. Nedergaard | 1999 | 2:23.29 | 4:52.47 | 9:51.58 | |||||
Odder IGF | ||||||||||
2 | Lykke K. Nielsen | 1999 | 2:28.59 | 5:04.01 | 10:24.83 | |||||
Odder IGF | ||||||||||
3 | Julie Dahl Schneider | 1998 | 2:30.74 | 5:10.05 | 10:25.90 | |||||
Svmmeklubben Nord | ||||||||||
4 | Mette Dyrhauge Winther | 1998 | 2:42.98 | 5:30.06 | 11:00.48 | |||||
Odder IGF | ||||||||||
5 | Sigrid Jensen | 1999 | 2:42.97 | 5:37.86 | 11:24.39 | |||||
Svmmeklubben Nord | ||||||||||
6 | Freja Brogaard | 1999 | 2:51.52 | 5:57.02 | 12:07.69 | |||||
Bjerre Herreds Svmmeklub | ||||||||||
7 | Camilla Hein Saugmann | 1999 | 2:52.94 | 6:00.70 | 12:14.63 | |||||
Odder IGF | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 27 april 2014 |
Licens til Odder IGF | Udskriftstidspunkt | 09:24 |