Resultater for ENA-cupen 2014
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Gren 23 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | ENA-Cupen 2014 | Utskriftsdatum | 06 september 2014 | |||
Tävlingsort | Enköping | Utskriftstid | 17:47 | |||
Arrangör | Simklubben ENA | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 september 2014 |
Gren 23, 100m Medley Flickor C,D, Finaler 11 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Helmi Swanson | 2004 | Gävle Simsällskap | 41.64 | 1:25.55 | |||||
2 | Magdalena Hagsten Skarda | 2003 | Hallsberg Kumla Simklubb | 41.12 | 1:28.35 | |||||
3 | Elsa Staaf | 2003 | Strängnäs Simklubb | 46.89 | 1:35.43 | |||||
4 | Nanny Helgesson | 2003 | Hedemora Simsällskap | 47.91 | 1:38.94 | |||||
5 | Sara Randerstedt | 2004 | Simklubben Ena | 48.31 | 1:40.54 | |||||
6 | Lina Sjöberg | 2003 | Gimo Simsällskap | 49.57 | 1:41.31 | |||||
7 | Alicia Budden | 2004 | Bålsta Simklubb | 48.68 | 1:41.92 | |||||
8 | Tuva Kjellström | 2003 | Upplands-Bro Simsällskap | 49.73 | 1:45.20 | |||||
9 | Erna Demo | 2003 | Hallsberg Kumla Simklubb | 51.98 | 1:46.15 | |||||
10 | Felicia Hong | 2003 | Gimo Simsällskap | 55.38 | 1:46.67 | |||||
11 | Emily Sandberg | 2004 | Bålsta Simklubb | 50.60 | 1:46.83 | |||||
12 | Matilda Olausson | 2004 | Simklubben Ena | 51.52 | 1:49.09 | |||||
13 | Josefin Fundberg | 2004 | Eskilstuna Simklubb | 51.71 | 1:49.80 | |||||
14 | Tea Persson | 2004 | Bålsta Simklubb | 54.09 | 1:50.68 | |||||
15 | Malvina Walldén | 2005 | Simklubben Ena | 56.68 | 1:56.48 | |||||
16 | Alma Norgren | 2004 | Bålsta Simklubb | 1:56.60 | 1:56.60 | |||||
17 | Rebecka Jungstedt | 2003 | Köpings Simsällskap | 59.56 | 1:56.91 | |||||
18 | Amy Smit | 2003 | Bålsta Simklubb | 59.75 | 1:57.18 | |||||
19 | Elina Widén | 2003 | Gimo Simsällskap | 1:03.07 | 2:01.31 | |||||
- | Elida Larsson | 2003 | Gimo Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Eva Shahverdyan | 2004 | Eskilstuna Simklubb | DSQ | ||||||
- | Sofia Ingemansson | 2004 | Bålsta Simklubb | DSQ | ||||||
Gren 23, 100m Medley Flickor C,D, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Amie Molin Richtnér | 2001 | Gävle Simsällskap | 35.82 | 1:15.86 | |||||
2 | Maja Eriksson | 2002 | Strängnäs Simklubb | 35.23 | 1:15.88 | |||||
3 | Clara Lönnberg | 2001 | Strängnäs Simklubb | 37.10 | 1:18.45 | |||||
3 | Elsa Jansson | 2002 | Hallsberg Kumla Simklubb | 35.45 | 1:18.45 | |||||
5 | Sandra Bergerstam | 2001 | Bålsta Simklubb | 37.49 | 1:22.26 | |||||
6 | Ida Fundberg | 2002 | Eskilstuna Simklubb | 38.65 | 1:23.38 | |||||
7 | Frida Hammar | 2002 | Eskilstuna Simklubb | 39.93 | 1:23.99 | |||||
8 | Adelina Walldén | 2002 | Simklubben Ena | 42.51 | 1:25.34 | |||||
9 | Jennie Lundgren | 2001 | Hallsberg Kumla Simklubb | 38.49 | 1:25.43 | |||||
10 | Ellen Eriksson | 2001 | Hallsberg Kumla Simklubb | 40.74 | 1:26.03 | |||||
11 | Wilma Hedberg | 2002 | Gävle Simsällskap | 39.60 | 1:26.06 | |||||
12 | Ella Vogel | 2001 | Hedemora Simsällskap | 38.93 | 1:26.72 | |||||
13 | Matilda Thorsén | 2001 | Köpings Simsällskap | 42.35 | 1:27.08 | |||||
14 | Frida Gustafsson | 2001 | Eskilstuna Simklubb | 40.70 | 1:27.36 | |||||
15 | Cecilia Ahnlund | 2001 | Eskilstuna Simklubb | 42.82 | 1:28.16 | |||||
16 | Tilda Wik | 2001 | Eskilstuna Simklubb | 44.04 | 1:29.75 | |||||
17 | Cajsa Blomberg | 2002 | Gävle Simsällskap | 43.48 | 1:30.41 | |||||
18 | Emma Sibelius | 2002 | Hallsberg Kumla Simklubb | 41.37 | 1:30.59 | |||||
19 | Klara Zachrisson | 2001 | Hedemora Simsällskap | 43.27 | 1:31.22 | |||||
20 | Josefine Stenman | 2002 | Hallsberg Kumla Simklubb | 44.26 | 1:31.49 | |||||
21 | Matilda Ardanius | 2001 | Bålsta Simklubb | 41.74 | 1:32.25 | |||||
22 | Elina Berg | 2002 | Gimo Simsällskap | 45.88 | 1:32.72 | |||||
23 | Matilda Jungstedt | 2001 | Köpings Simsällskap | 47.25 | 1:32.79 | |||||
24 | Emelie Moroni | 2001 | Eskilstuna Simklubb | 44.75 | 1:32.97 | |||||
25 | Josephine Olsson | 2001 | Gimo Simsällskap | 47.17 | 1:33.23 | |||||
26 | Emma Carlsson | 2002 | Bålsta Simklubb | 43.76 | 1:33.27 | |||||
27 | Ida Lundén | 2002 | Gävle Simsällskap | 45.45 | 1:34.20 | |||||
28 | Maja Gustafsson | 2001 | Eskilstuna Simklubb | 44.10 | 1:35.13 | |||||
29 | Hanna Moberg | 2001 | Gimo Simsällskap | 45.86 | 1:35.44 | |||||
30 | Emilia Boberg | 2002 | Simklubben Ena | 45.98 | 1:40.01 | |||||
31 | Naomi Sterling | 2002 | Upplands-Bro Simsällskap | 47.90 | 1:40.94 | |||||
32 | Izabella Kullman | 2002 | Eskilstuna Simklubb | 51.49 | 1:47.05 | |||||
33 | Ronja Arthursdóttir | 2002 | Hedemora Simsällskap | 59.11 | 1:55.68 | |||||
- | Runa Sivertsen | 2002 | Eskilstuna Simklubb | DSQ | ||||||
- | Tilda Granlund | 2001 | Strängnäs Simklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 06 september 2014 |
Licensierad till: Simklubben Ena | Utskriftstid | 17:47 |