Resultat för Arena-Open
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Arena-Open | Utskriftsdatum | 07 september 2014 | |||
Tävlingsort | Uppsala | Utskriftstid | 12:09 | |||
Arrangör | Upsala Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 07 september 2014 |
Gren 1, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Tova Franzén | 2001 | Upsala Simsällskap | 35.94 | 1:17.65 | |||||
2 | Stina Byström | 2002 | Upsala Simsällskap | 39.35 | 1:22.43 | |||||
3 | Ani Helin Öncu | 2001 | Upsala Simsällskap | 39.85 | 1:23.12 | |||||
4 | Matilda Lantz | 2002 | Upsala Simsällskap | 39.62 | 1:24.90 | |||||
5 | Olivia Weuro | 2002 | IF Åland | 40.07 | 1:27.36 | |||||
6 | Geshin Zarei | 2003 | Upsala Simsällskap | 44.60 | 1:38.12 | |||||
Gren 1, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Fanny Ek | 1999 | IF Åland | 35.26 | 1:17.28 | |||||
2 | Lovisa Sved | 2000 | Simklubben Ena | 34.52 | 1:19.04 | |||||
3 | Rebecka Loikala | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 35.83 | 1:19.36 | |||||
4 | Emma Widen | 1999 | Österby Simsällskap | 37.05 | 1:23.11 | |||||
Gren 1, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 16 - 17 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Rebecka Gustafsson | 1998 | Simklubben Ena | 30.09 | 1:04.45 | |||||
2 | Moa Sundholm | 1997 | Eskilstuna Simklubb | 34.22 | 1:14.00 | |||||
3 | Saga Söderberg | 1997 | Upsala Simsällskap | 36.03 | 1:18.09 | |||||
Gren 1, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 18 - 2009 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Ebba Engström | 1995 | Eskilstuna Simklubb | 34.84 | 1:11.94 | |||||
2 | Chris Marins | 1992 | IF Åland | 41.55 | 1:31.03 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 07 september 2014 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap | Utskriftstid | 12:09 |
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Arena-Open | Utskriftsdatum | 07 september 2014 | |||
Tävlingsort | Uppsala | Utskriftstid | 12:09 | |||
Arrangör | Upsala Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 07 september 2014 |
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Elias Nordgren | 2001 | Sala Simsällskap | 32.90 | 1:06.93 | |||||
2 | Linus Kahl | 2001 | Wisby Simsällskap | 32.46 | 1:08.67 | |||||
3 | Hugo Sörby | 2001 | Upsala Simsällskap | 37.82 | 1:23.32 | |||||
4 | Johan Ljunggren | 2001 | Upsala Simsällskap | 40.08 | 1:28.45 | |||||
5 | Edwin Nystrand | 2002 | Upsala Simsällskap | 41.18 | 1:28.81 | |||||
6 | Marcus Johnsson | 2002 | Upsala Simsällskap | 38.72 | 1:29.88 | |||||
7 | Jakob Hanson | 2002 | Upsala Simsällskap | 42.81 | 1:30.21 | |||||
8 | Mikael Söderberg | 2003 | Upsala Simsällskap | 40.48 | 1:30.95 | |||||
9 | Gustav Walldén | 2003 | Simklubben Ena | 48.72 | 1:42.81 | |||||
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Jonathan Mastrangeli | 1999 | Simklubben Ena | 30.48 | 1:05.97 | |||||
2 | Carl Göransson | 2000 | Upsala Simsällskap | 31.99 | 1:08.76 | |||||
3 | Jonas Fellman | 1999 | IF Åland | 32.11 | 1:10.35 | |||||
4 | Viktor Syrén | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 34.14 | 1:13.47 | |||||
5 | Carl Bidebo | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 35.71 | 1:18.47 | |||||
6 | William Yttergren | 2000 | Wisby Simsällskap | 37.70 | 1:20.80 | |||||
7 | Simon Hanson | 2000 | Upsala Simsällskap | 37.73 | 1:25.46 | |||||
8 | Axel Witt | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 41.14 | 1:25.60 | |||||
- | Jonathan Douib | 2000 | Upsala Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 16 - 17 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Karl Lindoff | 1998 | Eskilstuna Simklubb | 29.85 | 1:01.60 | |||||
2 | Nathaniel Jousefi | 1997 | Upsala Simsällskap | 29.33 | 1:03.72 | |||||
3 | Martin Andersson | 1998 | Wisby Simsällskap | 48.19 | 1:48.63 | |||||
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 18 - 2009 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Carl Rogne | 1996 | Säffle Simsällskap | 27.85 | 59.59 | |||||
2 | Fredrik Ekesten | 1995 | Simklubben Ena | 29.73 | 1:02.23 | |||||
3 | Axel Brorsson | 1996 | Eskilstuna Simklubb | 29.16 | 1:03.15 | |||||
4 | Erik Skogfors | 1996 | Eskilstuna Simklubb | 29.60 | 1:03.43 | |||||
5 | Simon Arlasjö | 1996 | Upsala Simsällskap | 31.81 | 1:10.35 | |||||
6 | Armin Azadeh Farmanbar | 1996 | Upsala Simsällskap | 32.13 | 1:10.83 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 07 september 2014 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap | Utskriftstid | 12:09 |
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Arena-Open | Utskriftsdatum | 07 september 2014 | |||
Tävlingsort | Uppsala | Utskriftstid | 12:09 | |||
Arrangör | Upsala Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 07 september 2014 |
Gren 3, 100m Ryggsim Damer, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Tova Franzén | 2001 | Upsala Simsällskap | 36.90 | 1:15.35 | |||||
2 | Tone Sandsjö | 2003 | Wisby Simsällskap | 37.89 | 1:17.36 | |||||
3 | Ida Lindblom | 2001 | Sala Simsällskap | 37.94 | 1:18.64 | |||||
4 | Ani Helin Öncu | 2001 | Upsala Simsällskap | 40.59 | 1:22.32 | |||||
5 | Stina Byström | 2002 | Upsala Simsällskap | 42.26 | 1:24.08 | |||||
6 | Adelina Walldén | 2002 | Simklubben Ena | 1:37.15 | 1:24.17 | |||||
7 | Jeanna Wiell | 2001 | Upsala Simsällskap | 42.71 | 1:26.43 | |||||
8 | Victoria Cantar | 2002 | Upsala Simsällskap | 1:45.17 | 1:27.22 | |||||
9 | Alba Giacomini | 2001 | Upsala Simsällskap | 43.06 | 1:29.14 | |||||
10 | Stella Donning | 2002 | IF Åland | 43.47 | 1:30.26 | |||||
11 | Malla Myrelid | 2002 | Upsala Simsällskap | 1:40.16 | 1:32.62 | |||||
12 | Lisa Diös | 2002 | Upsala Simsällskap | 1:27.22 | 1:34.45 | |||||
13 | Sofia Domeij | 2002 | Upsala Simsällskap | 1:27.10 | 1:37.15 | |||||
14 | Lovisa Königsson | 2002 | Upsala Simsällskap | 1:40.16 | 1:40.16 | |||||
15 | Esther Svensson | 2003 | Upsala Simsällskap | 48.53 | 1:42.19 | |||||
16 | Kajsa Franzén | 2004 | Upsala Simsällskap | 49.78 | 1:43.10 | |||||
17 | Lisa Nystrand | 2006 | Upsala Simsällskap | 51.48 | 1:45.17 | |||||
18 | Joanna Sundqvist | 2005 | Upsala Simsällskap | 51.16 | 1:52.09 | |||||
19 | Kajsa Andersson | 2003 | Upsala Simsällskap | 56.71 | 1:58.53 | |||||
- | Klara Ragnarsson | 2002 | Sala Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 3, 100m Ryggsim Damer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Klara Eriksson | 2000 | Nyköpings Simsällskap | 34.64 | 1:11.33 | |||||
2 | Jenny Ek | 1999 | IF Åland | 37.14 | 1:16.92 | |||||
3 | Katarina Lindoff | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 37.91 | 1:17.06 | |||||
4 | Lovisa Sved | 2000 | Simklubben Ena | 38.00 | 1:18.78 | |||||
5 | Johanna Ly | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 37.89 | 1:20.84 | |||||
6 | Emma Widen | 1999 | Österby Simsällskap | 39.85 | 1:21.75 | |||||
- | Ellie Uggla | 1999 | Upsala Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Emilia Loikala | 2000 | Eskilstuna Simklubb | DSQ | ||||||
Gren 3, 100m Ryggsim Damer, Finaler 16 - 17 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Rebecka Gustafsson | 1998 | Simklubben Ena | 33.59 | 1:08.00 | |||||
2 | Linnéa Carlsson | 1998 | Upsala Simsällskap | 32.64 | 1:10.44 | |||||
3 | Moa Sundholm | 1997 | Eskilstuna Simklubb | 36.50 | 1:15.89 | |||||
4 | Rebecka Bankefors | 1998 | Upsala Simsällskap | 37.16 | 1:17.10 | |||||
5 | Wilma Blom | 1998 | Upsala Simsällskap | 37.18 | 1:18.16 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 07 september 2014 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap | Utskriftstid | 12:09 |
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Arena-Open | Utskriftsdatum | 07 september 2014 | |||
Tävlingsort | Uppsala | Utskriftstid | 12:09 | |||
Arrangör | Upsala Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 07 september 2014 |
Gren 4, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Linus Kahl | 2001 | Wisby Simsällskap | 36.02 | 1:13.46 | |||||
2 | Joel Larsson | 2001 | Upsala Simsällskap | 39.40 | 1:21.89 | |||||
3 | Johan Ljunggren | 2001 | Upsala Simsällskap | 40.35 | 1:23.46 | |||||
4 | Arvid Heikinniemi | 2001 | Eskilstuna Simklubb | 41.18 | 1:24.42 | |||||
5 | Anton Appelqvist | 2001 | Wisby Simsällskap | 41.05 | 1:25.44 | |||||
6 | Edwin Nystrand | 2002 | Upsala Simsällskap | 42.08 | 1:26.16 | |||||
7 | Marcus Johnsson | 2002 | Upsala Simsällskap | 42.65 | 1:28.49 | |||||
8 | Jonatan Fischer | 2001 | Upsala Simsällskap | 43.01 | 1:30.62 | |||||
9 | Andreas Savin | 2003 | Upsala Simsällskap | 1:42.59 | 1:42.59 | |||||
10 | Gustav Walldén | 2003 | Simklubben Ena | 1:43.00 | 1:43.00 | |||||
11 | Noel Wallin | 2001 | Upsala Simsällskap | 51.02 | 1:50.99 | |||||
12 | Max Wallin | 2001 | Upsala Simsällskap | 56.65 | 1:53.12 | |||||
- | Botvid Wiell | 2005 | Upsala Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 4, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Jonas Fellman | 1999 | IF Åland | 32.09 | 1:06.58 | |||||
2 | Carl Göransson | 2000 | Upsala Simsällskap | 34.56 | 1:11.76 | |||||
3 | Isak Brundin | 2000 | Sala Simsällskap | 35.17 | 1:13.66 | |||||
4 | Viktor Syrén | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 36.15 | 1:14.68 | |||||
5 | Carl Bidebo | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 38.23 | 1:18.70 | |||||
6 | Loke Wallin | 1999 | Upsala Simsällskap | 38.71 | 1:20.86 | |||||
7 | Roman Milkin | 1999 | Upsala Simsällskap | 1:21.07 | 1:21.07 | |||||
8 | Simon Hanson | 2000 | Upsala Simsällskap | 41.92 | 1:24.14 | |||||
9 | Artush Shahverdyan | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 40.58 | 1:24.68 | |||||
10 | Jonathan Douib | 2000 | Upsala Simsällskap | 42.36 | 1:25.53 | |||||
11 | William Yttergren | 2000 | Wisby Simsällskap | 43.71 | 1:29.77 | |||||
12 | Thomas Högman | 2000 | Upsala Simsällskap | 45.82 | 1:36.08 | |||||
13 | Adam Hoas | 1999 | Wisby Simsällskap | 50.72 | 1:44.20 | |||||
Gren 4, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 16 - 17 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Karl Lindoff | 1998 | Eskilstuna Simklubb | 32.52 | 1:05.03 | |||||
2 | Stefan Biscevic | 1998 | Eskilstuna Simklubb | 33.13 | 1:09.06 | |||||
3 | Oskar Sandberg | 1998 | Sala Simsällskap | 37.93 | 1:18.96 | |||||
4 | Tim Höglund | 1998 | IF Åland | 38.80 | 1:23.02 | |||||
5 | Martin Andersson | 1998 | Wisby Simsällskap | 52.04 | 1:48.87 | |||||
Gren 4, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 18 - 2009 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Axel Brorsson | 1996 | Eskilstuna Simklubb | 31.76 | 1:04.52 | |||||
2 | Fredrik Ekesten | 1995 | Simklubben Ena | 33.05 | 1:05.60 | |||||
3 | Carl Rogne | 1996 | Säffle Simsällskap | 33.33 | 1:07.95 | |||||
4 | Erik Skogfors | 1996 | Eskilstuna Simklubb | 33.58 | 1:09.14 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 07 september 2014 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap | Utskriftstid | 12:09 |
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Arena-Open | Utskriftsdatum | 07 september 2014 | |||
Tävlingsort | Uppsala | Utskriftstid | 12:10 | |||
Arrangör | Upsala Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 07 september 2014 |
Gren 5, 100m Bröstsim Damer, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Tone Sandsjö | 2003 | Wisby Simsällskap | 39.76 | 1:24.90 | |||||
2 | Adelina Walldén | 2002 | Simklubben Ena | 40.98 | 1:26.99 | |||||
3 | Ani Helin Öncu | 2001 | Upsala Simsällskap | 43.22 | 1:28.74 | |||||
4 | Alba Giacomini | 2001 | Upsala Simsällskap | 42.78 | 1:30.08 | |||||
5 | Jessica Lindholm | 2001 | IF Åland | 44.41 | 1:33.07 | |||||
6 | Matilda Lantz | 2002 | Upsala Simsällskap | 45.14 | 1:33.36 | |||||
7 | Emma Norin | 2002 | Upsala Simsällskap | 46.15 | 1:37.79 | |||||
8 | Jeanna Wiell | 2001 | Upsala Simsällskap | 46.48 | 1:38.35 | |||||
9 | Victoria Cantar | 2002 | Upsala Simsällskap | 47.22 | 1:39.96 | |||||
10 | Matilda Bohman | 2002 | Upsala Simsällskap | 48.38 | 1:42.14 | |||||
11 | Ive Fröman | 2003 | Upsala Simsällskap | 49.74 | 1:44.96 | |||||
12 | Ellen Melin | 2002 | IF Åland | 50.85 | 1:46.25 | |||||
13 | Clara Gudfastsson | 2002 | Upsala Simsällskap | 52.17 | 1:49.63 | |||||
14 | Lovisa Königsson | 2002 | Upsala Simsällskap | 53.02 | 1:52.53 | |||||
- | Klara Ragnarsson | 2002 | Sala Simsällskap | DNS | ||||||
- | Matilda Johansson | 2003 | Wisby Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 5, 100m Bröstsim Damer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Johanna Ly | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 40.82 | 1:27.26 | |||||
2 | Fanny Ek | 1999 | IF Åland | 41.66 | 1:27.33 | |||||
3 | Lovisa Sved | 2000 | Simklubben Ena | 42.40 | 1:31.53 | |||||
4 | Rebecka Loikala | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 44.15 | 1:32.00 | |||||
5 | Katarina Lindoff | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 43.91 | 1:32.37 | |||||
6 | Emma Widen | 1999 | Österby Simsällskap | 46.33 | 1:37.71 | |||||
7 | Emilia Loikala | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 46.26 | 1:39.25 | |||||
8 | Katarina Nordberg | 2000 | Upsala Simsällskap | 47.79 | 1:40.97 | |||||
9 | Josefin Lustig | 2000 | Upsala Simsällskap | 47.68 | 1:41.13 | |||||
Gren 5, 100m Bröstsim Damer, Finaler 16 - 17 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Rebecka Gustafsson | 1998 | Simklubben Ena | 36.33 | 1:17.29 | |||||
2 | Sofia Ander | 1998 | Sala Simsällskap | 38.00 | 1:20.48 | |||||
3 | Julia Norlin | 1998 | Upsala Simsällskap | 39.50 | 1:26.00 | |||||
Gren 5, 100m Bröstsim Damer, Finaler 18 - 2009 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Ebba Engström | 1995 | Eskilstuna Simklubb | 41.81 | 1:26.86 | |||||
2 | Malin Burman | 1996 | Upsala Simsällskap | 40.16 | 1:27.78 | |||||
3 | Ida Jansson | 1995 | IF Åland | 43.22 | 1:32.61 | |||||
4 | Chris Marins | 1992 | IF Åland | 48.50 | 1:40.70 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 07 september 2014 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap | Utskriftstid | 12:10 |
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Arena-Open | Utskriftsdatum | 07 september 2014 | |||
Tävlingsort | Uppsala | Utskriftstid | 12:10 | |||
Arrangör | Upsala Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 07 september 2014 |
Gren 6, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Arvid Heikinniemi | 2001 | Eskilstuna Simklubb | 38.34 | 1:23.48 | |||||
2 | Joel Larsson | 2001 | Upsala Simsällskap | 43.02 | 1:32.04 | |||||
3 | Jonatan Fischer | 2001 | Upsala Simsällskap | 46.50 | 1:35.99 | |||||
4 | Marcus Johnsson | 2002 | Upsala Simsällskap | 44.85 | 1:36.20 | |||||
5 | Johan Ljunggren | 2001 | Upsala Simsällskap | 46.58 | 1:36.92 | |||||
6 | Anton Appelqvist | 2001 | Wisby Simsällskap | 47.87 | 1:40.44 | |||||
7 | Mikael Söderberg | 2003 | Upsala Simsällskap | 48.28 | 1:40.64 | |||||
8 | Hugo Sörby | 2001 | Upsala Simsällskap | 48.22 | 1:41.92 | |||||
9 | Karl Nordström | 2001 | Upsala Simsällskap | 50.43 | 1:43.63 | |||||
10 | Edwin Nystrand | 2002 | Upsala Simsällskap | 50.32 | 1:43.68 | |||||
11 | Simon Granelli | 2002 | Upsala Simsällskap | 50.20 | 1:47.38 | |||||
12 | Gustav Walldén | 2003 | Simklubben Ena | 54.98 | 1:50.88 | |||||
13 | Hampus Ljunggren | 2004 | Upsala Simsällskap | 55.05 | 1:53.67 | |||||
14 | Oliver Höglund | 2003 | Wisby Simsällskap | 53.30 | 1:53.88 | |||||
15 | Loke Rönnholm | 2001 | Sala Simsällskap | 53.84 | 1:55.28 | |||||
Gren 6, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Artush Shahverdyan | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 38.83 | 1:22.44 | |||||
2 | Axel Witt | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 41.04 | 1:24.98 | |||||
3 | Roman Milkin | 1999 | Upsala Simsällskap | 40.74 | 1:29.34 | |||||
4 | William Yttergren | 2000 | Wisby Simsällskap | 44.30 | 1:32.94 | |||||
5 | Frej-Oskar Wikström | 1999 | IF Åland | 44.96 | 1:34.43 | |||||
6 | Adam Hoas | 1999 | Wisby Simsällskap | 52.54 | 1:50.58 | |||||
Gren 6, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 16 - 17 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Karl Lindoff | 1998 | Eskilstuna Simklubb | 36.55 | 1:17.39 | |||||
2 | Stefan Biscevic | 1998 | Eskilstuna Simklubb | 38.25 | 1:23.36 | |||||
3 | Martin Andersson | 1998 | Wisby Simsällskap | 51.36 | 1:52.21 | |||||
Gren 6, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 18 - 2009 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Axel Brorsson | 1996 | Eskilstuna Simklubb | 34.87 | 1:13.48 | |||||
2 | Carl Rogne | 1996 | Säffle Simsällskap | 35.22 | 1:13.57 | |||||
3 | Fredrik Ekesten | 1995 | Simklubben Ena | 37.53 | 1:17.94 | |||||
4 | Pelle Högfors | 1987 | Gimo Simsällskap | 36.95 | 1:18.21 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 07 september 2014 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap | Utskriftstid | 12:10 |
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Arena-Open | Utskriftsdatum | 07 september 2014 | |||
Tävlingsort | Uppsala | Utskriftstid | 12:10 | |||
Arrangör | Upsala Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 07 september 2014 |
Gren 7, 100m Frisim Damer, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Ida Lindblom | 2001 | Sala Simsällskap | 32.67 | 1:06.79 | |||||
2 | Tone Sandsjö | 2003 | Wisby Simsällskap | 33.07 | 1:06.90 | |||||
3 | Tova Franzén | 2001 | Upsala Simsällskap | 33.72 | 1:10.08 | |||||
4 | Olivia Weuro | 2002 | IF Åland | 34.21 | 1:11.82 | |||||
5 | Victoria Cantar | 2002 | Upsala Simsällskap | 35.30 | 1:13.03 | |||||
6 | Ani Helin Öncu | 2001 | Upsala Simsällskap | 36.07 | 1:13.77 | |||||
7 | Stina Byström | 2002 | Upsala Simsällskap | 36.52 | 1:13.87 | |||||
8 | Adelina Walldén | 2002 | Simklubben Ena | 35.59 | 1:13.88 | |||||
9 | Matilda Lantz | 2002 | Upsala Simsällskap | 36.11 | 1:14.29 | |||||
10 | Sofia Domeij | 2002 | Upsala Simsällskap | 37.37 | 1:17.39 | |||||
11 | Stella Donning | 2002 | IF Åland | 37.33 | 1:18.04 | |||||
12 | Alba Giacomini | 2001 | Upsala Simsällskap | 37.97 | 1:18.98 | |||||
13 | Jeanna Wiell | 2001 | Upsala Simsällskap | 38.42 | 1:19.71 | |||||
14 | Geshin Zarei | 2003 | Upsala Simsällskap | 39.36 | 1:22.07 | |||||
15 | Malla Myrelid | 2002 | Upsala Simsällskap | 41.23 | 1:24.75 | |||||
16 | Lisa Diös | 2002 | Upsala Simsällskap | 42.34 | 1:28.66 | |||||
17 | Esther Svensson | 2003 | Upsala Simsällskap | 42.91 | 1:31.13 | |||||
18 | Ive Fröman | 2003 | Upsala Simsällskap | 44.41 | 1:31.75 | |||||
19 | Matilda Johansson | 2003 | Wisby Simsällskap | 44.52 | 1:32.34 | |||||
20 | Matilda Bohman | 2002 | Upsala Simsällskap | 44.62 | 1:32.68 | |||||
21 | Kajsa Franzén | 2004 | Upsala Simsällskap | 45.32 | 1:33.41 | |||||
22 | Joanna Sundqvist | 2005 | Upsala Simsällskap | 50.22 | 1:50.84 | |||||
- | Klara Ragnarsson | 2002 | Sala Simsällskap | DNS | ||||||
- | Kajsa Andersson | 2003 | Upsala Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Lisa Nystrand | 2006 | Upsala Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 7, 100m Frisim Damer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Klara Eriksson | 2000 | Nyköpings Simsällskap | 30.97 | 1:03.60 | |||||
2 | Jenny Ek | 1999 | IF Åland | 31.30 | 1:04.64 | |||||
3 | Emma Widen | 1999 | Österby Simsällskap | 32.50 | 1:07.32 | |||||
4 | Lovisa Sved | 2000 | Simklubben Ena | 32.56 | 1:07.98 | |||||
5 | Katarina Lindoff | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 33.59 | 1:09.57 | |||||
6 | Rebecka Loikala | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 34.59 | 1:12.18 | |||||
7 | Emilia Loikala | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 35.13 | 1:15.04 | |||||
8 | Johanna Ly | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 35.43 | 1:15.55 | |||||
9 | Ellie Uggla | 1999 | Upsala Simsällskap | 39.70 | 1:23.91 | |||||
10 | Josefin Lustig | 2000 | Upsala Simsällskap | 42.38 | 1:27.39 | |||||
11 | Katarina Nordberg | 2000 | Upsala Simsällskap | 42.65 | 1:28.86 | |||||
Gren 7, 100m Frisim Damer, Finaler 16 - 17 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Rebecka Gustafsson | 1998 | Simklubben Ena | 28.70 | 59.04 | |||||
2 | Sofia Ander | 1998 | Sala Simsällskap | 30.59 | 1:03.08 | |||||
3 | Moa Sundholm | 1997 | Eskilstuna Simklubb | 31.53 | 1:06.23 | |||||
4 | Saga Söderberg | 1997 | Upsala Simsällskap | 32.76 | 1:07.99 | |||||
5 | Julia Norlin | 1998 | Upsala Simsällskap | 32.49 | 1:08.55 | |||||
6 | Sofia Tynelius | 1997 | Upsala Simsällskap | 32.39 | 1:08.83 | |||||
7 | Ellinor Grele | 1998 | Upsala Simsällskap | 33.24 | 1:10.51 | |||||
Gren 7, 100m Frisim Damer, Finaler 18 - 2009 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Ebba Engström | 1995 | Eskilstuna Simklubb | 30.84 | 1:03.73 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 07 september 2014 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap | Utskriftstid | 12:10 |
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Arena-Open | Utskriftsdatum | 07 september 2014 | |||
Tävlingsort | Uppsala | Utskriftstid | 12:10 | |||
Arrangör | Upsala Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 07 september 2014 |
Gren 8, 100m Frisim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Linus Kahl | 2001 | Wisby Simsällskap | 29.43 | 1:00.45 | |||||
2 | Elias Nordgren | 2001 | Sala Simsällskap | 29.87 | 1:00.84 | |||||
3 | Johan Ljunggren | 2001 | Upsala Simsällskap | 32.44 | 1:07.62 | |||||
4 | Marcus Johnsson | 2002 | Upsala Simsällskap | 34.41 | 1:12.50 | |||||
5 | Joel Larsson | 2001 | Upsala Simsällskap | 35.19 | 1:12.86 | |||||
6 | Anton Appelqvist | 2001 | Wisby Simsällskap | 35.52 | 1:13.03 | |||||
7 | Mikael Söderberg | 2003 | Upsala Simsällskap | 34.35 | 1:13.44 | |||||
8 | Hugo Sörby | 2001 | Upsala Simsällskap | 36.91 | 1:15.46 | |||||
9 | Jonatan Fischer | 2001 | Upsala Simsällskap | 35.80 | 1:15.71 | |||||
10 | Arvid Heikinniemi | 2001 | Eskilstuna Simklubb | 35.01 | 1:16.27 | |||||
11 | Edwin Nystrand | 2002 | Upsala Simsällskap | 36.53 | 1:17.17 | |||||
12 | Karl Nordström | 2001 | Upsala Simsällskap | 39.93 | 1:21.09 | |||||
13 | Gustav Walldén | 2003 | Simklubben Ena | 40.04 | 1:22.04 | |||||
14 | Jakob Hanson | 2002 | Upsala Simsällskap | 39.76 | 1:22.10 | |||||
15 | Oliver Höglund | 2003 | Wisby Simsällskap | 40.63 | 1:27.60 | |||||
16 | Loke Rönnholm | 2001 | Sala Simsällskap | 42.33 | 1:30.01 | |||||
17 | Andreas Savin | 2003 | Upsala Simsällskap | 43.52 | 1:31.70 | |||||
18 | Noel Wallin | 2001 | Upsala Simsällskap | 44.82 | 1:34.60 | |||||
19 | Max Wallin | 2001 | Upsala Simsällskap | 44.76 | 1:35.91 | |||||
20 | Hampus Ljunggren | 2004 | Upsala Simsällskap | 46.90 | 1:39.57 | |||||
21 | Botvid Wiell | 2005 | Upsala Simsällskap | 49.50 | 1:42.69 | |||||
22 | Anton Höglund | 2004 | Wisby Simsällskap | 47.13 | 1:43.02 | |||||
23 | Simon Granelli | 2002 | Upsala Simsällskap | 48.00 | 1:44.64 | |||||
Gren 8, 100m Frisim Herrar, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Jonathan Mastrangeli | 1999 | Simklubben Ena | 28.56 | 58.61 | |||||
2 | Isak Brundin | 2000 | Sala Simsällskap | 30.33 | 1:02.54 | |||||
3 | Carl Göransson | 2000 | Upsala Simsällskap | 30.34 | 1:02.55 | |||||
4 | Carl Bidebo | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 30.68 | 1:04.27 | |||||
5 | Viktor Syrén | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 31.10 | 1:04.78 | |||||
6 | William Yttergren | 2000 | Wisby Simsällskap | 33.18 | 1:09.85 | |||||
7 | Simon Hanson | 2000 | Upsala Simsällskap | 35.06 | 1:10.10 | |||||
8 | Loke Wallin | 1999 | Upsala Simsällskap | 33.04 | 1:10.89 | |||||
9 | Axel Witt | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 34.62 | 1:10.92 | |||||
10 | Artush Shahverdyan | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 34.27 | 1:12.52 | |||||
11 | Jonathan Douib | 2000 | Upsala Simsällskap | 34.64 | 1:13.85 | |||||
12 | Frej-Oskar Wikström | 1999 | IF Åland | 37.15 | 1:17.19 | |||||
13 | Thomas Högman | 2000 | Upsala Simsällskap | 35.35 | 1:19.09 | |||||
14 | Adam Hoas | 1999 | Wisby Simsällskap | 41.04 | 1:26.40 | |||||
Gren 8, 100m Frisim Herrar, Finaler 16 - 17 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Nathaniel Jousefi | 1997 | Upsala Simsällskap | 28.59 | 58.16 | |||||
2 | Karl Lindoff | 1998 | Eskilstuna Simklubb | 28.95 | 58.19 | |||||
3 | Stefan Biscevic | 1998 | Eskilstuna Simklubb | 30.47 | 1:05.41 | |||||
4 | Oskar Sandberg | 1998 | Sala Simsällskap | 33.66 | 1:09.60 | |||||
5 | Tim Höglund | 1998 | IF Åland | 34.53 | 1:12.77 | |||||
6 | Martin Andersson | 1998 | Wisby Simsällskap | 40.66 | 1:25.69 | |||||
Gren 8, 100m Frisim Herrar, Finaler 18 - 2009 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Carl Rogne | 1996 | Säffle Simsällskap | 27.83 | 57.00 | |||||
2 | Axel Brorsson | 1996 | Eskilstuna Simklubb | 28.17 | 57.12 | |||||
3 | Erik Skogfors | 1996 | Eskilstuna Simklubb | 28.01 | 57.54 | |||||
4 | Fredrik Ekesten | 1995 | Simklubben Ena | 28.76 | 57.66 | |||||
5 | Armin Azadeh Farmanbar | 1996 | Upsala Simsällskap | 29.56 | 1:02.29 | |||||
6 | Simon Arlasjö | 1996 | Upsala Simsällskap | 30.36 | 1:03.60 | |||||
7 | Johan Sundström | 1996 | Upsala Simsällskap | 29.51 | 1:04.46 | |||||
8 | Pelle Högfors | 1987 | Gimo Simsällskap | 31.87 | 1:06.49 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 07 september 2014 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap | Utskriftstid | 12:10 |
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Arena-Open | Utskriftsdatum | 07 september 2014 | |||
Tävlingsort | Uppsala | Utskriftstid | 12:10 | |||
Arrangör | Upsala Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 07 september 2014 |
Gren 9, 4X50m Medley Damer, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Eskilstuna Damer | 1995 | Eskilstuna Simklubb | 2:18.18 | ||||||
Katarina Lindoff | 2000 | 37.09 | 37.09 | |||||||
Johanna Ly | 2000 | 40.43 | 1:17.52 | |||||||
Ebba Engström | 1995 | 31.38 | 1:48.90 | |||||||
Moa Sundholm | 1997 | 29.28 | 2:18.18 | |||||||
2 | Upsala S Damer Lag 1 | 0 | Upsala Simsällskap | 2:19.45 | ||||||
Rebecka Bankefors | 1998 | 36.03 | 36.03 | |||||||
Julia Norlin | 1998 | 38.38 | 1:14.41 | |||||||
Saga Söderberg | 1997 | 33.84 | 1:48.25 | |||||||
Tova Franzén | 2001 | 31.20 | 2:19.45 | |||||||
3 | IF Åland Damer | 0 | IF Åland | 2:21.44 | ||||||
Jessica Lindholm | 2001 | 37.25 | 37.25 | |||||||
Fanny Ek | 1999 | 40.48 | 1:17.73 | |||||||
Jenny Ek | 1999 | 31.84 | 1:49.57 | |||||||
Olivia Weuro | 2002 | 31.87 | 2:21.44 | |||||||
4 | Upsala S Damer Lag 2 | 0 | Upsala Simsällskap | 2:27.96 | ||||||
Matilda Lantz | 2002 | 37.44 | 37.44 | |||||||
Ani Helin Öncu | 2001 | 40.60 | 1:18.04 | |||||||
Stina Byström | 2002 | 36.29 | 1:54.33 | |||||||
Victoria Cantar | 2002 | 33.63 | 2:27.96 | |||||||
5 | Upsala S Damer Lag 3 | 0 | Upsala Simsällskap | 2:49.96 | ||||||
Malla Myrelid | 2002 | 43.52 | 43.52 | |||||||
Alba Giacomini | 2001 | 42.14 | 1:25.66 | |||||||
Sofia Domeij | 2002 | 44.51 | 2:10.17 | |||||||
Esther Svensson | 2003 | 39.79 | 2:49.96 | |||||||
6 | Upsala S Damer Lag 4 | 0 | Upsala Simsällskap | 2:53.98 | ||||||
Lisa Diös | 2002 | 44.10 | 44.10 | |||||||
Matilda Bohman | 2002 | 46.14 | 1:30.24 | |||||||
Geshin Zarei | 2003 | 51.29 | 2:21.53 | |||||||
Kajsa Franzén | 2004 | 32.45 | 2:53.98 | |||||||
7 | Upsala S Damer Lag 5 | 0 | Upsala Simsällskap | 2:56.30 | ||||||
Jeanna Wiell | 2001 | 40.85 | 40.85 | |||||||
Clara Gudfastsson | 2002 | 50.29 | 1:31.14 | |||||||
Ive Fröman | 2003 | 48.05 | 2:19.19 | |||||||
Emma Norin | 2002 | 37.11 | 2:56.30 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 07 september 2014 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap | Utskriftstid | 12:10 |
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Arena-Open | Utskriftsdatum | 07 september 2014 | |||
Tävlingsort | Uppsala | Utskriftstid | 12:10 | |||
Arrangör | Upsala Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 07 september 2014 |
Gren 10, 4X50m Medley Herrar, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Eskilstuna Herrar | 1996 | Eskilstuna Simklubb | 1:57.78 | ||||||
Stefan Biscevic | 1998 | 31.60 | 31.60 | |||||||
Axel Brorsson | 1996 | 32.98 | 1:04.58 | |||||||
Karl Lindoff | 1998 | 26.73 | 1:31.31 | |||||||
Erik Skogfors | 1996 | 26.47 | 1:57.78 | |||||||
2 | Upsala S Herrar Lag 1 | 0 | Upsala Simsällskap | 2:04.59 | ||||||
Edmon Torosyan | 1997 | 30.66 | 30.66 | |||||||
Carl Göransson | 2000 | 38.02 | 1:08.68 | |||||||
Nathaniel Jousefi | 1997 | 28.00 | 1:36.68 | |||||||
Armin Azadeh Farmanbar | 1996 | 27.91 | 2:04.59 | |||||||
3 | Eskilstuna Herrar Lag 2 | 1998 | Eskilstuna Simklubb | 2:18.42 | ||||||
Axel Witt | 2000 | 40.01 | 40.01 | |||||||
Artush Shahverdyan | 2000 | 37.44 | 1:17.45 | |||||||
Viktor Syrén | 2000 | 31.62 | 1:49.07 | |||||||
Carl Bidebo | 2000 | 29.35 | 2:18.42 | |||||||
4 | Upsala S Herrar Lag 2 | 0 | Upsala Simsällskap | 2:32.33 | ||||||
Edwin Nystrand | 2002 | 40.23 | 40.23 | |||||||
Joel Larsson | 2001 | 43.97 | 1:24.20 | |||||||
Simon Hanson | 2000 | 35.92 | 2:00.12 | |||||||
Johan Ljunggren | 2001 | 32.21 | 2:32.33 | |||||||
5 | Upsala S Herrar Lag 4 | 0 | Upsala Simsällskap | 2:34.46 | ||||||
Johan Sundström | 1996 | 34.77 | 34.77 | |||||||
Simon Granelli | 2002 | 48.35 | 1:23.12 | |||||||
Marcus Johnsson | 2002 | 38.36 | 2:01.48 | |||||||
Mikael Söderberg | 2003 | 32.98 | 2:34.46 | |||||||
6 | Upsala S Herrar Lag 5 | 0 | Upsala Simsällskap | 2:38.75 | ||||||
Jonatan Fischer | 2001 | 40.51 | 40.51 | |||||||
Hampus Ljunggren | 2004 | 54.27 | 1:34.78 | |||||||
Simon Arlasjö | 1996 | 32.13 | 2:06.91 | |||||||
Loke Wallin | 1999 | 31.84 | 2:38.75 | |||||||
7 | Upsala S Herrar Lag 3 | 0 | Upsala Simsällskap | 2:50.42 | ||||||
Jakob Hanson | 2002 | 46.32 | 46.32 | |||||||
Andreas Savin | 2003 | 51.85 | 1:38.17 | |||||||
Hugo Sörby | 2001 | 38.51 | 2:16.68 | |||||||
Jonathan Douib | 2000 | 33.74 | 2:50.42 | |||||||
8 | Wisby SS Herrar 2 | 0 | Wisby Simsällskap | 3:18.31 | ||||||
Anton Höglund | 2004 | 55.19 | 55.19 | |||||||
Adam Hoas | 1999 | 51.18 | 1:46.37 | |||||||
Martin Andersson | 1998 | 50.61 | 2:36.98 | |||||||
Oliver Höglund | 2003 | 41.33 | 3:18.31 | |||||||
- | Upsala S Herrar Lag 6 | 0 | Upsala Simsällskap | DNS | ||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | DNS | |||||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 07 september 2014 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap | Utskriftstid | 12:10 |
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Arena-Open | Utskriftsdatum | 07 september 2014 | |||
Tävlingsort | Uppsala | Utskriftstid | 15:09 | |||
Arrangör | Upsala Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 07 september 2014 |
Gren 11, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Ida Lindblom | 2001 | Sala Simsällskap | 34.23 | ||||||
2 | Tova Franzén | 2001 | Upsala Simsällskap | 34.74 | ||||||
3 | Matilda Lantz | 2002 | Upsala Simsällskap | 35.59 | ||||||
4 | Stina Byström | 2002 | Upsala Simsällskap | 36.55 | ||||||
5 | Ani Helin Öncu | 2001 | Upsala Simsällskap | 36.64 | ||||||
6 | Olivia Weuro | 2002 | IF Åland | 38.16 | ||||||
7 | Nikita Larsson | 2001 | Upsala Simsällskap | 38.41 | ||||||
8 | Victoria Cantar | 2002 | Upsala Simsällskap | 38.80 | ||||||
9 | Stella Donning | 2002 | IF Åland | 40.53 | ||||||
10 | Alba Giacomini | 2001 | Upsala Simsällskap | 43.31 | ||||||
11 | Adelina Walldén | 2002 | Simklubben Ena | 44.15 | ||||||
12 | Geshin Zarei | 2003 | Upsala Simsällskap | 44.40 | ||||||
13 | Sofia Domeij | 2002 | Upsala Simsällskap | 45.07 | ||||||
14 | Malla Myrelid | 2002 | Upsala Simsällskap | 45.65 | ||||||
15 | Jeanna Wiell | 2001 | Upsala Simsällskap | 46.66 | ||||||
16 | Ellen Melin | 2002 | IF Åland | 48.16 | ||||||
17 | Kajsa Franzén | 2004 | Upsala Simsällskap | 48.19 | ||||||
18 | Ive Fröman | 2003 | Upsala Simsällskap | 48.90 | ||||||
19 | Clara Gudfastsson | 2002 | Upsala Simsällskap | 50.99 | ||||||
19 | Matilda Bohman | 2002 | Upsala Simsällskap | 50.99 | ||||||
21 | Malvina Walldén | 2005 | Simklubben Ena | 53.21 | ||||||
Gren 11, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Lovisa Sved | 2000 | Simklubben Ena | 34.26 | ||||||
2 | Rebecka Loikala | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 34.78 | ||||||
3 | Fanny Ek | 1999 | IF Åland | 36.81 | ||||||
4 | Johanna Ly | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 38.10 | ||||||
5 | Katarina Lindoff | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 40.10 | ||||||
6 | Emilia Loikala | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 40.57 | ||||||
7 | Ellie Uggla | 1999 | Upsala Simsällskap | 44.80 | ||||||
Gren 11, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 16 - 17 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Rebecka Gustafsson | 1998 | Simklubben Ena | 28.95 | ||||||
2 | Ellen Holmberg | 1998 | Upsala Simsällskap | 31.62 | ||||||
3 | Moa Sundholm | 1997 | Eskilstuna Simklubb | 33.04 | ||||||
4 | Ellinor Grele | 1998 | Upsala Simsällskap | 33.83 | ||||||
5 | Saga Söderberg | 1997 | Upsala Simsällskap | 34.66 | ||||||
6 | Julia Norlin | 1998 | Upsala Simsällskap | 36.09 | ||||||
Gren 11, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 18 - 2009 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Ebba Engström | 1995 | Eskilstuna Simklubb | 31.52 | ||||||
2 | Malin Burman | 1996 | Upsala Simsällskap | 34.26 | ||||||
3 | Ida Jansson | 1995 | IF Åland | 36.15 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 07 september 2014 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap | Utskriftstid | 15:09 |
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Arena-Open | Utskriftsdatum | 07 september 2014 | |||
Tävlingsort | Uppsala | Utskriftstid | 15:21 | |||
Arrangör | Upsala Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 07 september 2014 |
Gren 12, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Elias Nordgren | 2001 | Sala Simsällskap | 30.20 | ||||||
2 | Linus Kahl | 2001 | Wisby Simsällskap | 31.34 | ||||||
3 | Arvid Heikinniemi | 2001 | Eskilstuna Simklubb | 34.26 | ||||||
4 | Hugo Sörby | 2001 | Upsala Simsällskap | 37.18 | ||||||
5 | Johan Ljunggren | 2001 | Upsala Simsällskap | 38.47 | ||||||
6 | Marcus Johnsson | 2002 | Upsala Simsällskap | 38.64 | ||||||
7 | Edwin Nystrand | 2002 | Upsala Simsällskap | 39.00 | ||||||
8 | Jakob Hanson | 2002 | Upsala Simsällskap | 39.16 | ||||||
9 | Mikael Söderberg | 2003 | Upsala Simsällskap | 39.65 | ||||||
10 | Anton Appelqvist | 2001 | Wisby Simsällskap | 39.86 | ||||||
11 | Jonatan Fischer | 2001 | Upsala Simsällskap | 41.78 | ||||||
12 | Gustav Walldén | 2003 | Simklubben Ena | 47.65 | ||||||
- | Andreas Savin | 2003 | Upsala Simsällskap | DNS | ||||||
- | Oliver Höglund | 2003 | Wisby Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 12, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Jonathan Mastrangeli | 1999 | Simklubben Ena | 29.74 | ||||||
2 | Carl Göransson | 2000 | Upsala Simsällskap | 30.91 | ||||||
3 | Viktor Syrén | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 32.15 | ||||||
4 | Carl Bidebo | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 34.49 | ||||||
5 | Artush Shahverdyan | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 34.53 | ||||||
6 | Simon Hanson | 2000 | Upsala Simsällskap | 34.61 | ||||||
7 | William Yttergren | 2000 | Wisby Simsällskap | 36.55 | ||||||
8 | Axel Witt | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 39.66 | ||||||
9 | Loke Wallin | 1999 | Upsala Simsällskap | 41.62 | ||||||
10 | Adam Hoas | 1999 | Wisby Simsällskap | 51.93 | ||||||
- | Jonathan Douib | 2000 | Upsala Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 12, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 16 - 17 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Karl Lindoff | 1998 | Eskilstuna Simklubb | 27.27 | ||||||
2 | Nathaniel Jousefi | 1997 | Upsala Simsällskap | 27.79 | ||||||
3 | Edmon Torosyan | 1997 | Upsala Simsällskap | 28.07 | ||||||
4 | Roger Öncu | 1997 | Upsala Simsällskap | 30.77 | ||||||
5 | Stefan Biscevic | 1998 | Eskilstuna Simklubb | 30.98 | ||||||
6 | Martin Andersson | 1998 | Wisby Simsällskap | 48.37 | ||||||
Gren 12, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 18 - 2009 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Carl Rogne | 1996 | Säffle Simsällskap | 27.03 | ||||||
2 | Axel Brorsson | 1996 | Eskilstuna Simklubb | 28.16 | ||||||
3 | Erik Skogfors | 1996 | Eskilstuna Simklubb | 28.44 | ||||||
4 | Nicklas Eriksson | 1996 | Nyköpings Simsällskap | 29.75 | ||||||
5 | Armin Azadeh Farmanbar | 1996 | Upsala Simsällskap | 30.80 | ||||||
6 | Simon Arlasjö | 1996 | Upsala Simsällskap | 31.63 | ||||||
7 | Jesper Engström | 1996 | Upsala Simsällskap | 32.61 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 07 september 2014 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap | Utskriftstid | 15:21 |
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Arena-Open | Utskriftsdatum | 07 september 2014 | |||
Tävlingsort | Uppsala | Utskriftstid | 15:35 | |||
Arrangör | Upsala Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 07 september 2014 |
Gren 13, 50m Ryggsim Damer, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Tova Franzén | 2001 | Upsala Simsällskap | 35.00 | ||||||
2 | Matilda Lantz | 2002 | Upsala Simsällskap | 37.55 | ||||||
3 | Jessica Lindholm | 2001 | IF Åland | 38.32 | ||||||
4 | Jeanna Wiell | 2001 | Upsala Simsällskap | 39.48 | ||||||
5 | Ani Helin Öncu | 2001 | Upsala Simsällskap | 39.81 | ||||||
6 | Victoria Cantar | 2002 | Upsala Simsällskap | 39.87 | ||||||
7 | Adelina Walldén | 2002 | Simklubben Ena | 40.14 | ||||||
8 | Stella Donning | 2002 | IF Åland | 41.85 | ||||||
9 | Malla Myrelid | 2002 | Upsala Simsällskap | 43.38 | ||||||
10 | Lisa Diös | 2002 | Upsala Simsällskap | 43.61 | ||||||
11 | Geshin Zarei | 2003 | Upsala Simsällskap | 44.68 | ||||||
12 | Emma Norin | 2002 | Upsala Simsällskap | 44.99 | ||||||
13 | Kajsa Franzén | 2004 | Upsala Simsällskap | 48.71 | ||||||
14 | Lisa Nystrand | 2006 | Upsala Simsällskap | 49.57 | ||||||
15 | Matilda Johansson | 2003 | Wisby Simsällskap | 53.43 | ||||||
- | Lovisa Königsson | 2002 | Upsala Simsällskap | DNS | ||||||
- | Johanna Kaihola | 2002 | Upsala Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Lisen Myrelid | 2005 | Upsala Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Malvina Walldén | 2005 | Simklubben Ena | DSQ | ||||||
Gren 13, 50m Ryggsim Damer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Jenny Ek | 1999 | IF Åland | 32.92 | ||||||
2 | Klara Eriksson | 2000 | Nyköpings Simsällskap | 33.50 | ||||||
3 | Lovisa Sved | 2000 | Simklubben Ena | 36.52 | ||||||
4 | Katarina Lindoff | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 36.95 | ||||||
5 | Johanna Ly | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 37.09 | ||||||
6 | Rebecka Loikala | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 37.12 | ||||||
7 | Emilia Loikala | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 40.96 | ||||||
8 | Josefin Lustig | 2000 | Upsala Simsällskap | 44.39 | ||||||
9 | Katarina Nordberg | 2000 | Upsala Simsällskap | 44.76 | ||||||
Gren 13, 50m Ryggsim Damer, Finaler 16 - 17 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Rebecka Gustafsson | 1998 | Simklubben Ena | 31.39 | ||||||
2 | Linnéa Carlsson | 1998 | Upsala Simsällskap | 31.66 | ||||||
3 | Moa Sundholm | 1997 | Eskilstuna Simklubb | 35.61 | ||||||
4 | Wilma Blom | 1998 | Upsala Simsällskap | 35.89 | ||||||
5 | Rebecka Bankefors | 1998 | Upsala Simsällskap | 36.31 | ||||||
Gren 13, 50m Ryggsim Damer, Finaler 18 - 2009 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Ebba Engström | 1995 | Eskilstuna Simklubb | 35.05 | ||||||
2 | Chris Marins | 1992 | IF Åland | 42.88 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 07 september 2014 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap | Utskriftstid | 15:35 |
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Arena-Open | Utskriftsdatum | 07 september 2014 | |||
Tävlingsort | Uppsala | Utskriftstid | 15:50 | |||
Arrangör | Upsala Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 07 september 2014 |
Gren 14, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Linus Kahl | 2001 | Wisby Simsällskap | 33.89 | ||||||
2 | Joel Larsson | 2001 | Upsala Simsällskap | 38.56 | ||||||
3 | Johan Ljunggren | 2001 | Upsala Simsällskap | 39.80 | ||||||
4 | Edwin Nystrand | 2002 | Upsala Simsällskap | 40.07 | ||||||
5 | Marcus Johnsson | 2002 | Upsala Simsällskap | 40.50 | ||||||
6 | Anton Appelqvist | 2001 | Wisby Simsällskap | 41.71 | ||||||
7 | Mikael Söderberg | 2003 | Upsala Simsällskap | 41.72 | ||||||
8 | Jonatan Fischer | 2001 | Upsala Simsällskap | 41.78 | ||||||
9 | Hugo Sörby | 2001 | Upsala Simsällskap | 43.54 | ||||||
10 | Gustav Walldén | 2003 | Simklubben Ena | 46.52 | ||||||
11 | Oliver Höglund | 2003 | Wisby Simsällskap | 47.27 | ||||||
12 | Loke Rönnholm | 2001 | Sala Simsällskap | 47.69 | ||||||
13 | Hampus Ljunggren | 2004 | Upsala Simsällskap | 52.43 | ||||||
14 | Anton Höglund | 2004 | Wisby Simsällskap | 52.79 | ||||||
15 | Noel Wallin | 2001 | Upsala Simsällskap | 53.66 | ||||||
16 | Max Wallin | 2001 | Upsala Simsällskap | 55.81 | ||||||
- | Andreas Savin | 2003 | Upsala Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 14, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Jonas Fellman | 1999 | IF Åland | 29.76 | ||||||
2 | Jonathan Mastrangeli | 1999 | Simklubben Ena | 31.36 | ||||||
3 | Isak Brundin | 2000 | Sala Simsällskap | 32.85 | ||||||
4 | Carl Göransson | 2000 | Upsala Simsällskap | 33.35 | ||||||
5 | Viktor Syrén | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 34.53 | ||||||
6 | Carl Bidebo | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 35.78 | ||||||
7 | Artush Shahverdyan | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 38.75 | ||||||
8 | Jonathan Douib | 2000 | Upsala Simsällskap | 39.61 | ||||||
9 | Axel Witt | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 39.64 | ||||||
10 | William Yttergren | 2000 | Wisby Simsällskap | 41.11 | ||||||
11 | Adam Hoas | 1999 | Wisby Simsällskap | 48.52 | ||||||
Gren 14, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 16 - 17 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Edmon Torosyan | 1997 | Upsala Simsällskap | 29.46 | ||||||
2 | Karl Lindoff | 1998 | Eskilstuna Simklubb | 30.13 | ||||||
3 | Stefan Biscevic | 1998 | Eskilstuna Simklubb | 31.98 | ||||||
4 | Nathaniel Jousefi | 1997 | Upsala Simsällskap | 32.39 | ||||||
5 | Roger Öncu | 1997 | Upsala Simsällskap | 32.84 | ||||||
6 | Tim Höglund | 1998 | IF Åland | 36.48 | ||||||
7 | Oskar Sandberg | 1998 | Sala Simsällskap | 37.07 | ||||||
Gren 14, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 18 - 2009 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Axel Brorsson | 1996 | Eskilstuna Simklubb | 30.31 | ||||||
2 | Fredrik Ekesten | 1995 | Simklubben Ena | 30.44 | ||||||
3 | Carl Rogne | 1996 | Säffle Simsällskap | 30.97 | ||||||
4 | Jakob Granelli | 1995 | Upsala Simsällskap | 31.21 | ||||||
5 | Nicklas Eriksson | 1996 | Nyköpings Simsällskap | 31.62 | ||||||
6 | Erik Skogfors | 1996 | Eskilstuna Simklubb | 31.89 | ||||||
7 | Jesper Engström | 1996 | Upsala Simsällskap | 33.50 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 07 september 2014 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap | Utskriftstid | 15:50 |
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Arena-Open | Utskriftsdatum | 07 september 2014 | |||
Tävlingsort | Uppsala | Utskriftstid | 16:04 | |||
Arrangör | Upsala Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 07 september 2014 |
Gren 15, 50m Bröstsim Damer, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Tone Sandsjö | 2003 | Wisby Simsällskap | 37.66 | ||||||
2 | Ani Helin Öncu | 2001 | Upsala Simsällskap | 40.48 | ||||||
3 | Adelina Walldén | 2002 | Simklubben Ena | 41.05 | ||||||
4 | Alba Giacomini | 2001 | Upsala Simsällskap | 41.89 | ||||||
5 | Matilda Lantz | 2002 | Upsala Simsällskap | 44.54 | ||||||
6 | Nikita Larsson | 2001 | Upsala Simsällskap | 45.05 | ||||||
7 | Jeanna Wiell | 2001 | Upsala Simsällskap | 45.06 | ||||||
8 | Victoria Cantar | 2002 | Upsala Simsällskap | 45.17 | ||||||
9 | Stina Byström | 2002 | Upsala Simsällskap | 46.31 | ||||||
10 | Emma Norin | 2002 | Upsala Simsällskap | 46.52 | ||||||
11 | Matilda Bohman | 2002 | Upsala Simsällskap | 47.11 | ||||||
11 | Olivia Weuro | 2002 | IF Åland | 47.11 | ||||||
13 | Sofia Domeij | 2002 | Upsala Simsällskap | 48.18 | ||||||
14 | Ellen Melin | 2002 | IF Åland | 48.66 | ||||||
15 | Ive Fröman | 2003 | Upsala Simsällskap | 49.47 | ||||||
16 | Johanna Kaihola | 2002 | Upsala Simsällskap | 50.15 | ||||||
17 | Klara Pettersson | 2004 | Upsala Simsällskap | 50.78 | ||||||
18 | Esther Svensson | 2003 | Upsala Simsällskap | 51.21 | ||||||
19 | Lovisa Königsson | 2002 | Upsala Simsällskap | 51.41 | ||||||
20 | Daniela Larsson | 2004 | Upsala Simsällskap | 52.97 | ||||||
21 | Tilde Lantz | 2004 | Upsala Simsällskap | 53.11 | ||||||
22 | Amanda Viksten | 2004 | Upsala Simsällskap | 54.41 | ||||||
23 | Malvina Walldén | 2005 | Simklubben Ena | 54.84 | ||||||
24 | Irma Dahlbom | 2003 | Upsala Simsällskap | 55.54 | ||||||
25 | Kajsa Andersson | 2003 | Upsala Simsällskap | 55.72 | ||||||
26 | Matilda Johansson | 2003 | Wisby Simsällskap | 1:02.48 | ||||||
27 | Joanna Sundqvist | 2005 | Upsala Simsällskap | 1:02.99 | ||||||
- | Ida Lundberg | 2003 | Upsala Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Lisa Nystrand | 2006 | Upsala Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 15, 50m Bröstsim Damer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Johanna Ly | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 40.00 | ||||||
2 | Hanna Tynelius | 1999 | Upsala Simsällskap | 40.29 | ||||||
3 | Fanny Ek | 1999 | IF Åland | 40.79 | ||||||
4 | Katarina Lindoff | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 42.26 | ||||||
5 | Lovisa Sved | 2000 | Simklubben Ena | 42.61 | ||||||
6 | Rebecka Loikala | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 42.76 | ||||||
7 | Emilia Loikala | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 45.90 | ||||||
8 | Katarina Nordberg | 2000 | Upsala Simsällskap | 47.92 | ||||||
9 | Josefin Lustig | 2000 | Upsala Simsällskap | 48.65 | ||||||
Gren 15, 50m Bröstsim Damer, Finaler 16 - 17 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Rebecka Gustafsson | 1998 | Simklubben Ena | 35.65 | ||||||
2 | Sofia Ander | 1998 | Sala Simsällskap | 37.31 | ||||||
3 | Julia Norlin | 1998 | Upsala Simsällskap | 38.93 | ||||||
4 | Saga Söderberg | 1997 | Upsala Simsällskap | 42.01 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 07 september 2014 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap | Utskriftstid | 16:04 |
Resultat Gren 16 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Arena-Open | Utskriftsdatum | 07 september 2014 | |||
Tävlingsort | Uppsala | Utskriftstid | 16:19 | |||
Arrangör | Upsala Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 07 september 2014 |
Gren 16, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Arvid Heikinniemi | 2001 | Eskilstuna Simklubb | 40.15 | ||||||
2 | Joel Larsson | 2001 | Upsala Simsällskap | 43.87 | ||||||
3 | Jonatan Fischer | 2001 | Upsala Simsällskap | 44.98 | ||||||
4 | Johan Ljunggren | 2001 | Upsala Simsällskap | 45.18 | ||||||
5 | Marcus Johnsson | 2002 | Upsala Simsällskap | 46.44 | ||||||
6 | Simon Granelli | 2002 | Upsala Simsällskap | 47.89 | ||||||
7 | Anton Appelqvist | 2001 | Wisby Simsällskap | 48.35 | ||||||
8 | Edwin Nystrand | 2002 | Upsala Simsällskap | 48.73 | ||||||
9 | Gustav Walldén | 2003 | Simklubben Ena | 50.82 | ||||||
10 | Loke Rönnholm | 2001 | Sala Simsällskap | 52.47 | ||||||
11 | Jakob Hanson | 2002 | Upsala Simsällskap | 52.55 | ||||||
12 | Noel Wallin | 2001 | Upsala Simsällskap | 52.70 | ||||||
12 | Oliver Höglund | 2003 | Wisby Simsällskap | 52.70 | ||||||
14 | Leo Kaul | 2003 | Upsala Simsällskap | 54.38 | ||||||
15 | Botvid Wiell | 2005 | Upsala Simsällskap | 55.63 | ||||||
16 | Anton Höglund | 2004 | Wisby Simsällskap | 56.10 | ||||||
17 | Adi Ramovic | 2004 | Upsala Simsällskap | 56.56 | ||||||
18 | Elias Karlsson | 2003 | Upsala Simsällskap | 59.14 | ||||||
- | Markus Brenning | 2005 | Upsala Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Max Wallin | 2001 | Upsala Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 16, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Jonathan Mastrangeli | 1999 | Simklubben Ena | 36.69 | ||||||
2 | Artush Shahverdyan | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 37.76 | ||||||
3 | Carl Göransson | 2000 | Upsala Simsällskap | 39.39 | ||||||
4 | Axel Witt | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 39.98 | ||||||
5 | Viktor Syrén | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 41.59 | ||||||
6 | Frej-Oskar Wikström | 1999 | IF Åland | 43.90 | ||||||
7 | William Yttergren | 2000 | Wisby Simsällskap | 44.79 | ||||||
8 | Loke Wallin | 1999 | Upsala Simsällskap | 44.91 | ||||||
9 | Simon Hanson | 2000 | Upsala Simsällskap | 44.96 | ||||||
10 | Thomas Högman | 2000 | Upsala Simsällskap | 47.49 | ||||||
11 | Adam Hoas | 1999 | Wisby Simsällskap | 49.97 | ||||||
Gren 16, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 16 - 17 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Karl Lindoff | 1998 | Eskilstuna Simklubb | 35.42 | ||||||
2 | Roger Öncu | 1997 | Upsala Simsällskap | 35.82 | ||||||
Gren 16, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 18 - 2009 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Jakob Granelli | 1995 | Upsala Simsällskap | 32.46 | ||||||
2 | Carl Rogne | 1996 | Säffle Simsällskap | 33.15 | ||||||
3 | Axel Brorsson | 1996 | Eskilstuna Simklubb | 34.09 | ||||||
4 | Fredrik Ekesten | 1995 | Simklubben Ena | 36.47 | ||||||
5 | Johan Sundström | 1996 | Upsala Simsällskap | 36.74 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 07 september 2014 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap | Utskriftstid | 16:19 |
Resultat Gren 17 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Arena-Open | Utskriftsdatum | 07 september 2014 | |||
Tävlingsort | Uppsala | Utskriftstid | 16:35 | |||
Arrangör | Upsala Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 07 september 2014 |
Gren 17, 50m Frisim Damer, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Tone Sandsjö | 2003 | Wisby Simsällskap | 30.63 | ||||||
2 | Ida Lindblom | 2001 | Sala Simsällskap | 31.66 | ||||||
3 | Tova Franzén | 2001 | Upsala Simsällskap | 31.94 | ||||||
4 | Jessica Lindholm | 2001 | IF Åland | 32.66 | ||||||
5 | Olivia Weuro | 2002 | IF Åland | 32.99 | ||||||
6 | Victoria Cantar | 2002 | Upsala Simsällskap | 33.44 | ||||||
7 | Ani Helin Öncu | 2001 | Upsala Simsällskap | 33.85 | ||||||
8 | Matilda Lantz | 2002 | Upsala Simsällskap | 34.31 | ||||||
9 | Adelina Walldén | 2002 | Simklubben Ena | 34.64 | ||||||
10 | Stina Byström | 2002 | Upsala Simsällskap | 34.87 | ||||||
11 | Stella Donning | 2002 | IF Åland | 35.57 | ||||||
12 | Sofia Domeij | 2002 | Upsala Simsällskap | 35.71 | ||||||
13 | Jeanna Wiell | 2001 | Upsala Simsällskap | 36.16 | ||||||
14 | Geshin Zarei | 2003 | Upsala Simsällskap | 36.73 | ||||||
15 | Alba Giacomini | 2001 | Upsala Simsällskap | 37.14 | ||||||
16 | Malla Myrelid | 2002 | Upsala Simsällskap | 37.57 | ||||||
17 | Emma Norin | 2002 | Upsala Simsällskap | 37.95 | ||||||
18 | Lisa Diös | 2002 | Upsala Simsällskap | 38.73 | ||||||
19 | Clara Gudfastsson | 2002 | Upsala Simsällskap | 39.69 | ||||||
20 | Esther Svensson | 2003 | Upsala Simsällskap | 40.57 | ||||||
21 | Ive Fröman | 2003 | Upsala Simsällskap | 40.63 | ||||||
22 | Lovisa Königsson | 2002 | Upsala Simsällskap | 41.24 | ||||||
23 | Kajsa Franzén | 2004 | Upsala Simsällskap | 41.45 | ||||||
24 | Matilda Bohman | 2002 | Upsala Simsällskap | 42.02 | ||||||
25 | Ellen Melin | 2002 | IF Åland | 42.03 | ||||||
26 | Matilda Johansson | 2003 | Wisby Simsällskap | 42.68 | ||||||
27 | Klara Pettersson | 2004 | Upsala Simsällskap | 42.96 | ||||||
28 | Amanda Viksten | 2004 | Upsala Simsällskap | 44.28 | ||||||
29 | Malvina Walldén | 2005 | Simklubben Ena | 45.20 | ||||||
30 | Tilde Lantz | 2004 | Upsala Simsällskap | 45.81 | ||||||
31 | Daniela Larsson | 2004 | Upsala Simsällskap | 46.37 | ||||||
32 | Ida Lundberg | 2003 | Upsala Simsällskap | 47.66 | ||||||
33 | Kajsa Andersson | 2003 | Upsala Simsällskap | 47.74 | ||||||
34 | Joanna Sundqvist | 2005 | Upsala Simsällskap | 49.96 | ||||||
35 | Lisen Myrelid | 2005 | Upsala Simsällskap | 53.74 | ||||||
- | Lisa Nystrand | 2006 | Upsala Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 17, 50m Frisim Damer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Klara Eriksson | 2000 | Nyköpings Simsällskap | 29.14 | ||||||
2 | Jenny Ek | 1999 | IF Åland | 30.12 | ||||||
3 | Lovisa Sved | 2000 | Simklubben Ena | 31.86 | ||||||
4 | Rebecka Loikala | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 32.54 | ||||||
5 | Katarina Lindoff | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 32.62 | ||||||
6 | Johanna Ly | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 33.32 | ||||||
7 | Emilia Loikala | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 33.59 | ||||||
8 | Hanna Tynelius | 1999 | Upsala Simsällskap | 35.32 | ||||||
9 | Ellie Uggla | 1999 | Upsala Simsällskap | 36.57 | ||||||
10 | Katarina Nordberg | 2000 | Upsala Simsällskap | 39.89 | ||||||
11 | Josefin Lustig | 2000 | Upsala Simsällskap | 41.62 | ||||||
Gren 17, 50m Frisim Damer, Finaler 16 - 17 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Rebecka Gustafsson | 1998 | Simklubben Ena | 27.44 | ||||||
2 | Sofia Ander | 1998 | Sala Simsällskap | 29.11 | ||||||
3 | Ellen Holmberg | 1998 | Upsala Simsällskap | 30.06 | ||||||
4 | Moa Sundholm | 1997 | Eskilstuna Simklubb | 30.42 | ||||||
5 | Sofia Tynelius | 1997 | Upsala Simsällskap | 31.29 | ||||||
6 | Julia Norlin | 1998 | Upsala Simsällskap | 31.64 | ||||||
7 | Saga Söderberg | 1997 | Upsala Simsällskap | 31.79 | ||||||
8 | Rebecka Bankefors | 1998 | Upsala Simsällskap | 32.52 | ||||||
9 | Wilma Blom | 1998 | Upsala Simsällskap | 33.33 | ||||||
Gren 17, 50m Frisim Damer, Finaler 18 - 2009 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Ebba Engström | 1995 | Eskilstuna Simklubb | 29.49 | ||||||
2 | Malin Burman | 1996 | Upsala Simsällskap | 30.90 | ||||||
3 | Ida Jansson | 1995 | IF Åland | 32.54 | ||||||
4 | Chris Marins | 1992 | IF Åland | 34.82 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 07 september 2014 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap | Utskriftstid | 16:35 |
Resultat Gren 18 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Arena-Open | Utskriftsdatum | 07 september 2014 | |||
Tävlingsort | Uppsala | Utskriftstid | 16:50 | |||
Arrangör | Upsala Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 07 september 2014 |
Gren 18, 50m Frisim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Elias Nordgren | 2001 | Sala Simsällskap | 27.99 | ||||||
2 | Linus Kahl | 2001 | Wisby Simsällskap | 28.04 | ||||||
3 | Johan Ljunggren | 2001 | Upsala Simsällskap | 31.43 | ||||||
4 | Mikael Söderberg | 2003 | Upsala Simsällskap | 33.20 | ||||||
5 | Anton Appelqvist | 2001 | Wisby Simsällskap | 33.27 | ||||||
6 | Hugo Sörby | 2001 | Upsala Simsällskap | 33.38 | ||||||
7 | Marcus Johnsson | 2002 | Upsala Simsällskap | 33.51 | ||||||
8 | Joel Larsson | 2001 | Upsala Simsällskap | 33.80 | ||||||
9 | Jonatan Fischer | 2001 | Upsala Simsällskap | 34.29 | ||||||
10 | Arvid Heikinniemi | 2001 | Eskilstuna Simklubb | 34.50 | ||||||
11 | Edwin Nystrand | 2002 | Upsala Simsällskap | 35.68 | ||||||
12 | Jakob Hanson | 2002 | Upsala Simsällskap | 37.01 | ||||||
13 | Gustav Walldén | 2003 | Simklubben Ena | 38.07 | ||||||
14 | Oliver Höglund | 2003 | Wisby Simsällskap | 39.69 | ||||||
15 | Andreas Savin | 2003 | Upsala Simsällskap | 40.02 | ||||||
16 | Noel Wallin | 2001 | Upsala Simsällskap | 42.96 | ||||||
17 | Max Wallin | 2001 | Upsala Simsällskap | 44.52 | ||||||
18 | Simon Granelli | 2002 | Upsala Simsällskap | 45.13 | ||||||
19 | Anton Höglund | 2004 | Wisby Simsällskap | 45.50 | ||||||
20 | Hampus Ljunggren | 2004 | Upsala Simsällskap | 45.52 | ||||||
21 | Leo Kaul | 2003 | Upsala Simsällskap | 48.42 | ||||||
22 | Elias Karlsson | 2003 | Upsala Simsällskap | 50.53 | ||||||
23 | Markus Brenning | 2005 | Upsala Simsällskap | 52.43 | ||||||
- | Adi Ramovic | 2004 | Upsala Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Botvid Wiell | 2005 | Upsala Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 18, 50m Frisim Herrar, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Jonas Fellman | 1999 | IF Åland | 26.40 | ||||||
2 | Jonathan Mastrangeli | 1999 | Simklubben Ena | 27.42 | ||||||
3 | Isak Brundin | 2000 | Sala Simsällskap | 28.42 | ||||||
4 | Carl Göransson | 2000 | Upsala Simsällskap | 28.79 | ||||||
5 | Carl Bidebo | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 29.45 | ||||||
6 | Viktor Syrén | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 30.90 | ||||||
7 | Artush Shahverdyan | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 31.36 | ||||||
8 | Simon Hanson | 2000 | Upsala Simsällskap | 31.63 | ||||||
9 | Axel Witt | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 32.23 | ||||||
10 | Jonathan Douib | 2000 | Upsala Simsällskap | 32.65 | ||||||
11 | Frej-Oskar Wikström | 1999 | IF Åland | 33.27 | ||||||
12 | William Yttergren | 2000 | Wisby Simsällskap | 33.54 | ||||||
13 | Thomas Högman | 2000 | Upsala Simsällskap | 34.73 | ||||||
14 | Adam Hoas | 1999 | Wisby Simsällskap | 38.45 | ||||||
Gren 18, 50m Frisim Herrar, Finaler 16 - 17 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Edmon Torosyan | 1997 | Upsala Simsällskap | 24.98 | ||||||
2 | Karl Lindoff | 1998 | Eskilstuna Simklubb | 25.89 | ||||||
3 | Nathaniel Jousefi | 1997 | Upsala Simsällskap | 26.43 | ||||||
4 | Stefan Biscevic | 1998 | Eskilstuna Simklubb | 28.81 | ||||||
5 | Roger Öncu | 1997 | Upsala Simsällskap | 29.07 | ||||||
6 | Zacharias Lind | 1998 | Upsala Simsällskap | 30.10 | ||||||
7 | Oskar Sandberg | 1998 | Sala Simsällskap | 31.19 | ||||||
8 | Tim Höglund | 1998 | IF Åland | 32.08 | ||||||
9 | Martin Andersson | 1998 | Wisby Simsällskap | 36.48 | ||||||
Gren 18, 50m Frisim Herrar, Finaler 18 - 2009 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Axel Brorsson | 1996 | Eskilstuna Simklubb | 25.75 | ||||||
2 | Carl Rogne | 1996 | Säffle Simsällskap | 26.10 | ||||||
3 | Nicklas Eriksson | 1996 | Nyköpings Simsällskap | 26.26 | ||||||
4 | Jakob Granelli | 1995 | Upsala Simsällskap | 26.52 | ||||||
5 | Erik Skogfors | 1996 | Eskilstuna Simklubb | 26.95 | ||||||
6 | Fredrik Ekesten | 1995 | Simklubben Ena | 28.43 | ||||||
7 | Armin Azadeh Farmanbar | 1996 | Upsala Simsällskap | 28.69 | ||||||
8 | Jesper Engström | 1996 | Upsala Simsällskap | 29.52 | ||||||
9 | Simon Arlasjö | 1996 | Upsala Simsällskap | 29.70 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 07 september 2014 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap | Utskriftstid | 16:50 |
Resultat Gren 19 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Arena-Open | Utskriftsdatum | 07 september 2014 | |||
Tävlingsort | Uppsala | Utskriftstid | 17:02 | |||
Arrangör | Upsala Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 07 september 2014 |
Gren 19, 4X100m Frisim Damer, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | Tid | Status | |||
1 | Eskilstuna Damer | 1995 | Eskilstuna Simklubb | 4:30.76 | ||||||
Katarina Lindoff | 2000 | 34.11 | 1:10.48 | 1:10.48 | ||||||
Moa Sundholm | 1997 | 31.35 | 1:05.64 | 2:16.12 | ||||||
Rebecka Loikala | 2000 | 34.35 | 1:12.22 | 3:28.34 | ||||||
Ebba Engström | 1995 | 29.85 | 1:02.42 | 4:30.76 | ||||||
2 | Upsala S Damer Lag 1 | 0 | Upsala Simsällskap | 4:40.57 | ||||||
Tova Franzén | 2001 | 33.59 | 1:09.45 | 1:09.45 | ||||||
Victoria Cantar | 2002 | 34.82 | 1:13.75 | 2:23.20 | ||||||
Julia Norlin | 1998 | 32.57 | 1:09.60 | 3:32.80 | ||||||
Saga Söderberg | 1997 | 32.15 | 1:07.77 | 4:40.57 | ||||||
3 | Upsala S Damer Lag 2 | 0 | Upsala Simsällskap | 4:58.50 | ||||||
Stina Byström | 2002 | 35.75 | 1:12.81 | 1:12.81 | ||||||
Matilda Lantz | 2002 | 35.90 | 1:15.19 | 2:28.00 | ||||||
Sofia Domeij | 2002 | 37.30 | 1:18.74 | 3:46.74 | ||||||
Ani Helin Öncu | 2001 | 34.49 | 1:11.76 | 4:58.50 | ||||||
4 | IF Åland Damer | 0 | IF Åland | 5:15.11 | ||||||
Chris Marins | 1992 | 36.86 | 1:16.61 | 1:16.61 | ||||||
Ellen Melin | 2002 | 44.98 | 1:32.71 | 2:49.32 | ||||||
Stella Donning | 2002 | 37.61 | 1:19.54 | 4:08.86 | ||||||
Jenny Ek | 1999 | 31.51 | 1:06.25 | 5:15.11 | ||||||
5 | Upsala S Damer Lag 3 | 0 | Upsala Simsällskap | 5:35.69 | ||||||
Nikita Larsson | 2001 | 36.97 | 1:16.32 | 1:16.32 | ||||||
Lisa Diös | 2002 | 41.36 | 1:28.65 | 2:44.97 | ||||||
Malla Myrelid | 2002 | 41.69 | 1:25.72 | 4:10.69 | ||||||
Geshin Zarei | 2003 | 40.76 | 1:25.00 | 5:35.69 | ||||||
6 | Upsala S Damer Lag 4 | 0 | Upsala Simsällskap | 5:36.06 | ||||||
Emma Norin | 2002 | 39.36 | 1:23.81 | 1:23.81 | ||||||
Esther Svensson | 2003 | 43.60 | 1:32.78 | 2:56.59 | ||||||
Jeanna Wiell | 2001 | 37.85 | 1:21.09 | 4:17.68 | ||||||
Alba Giacomini | 2001 | 36.84 | 1:18.38 | 5:36.06 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 07 september 2014 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap | Utskriftstid | 17:02 |
Resultat Gren 20 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Arena-Open | Utskriftsdatum | 07 september 2014 | |||
Tävlingsort | Uppsala | Utskriftstid | 17:14 | |||
Arrangör | Upsala Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 07 september 2014 |
Gren 20, 4X100m Frisim Herrar, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | Tid | Status | |||
1 | Eskilstuna Herrar | 1996 | Eskilstuna Simklubb | 3:54.56 | ||||||
Axel Brorsson | 1996 | 27.25 | 56.50 | 56.50 | ||||||
Erik Skogfors | 1996 | 28.26 | 58.23 | 1:54.73 | ||||||
Karl Lindoff | 1998 | 27.30 | 56.49 | 2:51.22 | ||||||
Carl Bidebo | 2000 | 30.12 | 1:03.34 | 3:54.56 | ||||||
2 | Upsala S Herrar Lag 1 | 0 | Upsala Simsällskap | 3:58.65 | ||||||
Carl Göransson | 2000 | 29.92 | 1:02.49 | 1:02.49 | ||||||
Armin Azadeh Farmanbar | 1996 | 29.05 | 1:01.48 | 2:03.97 | ||||||
Nathaniel Jousefi | 1997 | 28.13 | 59.92 | 3:03.89 | ||||||
Edmon Torosyan | 1997 | 26.29 | 54.76 | 3:58.65 | ||||||
3 | Eskilstuna Herrar Lag 2 | 1998 | Eskilstuna Simklubb | 4:33.52 | ||||||
Viktor Syrén | 2000 | 31.89 | 1:06.70 | 1:06.70 | ||||||
Stefan Biscevic | 1998 | 29.77 | 1:02.48 | 2:09.18 | ||||||
Viktor Syrén | 2000 | 35.12 | 1:13.23 | 3:22.41 | ||||||
Karl Lindoff | 1998 | 33.62 | 1:11.11 | 4:33.52 | ||||||
4 | Upsala S Herrar Lag 3 | 0 | Upsala Simsällskap | 5:30.54 | ||||||
Jonathan Douib | 2000 | 36.12 | 1:16.38 | 1:16.38 | ||||||
Hampus Ljunggren | 2004 | 48.56 | 1:42.22 | 2:58.60 | ||||||
Hugo Sörby | 2001 | 37.24 | 1:16.95 | 4:15.55 | ||||||
Jonatan Fischer | 2001 | 35.35 | 1:14.99 | 5:30.54 | ||||||
5 | Upsala S Herrar Lag 4 | 0 | Upsala Simsällskap | 5:41.76 | ||||||
Edwin Nystrand | 2002 | 38.73 | 1:19.50 | 1:19.50 | ||||||
Andreas Savin | 2003 | 44.90 | 2:17.18 | 3:36.68 | ||||||
Jakob Hanson | 2002 | 46.10 | 1:22.84 | 4:59.52 | ||||||
Mikael Söderberg | 2003 | 42.24 | 42.24 | 5:41.76 | ||||||
- | Upsala S Herrar Lag 2 | 0 | Upsala Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 07 september 2014 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap | Utskriftstid | 17:14 |