2019-12-13   23:23:43
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Sum-Sim 2014

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Onsdag 25 juni 2014 kl. 18.00

Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Sum-Sim (50m) 2014    Utskriftsdatum  26 juni 2014   
  Tävlingsort  Malmö    Utskriftstid  19:17   
  Arrangör  SSF/Malmö KK         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  25 juni 2014         
 
 
Gren 2, 4X200m Frisim F 15 o y, Finaler 15 år och yngre 
Sponsor: Orkla 
15 år och yngre: Väsby SS 8:43.86 2011 FM: Helsingborgs S 8:49.51 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m      Tid  Status 











 
Helsingborgs S Lag 1  1999  Helsingborgs Simsällskap            9:07.66   
  Johanna Palmkvist  1999      1:04.41  2:12.71      2:12.71   
  Johanna Söderberg  1999      1:06.04  2:18.21      4:30.92   
  Ebba Hallbäck  2000      1:07.40  2:19.57      6:50.49   
  Moa Holmkvist  1999      1:05.48  2:17.17      9:07.66   
                     
Mass Tjejer  1999  Mölndals Allmänna Simsällskap            9:08.45   
  Alice Lindhé  1999      1:04.82  2:14.86      2:14.86   
  Amanda Magnusson  1999      1:03.92  2:17.47      4:32.33   
  Kamelia Gradinarska  2001      1:05.44  2:17.36      6:49.69   
  Linnéa Lundborg  2000      1:05.64  2:18.76      9:08.45   
                     
S 71  1999  S71            9:09.03   
  Rebecca Berggren-Nylund  1999      1:04.85  2:13.83      2:13.83   
  Micaela Jönsson  2001      1:07.84  2:23.69      4:37.52   
  Ellen Sandberg  1999      1:04.52  2:15.27      6:52.79   
  Emilia Christiansen  1999      1:07.34  2:16.24      9:09.03   
                     
SK Neptun  1999  Simklubben Neptun            9:09.76   
  Hannah Virgin  2000      1:03.89  2:13.56      2:13.56   
  Isabelle Wrejde  1999      1:05.66  2:16.91      4:30.47   
  Michaela Mattsson  1999      1:07.78  2:22.32      6:52.79   
  Rebecka Ehn  2000      1:06.44  2:16.97      9:09.76   
                     
Jönköpings SS  1999  Jönköpings Simsällskap            9:09.78   
  Hanna Eriksson  1999      1:03.72  2:11.40      2:11.40   
  Antonia Prior  1999      1:06.20  2:18.26      4:29.66   
  Angelica Stark  1999      1:05.10  2:20.20      6:49.86   
  Wilma Johansson  2001      1:05.23  2:19.92      9:09.78   
                     
SS04  1999  Solna Sundbyberg SS 04            9:13.57   
  Alexandra Gordon  2000      1:07.38  2:16.43      2:16.43   
  Mathilda Eriksson  2001      1:07.18  2:22.57      4:39.00   
  Tiffani Segerbrand  1999      1:05.14  2:15.24      6:54.24   
  Hanna Hargsten  1999      1:06.88  2:19.33      9:13.57   
                     
Sundsvalls SS  1999  Sundsvalls Simsällskap            9:19.17   
  Frida Hedlund  1999      1:03.78  2:13.44      2:13.44   
  Wilma Persson  2001      1:05.43  2:15.97      4:29.41   
  Maja Bollbring  1999      1:08.07  2:23.73      6:53.14   
  Amelia Lundblom  1999      1:10.43  2:26.03      9:19.17   
                     
Spårvägen SF  1999  Spårvägen Simförening            9:19.27   
  Elin Grenholm  1999      1:07.28  2:23.09      2:23.09   
  Nina Bring  1999      1:04.78  2:16.06      4:39.15   
  Matilda Flood  1999      1:09.03  2:25.01      7:04.16   
  Emma Garmelius  1999      1:01.67  2:15.11      9:19.27   
                     
Stockholms KK  1999  Stockholms Kappsimningsklubb            9:21.38   
  Moa Lindahl  1999      1:07.58  2:20.28      2:20.28   
  Ebba Martin  2000      1:06.20  2:18.02      4:38.30   
  Sofia Näslund  1999      1:08.27  2:22.33      7:00.63   
  Hanna Reithner  2000      1:08.24  2:20.75      9:21.38   
                     
10  Ängelholms SS  1999  Ängelholms Simsällskap            9:22.43   
  Hanna Rosvall  2000      1:05.15  2:14.78      2:14.78   
  Annie Jensen  1999      1:07.66  2:23.17      4:37.95   
  Filippa Sundström  2001      1:06.43  2:18.59      6:56.54   
  Matilda Andersson  1999      1:09.17  2:25.89      9:22.43   
                     
11  Malmö KK  1999  Malmö Kappsimningsklubb            9:22.86   
  Anna Grahovac  1999      1:07.34  2:20.25      2:20.25   
  Amanda Granborg  1999      1:05.92  2:17.95      4:38.20   
  Josephine Mikkelsen  2002      1:07.18  2:20.03      6:58.23   
  Tove Lennartsson  2000      1:07.49  2:24.63      9:22.86   
                     
12  Täby S  1999  Täby Sim            9:23.72   
  Alice Sundberg  1999      1:05.54  2:15.83      2:15.83   
  Sofia Lennerthson  1999      1:10.14  2:26.56      4:42.39   
  Sigrid Loid  1999      1:08.15  2:25.18      7:07.57   
  Cornelia Jerresand  2000      1:03.39  2:16.15      9:23.72   
                     
13  Strängnäs SK  1999  Strängnäs Simklubb            9:25.56   
  Anna Eriksson  1999      1:05.84  2:19.08      2:19.08   
  Emma Bergkvist  2000      1:06.15  2:18.91      4:37.99   
  Wilma Wennerberg  2001      1:08.02  2:25.86      7:03.85   
  Amanda Hyllbrant  1999      1:06.94  2:21.71      9:25.56   
                     
14  Göteborg S  1999  Göteborg Sim            9:26.74   
  Alfhild Kristensson  1999      1:03.83  2:11.94      2:11.94   
  Andrea Reinhold  2001      1:07.05  2:22.39      4:34.33   
  Michelle Nordenmark  2002      1:08.16  2:29.07      7:03.40   
  Daniella Fallenhag  2000      1:08.24  2:23.34      9:26.74   
                     
15  SK Elfsborg  1999  Simklubben Elfsborg            9:27.17   
  Tilda Öman  2000      1:08.24  2:20.40      2:20.40   
  Alice Palmkvist  2000      1:06.91  2:21.80      4:42.20   
  Sofie Wirfalk  2000      1:07.70  2:20.48      7:02.68   
  Emelie Melin  2000      1:08.07  2:24.49      9:27.17   
                     
16  Södertörns SS  1999  Södertörns Simsällskap            9:29.67   
  Cassandra Engback  1999      1:03.27  2:14.04      2:14.04   
  Felicia Axelsson Eklund  2000      1:09.39  2:24.05      4:38.09   
  Emma Roloff  2002      1:11.76  2:30.12      7:08.21   
  Wilma Roloff  2000      1:07.89  2:21.46      9:29.67   
                     
17  SK Triton  1999  Simklubben Triton            9:34.83  TL. Beslut 
  Sara Stenberg  2001      1:07.33  2:19.38      2:19.38   
  Thea Lindström  2000      1:08.02  2:23.06      4:42.44   
  Felicia Lejox  2002      1:07.52  2:20.28      7:02.72   
  Madeleine Grönberg  1999      1:08.12  2:32.11      9:34.83   
                     
18  SK Neptun  1999  Simklubben Neptun            9:36.86  TL. Beslut 
  Tess Engvall  2001      1:07.49  2:19.61      2:19.61   
  Nora Jomaa  1999      1:11.87  2:23.42      4:43.03   
  Vilma Brolund  2001      1:13.21  2:31.63      7:14.66   
  Enya Zibell  2000      1:08.16  2:22.20      9:36.86   
                     
19  Södertälje SS  1999  Södertälje Simsällskap            9:37.87   
  Emma Sundstrand  2001      1:05.83  2:16.17      2:16.17   
  Clara Wadsten  1999      1:07.81  2:23.47      4:39.64   
  Tina Huslid  2000      1:09.22  2:26.47      7:06.11   
  Elin Jansmarker  1999      1:10.44  2:31.76      9:37.87   
                     
20  Skuru IK  1999  Skuru Idrottsklubb            9:38.84   
  Alba Croneborg  2000      1:07.56  2:25.32      2:25.32   
  Tilda Eklund  2000      1:09.66  2:25.85      4:51.17   
  Nelly Åkerblom  2000      1:08.93  2:27.40      7:18.57   
  Signe Nordegren  2000      1:06.79  2:20.27      9:38.84   
                     
21  SK Lödde  1999  Simklubben Lödde            9:38.93   
  Elin Johannesson  1999      1:07.55  2:22.58      2:22.58   
  Louise Ranevi  1999      1:10.01  2:30.29      4:52.87   
  Emma Persson  1999      1:06.43  2:21.30      7:14.17   
  Julia Brinkhagen  1999      1:08.52  2:24.76      9:38.93   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.15  Utskriftsdatum  26 juni 2014 
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb  Utskriftstid  19:17 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner