Resultat för Sydpoolen Knatte Cup 2014
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Resultat Gren 18 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider |
Tävling | Sydpoolen Knatte Cup 2014. | Utskriftsdatum | 04 oktober 2014 | |||
Tävlingsort | Södertälje | Utskriftstid | 15:55 | |||
Arrangör | Södertälje Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 04 oktober 2014 |
Gren 18, 50m Ryggsim Pojkar 11-12, Finaler 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Erik Lööw | 2003 | Södertälje Simsällskap | 37.48 | ||||||
2 | Mattias Kvist | 2003 | Ösmo Simsällskap | 38.57 | ||||||
3 | Jonathan Sandqvist | 2003 | Södertörns Simsällskap | 39.13 | ||||||
4 | Gustav Ahlqvist | 2003 | Täby Sim | 39.53 | ||||||
5 | Theo Oerther | 2003 | Södertälje Simsällskap | 39.87 | ||||||
6 | Liam Björklund | 2003 | Ösmo Simsällskap | 43.10 | ||||||
7 | Eric Malmquist | 2003 | Strängnäs Simklubb | 43.39 | ||||||
8 | Liam Gabrielsson | 2003 | Täby Sim | 43.83 | ||||||
9 | Isac Rune | 2003 | Täby Sim | 43.88 | ||||||
10 | Erik Åstrand | 2003 | Täby Sim | 44.34 | ||||||
11 | Linus Öberg | 2003 | Spårvägen Simförening | 44.98 | ||||||
12 | Jesper Holmström | 2003 | Spårvägen Simförening | 46.33 | ||||||
13 | Emil Berg | 2003 | Södertälje Simsällskap | 47.68 | ||||||
14 | Linus Bolinder | 2003 | Södertörns Simsällskap | 48.25 | ||||||
15 | Dimitris Ladis | 2003 | Täby Sim | 49.05 | ||||||
16 | Adam Hansson Dylén | 2003 | Spårvägen Simförening | 49.12 | ||||||
17 | Viktor Malmring | 2003 | Spårvägen Simförening | 49.20 | ||||||
18 | Rikard Fabel | 2003 | Väsby Simsällskap | 49.36 | ||||||
19 | Gabriel Derantz | 2003 | Väsby Simsällskap | 49.90 | ||||||
20 | Samuel Nilsson | 2003 | Täby Sim | 50.62 | ||||||
21 | Albin Åslund | 2003 | Södertörns Simsällskap | 52.33 | ||||||
22 | Rafael Pyötsiä | 2003 | Södertälje Simsällskap | 52.45 | ||||||
23 | Leonardo Vespertini | 2003 | Väsby Simsällskap | 54.48 | ||||||
24 | Fredrick Grundin | 2003 | Täby Sim | 55.69 | ||||||
25 | Aron Alexanderson | 2003 | Spårvägen Simförening | 58.14 | ||||||
25 | Simon Seel | 2003 | Täby Sim | 58.14 | ||||||
27 | Alvin Edgren | 2003 | Södertälje Simsällskap | 1:02.43 | ||||||
- | Elias Brodin | 2003 | Spårvägen Simförening | DSQ | ||||||
- | Fredrik Ahlberg | 2003 | Täby Sim | DSQ | ||||||
- | Isak Wallström-Blomgren | 2003 | Skuru Idrottsklubb | DSQ | ||||||
- | Vilgot Berglund | 2003 | Västerås Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 18, 50m Ryggsim Pojkar 11-12, Finaler 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Hugo Lindskog | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 34.81 | ||||||
2 | Axel Flykt-Rosén | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 36.91 | ||||||
3 | Kevin Cheng | 2002 | Södertörns Simsällskap | 38.42 | ||||||
4 | Johan Javier Gutierrez | 2002 | Södertörns Simsällskap | 40.22 | ||||||
5 | Karl Lingham | 2002 | Täby Sim | 40.37 | ||||||
6 | Ludvig Ahlström | 2002 | Väsby Simsällskap | 41.73 | ||||||
7 | Oscar Amilon | 2002 | Täby Sim | 43.19 | ||||||
8 | Lukas Åkerblom | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 43.74 | ||||||
9 | William Lahto | 2002 | Strängnäs Simklubb | 44.36 | ||||||
10 | Casper Trollsfjord | 2002 | Västerås Simsällskap | 45.25 | ||||||
11 | Alexander Lehtonen Hebert | 2002 | Spårvägen Simförening | 45.79 | ||||||
12 | Axel Von Goës | 2002 | Täby Sim | 46.02 | ||||||
13 | Casper Runfjäll | 2002 | Södertälje Simsällskap | 48.06 | ||||||
14 | Daniel Agarwal | 2002 | Södertälje Simsällskap | 48.52 | ||||||
15 | Lukas Ribberheim | 2002 | Täby Sim | 48.74 | ||||||
16 | Johan Svahn | 2002 | Västerås Simsällskap | 49.34 | ||||||
17 | Theodor Fridh | 2002 | Södertörns Simsällskap | 49.68 | ||||||
- | Jacob Lange | 2002 | Södertälje Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 04 oktober 2014 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap | Utskriftstid | 15:55 |