Resultater for Hela-uinnit 2014
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Aamujakso
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Hela-uinnit | Tulostuspäivämäärä | 29 toukokuu 2014 | |||
Kilpailun paikkakunta | Turku | Tulostusaika | 12:14 | |||
Järjestäjä | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku+Aurajoen Uinti | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 29 toukokuu 2014 |
Laji 6, M, P-13 100 m su, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Matias Pennanen | 2001 | 333 | 1:14.88 | ||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
2 | Mohamed Ezzat | 2001 | 332 | 35.69 | 1:14.98 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
3 | Jere Nevalainen | 2001 | 308 | 37.36 | 1:16.83 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
4 | Ibrahim Ezzat | 2002 | 305 | 37.30 | 1:17.10 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
5 | Oskari Herpola | 2001 | 280 | 38.35 | 1:19.34 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
6 | Jesse Haimi | 2001 | 270 | 1:20.34 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
7 | Niklas Konttinen | 2001 | 262 | 1:21.15 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
8 | Waltteri Valkeapää | 2001 | 261 | 1:21.24 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
9 | Tuure Sandberg | 2001 | 242 | 41.53 | 1:23.29 | |||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
10 | Aleksi Vähä-Lassila | 2001 | 227 | 41.77 | 1:25.12 | |||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
11 | Kasper Tolonen | 2002 | 225 | 41.67 | 1:25.31 | |||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
12 | Viljami Salonen | 2002 | 218 | 42.63 | 1:26.21 | |||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
13 | Pieti Raunio | 2002 | 213 | 42.19 | 1:26.92 | |||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
14 | Kalle Kinnala | 2001 | 213 | 42.73 | 1:26.93 | |||||
Uimaseura Kaarina | ||||||||||
15 | Matias Hjelm | 2002 | 210 | 1:27.29 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
16 | Jesper Werdi | 2001 | 202 | 42.60 | 1:28.46 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
17 | Ville Aaltonen | 2001 | 201 | 42.97 | 1:28.56 | |||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
18 | Hugo Enroth | 2001 | 196 | 43.45 | 1:29.32 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
19 | Viktor Leinonen | 2001 | 193 | 44.21 | 1:29.84 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
20 | Axel Olander | 2002 | 191 | 43.68 | 1:30.09 | |||||
Nokian Pyry | ||||||||||
21 | Leevi Korpinen | 2001 | 183 | 44.61 | 1:31.36 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
22 | Janne Juven | 2001 | 179 | 44.76 | 1:32.10 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
23 | Lukas Vahtera | 2001 | 170 | 44.55 | 1:33.59 | |||||
Simmis Wanda | ||||||||||
24 | Viljami Kuosmanen | 2002 | 167 | 45.88 | 1:34.22 | |||||
Rauman Uimaseura | ||||||||||
25 | Iiro Uusitalo | 2002 | 158 | 46.70 | 1:35.93 | |||||
Vesihelmen Uimaseura | ||||||||||
26 | Joel Europaeus | 2001 | 153 | 47.49 | 1:37.01 | |||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
27 | Juuso Vastamäki | 2002 | 152 | 49.41 | 1:37.19 | |||||
Vesihelmen Uimaseura | ||||||||||
28 | Jere Broman | 2002 | 151 | 47.92 | 1:37.47 | |||||
Nokian Pyry | ||||||||||
29 | Veeti Verronen | 2002 | 145 | 47.39 | 1:38.80 | |||||
Rauman Uimaseura | ||||||||||
30 | Lauri-Luukas Jäntti | 2002 | 136 | 49.33 | 1:40.78 | |||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
31 | Ilari Silventoinen | 2002 | 133 | 49.28 | 1:41.52 | |||||
Simmis Wanda | ||||||||||
32 | Juho Jämsä | 2001 | 132 | 48.91 | 1:41.84 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
33 | Casper Loo | 2002 | 127 | 51.12 | 1:43.19 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
34 | Otto Lindroos | 2001 | 126 | 49.31 | 1:43.53 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
35 | Lauri Törnström | 2002 | 107 | 52.05 | 1:49.28 | |||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
36 | Elias Laine | 2003 | 81 | 57.55 | 1:59.68 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
- | Arttu Niemi | 2001 | DSQ | 50 m | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
SW 6.2 Uintia vatsallaan | ||||||||||
- | Henry Mahkonen | 2002 | DSQ | 50 m | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
SW 6.2 Uintia vatsallaan | ||||||||||
- | Kasper Pohjankukka | 2001 | DSQ | 50 m | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
SW 6.2 Uintia vatsallaan | ||||||||||
Laji 6, M, P-13 100 m su, Loppukilpailut 14 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Sami Pakarinen | 1992 | 562 | 30.30 | 1:02.93 | |||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
2 | Lauri Pilpola | 1993 | 558 | 30.24 | 1:03.07 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
3 | Valtteri Karttunen | 1993 | 502 | 31.72 | 1:05.35 | |||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
4 | Akseli Heino | 1999 | 460 | 32.75 | 1:07.25 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
5 | Jussi Kause | 1997 | 449 | 33.26 | 1:07.82 | |||||
Pihlava Työväen Urheilijat | ||||||||||
6 | Jan Strömberg | 1999 | 440 | 33.12 | 1:08.26 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
7 | Oskari Alanen | 1990 | 427 | 33.90 | 1:08.93 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
8 | Walentin Koskinen | 2000 | 420 | 33.85 | 1:09.35 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
9 | Jaakko Siipola | 1999 | 405 | 34.59 | 1:10.16 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
10 | Jyri Mattila | 1999 | 404 | 34.37 | 1:10.21 | |||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
11 | Atte Kulmala | 1998 | 390 | 35.02 | 1:11.04 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
12 | Aleksi Pykäläinen | 1999 | 390 | 34.34 | 1:11.05 | |||||
Nokian Pyry | ||||||||||
13 | Alexei Upornikov | 1998 | 381 | 34.85 | 1:11.64 | |||||
Poseidon | ||||||||||
14 | Ossi Airaksinen | 1996 | 379 | 34.98 | 1:11.76 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
15 | Tuomas Ylipelkonen | 2000 | 367 | 35.98 | 1:12.49 | |||||
Seinäjoen Uimarit-58 | ||||||||||
16 | Juho Urhemaa | 1999 | 365 | 34.10 | 1:12.62 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
17 | Mikko Suova | 1997 | 363 | 34.79 | 1:12.77 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
18 | Elias Tiihonen | 1999 | 350 | 35.39 | 1:13.68 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
19 | Niklas Uitto | 2000 | 347 | 35.70 | 1:13.87 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
20 | Eetu Kallio | 1994 | 341 | 36.27 | 1:14.33 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
21 | Jere Kekola | 2000 | 339 | 35.77 | 1:14.46 | |||||
Seinäjoen Uimarit-58 | ||||||||||
22 | Onni Punkka | 2000 | 338 | 35.86 | 1:14.56 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
23 | Lauri Elomaa | 2000 | 322 | 36.83 | 1:15.72 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
24 | Emil Hanski | 1999 | 321 | 36.33 | 1:15.80 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
25 | Onni Kartimo | 2000 | 320 | 36.35 | 1:15.90 | |||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
26 | Joel Vaitilo | 1998 | 313 | 36.80 | 1:16.49 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
27 | Kasimir Kirjonen | 2000 | 305 | 37.66 | 1:17.15 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
28 | Ensio Rislakki | 2000 | 283 | 37.67 | 1:19.03 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
29 | Leevi Luhtanen | 2000 | 278 | 38.58 | 1:19.49 | |||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
30 | Mika Arkkila | 2000 | 232 | 1:24.42 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
31 | Tom Nylund | 1959 | 213 | 41.22 | 1:26.84 | |||||
Rauman Uimaseura | ||||||||||
32 | Haakon Helsko | 2000 | 87 | 56.97 | 1:57.07 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
- | Jaroslav Vanbergen | 2000 | DSQ | |||||||
Poseidon | ||||||||||
SW 6.2 Uintia vatsallaan | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.22.12 | Tulostuspäivämäärä | 29 toukokuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | Tulostusaika | 12:14 |