2020-04-10   08:29:06
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Spektrum Odder Swim Cup 2014

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Fredag

Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Spektrum Odder Cup    Udskriftsdato  27 april 2014   
  Stævne by  Odder    Udskriftstidspunkt  09:24   
  Arrangør  Odder IGF Svømning         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  25 april 2014         
 
 
Løb 2, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 2002-2014 
Sponsor: Sportigan Odder 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Alfred Tang Dixen  2002              6:19.49   
  Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin                   
                     
Vilhelm Damm Thorsell  2002              6:40.83   
  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling                   
                     
Halfdan Krogh Lund  2002              6:57.07   
  Bjerre Herreds Svømmeklub                   
                     
Daniel Gallacher  2002              6:59.20   
  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling                   
                     
Yang Li  2002              7:18.76   
  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling                   
                     
 
Løb 2, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 
Sponsor: Sportigan Odder 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Thomas Frederiksen  2000              5:23.01   
  Odder IGF                   
                     
Oskar Lindholm  2001              5:47.09   
  Lyseng IF                   
                     
Oliver Høyer  2000              6:11.91   
  Lyseng IF                   
                     
 
Løb 2, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 1998-1999 
Sponsor: Sportigan Odder 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Oskar Jørgensen  1998              4:57.67   
  Odder IGF                   
                     
Jonathan Kristensen  1998              5:02.51   
  Odder IGF                   
                     
Jonas B. Jørgensen  1998              5:03.17   
  Lyseng IF                   
                     
Nikolaj Isdahl  1999              5:04.06   
  Odder IGF                   
                     
Jacob F. Frederiksen  1999              5:13.54   
  Silkeborg Svømmeklub                   
                     
Karl Meisner-Jensen  1999              5:35.55   
  Svømmeklubben Nord                   
                     
Jens Søndergaard  1999              5:44.64   
  Svømmeklubben Nord                   
                     
Andreas Hørmann  1999              5:52.07   
  Lyseng IF                   
                     
Alexander Fenger  1999              5:58.89   
  Svømmeklubben Koral                   
                     
Sebastian Halvorsen  1999              DSQ  Ej fortsat bev 150m 
  Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin                   
                     
 
Løb 2, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 1996-1997 
Sponsor: Sportigan Odder 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Emil Bæk Hjermitslev  1997              5:24.55   
  Svømmeklubben Nord                   
                     
Emil Poulsen  1997              5:26.99   
  Svømmeklubben Nord                   
                     
Mark Simonsen  1997              DSQ  Afslut ryg på mave 
  Odder IGF                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.07  Udskriftsdato  27 april 2014 
Licens til Odder IGF  Udskriftstidspunkt  09:24 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark