Resultater for Copenhagen Swim Cup 2014
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 28 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | Copenhagen Swim Cup 2014 | Udskriftsdato | 04 maj 2014 | |||
Stævne by | Brønshøj | Udskriftstidspunkt | 10:03 | |||
Arrangør | Hovedstadens Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 02 maj 2014 |
Løb 28, 100m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2004-2014 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Rosemarie Koch | 2004 | 211 | 1:27.35 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
2 | Mathilde Hagihara | 2004 | 182 | 1:31.83 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
3 | Liva Lund Hansen | 2005 | 174 | 1:33.15 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
4 | Marie Louise Soelberg | 2004 | 170 | 1:33.94 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
5 | Petrea Hegelund Hansen | 2004 | 166 | 1:34.64 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
6 | Smilla Stroud Fog | 2004 | 153 | 1:37.21 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
7 | Rosa IL Wol Jensen | 2004 | 134 | 1:41.65 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
8 | Olivia Callesen | 2004 | 131 | 1:42.30 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
9 | Jasmin Philip | 2004 | 129 | 1:43.04 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
10 | Rebecca Hoeck | 2004 | 124 | 1:44.29 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
11 | Anna Eliasen Dehlholm | 2004 | 102 | 1:51.26 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
12 | Laura Vangkilde | 2004 | 95 | 1:53.99 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
13 | Elisabeth C. Dam Hoffmann | 2005 | 90 | 1:56.05 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
14 | Emilie Thorlund Haahr | 2004 | 82 | 1:59.83 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
15 | Caroline Amalie Søgaard | 2004 | 79 | 2:01.26 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
16 | Nanna Udby Laugesen | 2004 | 58 | 2:14.04 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
17 | Bjørg Trærup Andersen | 2004 | 50 | 2:20.81 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
18 | Tara Boessenkool | 2004 | 38 | 2:33.94 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
Løb 28, 100m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Anna Graffe | 2002 | 483 | 1:06.32 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
2 | Signe Fich Hansen | 2002 | 449 | 1:07.96 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
3 | Liva Palmund | 2002 | 446 | 1:08.12 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
4 | Mille Graasbøll | 2002 | 432 | 1:08.87 | ||||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
5 | Maja Egebjerg Brast | 2002 | 399 | 1:10.68 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
6 | Kaya Fjeldsted Kristensen | 2002 | 377 | 1:12.04 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
7 | Natasha Laigaard | 2002 | 371 | 1:12.45 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
8 | Frederikke Echardt | 2002 | 366 | 1:12.73 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
9 | Charlotte Malberg | 2002 | 363 | 1:12.97 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
10 | Marie Uglebjerg | 2002 | 360 | 1:13.14 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
11 | Sofie Villum Færch | 2002 | 354 | 1:13.56 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
12 | Alberte Fie Petersen | 2002 | 338 | 1:14.75 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
13 | Ida Buxbom Andersen | 2002 | 336 | 1:14.86 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
14 | Fie Tönshoff | 2002 | 332 | 1:15.13 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
15 | Amanda Hietala | 2002 | 330 | 1:15.28 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
16 | Luna Gammelgaard | 2003 | 326 | 1:15.64 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
17 | Fiona Burmester | 2003 | 292 | 1:18.42 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
18 | Ida Jensdottir Fremming | 2002 | 289 | 1:18.72 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
19 | Thea F. Johansen | 2003 | 287 | 1:18.92 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
20 | Sofie Maagøe | 2003 | 280 | 1:19.51 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
21 | Sofie Hertzberg | 2002 | 263 | 1:21.17 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
22 | Caroline Veggerby | 2003 | 259 | 1:21.63 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
23 | Johanna Juul Bay-Smidt | 2002 | 251 | 1:22.46 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
24 | Thea Pedersen | 2003 | 246 | 1:23.06 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
25 | Josefine Fast | 2003 | 236 | 1:24.19 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
26 | Ida Hebeltoft | 2003 | 227 | 1:25.29 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
27 | Isabella Rosenberg | 2003 | 223 | 1:25.81 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
28 | Julie Nissen | 2002 | 193 | 1:30.07 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
29 | Emilie Schmidt-Lund | 2003 | 191 | 1:30.37 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
30 | Hannah Höesch | 2003 | 187 | 1:31.00 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
31 | Erika Lyhne Haslund | 2003 | 187 | 1:31.01 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
32 | Lotte Dyndgaard | 2003 | 167 | 1:34.41 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
33 | Emilia Naledi Madonsela | 2003 | 158 | 1:36.14 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
34 | Josephine Aagesen | 2003 | 152 | 1:37.37 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
35 | Barbara Lundquist | 2003 | 142 | 1:39.62 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
36 | Miel Anthonisen | 2003 | 134 | 1:41.56 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
37 | Lea Hansen | 2003 | 122 | 1:44.98 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
38 | Freya Elmshøj Kallerup | 2003 | 117 | 1:46.43 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
Løb 28, 100m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Caroline Hørlykke | 2000 | 600 | 1:01.71 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
2 | Mathilde Hager | 2001 | 587 | 1:02.18 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
3 | Jessica Yu Mortensen | 2000 | 556 | 1:03.32 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
4 | Victoria Bierre | 2000 | 528 | 1:04.40 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
5 | Katrine Stampe | 2000 | 523 | 1:04.62 | ||||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
6 | Mia Steen Duus | 2001 | 513 | 1:05.02 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
7 | Nina Toft | 2000 | 511 | 1:05.11 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
8 | Thit Bondo | 2000 | 503 | 1:05.45 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
9 | Luna Juul Lentoft | 2000 | 501 | 1:05.56 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
10 | Nicole Bennetsen | 2000 | 498 | 1:05.69 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
11 | Marina Nissen Jakobsen | 2000 | 497 | 1:05.72 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
12 | Augusta Marie Christensen | 2000 | 491 | 1:05.99 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
13 | Caroline Schwenger | 2000 | 485 | 1:06.25 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
14 | Nikoline Nilsson Norby | 2000 | 479 | 1:06.52 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
15 | Rosemarie Blicher | 2000 | 476 | 1:06.68 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
16 | Mathilde Nielsen | 2001 | 467 | 1:07.10 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
17 | Cecilie Salskov Jensen | 2000 | 466 | 1:07.13 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
18 | Rebecca Hansen | 2000 | 457 | 1:07.58 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
19 | Andrea Paaske | 2001 | 450 | 1:07.91 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
20 | Amanda Egerod Lund | 2000 | 442 | 1:08.31 | ||||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
21 | Celine Termark Brock | 2000 | 440 | 1:08.41 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
22 | Caroline Waage Nowak | 2001 | 432 | 1:08.87 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
23 | Amalie Krogh Rohrberg | 2000 | 431 | 1:08.92 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
24 | Cecilie Meyn | 2000 | 427 | 1:09.13 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
24 | Ida Sophie Ahm | 2001 | 427 | 1:09.13 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
26 | Annika Møller-Kristensen | 2000 | 424 | 1:09.28 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
27 | Camille Erichsen | 2001 | 418 | 1:09.63 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
28 | Lea Alberte Olsen | 2000 | 416 | 1:09.73 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
29 | Sheila Ramezani Namin | 2000 | 415 | 1:09.76 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
30 | Karla Louise Balle | 2001 | 406 | 1:10.29 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
31 | Frederikke Arentoft | 2000 | 406 | 1:10.32 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
32 | Christina Christensen | 2001 | 405 | 1:10.37 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
33 | Sif Nikoline Madsen | 2001 | 403 | 1:10.49 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
34 | Alba Cecilie Runge | 2000 | 402 | 1:10.50 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
35 | Bolette Mandrup Jensen | 2000 | 394 | 1:11.00 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
36 | Clara Marie Juhlert | 2000 | 385 | 1:11.55 | ||||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
37 | Anna Fiedler | 2001 | 367 | 1:12.67 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
38 | Silke Mehr | 2000 | 356 | 1:13.41 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
39 | Sara Mortensen | 2001 | 333 | 1:15.10 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
40 | Helena Hvid Hansen | 2001 | 333 | 1:15.12 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
41 | Emma Rose Jacobsen | 2000 | 324 | 1:15.79 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
42 | Silje Thramkrongart | 2001 | 302 | 1:17.59 | ||||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
43 | Ida-Marie Andersen | 2001 | 296 | 1:18.09 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
44 | Frida Roed | 2001 | 289 | 1:18.67 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
45 | Emma Ibsen | 2001 | 244 | 1:23.31 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
46 | Laura Kastrup | 2000 | 237 | 1:24.11 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
- | Frida Hausting Jørgensen | 2001 | DNS | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
- | Line Hanghøj Kjeldgaard | 2000 | DNS | |||||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
Løb 28, 100m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 1915-1999 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Amalie Emma Thomsen | 1994 | 632 | 1:00.67 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
2 | Mathilde Huss-Hansen | 1994 | 621 | 1:01.02 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
3 | Marina Heller Hansen | 1994 | 621 | 1:01.03 | ||||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
4 | Amalie Mikkelsen | 1997 | 611 | 1:01.35 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
5 | Thea Hovmand Larsen | 1997 | 610 | 1:01.39 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
6 | Sofia Altoft | 1998 | 603 | 1:01.63 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
7 | Emma F. Nystrøm | 1996 | 594 | 1:01.94 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
8 | Emilie Falbe-Hansen | 1999 | 573 | 1:02.66 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
9 | Emilie Hørlykke | 1998 | 549 | 1:03.56 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
10 | Iben Helstrup Jensen | 1996 | 542 | 1:03.83 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
11 | Matilde Zaggai | 1998 | 512 | 1:05.05 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
12 | Caroline Øhrstrøm | 1995 | 511 | 1:05.10 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
13 | Sofie Witthøft | 1997 | 510 | 1:05.13 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
14 | Sarah Sannung | 1996 | 510 | 1:05.15 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
15 | Mille Rask Sander | 1999 | 494 | 1:05.84 | ||||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
16 | Nina Corydon-Petersen | 1999 | 452 | 1:07.84 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
17 | Katrine Hvid | 1998 | 448 | 1:08.05 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
18 | Cecilie Christensen | 1997 | 446 | 1:08.12 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
19 | Veronika Storm | 1998 | 439 | 1:08.51 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
20 | Tilde Anderberg-Richard | 1999 | 423 | 1:09.34 | ||||||
Föreningen Österlen Sim | ||||||||||
21 | Cecilie N. Petersen | 1998 | 413 | 1:09.92 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
22 | Laura Rimmer Hansen | 1998 | 408 | 1:10.19 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
23 | Emilie Hermann Schimming | 1999 | 403 | 1:10.44 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
24 | Nicoline Hove | 1999 | 400 | 1:10.66 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
25 | Saga Hjartardottir | 1996 | 399 | 1:10.68 | ||||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
26 | Karen Mørch | 1998 | 397 | 1:10.80 | ||||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
27 | Caroline Strandberg | 1998 | 391 | 1:11.19 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
28 | Annasofie Engtorp Olesen | 1997 | 277 | 1:19.79 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 04 maj 2014 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:03 |