2020-02-29   15:09:52
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Head Summer Cup

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass 1

Resultat Gren 2 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 2 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  HEAD Summer Cup 2014    Utskriftsdatum  27 juni 2014   
  Tävlingsort  Stockholm, Sweden    Utskriftstid  15:41   
  Arrangör  Polisens IF         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  27 juni 2014         
 
 
Gren 2, 200m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Daniel Löwenberg  2003  Stockholmspolisens Sim IF    34.31  1:16.00  1:59.57    2:41.44   
Jonathan Nilsson  2003  Sundsvalls Simsällskap    37.34  1:19.23  2:01.58    2:43.54   
Eric Malmquist  2003  Strängnäs Simsällskap    36.74  1:19.36  2:02.83    2:44.73   
Carl Hansson  2003  Gävle Simsällskap    36.96  1:19.44  2:03.31    2:46.11   
Sebastian Johansson  2003  Simklubben Neptun    38.17  1:22.17  2:07.54    2:46.90   
Theo Oerther  2003  Södertälje Simsällskap    38.99  1:22.80  2:06.70    2:46.92   
Albin Hedlund  2003  Sundsvalls Simsällskap    38.93  1:22.68  2:07.44    2:47.73   
Christopher Palvadre  2003  Top Swimclub    36.30  1:20.35  2:05.16    2:51.43   
Markus Näsman  2003  Sundsvalls Simsällskap    39.39  1:26.40  2:12.36    2:55.70   
10  Victor Trägårdh  2003  Stockholmspolisens Sim IF    38.90  1:25.31  2:11.70    2:55.75   
11  Hannes Wrenne  2004  Ronneby Simsällskap    40.12  1:23.98  2:09.98    2:56.42   
12  Tim Lyrberg  2003  Stockholmspolisens Sim IF    38.30  1:24.00  2:11.77    2:58.01   
13  Troy Kroonder  2003  Simklubben Neptun    38.82  1:26.06  2:14.64    2:59.54   
14  Imre Arvidsson Lundblom  2003  Sundsvalls Simsällskap    40.29  1:26.88  2:15.17    3:01.57   
15  Patrick Orav  2004  Audentese Sportsclub    38.23  1:26.76  2:16.97    3:06.78   
16  Lukas Kelkay  2003  Stockholmspolisens Sim IF    42.41  1:30.50  2:20.07    3:07.39   
17  Linus Öberg  2003  Spårvägens Simförening    42.20  1:32.50  2:26.10    3:17.30   
18  Artur Ulmas  2004  Audentese Sportsclub    43.73  1:34.49  2:28.04    3:20.54   
19  Siavash Vatani  2003  Skuru Idrottsklubb    43.63  1:37.61  2:33.99    3:26.90   
20  Jesper Holmström  2003  Spårvägens Simförening    45.45  1:38.29  2:33.97    3:27.74   
21  Adam Hansson Dylén  2003  Spårvägens Simförening    45.09  1:39.39  2:38.14    3:32.12   
Sten-Anders Hellat  2004  Audentese Sportsclub            DNF   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  27 juni 2014 
Licensierad till: Stockholmspolisens IF  Utskriftstid  15:41 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner