Resultat för UUM, Upplands Ungdomsmästerskap
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Lördag 4/10 kl. 9.00
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Upplands Ungdomsmästerskap | Utskriftsdatum | 04 oktober 2014 | |||
Tävlingsort | Uppsala | Utskriftstid | 10:27 | |||
Arrangör | Upsala Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 04 oktober 2014 |
Gren 5, 100m Ryggsim Flickor, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Tova Franzén | 2001 | Upsala Simsällskap | 36.21 | 1:13.78 | |||||
2 | Clara Lönnberg | 2001 | Strängnäs Simklubb | 37.06 | 1:14.88 | |||||
3 | Matilda Lantz | 2002 | Upsala Simsällskap | 39.44 | 1:21.31 | |||||
4 | Tova Sjöberg | 2001 | Norrtälje Simklubb | 39.74 | 1:23.15 | |||||
5 | Ebba Filipsson | 2001 | Norrtälje Simklubb | 39.73 | 1:23.49 | |||||
6 | Stina Byström | 2002 | Upsala Simsällskap | 41.50 | 1:25.17 | |||||
7 | Ani Helin Öncu | 2001 | Upsala Simsällskap | 42.00 | 1:25.85 | |||||
8 | Jeanna Wiell | 2001 | Upsala Simsällskap | 42.14 | 1:26.61 | |||||
9 | Victoria Cantar | 2002 | Upsala Simsällskap | 42.38 | 1:26.89 | |||||
10 | Alba Giacomini | 2001 | Upsala Simsällskap | 43.83 | 1:29.28 | |||||
11 | Elika Irajpour | 2001 | Upsala Simsällskap | 43.43 | 1:30.26 | |||||
12 | Lisa Diös | 2002 | Upsala Simsällskap | 46.24 | 1:32.55 | |||||
13 | Malla Myrelid | 2002 | Upsala Simsällskap | 45.75 | 1:32.88 | |||||
14 | Anna Lithell | 2001 | Upsala Simsällskap | 45.97 | 1:34.31 | |||||
15 | Linnea Jonsson | 2002 | Norrtälje Simklubb | 1:36.14 | ||||||
16 | Lovisa Königsson | 2002 | Upsala Simsällskap | 1:37.92 | ||||||
17 | Amanda Sundqvist | 2002 | Upsala Simsällskap | 1:39.14 | ||||||
18 | Mia Milic | 2001 | Upsala Simsällskap | 1:40.51 | ||||||
19 | Filippa Edström | 2002 | Upsala Simsällskap | 50.51 | 1:42.25 | |||||
20 | Esther Svensson | 2003 | Upsala Simsällskap | 1:43.10 | ||||||
21 | Kajsa Franzén | 2004 | Upsala Simsällskap | 1:44.27 | ||||||
Gren 5, 100m Ryggsim Flickor, Finaler 14 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Rebecka Bankefors | 1998 | Upsala Simsällskap | 36.32 | 1:16.22 | |||||
2 | Alva Westling | 1999 | Norrtälje Simklubb | 37.46 | 1:17.20 | |||||
3 | Lisa Carlsson | 1999 | Upsala Simsällskap | 40.05 | 1:22.25 | |||||
4 | Alma Leijonhufvud | 2000 | Upsala Simsällskap | 40.60 | 1:24.63 | |||||
5 | Liza Wensink | 2000 | Upsala Simsällskap | 43.43 | 1:29.10 | |||||
6 | Linn Andersson | 1999 | Norrtälje Simklubb | 43.94 | 1:32.35 | |||||
7 | Ellie Uggla | 1999 | Upsala Simsällskap | 46.11 | 1:38.00 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 04 oktober 2014 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap | Utskriftstid | 10:27 |