2020-02-27   07:40:48
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Værløse Cup

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Værløse Cup 2014    Udskriftsdato  20 september 2014   
  Stævne by  Værløse    Udskriftstidspunkt  15:42   
  Arrangør  Værløse svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  20 september 2014         
 
 
Løb 1, 200m Frisvømning Damer, Finaler 10 - 11 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Sofie Bruun Høvring  2004      36.55  1:17.55  1:58.60    2:37.61   
  VAT Copenhagen-MK31                   
                     
Sofie Maagøe  2003      36.14  1:17.10  1:58.51    2:38.13   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
Isabel Vang Hvitved  2003      36.06  1:16.93  1:58.42    2:39.24   
  Sigma Swim Birkerød                   
                     
Maria Lund  2003      37.07  1:18.61  2:00.58    2:42.07   
  Sigma Swim Birkerød                   
                     
Cornelia Bergqvist  2003      39.19  1:21.38  2:03.49    2:43.21   
  Sigma Swim Birkerød                   
                     
Fiona Burmester  2003      38.47  1:20.84  2:03.46    2:44.67   
  Helsingør Svømmeklub                   
                     
Sofia Drevskich  2003      37.57  1:20.57  2:03.92    2:44.77   
  VAT Copenhagen-MK31                   
                     
Ingrid Lindemann  2003      40.08  1:24.08  2:07.71    2:49.61   
  Sigma Swim Birkerød                   
                     
Sofie Lund-Scherbeck  2003      38.45  1:22.80  2:07.20    2:49.79   
  Værløse Svømmeklub                   
                     
10  Laura Boutrup  2003      40.63  1:24.63  2:09.09    2:50.86   
  Sigma Swim Birkerød                   
                     
11  Ida Hebeltoft  2003      41.29  1:25.56  2:10.03    2:52.30   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
12  Isabella Rosenberg  2003      39.80  1:24.93  2:10.37    2:54.66   
  VAT Copenhagen-MK31                   
                     
13  Thippe de Neergaard  2003      39.20  1:25.70  2:12.78    2:55.31   
  VAT Copenhagen-MK31                   
                     
14  Thea Pedersen  2003      39.95  1:25.55  2:11.78    2:55.96   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
15  Naja Thomsen  2003      40.36  1:26.57  2:13.52    2:56.17   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
16  Nora Hertel  2003      39.05  1:24.58  2:11.59    2:56.42   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
17  Johanne Baes Aaholst  2004              2:56.68   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
18  Kajsa G. Christensen  2004      39.52  1:24.92  2:11.34    2:57.44   
  Sigma Swim Birkerød                   
                     
19  Esther Marie Heunicke  2003      40.88  1:25.79  2:12.45    2:58.75   
  Sigma Swim Birkerød                   
                     
20  Emilie Schmidt-Lund  2003              2:59.11   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
21  Johanne Brown Marloth  2003      42.03  1:28.24  2:15.52    3:01.01   
  Værløse Svømmeklub                   
                     
22  Rosemarie Koch  2004              3:02.58   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
23  Lotte Dyndgaard  2003              3:02.95   
  VAT Copenhagen-MK31                   
                     
24  Camille Nørby  2004      43.02  1:32.07  2:22.77    3:11.14   
  Sigma Swim Birkerød                   
                     
25  Sophia Hyldtoft  2004      43.35  1:32.50  2:22.24    3:11.61   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
26  Marike Neverman  2003      41.75  1:30.64  2:22.79    3:13.66   
  Frederikssund Svømmeklu                   
                     
27  Mathilde Skjøth-Rasmussen  2003              3:17.57   
  Helsingør Svømmeklub                   
                     
28  Ida Zeiler Terkildsen  2004      44.32  1:36.26  2:30.33    3:17.67   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
29  Betty Marie Jensen  2004      43.24  1:34.74  2:27.40    3:18.61   
  Sigma Swim Birkerød                   
                     
29  Karla Marie Fæster  2004      46.33  1:38.45  2:30.64    3:18.61   
  Sigma Swim Birkerød                   
                     
31  Emilia Naledi Madoneseia  2003              3:18.85   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
32  Mathilde Ramlow  2004              3:19.14   
  Sigma Swim Birkerød                   
                     
33  Jasmin Philip  2004      41.97  1:33.62  2:28.99    3:20.80   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
34  Silja Østerbye  2003              3:21.21   
  Værløse Svømmeklub                   
                     
35  Olivia Callesen  2004      42.77  1:35.01  2:29.42    3:23.70   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
36  Mathilde Hagihara  2004      43.97  1:36.10  2:28.53    3:26.42   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
37  Katrine Bonefeld  2004      48.17  1:46.19  2:44.93    3:35.28   
  Sigma Swim Birkerød                   
                     
38  Pernille Sommer  2004      48.31  1:46.38  2:46.07    3:46.51   
  Frederiksværk Svømmeklu                   
                     
39  Laura Vangkilde  2004      48.03  1:46.74  2:48.49    3:46.66   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
40  Josefine Zebitz  2004      52.30  1:53.31  2:54.22    3:54.63   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
41  Emilie Thorlund Haahr  2004      52.26  1:51.63  2:53.79    3:57.35   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
42  Nanna Udby Laugesen  2004      50.13  1:54.97  3:00.77    4:09.84   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
43  Ronja Jensen  2004      56.99  2:05.22  3:14.33    4:21.51   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
Emma Øksnebjerg  2004              DNS   
  Værløse Svømmeklub                   
                     
Esmeralda Johansen  2004              DNS   
  Sigma Swim Birkerød                   
                     
 
Løb 1, 200m Frisvømning Damer, Finaler 12 - 13 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Sofie Guijarro Petersen  2001      36.42  1:16.14  1:57.55    2:36.20   
  Odsherred Svømmeklub                   
                     
Natasha Laigaard  2002      35.93  1:15.97  1:57.29    2:37.07   
  Helsingør Svømmeklub                   
                     
Helena Hvid Hansen  2001      36.65  1:16.96  1:58.14    2:39.16   
  Helsingør Svømmeklub                   
                     
Sille Mundt  2002      37.81  1:20.69  2:05.67    2:49.92   
  Værløse Svømmeklub                   
                     
Zara Wendel  2002      39.20  1:24.00  2:09.63    2:54.34   
  Odsherred Svømmeklub                   
                     
Thea Friis Skifte  2002      40.18  1:26.45  2:13.25    2:56.91   
  VAT Copenhagen-MK31                   
                     
Emma Damgaard Jensen  2002      40.18  1:26.11  2:14.73    2:59.58   
  Odsherred Svømmeklub                   
                     
Sabrina Eriksen  2002              DSQ  tyvstart 
  VAT Copenhagen-MK31                   
                     
 
Løb 1, 200m Frisvømning Damer, Finaler 14 - 15 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Mia Wennecke  1999      30.49  1:05.04  1:39.57    2:13.29   
  Helsingør Svømmeklub                   
                     
Victoria Bierre  2000      31.75  1:05.66  1:40.31    2:14.62   
  Herlev Svømning                   
                     
Josephine Olsen  2000      32.75  1:08.14  1:44.15    2:19.18   
  VAT Copenhagen-MK31                   
                     
Mathilde Huberts  2000      33.62  1:09.84  1:46.56    2:22.72   
  Helsingør Svømmeklub                   
                     
Minella Jespersen  1999      33.30  1:09.48  1:47.22    2:24.33   
  Frederiksværk Svømmeklu                   
                     
Emma Walbjørn  2000      34.53  1:13.20  1:52.41    2:31.38   
  Værløse Svømmeklub                   
                     
Nicoline Huusfelt  2000      35.84  1:16.73  2:00.03    2:42.82   
  Frederiksværk Svømmeklu                   
                     
Katrine Høyer Tindbæk  1999      35.75  1:16.08  1:59.47    2:43.08   
  Værløse Svømmeklub                   
                     
Christina F. Eriksen  1999              DSQ  tyvstart 
  Frederikssund Svømmeklu                   
                     
 
Løb 1, 200m Frisvømning Damer, Finaler 16 - 114 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Isabella Wolsted  1998      31.97  1:06.66  1:42.67    2:18.54   
  Frederikssund Svømmeklu                   
                     
Sandie Lorentzen  1997      34.95  1:12.68  1:51.27    2:29.47   
  Odsherred Svømmeklub                   
                     
Karen Mørch  1998      34.13  1:12.53  1:53.16    2:33.27   
  VAT Copenhagen-MK31                   
                     
Kaja Aunstrup  1998      34.40  1:13.08  1:53.94    2:33.48   
  Frederiksværk Svømmeklu                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.18.22  Udskriftsdato  20 september 2014 
Licens til Værløse Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  15:42 
 
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Værløse Cup 2014    Udskriftsdato  20 september 2014   
  Stævne by  Værløse    Udskriftstidspunkt  15:42   
  Arrangør  Værløse svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  20 september 2014         
 
 
Løb 2, 200m Frisvømning Herrer, Finaler 11 år og yngre 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Oscar Thinghøjen  2003      37.91  1:20.91  2:04.79    2:46.20   
  VAT Copenhagen-MK31                   
                     
Kristian A. Kristoffersen  2003      39.06  1:23.35  2:08.34    2:49.94   
  VAT Copenhagen-MK31                   
                     
Marius Larsen  2003      39.89  1:26.00  2:12.13    2:52.89   
  VAT Copenhagen-MK31                   
                     
 
Løb 2, 200m Frisvømning Herrer, Finaler 12 - 13 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
William S. Michaelsen  2001      32.49  1:08.94  1:45.77    2:21.64   
  Frederikssund Svømmeklu                   
                     
Marcus Skøtt Haslev  2002      33.05  1:10.82  1:48.08    2:24.80   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
Carl Terp Larsen  2001      34.94  1:14.31  1:54.28    2:31.70   
  VAT Copenhagen-MK31                   
                     
Lucas Skovsbo Ota  2001      33.35  1:12.45  1:55.17    2:34.49   
  Frederikssund Svømmeklu                   
                     
Mathias Persson  2001      34.04  1:13.46  1:55.50    2:36.15   
  Værløse Svømmeklub                   
                     
Jens Bomgaard  2002      36.11  1:16.33  1:57.65    2:38.01   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
Alfred Klarskov  2002      36.77  1:19.06  2:01.04    2:41.36   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
Nicklas Andersen  2001      38.19  1:19.72  2:01.88    2:41.71   
  Frederiksværk Svømmeklu                   
                     
Mattias Houen  2002      37.25  1:18.95  2:02.16    2:41.83   
  Helsingør Svømmeklub                   
                     
10  Alexander Ravn Borch  2001      36.23  1:17.83  2:00.47    2:42.00   
  Værløse Svømmeklub                   
                     
11  Lucas Burmester  2002      38.29  1:20.61  2:03.36    2:44.30   
  Helsingør Svømmeklub                   
                     
12  Christian Galsøe  2002      38.35  1:22.71  2:07.39    2:45.95   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
13  Simon Blidarevic  2002      38.36  1:20.37  2:05.01    2:47.02   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
14  Alexander Stærkær  2002      40.09  1:25.05  2:12.06    2:55.03   
  Helsingør Svømmeklub                   
                     
15  Frede Meincke  2002      40.06  1:25.15  2:09.60    2:55.30   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
16  Thorbjørn Ikkala  2002      39.86  1:25.56  2:13.62    3:00.83   
  Frederiksværk Svømmeklu                   
                     
17  Oscar Lykke Fischer  2002      39.98  1:26.14  2:13.88    3:07.48   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
18  Kiran Koch-Mathews  2002      45.00  1:35.68  2:25.57    3:15.81   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
 
Løb 2, 200m Frisvømning Herrer, Finaler 14 - 15 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Johan Wentorf  1999      29.90  1:01.34  1:34.05    2:06.80   
  Frederikssund Svømmeklu                   
                     
Oliver Larsen  2000      30.60  1:04.69  1:41.46    2:17.33   
  Frederikssund Svømmeklu                   
                     
Asbjørn Hammershøj  2000      33.66  1:10.46  1:48.57    2:25.33   
  Værløse Svømmeklub                   
                     
Emil Kruse  2000      34.05  1:11.97  1:50.17    2:27.40   
  Værløse Svømmeklub                   
                     
Halfdan H. Mørch  2000      33.26  1:12.05  1:51.54    2:29.01   
  VAT Copenhagen-MK31                   
                     
Daniel Brylov  2000      35.21  1:14.87  1:54.35    2:30.94   
  VAT Copenhagen-MK31                   
                     
Sander Andkjær Doberck  2000      34.04  1:12.44  1:53.37    2:32.41   
  Helsingør Svømmeklub                   
                     
Joachim Jacobsen  2000      33.63  1:13.31  1:56.30    2:38.20   
  Odsherred Svømmeklub                   
                     
Andreas Cheng Milsgaard  2000      36.69  1:17.58  2:00.20    2:43.12   
  Værløse Svømmeklub                   
                     
10  Johan Heilmann  2000      36.92  1:19.11  2:02.37    2:43.32   
  Helsingør Svømmeklub                   
                     
11  Frederik Holt Plambech  2000              2:51.56   
  Odsherred Svømmeklub                   
                     
Asmund V. Christiansen  2000              DNS   
  Odsherred Svømmeklub                   
                     
Loui Danekilde  2000              DNF   
  Odsherred Svømmeklub                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.18.22  Udskriftsdato  20 september 2014 
Licens til Værløse Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  15:42 
 
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Værløse Cup 2014    Udskriftsdato  20 september 2014   
  Stævne by  Værløse    Udskriftstidspunkt  15:43   
  Arrangør  Værløse svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  20 september 2014         
 
 
Løb 3, 100m Medley Damer, Finaler 9 år og yngre 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Elisabeth Holkmann Olsen  2005      47.63        1:42.23   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
Coco Lee Fuhrmann  2006      48.06        1:43.71   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
Caroline Villum Færch  2005      52.16        1:48.49   
  Helsingør Svømmeklub                   
                     
Mikkeline Rud Wiberg  2005      51.49        1:48.73   
  Helsingør Svømmeklub                   
                     
Jasmin Egeskov Andersen  2005      50.16        1:49.19   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
Johanne Weber  2005      54.21        1:52.49   
  Helsingør Svømmeklub                   
                     
Julie Heurlin Lunding  2006      54.01        1:55.49   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
Else K. Haunstrup Larsen  2005              2:00.48   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
Filippa Eiler  2005      1:00.28        2:05.32   
  VAT Copenhagen-MK31                   
                     
10  Elisabeth C. Dam Hoffmann  2005      56.61        2:06.82   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
11  Patricia Petersen  2005      1:04.07        2:12.13   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
Ofelia Vejsager Nøddekær  2005              DSQ  svøm mave v 50m 
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
 
Løb 3, 100m Medley Damer, Finaler 10 - 11 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Clara Eskebæk Carlquist  2003      38.63        1:22.88   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
Luna Gammelgaard  2003      39.51        1:25.33   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
Cornelia Bergqvist  2003      41.95        1:25.54   
  Sigma Swim Birkerød                   
                     
Isabel Vang Hvitved  2003      41.41        1:25.71   
  Sigma Swim Birkerød                   
                     
Maria Lund  2003      40.57        1:26.26   
  Sigma Swim Birkerød                   
                     
Mia Lindberg  2003      41.47        1:28.60   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
Ingrid Lindemann  2003      42.21        1:28.86   
  Sigma Swim Birkerød                   
                     
Maja Marie Elmgreen  2003      43.35        1:29.18   
  Frederiksværk Svømmeklu                   
                     
Hannah Höesch  2003      42.14        1:29.68   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
10  Linnea Hietala  2004      42.16        1:30.21   
  Helsingør Svømmeklub                   
                     
11  Esther Marie Heunicke  2003      42.68        1:30.47   
  Sigma Swim Birkerød                   
                     
12  Naja Thomsen  2003      45.33        1:31.25   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
13  Mathilde Maria Thorsen  2004      43.70        1:34.76   
  Helsingør Svømmeklub                   
                     
14  Frida Uldall  2003      45.14        1:34.97   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
15  Camille Nørby  2004      46.01        1:35.38   
  Sigma Swim Birkerød                   
                     
16  Emilia Naledi Madoneseia  2003      44.61        1:36.29   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
17  Sara S. Karmark  2003      43.68        1:37.14   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
18  Olivia Ida Madsen  2003      46.80        1:37.92   
  Helsingør Svømmeklub                   
                     
19  Emma Thorsen  2004      43.38        1:38.15   
  VAT Copenhagen-MK31                   
                     
20  Asta Andersen  2003      45.69        1:38.53   
  VAT Copenhagen-MK31                   
                     
21  Laura Boutrup  2003      46.56        1:39.02   
  Sigma Swim Birkerød                   
                     
22  Kajsa G. Christensen  2004      46.93        1:39.38   
  Sigma Swim Birkerød                   
                     
23  Freja Stenbækgård  2003      46.54        1:39.54   
  Helsingør Svømmeklub                   
                     
24  Amalie Kolstrup-Timm  2003      45.90        1:41.22   
  Helsingør Svømmeklub                   
                     
25  Sanne Vinther Andersen  2003      47.06        1:41.32   
  Frederikssund Svømmeklu                   
                     
26  Mathilde Ramlow  2004      49.22        1:41.81   
  Sigma Swim Birkerød                   
                     
27  Liva Søby  2004      48.77        1:42.61   
  VAT Copenhagen-MK31                   
                     
28  Smilla Stroud Fog  2004      47.39        1:43.11   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
29  Marie Louise B. Soelberg  2004      47.09        1:43.55   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
30  Olivia Callesen  2004      52.35        1:43.60   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
31  Mathilde Hagihara  2004      50.07        1:44.47   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
32  Frederikke L. B. Høngaard  2003      48.73        1:44.53   
  Værløse Svømmeklub                   
                     
32  Mathilde Hedager  2004      47.63        1:44.53   
  Helsingør Svømmeklub                   
                     
34  Anna Eliasen Dehlholm  2004      49.10        1:44.55   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
35  Mikala Ravn Borch  2003      48.23        1:46.19   
  Værløse Svømmeklub                   
                     
36  Betty Marie Jensen  2004      50.60        1:47.24   
  Sigma Swim Birkerød                   
                     
37  Laura Vangkilde  2004      52.22        1:47.69   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
38  Katrine Bonefeld  2004      56.57        1:48.15   
  Sigma Swim Birkerød                   
                     
39  Sophia Hyldtoft  2004      48.89        1:48.35   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
40  Maya Solvej H. Bärmann  2004      1:48.60        1:48.60   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
41  Louisa Lykkesfelt Thomsen  2004      52.94        1:49.48   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
42  Juliane Camille Mathiasen  2004      51.82        1:50.39   
  Helsingør Svømmeklub                   
                     
43  Josefine Westergaard  2004      50.53        1:50.85   
  Helsingør Svømmeklub                   
                     
44  Carmen Byrholt  2004      50.73        1:51.00   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
45  Josefine Zebitz  2004      54.56        1:53.53   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
46  Amalie Lester  2003      54.56        1:54.51   
  Værløse Svømmeklub                   
                     
47  Emilie Thorlund Haahr  2004      54.04        1:56.76   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
48  Smila Mathilda Reiter  2004      56.66        2:00.43   
  VAT Copenhagen-MK31                   
                     
49  Nanna Udby Laugesen  2004      56.00        2:06.31   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
Esmeralda Johansen  2004              DNS   
  Sigma Swim Birkerød                   
                     
Anna Leopold Brandt  2004              DSQ  ej berør v 75 m 
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
Emma Kjer Rasmussen  2004              DSQ  mgl berøring 75m 
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
Karla Marie Fæster  2004              DSQ  svøm mave v 50m 
  Sigma Swim Birkerød                   
                     
Mille Bjørn  2003              DSQ  afslut mave v 50m 
  VAT Copenhagen-MK31                   
                     
Nønne Christensen  2004              DSQ  tyvstart 
  VAT Copenhagen-MK31                   
                     
Rebecca Hoeck  2004              DSQ  2 bryst armtag i fri 
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
Ronja Jensen  2004              DSQ  svøm mave 26 m 
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
Sofie Maagøe  2003              DSQ  tyvstart 
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
 
Løb 3, 100m Medley Damer, Finaler 12 - 13 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Mille Bruun Høvring  2001      34.70        1:13.97   
  VAT Copenhagen-MK31                   
                     
Lærke Rask Sander  2002      35.19        1:14.84   
  VAT Copenhagen-MK31                   
                     
Sofie Villum Færch  2002      36.53        1:17.73   
  Helsingør Svømmeklub                   
                     
Anna Aabak Kristoffersen  2002      36.94        1:21.38   
  VAT Copenhagen-MK31                   
                     
Fie Tönshoff  2002      38.94        1:22.41   
  Helsingør Svømmeklub                   
                     
Lærke Skov Nielsen  2001      37.33        1:23.59   
  Frederiksværk Svømmeklu                   
                     
Luna Green-Birch  2001      39.44        1:24.25   
  Helsingør Svømmeklub                   
                     
Natasha Laigaard  2002      38.37        1:24.89   
  Helsingør Svømmeklub                   
                     
Sarah Caroline Vibskov  2002      40.29        1:25.86   
  Værløse Svømmeklub                   
                     
10  Zara Wendel  2002      40.90        1:30.03   
  Odsherred Svømmeklub                   
                     
11  Rikke Taul Thomsen  2002      43.05        1:30.10   
  Frederiksværk Svømmeklu                   
                     
12  Lærke Højsted Eriksen  2002      43.22        1:30.66   
  Helsingør Svømmeklub                   
                     
13  Mathilde Emilie K. Larsen  2002      43.72        1:30.68   
  Frederiksværk Svømmeklu                   
                     
14  Julie Nissen  2002      41.60        1:33.09   
  Helsingør Svømmeklub                   
                     
15  Karoline Christensen  2002      46.76        1:33.13   
  Helsingør Svømmeklub                   
                     
16  Mathilde Schrøder  2002      41.89        1:34.63   
  Helsingør Svømmeklub                   
                     
17  Astrid Katrine Andersen  2002      47.61        1:35.87   
  Odsherred Svømmeklub                   
                     
18  Anna Louise Elmgreen  2001      49.40        1:37.52   
  Frederiksværk Svømmeklu                   
                     
19  Victoria Toft  2002      47.50        1:38.55   
  VAT Copenhagen-MK31                   
                     
20  Emma Damgaard Jensen  2002      48.08        1:39.11   
  Odsherred Svømmeklub                   
                     
21  Josefine Paval Andersen  2002      51.22        1:46.18   
  Frederikssund Svømmeklu                   
                     
Signe Salto Deleuran  2001              DNS   
  Værløse Svømmeklub                   
                     
Frida Roed  2001              DSQ  ej samt berør 75m 
  Helsingør Svømmeklub                   
                     
Sara K Venø  2002              DSQ  tyvstart 
  VAT Copenhagen-MK31                   
                     
 
Løb 3, 100m Medley Damer, Finaler 14 - 15 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Katrine Maria Arnkjær  1999      35.94        1:17.44   
  Frederiksværk Svømmeklu                   
                     
Thea Lund  1999      36.17        1:17.53   
  Frederikssund Svømmeklu                   
                     
Katrine Nielsson  2000      37.44        1:23.04   
  Frederikssund Svømmeklu                   
                     
Katrine Høyer Tindbæk  1999      38.68        1:25.02   
  Værløse Svømmeklub                   
                     
Asta H Jensen  2000      42.49        1:27.42   
  Frederiksværk Svømmeklu                   
                     
Signe Skjærbæk  2000      42.04        1:28.37   
  Helsingør Svømmeklub                   
                     
 
Løb 3, 100m Medley Damer, Finaler 16 - 114 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Adriana Natalia Bankowska  1997      32.86        1:10.62   
  Frederikssund Svømmeklu                   
                     
Sofie Schmidt  1998      35.01        1:15.03   
  Frederikssund Svømmeklu                   
                     
Saga Hjartardottir  1996      36.48        1:20.07   
  VAT Copenhagen-MK31                   
                     
Karen Mørch  1998      38.27        1:21.66   
  VAT Copenhagen-MK31                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.18.22  Udskriftsdato  20 september 2014 
Licens til Værløse Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  15:43 
 
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Værløse Cup 2014    Udskriftsdato  20 september 2014   
  Stævne by  Værløse    Udskriftstidspunkt  15:43   
  Arrangør  Værløse svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  20 september 2014         
 
 
Løb 4, 100m Medley Herrer, Finaler 11 år og yngre 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Carl Emil Hertz Bugge  2003      39.43        1:25.09   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
Noah Koefoed Weiss  2003      41.29        1:28.52   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
Harald Riisager  2003      45.57        1:32.34   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
Villads Kruse  2003      42.11        1:33.43   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
Valdemar Brøns  2003      41.55        1:33.82   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
Oliver Madsen  2003      47.52        1:37.96   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
Karl August B. Balle  2003      47.08        1:38.02   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
Kristoffer Sandfeld  2003      47.57        1:38.35   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
Christoffer Skinhøj  2003      47.86        1:38.69   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
10  Thorvald Bomholt Larsen  2003      49.92        1:39.21   
  Helsingør Svømmeklub                   
                     
11  Mads Guldborg Knudsen  2003      46.24        1:39.50   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
12  Oliver Søgaard-Andersen  2003      44.47        1:39.84   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
13  Sebastian K. Greisen  2004      45.17        1:40.18   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
14  Leonard Steen Jensen  2003      45.88        1:43.48   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
15  Ludvig H. Gerdorf  2003      50.45        1:44.14   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
16  Carl-Anton Drauchke  2003      49.50        1:44.58   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
17  Penghao Ji  2003      49.82        1:44.87   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
18  Bjørn Cramer Hansen  2004      51.18        1:46.24   
  Helsingør Svømmeklub                   
                     
19  Anas El Ayadi  2003      47.26        1:46.37   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
20  Hannibal Anker Bechmann  2004      51.76        1:46.66   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
21  Mikkel Andersen  2005      51.11        1:46.75   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
22  Jonathan Tuxen Rosing  2003      50.04        1:47.50   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
23  Arthur Bilde  2004      52.36        1:50.01   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
24  Alexander Rinder  2003      1:53.46        1:53.46   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
25  Jakob Hald  2003      57.61        1:55.61   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
26  Mads Sølberg Mathiesen  2005      54.61        1:56.52   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
27  Fabian R. Klarskov  2004      57.80        1:58.25   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
28  Johan Plambæk Madsen  2004      59.21        2:04.20   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
29  Grigory Selivanov  2006      59.86        2:08.19   
  VAT Copenhagen-MK31                   
                     
Lucas Winther Holm  2003              DNS   
  Frederikssund Svømmeklu                   
                     
Nicholas Simson  2005              DNS   
  VAT Copenhagen-MK31                   
                     
Christopher G. Trandum  2003              DSQ  tyvstart 
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
Enzo Sorgini  2003              DSQ  tyvstart 
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
Jet Lee Fuhrmann  2004              DSQ  ej samt berør 75m 
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
Oskar Luckow Larsen  2004              DSQ  tyvstart 
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
 
Løb 4, 100m Medley Herrer, Finaler 12 - 13 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Villads Bomholt Larsen  2001      35.04        1:14.80   
  Helsingør Svømmeklub                   
                     
Bertram Dreyer Riis  2002      39.76        1:22.65   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
Jannick Lind  2001      42.55        1:23.18   
  Helsingør Svømmeklub                   
                     
Lucas Skovsbo Ota  2001      39.08        1:24.49   
  Frederikssund Svømmeklu                   
                     
Jesper Schiødt  2001      40.30        1:27.05   
  Helsingør Svømmeklub                   
                     
Sebastian Ejdesgaard  2001      43.42        1:28.07   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
Frederik Clausen  2001      38.96        1:28.78   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
Jeppe Seelig Larsen  2002      41.65        1:29.25   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
Mathias Kleffel  2002      42.65        1:32.68   
  Frederikssund Svømmeklu                   
                     
10  Mikkel Kronborg Riis  2002      46.20        1:37.94   
  Frederiksværk Svømmeklu                   
                     
11  Stefan Hammer Sørensen  2002      48.54        1:40.50   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
12  Noel Willem Pihl  2002      48.03        1:41.99   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
13  Michael Elliks  2002      49.59        1:42.01   
  VAT Copenhagen-MK31                   
                     
14  Niels Peter Lund  2002      50.72        1:44.66   
  Værløse Svømmeklub                   
                     
15  Lucas Jøns  2002      51.72        1:46.36   
  Værløse Svømmeklub                   
                     
16  Lindy Zhy  2002      55.66        1:50.47   
  Værløse Svømmeklub                   
                     
17  Andreas Rex Olsen  2002      56.76        1:51.10   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
Thor Gudmand-Høyer  2002              DSQ  ej samt. berør 75m 
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
Thorbjørn Ikkala  2002              DSQ  afslut mave 50m 
  Frederiksværk Svømmeklu                   
                     
 
Løb 4, 100m Medley Herrer, Finaler 14 - 15 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Frederik Lundgaard  1999      30.04        1:04.62   
  Frederikssund Svømmeklu                   
                     
Daniel Starup Falck  1999      30.63        1:08.58   
  Frederikssund Svømmeklu                   
                     
Mikkel Steffensen  1999      32.07        1:09.27   
  Frederikssund Svømmeklu                   
                     
Oliver Larsen  2000      33.16        1:10.73   
  Frederikssund Svømmeklu                   
                     
Anton Haugaard Nielsen  2000      34.32        1:12.14   
  Frederikssund Svømmeklu                   
                     
August Terp Larsen  1999      34.42        1:12.70   
  VAT Copenhagen-MK31                   
                     
Markus B. Hajdu  2000      33.69        1:13.71   
  VAT Copenhagen-MK31                   
                     
Andreas Norup  1999      36.31        1:13.76   
  VAT Copenhagen-MK31                   
                     
Mathias Husted Rasmussen  1999      36.47        1:18.64   
  Frederiksværk Svømmeklu                   
                     
10  Emil Kruse  2000      37.30        1:21.22   
  Værløse Svømmeklub                   
                     
11  Frederik Otte  2000      39.59        1:21.88   
  Frederiksværk Svømmeklu                   
                     
12  Sander Andkjær Doberck  2000      39.22        1:22.54   
  Helsingør Svømmeklub                   
                     
13  Villads Krarup  2000      38.49        1:22.67   
  Helsingør Svømmeklub                   
                     
14  Adrian Roed Schønning  2000      38.85        1:24.90   
  Helsingør Svømmeklub                   
                     
15  Johan Heilmann  2000      40.55        1:25.39   
  Helsingør Svømmeklub                   
                     
16  Kim Emil K. Petersen  1999      39.20        1:26.41   
  Helsingør Svømmeklub                   
                     
17  Emil Tönshoff  2000      39.74        1:26.46   
  Helsingør Svømmeklub                   
                     
18  Frederik Holt Plambech  2000      42.96        1:34.66   
  Odsherred Svømmeklub                   
                     
Laurids Holme  2000              DNS   
  Helsingør Svømmeklub                   
                     
Oliver Klindt  2000              DSQ  ej samt berør 75m 
  Frederikssund Svømmeklu                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.18.22  Udskriftsdato  20 september 2014 
Licens til Værløse Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  15:43 
 
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Værløse Cup 2014    Udskriftsdato  20 september 2014   
  Stævne by  Værløse    Udskriftstidspunkt  15:43   
  Arrangør  Værløse svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  20 september 2014         
 
 
Løb 5, 200m Rygsvømning Damer, Finaler 10 - 11 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Clara Eskebæk Carlquist  2003      43.25  1:29.03  2:14.61    2:58.79   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
Maria Lund  2003      44.22  1:30.49  2:17.62    3:03.36   
  Sigma Swim Birkerød                   
                     
Naja Thomsen  2003      45.53  1:33.95  2:20.95    3:06.83   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
Mia Lindberg  2003      43.92  1:31.16  2:19.85    3:07.25   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
Linnea Hietala  2004      46.21  1:34.37  2:23.29    3:08.29   
  Helsingør Svømmeklub                   
                     
Ida Hebeltoft  2003      46.46  1:35.15  2:23.11    3:09.18   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
Sofie Lund-Scherbeck  2003      45.77  1:33.37  2:23.79    3:09.28   
  Værløse Svømmeklub                   
                     
Ingrid Lindemann  2003      44.89  1:32.81  2:22.34    3:10.22   
  Sigma Swim Birkerød                   
                     
Esther Marie Heunicke  2003      46.98  1:35.28  2:24.19    3:12.46   
  Sigma Swim Birkerød                   
                     
10  Thea Pedersen  2003      46.23  1:35.72  2:25.80    3:14.06   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
11  Kajsa G. Christensen  2004      46.51  1:39.02  2:31.25    3:18.56   
  Sigma Swim Birkerød                   
                     
12  Cornelia Vâmosi  2004      45.62  1:37.37  2:29.68    3:19.23   
  Helsingør Svømmeklub                   
                     
13  Cornelia Bergqvist  2003      49.07  1:40.04  2:31.78    3:20.99   
  Sigma Swim Birkerød                   
                     
14  Camille Nørby  2004      49.49  1:41.02  2:32.29    3:21.97   
  Sigma Swim Birkerød                   
                     
15  Laura Boutrup  2003      50.60  1:43.09  2:35.43    3:25.36   
  Sigma Swim Birkerød                   
                     
16  Marie Louise B. Soelberg  2004      51.33  1:44.83  2:38.60    3:30.36   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
17  Jasmin Philip  2004      49.87  1:44.50  2:38.35    3:31.00   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
18  Rosemarie Koch  2004      49.39  1:44.51  2:39.77    3:31.36   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
19  Karla Marie Fæster  2004      52.16  1:47.05  2:40.89    3:32.78   
  Sigma Swim Birkerød                   
                     
20  Rebecca Hoeck  2004      52.25  1:47.50  2:42.52    3:32.89   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
21  Silja Østerbye  2003      51.24  1:46.36  2:41.49    3:33.32   
  Værløse Svømmeklub                   
                     
22  Mikala Ravn Borch  2003      52.55  1:48.93  2:44.38    3:38.60   
  Værløse Svømmeklub                   
                     
23  Mathilde Ramlow  2004      54.99  1:50.87  2:47.92    3:41.54   
  Sigma Swim Birkerød                   
                     
24  Carmen Byrholt  2004      56.62  1:58.23  3:00.34    3:57.54   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
25  Katrine Bonefeld  2004      57.32  1:57.88  3:00.89    4:00.73   
  Sigma Swim Birkerød                   
                     
26  Emilie Thorlund Haahr  2004      57.77  2:01.20  3:04.23    4:05.86   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
27  Nanna Udby Laugesen  2004      57.61  2:02.89      4:12.58   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
28  Ronja Jensen  2004      1:04.47  2:17.49  3:29.07    4:35.86   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
Anna Eliasen Dehlholm  2004              DSQ  ej forsat bev 100m 
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
Betty Marie Jensen  2004              DSQ  ej fortsat bev 150m 
  Sigma Swim Birkerød                   
                     
Emilia Naledi Madoneseia  2003              DSQ  svøm mave 150m 
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
 
Løb 5, 200m Rygsvømning Damer, Finaler 12 - 13 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Mia Søgaard  2001      36.62  1:17.71  2:01.97    2:42.53   
  VAT Copenhagen-MK31                   
                     
Amanda Hietala  2002      43.53  1:29.79  2:14.07    3:00.35   
  Helsingør Svømmeklub                   
                     
Johanna Juul Bay-Smidt  2002      46.27  1:35.73  2:24.96    3:10.91   
  Helsingør Svømmeklub                   
                     
Emma Damgaard Jensen  2002      46.64  1:37.02  2:27.04    3:13.99   
  Odsherred Svømmeklub                   
                     
Zara Wendel  2002      45.93  1:38.03  2:31.46    3:18.19   
  Odsherred Svømmeklub                   
                     
 
Løb 5, 200m Rygsvømning Damer, Finaler 14 - 15 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Nicoline Huusfelt  2000      43.07  1:29.13  2:14.99    3:01.46   
  Frederiksværk Svømmeklu                   
                     
 
Løb 5, 200m Rygsvømning Damer, Finaler 16 - 114 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Sandie Lorentzen  1997      40.50  1:25.57  2:12.12    2:58.35   
  Odsherred Svømmeklub                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.18.22  Udskriftsdato  20 september 2014 
Licens til Værløse Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  15:43 
 
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Værløse Cup 2014    Udskriftsdato  20 september 2014   
  Stævne by  Værløse    Udskriftstidspunkt  15:43   
  Arrangør  Værløse svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  20 september 2014         
 
 
Løb 6, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler 12 - 13 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Marcus Skøtt Haslev  2002      36.60  1:15.64  1:56.34    2:35.40   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
Jonathan P. Hedager  2001      38.67  1:20.27  2:02.76    2:43.43   
  Helsingør Svømmeklub                   
                     
Mathias Persson  2001      41.26  1:25.92  2:11.03    2:53.68   
  Værløse Svømmeklub                   
                     
Johan Heeno Rasmussen  2002      40.97  1:26.16  2:10.49    2:54.01   
  Helsingør Svømmeklub                   
                     
Pedja Kuzmanovic  2002      40.41  1:26.25  2:13.79    2:56.06   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
Nicklas Andersen  2001      44.55  1:31.34  2:17.45    3:01.86   
  Frederiksværk Svømmeklu                   
                     
Alexander Ravn Borch  2001              DSQ  ej fortsat bev. 150m 
  Værløse Svømmeklub                   
                     
Kiran Koch-Mathews  2002              DSQ  ej fortsat bev 100m 
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
 
Løb 6, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler 14 - 15 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Phillip Søren Sommer  2000      40.02  1:21.88  2:04.73    2:44.37   
  Frederiksværk Svømmeklu                   
                     
Halfdan H. Mørch  2000      38.89  1:21.28  2:03.64    2:45.15   
  VAT Copenhagen-MK31                   
                     
Asbjørn Hammershøj  2000      39.88  1:22.83  2:05.84    2:46.81   
  Værløse Svømmeklub                   
                     
Emil Kruse  2000      41.30  1:26.46  2:12.88    2:57.21   
  Værløse Svømmeklub                   
                     
Matthæus Vàmosi  2000      42.00  1:28.12  2:15.29    2:59.72   
  Helsingør Svømmeklub                   
                     
Felix Burmester  1999              DNS   
  Helsingør Svømmeklub                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.18.22  Udskriftsdato  20 september 2014 
Licens til Værløse Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  15:43 
 
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Værløse Cup 2014    Udskriftsdato  20 september 2014   
  Stævne by  Værløse    Udskriftstidspunkt  15:43   
  Arrangør  Værløse svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  20 september 2014         
 
 
Løb 7, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 9 år og yngre 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Elisabeth Holkmann Olsen  2005              54.11   
  Gentofte Svømme Klub                   
Ana Rosa Kragh  2005              54.58   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
Coco Lee Fuhrmann  2006              55.28   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
Ofelia Vejsager Nøddekær  2005              56.79   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
Jasmin Egeskov Andersen  2005              57.41   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
Matilde Schmidt-Lund  2005              58.76   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
Caroline Villum Færch  2005              59.07   
  Helsingør Svømmeklub                   
Ronja Hove  2005              1:01.09   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
Patricia Petersen  2005              1:01.20   
  Gentofte Svømme Klub                   
10  Agnete Høyer  2005              1:01.29   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
10  Rebecca Petersen  2005              1:01.29   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
12  Kristine Nilsson Norby  2005              1:01.88   
  Gentofte Svømme Klub                   
13  Ditte Jensen  2005              1:02.19   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
14  Nichole Juul Bømler  2005              1:02.41   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
15  Else K. Haunstrup Larsen  2005              1:03.40   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
16  Elisabeth C. Dam Hoffmann  2005              1:05.49   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
17  Nanette Skou Clausen  2005              1:05.64   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
18  Ellen M. Weise Sørensen  2005              1:08.21   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
19  Cille Kirketerp  2005              1:09.11   
  VAT Copenhagen-MK31                   
20  Stella Demuth Andersen  2006              1:11.25   
  Gentofte Svømme Klub                   
21  Kajsa Salomonsen  2005              1:13.31   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
22  Esther Haudrum Larsen  2005              1:17.30   
  Værløse Svømmeklub                   
23  Signe Holm Hansen  2005              1:19.93   
  Værløse Svømmeklub                   
 
Løb 7, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 10 - 11 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Maja Marie Elmgreen  2003              45.27   
  Frederiksværk Svømmeklu                   
Johanne Brown Marloth  2003              46.20   
  Værløse Svømmeklub                   
Mathilde Maria Thorsen  2004              46.81   
  Helsingør Svømmeklub                   
Lotte Dyndgaard  2003              49.51   
  VAT Copenhagen-MK31                   
Frida Uldall  2003              50.90   
  Hillerød Svømmeklub                   
Freja Stenbækgård  2003              51.14   
  Helsingør Svømmeklub                   
Emilia Naledi Madoneseia  2003              51.31   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
Amalie Kolstrup-Timm  2003              51.84   
  Helsingør Svømmeklub                   
Marie Toft Christensen  2003              52.05   
  Gentofte Svømme Klub                   
10  Ida Zeiler Terkildsen  2004              52.80   
  Hillerød Svømmeklub                   
11  Olivia Ida Madsen  2003              52.94   
  Helsingør Svømmeklub                   
12  Johanne Baes Aaholst  2004              53.43   
  Hillerød Svømmeklub                   
13  Liva Søby  2004              53.56   
  VAT Copenhagen-MK31                   
14  Marike Neverman  2003              54.24   
  Frederikssund Svømmeklu                   
15  Emma Øksnebjerg  2004              54.52   
  Værløse Svømmeklub                   
16  Pil Sylvander  2003              55.09   
  Helsingør Svømmeklub                   
17  Sanne Vinther Andersen  2003              56.41   
  Frederikssund Svømmeklu                   
18  Louisa Lykkesfelt Thomsen  2004              56.47   
  Gentofte Svømme Klub                   
19  Frederikke L. B. Høngaard  2003              58.88   
  Værløse Svømmeklub                   
20  Emilie Thorlund Haahr  2004              1:02.04   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
21  Frida Moestrup Jensen  2004              1:02.08   
  VAT Copenhagen-MK31                   
22  Maya Solvej H. Bärmann  2004              1:02.28   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
23  Amalie Lester  2003              1:02.31   
  Værløse Svømmeklub                   
24  Emma Kjer Rasmussen  2004              1:05.89   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
25  Nanna Udby Laugesen  2004              1:06.22   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
26  Ronja Jensen  2004              1:06.30   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
27  Anna Leopold Brandt  2004              1:09.76   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
28  Mille Holbæk  2004              1:12.12   
  Værløse Svømmeklub                   
Emma Clausen  2003              DNS   
  Helsingør Svømmeklub                   
Ellen A. Skov  2003              DSQ  ej samt berør 25m 
  Helsingør Svømmeklub                   
Emma Thorsen  2004              DSQ  tyvstart 
  VAT Copenhagen-MK31                   
Pernille Sommer  2004              DSQ  tyvstart 
  Frederiksværk Svømmeklu                   
 
Løb 7, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 12 - 13 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Sofie Villum Færch  2002              40.66   
  Helsingør Svømmeklub                   
Fie Tönshoff  2002              42.82   
  Helsingør Svømmeklub                   
Luna Green-Birch  2001              42.94   
  Helsingør Svømmeklub                   
Mathilde Emilie K. Larsen  2002              45.39   
  Frederiksværk Svømmeklu                   
Astrid Katrine Andersen  2002              45.42   
  Odsherred Svømmeklub                   
Rikke Taul Thomsen  2002              46.06   
  Frederiksværk Svømmeklu                   
Lærke Højsted Eriksen  2002              47.21   
  Helsingør Svømmeklub                   
Sabrina Eriksen  2002              48.74   
  VAT Copenhagen-MK31                   
Thea Friis Skifte  2002              49.09   
  VAT Copenhagen-MK31                   
10  Josefine Paval Andersen  2002              50.37   
  Frederikssund Svømmeklu                   
11  Johanna Juul Bay-Smidt  2002              52.14   
  Helsingør Svømmeklub                   
 
Løb 7, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 14 - 15 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Emma Walbjørn  2000              40.85   
  Værløse Svømmeklub                   
Minella Jespersen  1999              40.87   
  Frederiksværk Svømmeklu                   
Katrine Maria Arnkjær  1999              41.28   
  Frederiksværk Svømmeklu                   
Thea Lund  1999              41.91   
  Frederikssund Svømmeklu                   
Katrine Nielsson  2000              42.56   
  Frederikssund Svømmeklu                   
Cecilie Gaarde Hansen  2000              44.17   
  Odsherred Svømmeklub                   
Asta H Jensen  2000              44.68   
  Frederiksværk Svømmeklu                   
Signe Skjærbæk  2000              45.63   
  Helsingør Svømmeklub                   
 
Løb 7, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 16 - 114 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Adriana Natalia Bankowska  1997              37.60   
  Frederikssund Svømmeklu                   
Sofie Schmidt  1998              39.10   
  Frederikssund Svømmeklu                   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.18.22  Udskriftsdato  20 september 2014 
Licens til Værløse Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  15:43 
 
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Værløse Cup 2014    Udskriftsdato  20 september 2014   
  Stævne by  Værløse    Udskriftstidspunkt  15:43   
  Arrangør  Værløse svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  20 september 2014         
 
 
Løb 8, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler 11 år og yngre 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Harald Riisager  2003              45.04   
  Gentofte Svømme Klub                   
Noah Koefoed Weiss  2003              47.80   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
Kristoffer Sandfeld  2003              49.02   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
Karl August B. Balle  2003              49.22   
  Gentofte Svømme Klub                   
Christoffer Skinhøj  2003              49.29   
  Gentofte Svømme Klub                   
Carl Emil Hertz Bugge  2003              49.44   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
Jet Lee Fuhrmann  2004              49.47   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
Mads Guldborg Knudsen  2003              52.52   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
Thorvald Bomholt Larsen  2003              52.77   
  Helsingør Svømmeklub                   
10  Jonathan Tuxen Rosing  2003              53.04   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
11  Penghao Ji  2003              53.35   
  Gentofte Svømme Klub                   
12  Oskar Luckow Larsen  2004              53.44   
  Gentofte Svømme Klub                   
13  Hannibal Anker Bechmann  2004              54.32   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
14  Mikkel Andersen  2005              54.84   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
15  Ludvig H. Gerdorf  2003              55.06   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
16  Carl Emil Lundgaard  2005              55.23   
  Gentofte Svømme Klub                   
17  Troels Fogh  2004              56.09   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
18  Mads Møller  2005              56.60   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
19  Elias Winther  2003              56.78   
  Værløse Svømmeklub                   
20  Fabian R. Klarskov  2004              57.52   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
21  Valdemar Brøns  2003              58.41   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
22  Sebastian K. Greisen  2004              59.00   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
23  Carl-Anton Drauchke  2003              59.18   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
23  Oscar Rybak-Andersen  2005              59.18   
  Gentofte Svømme Klub                   
25  Enzo Sorgini  2003              1:00.24   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
26  Bertram Wenneberg  2004              1:00.39   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
27  Anas El Ayadi  2003              1:02.28   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
27  Christopher G. Trandum  2003              1:02.28   
  Gentofte Svømme Klub                   
29  Arthur Bilde  2004              1:02.31   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
30  Leonard Steen Jensen  2003              1:02.33   
  Gentofte Svømme Klub                   
31  Nikolaj Noording-Grooss  2004              1:04.13   
  Værløse Svømmeklub                   
32  Oscar Jones  2004              1:04.22   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
33  Johan Plambæk Madsen  2004              1:04.63   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
34  William Schützsack Duncan  2003              1:05.17   
  Værløse Svømmeklub                   
35  Magnus Ravn Borch  2003              1:06.58   
  Værløse Svømmeklub                   
36  Matthias Slot  2005              1:07.35   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
37  Mads Sølberg Mathiesen  2005              1:08.06   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
38  Finn Elbo Card  2005              1:08.34   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
39  Gustav Abildgaard  2005              1:08.57   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
40  Magnus B. Knudsen  2005              1:16.31   
  VAT Copenhagen-MK31                   
Jakob Hald  2003              DNS   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
Lucas Winther Holm  2003              DNS   
  Frederikssund Svømmeklu                   
Oliver Søgaard-Andersen  2003              DSQ  flere flyben v start 
  Hovedstadens Svømmeklub                   
 
Løb 8, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler 12 - 13 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Sebastian Ejdesgaard  2001              43.65   
  Hillerød Svømmeklub                   
Jeppe Seelig Larsen  2002              43.73   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
Lucas Jøns  2002              47.13   
  Værløse Svømmeklub                   
Christian Galsøe  2002              48.41   
  Hillerød Svømmeklub                   
Mikkel Kronborg Riis  2002              48.88   
  Frederiksværk Svømmeklu                   
Alfred Klarskov  2002              49.76   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
Frede Meincke  2002              52.16   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
Mathias Kleffel  2002              53.33   
  Frederikssund Svømmeklu                   
Oscar Lykke Fischer  2002              54.78   
  Hillerød Svømmeklub                   
10  Niels Peter Lund  2002              55.04   
  Værløse Svømmeklub                   
11  Carl Adelsten Kirchhoff  2002              55.22   
  Hillerød Svømmeklub                   
12  Simon Bergendorff  2002              1:03.09   
  VAT Copenhagen-MK31                   
 
Løb 8, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler 14 - 15 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Mikkel Steffensen  1999              35.55   
  Frederikssund Svømmeklu                   
Johan Wentorf  1999              35.58   
  Frederikssund Svømmeklu                   
Andreas Norup  1999              35.77   
  VAT Copenhagen-MK31                   
Anton Haugaard Nielsen  2000              37.83   
  Frederikssund Svømmeklu                   
Mathias Husted Rasmussen  1999              38.91   
  Frederiksværk Svømmeklu                   
Frederik Otte  2000              41.16   
  Frederiksværk Svømmeklu                   
Sander Dyvekær  2000              42.74   
  Odsherred Svømmeklub                   
Andreas Cheng Milsgaard  2000              42.80   
  Værløse Svømmeklub                   
Daniel Brylov  2000              42.81   
  VAT Copenhagen-MK31                   
10  Oliver Klindt  2000              45.59   
  Frederikssund Svømmeklu                   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.18.22  Udskriftsdato  20 september 2014 
Licens til Værløse Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  15:43 
 
Resultat Løb 9 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 9 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Værløse Cup 2014    Udskriftsdato  20 september 2014   
  Stævne by  Værløse    Udskriftstidspunkt  15:44   
  Arrangør  Værløse svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  20 september 2014         
 
 
Løb 9, 4X50m Medley Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Mk 31 Piger 1              2:15.00   
  VAT Copenhagen-MK31                   
  Lærke Rask Sander  2002      33.14        33.14   
  Cecilie Hjarsø  2001      39.26        1:12.40   
  Mille Bruun Høvring  2001      33.03        1:45.43   
  Mathilde E Petersen  1998      29.57        2:15.00   
                     
Mk 31 Piger 2              2:20.78   
  VAT Copenhagen-MK31                   
  Mia Søgaard  2001      34.22        34.22   
  Saga Hjartardottir  1996      42.46        1:16.68   
  Anna Aabak Kristoffersen  2002      33.88        1:50.56   
  Josephine Olsen  2000      30.22        2:20.78   
                     
Hovedstaden Piger 1  2003              2:33.67   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
  Luna Gammelgaard  2003      40.33        40.33   
  Hannah Höesch  2003      45.09        1:25.42   
  Sofie Maagøe  2003      35.71        2:01.13   
  Clara Eskebæk Carlquist  2003      32.54        2:33.67   
                     
Fsk Devilgirls 1  2000              2:34.64   
  Frederiksværk Svømmeklu                   
  Nicoline Huusfelt  2000      41.03        41.03   
  Minella Jespersen  1999      40.33        1:21.36   
  Asta H Jensen  2000      43.55        2:04.91   
  Katrine Maria Arnkjær  1999      29.73        2:34.64   
                     
Mk 31 Piger 3              2:36.32   
  VAT Copenhagen-MK31                   
  Karen Mørch  1998      38.93        38.93   
  Thea Friis Skifte  2002      46.80        1:25.73   
  Sofie Bruun Høvring  2004      36.62        2:02.35   
  Sofia Drevskich  2003      33.97        2:36.32   
                     
Helsingør K3 Piger              2:38.20   
  Helsingør Svømmeklub                   
  Amanda Hietala  2002      40.50        40.50   
  Karoline Christensen  2002      45.59        1:26.09   
  Fiona Burmester  2003      39.78        2:05.87   
  Natasha Laigaard  2002      32.33        2:38.20   
                     
Helsingør K3 Piger 2              2:40.19   
  Helsingør Svømmeklub                   
  Johanna Juul Bay-Smidt  2002      41.58        41.58   
  Lærke Højsted Eriksen  2002      47.16        1:28.74   
  Julie Nissen  2002      39.91        2:08.65   
  Fie Tönshoff  2002      31.54        2:40.19   
                     
Helsingør Talent              2:41.74   
  Helsingør Svømmeklub                   
  Linnea Hietala  2004      42.89        42.89   
  Sofie Villum Færch  2002      39.15        1:22.04   
  Cornelia Vâmosi  2004      44.72        2:06.76   
  Olivia Ida Madsen  2003      34.98        2:41.74   
                     
Værløse Piger 1  1999              2:51.28   
  Værløse Svømmeklub                   
  Sofie Lund-Scherbeck  2003      43.85        43.85   
  Johanne Brown Marloth  2003      48.64        1:32.49   
  Sille Mundt  2002      42.42        2:14.91   
  Sarah Caroline Vibskov  2002      36.37        2:51.28   
                     
10  Mk 31 Piger 4              3:04.13   
  VAT Copenhagen-MK31                   
  Smila Mathilda Reiter  2004                 
  Sara K Venø  2002                 
  Mille Bjørn  2003                 
  Victoria Toft  2002      3:04.13        3:04.13   
                     
12  Hovedstaden Piger 2  2003              3:06.89   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
  Rosemarie Koch  2004      45.99        45.99   
  Laura Vangkilde  2004      49.48        1:35.47   
  Marie Louise B. Soelberg  2004                 
  Mathilde Hagihara  2004      3:06.89        3:06.89   
                     
13  Mk 31 Piger 5              3:13.06   
  VAT Copenhagen-MK31                   
        43.62        43.62   
        51.43        1:35.05   
        1:38.01        3:13.06   
                3:13.06   
                     
14  Værløse Piger 2  2000              3:23.35   
  Værløse Svømmeklub                   
  Silja Østerbye  2003      49.14        49.14   
  Amalie Lester  2003      1:03.36        1:52.50   
  Mikala Ravn Borch  2003      49.16        2:41.66   
  Frederikke L. B. Høngaard  2003      41.69        3:23.35   
                     
15  Hovedstaden Piger 6  2003              3:24.15   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
  Emilia Naledi Madoneseia  2003                 
  Maya Solvej H. Bärmann  2004                 
  Coco Lee Fuhrmann  2006                 
  Ofelia Vejsager Nøddekær  2005      3:24.15        3:24.15   
                     
17  Mk 31 Piger 6              3:28.95   
  VAT Copenhagen-MK31                   
  Thippe de Neergaard  2003      1:02.12        1:02.12   
  Sabrina Eriksen  2002      50.11        1:52.23   
  Isabella Rosenberg  2003      58.18        2:50.41   
  Lotte Dyndgaard  2003      38.54        3:28.95   
                     
18  Hovedstaden Piger 5  2003              3:40.11   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
  Nanna Udby Laugesen  2004      56.15        56.15   
  Emma Kjer Rasmussen  2004      1:06.47        2:02.62   
  Anna Leopold Brandt  2004      50.24        2:52.86   
  Else K. Haunstrup Larsen  2005      47.25        3:40.11   
                     
19  Hovedstaden Piger 4  2003              3:45.98   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
  Nanette Skou Clausen  2005                 
  Emilie Thorlund Haahr  2004                 
  Ana Rosa Kragh  2005                 
  Rebecca Petersen  2005      3:45.98        3:45.98   
                     
21  Værløse Piger 3  2000              3:47.29   
  Værløse Svømmeklub                   
  Signe Holm Hansen  2005      56.37        56.37   
  Esther Haudrum Larsen  2005      1:24.14        2:20.51   
  Katrine Høyer Tindbæk  1999      35.41        2:55.92   
  Mille Holbæk  2004      51.37        3:47.29   
                     
22  Hovedstaden Piger 7  2003              3:57.19   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
  Matilde Schmidt-Lund  2005      3:57.19        3:57.19   
  Ronja Hove  2005                 
  Ronja Jensen  2004                 
  Elisabeth C. Dam Hoffmann  2005      3:57.19        3:57.19   
                     
23  Hovedstaden Piger 3  2003              3:57.97   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
  Agnete Høyer  2005      1:02.65        1:02.65   
  Nichole Juul Bømler  2005      1:03.92        2:06.57   
  Jasmin Egeskov Andersen  2005      1:04.85        3:11.42   
  Kajsa Salomonsen  2005      46.55        3:57.97   
                     
Fsk Devilgirls 2  2000              DNS   
  Frederiksværk Svømmeklu                   
                   
                   
                   
                DNS   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.18.22  Udskriftsdato  20 september 2014 
Licens til Værløse Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  15:44 
 
Resultat Løb 10 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 10 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Værløse Cup 2014    Udskriftsdato  20 september 2014   
  Stævne by  Værløse    Udskriftstidspunkt  15:44   
  Arrangør  Værløse svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  20 september 2014         
 
 
Løb 10, 4X50m Medley Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Mk 31 Drenge 1              2:12.04   
  VAT Copenhagen-MK31                   
  Halfdan H. Mørch  2000      35.97        35.97   
  Andreas Norup  1999      35.96        1:11.93   
  Markus B. Hajdu  2000      31.39        1:43.32   
  August Terp Larsen  1999      28.72        2:12.04   
                     
Fsk Devilboys 1  2000              2:27.57   
  Frederiksværk Svømmeklu                   
  Phillip Søren Sommer  2000      36.54        36.54   
  Mathias Husted Rasmussen  1999      39.44        1:15.98   
  Nicklas Andersen  2001      40.02        1:56.00   
  Frederik Otte  2000      31.57        2:27.57   
                     
Helsingør K3 Drenge 1              2:28.70   
  Helsingør Svømmeklub                   
  Jonathan P. Hedager  2001      37.86        37.86   
  Jannick Lind  2001      39.25        1:17.11   
  Emil Tönshoff  2000      40.34        1:57.45   
  Sander Andkjær Doberck  2000      31.25        2:28.70   
                     
Værløse Drenge 1  1998              2:31.02   
  Værløse Svømmeklub                   
  Asbjørn Hammershøj  2000      34.68        34.68   
  Andreas Cheng Milsgaard  2000      42.52        1:17.20   
  Alexander Ravn Borch  2001      42.75        1:59.95   
  Mathias Persson  2001      31.07        2:31.02   
                     
Hovedstaden Drenge 1              2:32.76   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
  Marcus Skøtt Haslev  2002      34.91        34.91   
  Jeppe Seelig Larsen  2002      44.09        1:19.00   
  Jens Bomgaard  2002      39.43        1:58.43   
  Alfred Klarskov  2002      34.33        2:32.76   
                     
Hils 3 Drenge              2:34.36   
  Hillerød Svømmeklub                   
  Villads Kruse  2003      38.98        38.98   
  Sebastian Ejdesgaard  2001      44.45        1:23.43   
  Frederik Clausen  2001                 
  Pedja Kuzmanovic  2002      2:34.36        2:34.36   
                     
Mk 31 Drenge 2              2:35.29   
  VAT Copenhagen-MK31                   
  Marius Larsen  2003      44.27        44.27   
  Daniel Brylov  2000      42.84        1:27.11   
  Carl Terp Larsen  2001      34.34        2:01.45   
  Oscar Thinghøjen  2003      33.84        2:35.29   
                     
Helsingør K3 Drenge 2              2:37.27   
  Helsingør Svømmeklub                   
  Jesper Schiødt  2001      41.07        41.07   
  Johan Bremer Holmgård  2001      46.52        1:27.59   
  Lucas Burmester  2002      37.97        2:05.56   
  Kim Emil K. Petersen  1999      31.71        2:37.27   
                     
Helsingør Talent              2:42.93   
  Helsingør Svømmeklub                   
  Bjørn Cramer Hansen  2004      46.47        46.47   
  Matthæus Vàmosi  2000      29.73        1:16.20   
  Laurids Holme  2000      21.02        1:37.22   
  Alexander Stærkær  2002      1:05.71        2:42.93   
                     
10  Hovedstaden Drenge 2  2002              2:50.03   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
  Valdemar Brøns  2003      42.13        42.13   
  Noah Koefoed Weiss  2003      46.94        1:29.07   
  Carl Emil Hertz Bugge  2003      1:20.96        2:50.03   
  Bertram Dreyer Riis  2002              2:50.03   
                     
11  Hils 3 Drenge 2              2:58.28   
  Hillerød Svømmeklub                   
  Noel Willem Pihl  2002      42.51        42.51   
  Christian Galsøe  2002      49.39        1:31.90   
  Simon Blidarevic  2002      47.13        2:19.03   
  Oscar Lykke Fischer  2002      39.25        2:58.28   
                     
12  Hovedstaden Drenge 3  2002              3:12.50   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
  Kiran Koch-Mathews  2002      46.13        46.13   
  Carl-Anton Drauchke  2003      58.95        1:45.08   
  Frede Meincke  2002      45.29        2:30.37   
  Mads Guldborg Knudsen  2003      42.13        3:12.50   
                     
13  Hovedstaden Drenge 4  2003              3:30.71   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
  Mads Sølberg Mathiesen  2005      2:36.34        2:36.34   
  Mikkel Andersen  2005      54.37        3:30.71   
  Oliver Søgaard-Andersen  2003                 
  Gustav Abildgaard  2005      3:30.71        3:30.71   
                     
14  Hovedstaden Drenge 6  2003              3:30.82   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
  Fabian R. Klarskov  2004      54.32        54.32   
  Troels Fogh  2004      1:51.09        2:45.41   
  Ludvig H. Gerdorf  2003      45.41        3:30.82   
  Oscar Jones  2004              3:30.82   
                     
15  Hovedstaden Drenge 7  2003              3:31.53   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
  Johan Plambæk Madsen  2004      57.29        57.29   
  Hannibal Anker Bechmann  2004      54.25        1:51.54   
  Sebastian K. Greisen  2004      46.82        2:38.36   
  Matthias Slot  2005      53.17        3:31.53   
                     
16  Værløse Drenge 3  2000              3:33.92   
  Værløse Svømmeklub                   
  William Schützsack Duncan  2003      47.45        47.45   
  Elias Winther  2003      1:59.44        2:46.89   
  Lindy Zhy  2002      47.03        3:33.92   
  Magnus Ravn Borch  2003              3:33.92   
                     
Mk 31 Drenge 3              DNS   
  VAT Copenhagen-MK31                   
                   
                   
                   
                DNS   
                     
Mk 31 Drenge 5              DNS   
  VAT Copenhagen-MK31                   
                   
                   
                   
                DNS   
                     
Hovedstaden Drenge 5  2003              DSQ  afslut på mave 
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
Mk 31 Drenge 4              DSQ  over 15 m under vand 
  VAT Copenhagen-MK31                   
  Michael Elliks  2002      44.87        44.87   
                     
Værløse Drenge 2  2000              DSQ  en hånd ved afslut 
  Værløse Svømmeklub                   
  Lucas Jøns  2002      51.63        51.63   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.18.22  Udskriftsdato  20 september 2014 
Licens til Værløse Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  15:44 
 
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Værløse Cup 2014    Udskriftsdato  20 september 2014   
  Stævne by  Værløse    Udskriftstidspunkt  15:44   
  Arrangør  Værløse svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  20 september 2014         
 
 
Løb 11, 400m Frisvømning Damer, Finaler 10 - 11 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Mia Lindberg  2003      1:20.63  2:48.22  4:16.53    5:41.64   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
Sofie Maagøe  2003      1:22.19  2:50.31  4:18.85    5:44.72   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
Thea Pedersen  2003      1:29.11  3:05.84  4:43.17    6:16.58   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
Nora Hertel  2003      1:31.06  3:08.23  4:47.15    6:22.05   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
Rosemarie Koch  2004      1:37.23  3:22.28  5:07.24    6:49.84   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
Mathilde Skjøth-Rasmussen  2003      1:42.31  3:31.19  5:20.39    7:02.35   
  Helsingør Svømmeklub                   
                     
 
Løb 11, 400m Frisvømning Damer, Finaler 12 - 13 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Anna Aabak Kristoffersen  2002      1:16.75  2:38.48  3:57.73    5:15.63   
  VAT Copenhagen-MK31                   
                     
Mia Søgaard  2001      1:15.84  2:37.14  3:59.23    5:20.97   
  VAT Copenhagen-MK31                   
                     
Cecilie Hjarsø  2001      1:15.80  2:38.52  4:00.58    5:23.55   
  VAT Copenhagen-MK31                   
                     
Sofie Guijarro Petersen  2001      1:24.11  2:52.76  4:22.38    5:46.75   
  Odsherred Svømmeklub                   
                     
Sille Mundt  2002      1:26.81  2:59.86  4:33.21    6:03.88   
  Værløse Svømmeklub                   
                     
Zara Wendel  2002      1:31.69  3:09.94  4:48.04    6:20.32   
  Odsherred Svømmeklub                   
                     
Emma Damgaard Jensen  2002      1:38.37  3:22.50  5:05.03    6:37.56   
  Odsherred Svømmeklub                   
                     
 
Løb 11, 400m Frisvømning Damer, Finaler 14 - 15 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Mathilde Huberts  2000      1:14.26  2:34.12  3:54.96    5:12.40   
  Helsingør Svømmeklub                   
                     
 
Løb 11, 400m Frisvømning Damer, Finaler 16 - 114 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Isabella Wolsted  1998      1:09.93  2:23.68  3:38.43    4:51.85   
  Frederikssund Svømmeklu                   
                     
Sandie Lorentzen  1997      1:17.79  2:39.73  4:01.04    5:20.70   
  Odsherred Svømmeklub                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.18.22  Udskriftsdato  20 september 2014 
Licens til Værløse Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  15:44 
 
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Værløse Cup 2014    Udskriftsdato  20 september 2014   
  Stævne by  Værløse    Udskriftstidspunkt  15:44   
  Arrangør  Værløse svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  20 september 2014         
 
 
Løb 12, 400m Frisvømning Herrer, Finaler 12 - 13 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Ulrik Blach Petersen  2001      1:12.15  2:28.74  3:44.74    4:59.70   
  Sigma Swim Birkerød                   
                     
Frederik Eg Ibsen  2002      1:12.96  2:31.12  3:50.21    5:07.20   
  Sigma Swim Birkerød                   
                     
Mikkel Eg Ibsen  2002      1:14.68  2:35.80  3:57.50    5:17.52   
  Sigma Swim Birkerød                   
                     
Frederik Røgind  2001      1:15.35  2:38.64  4:00.59    5:23.28   
  Sigma Swim Birkerød                   
                     
Emil Kildahl Døssing  2002      1:16.19  2:38.66  4:02.83    5:24.20   
  Sigma Swim Birkerød                   
                     
Sebastian M. Staal  2002      1:15.07  2:38.29  4:01.87    5:25.34   
  Sigma Swim Birkerød                   
                     
Jens Bomgaard  2002      1:20.15  2:46.61  4:11.55    5:31.42   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
Mathias Riff Alexandersen  2001      1:20.79  2:46.59  4:13.34    5:38.57   
  Sigma Swim Birkerød                   
                     
Mathias Holm  2001      1:18.27  2:49.47  4:18.99    5:43.93   
  Sigma Swim Birkerød                   
                     
10  Bertram Dreyer Riis  2002      1:24.49  2:55.20  4:25.92    5:50.71   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
11  Nicklas Andersen  2001      1:26.72  2:58.83  4:29.11    5:51.83   
  Frederiksværk Svømmeklu                   
                     
12  Victor Arendt Skytte  2002      1:23.75  2:54.31  4:26.91    5:56.09   
  Sigma Swim Birkerød                   
                     
13  Mads Rønn Olesen  2002      1:27.18  3:01.61  4:38.11    6:11.35   
  Sigma Swim Birkerød                   
                     
14  Stefan Hammer Sørensen  2002      1:33.94  3:17.51  5:02.57    6:42.40   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
 
Løb 12, 400m Frisvømning Herrer, Finaler 14 - 15 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
André Goldberg Ballerini  1999      1:03.25  2:12.29  3:22.75    4:34.62   
  Frederikssund Svømmeklu                   
                     
Phillip Søren Sommer  2000      1:19.55  2:42.70  4:07.55    5:30.61   
  Frederiksværk Svømmeklu                   
                     
Joachim Jacobsen  2000      1:18.20  2:45.06  4:13.30    5:37.85   
  Odsherred Svømmeklub                   
                     
William Schwab  2000              DNS   
  Helsingør Svømmeklub                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.18.22  Udskriftsdato  20 september 2014 
Licens til Værløse Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  15:44 
 
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Værløse Cup 2014    Udskriftsdato  21 september 2014   
  Stævne by  Værløse    Udskriftstidspunkt  12:18   
  Arrangør  Værløse svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  20 september 2014         
 
 
Løb 13, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 9 år og yngre 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Elisabeth Holkmann Olsen  2005              46.17   
  Gentofte Svømme Klub                   
Coco Lee Fuhrmann  2006              46.66   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
Rebecca Petersen  2005              48.53   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
Mikkeline Rud Wiberg  2005              48.54   
  Helsingør Svømmeklub                   
Ofelia Vejsager Nøddekær  2005              49.01   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
Nichole Juul Bømler  2005              49.53   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
Elisabeth C. Dam Hoffmann  2005              50.33   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
Jasmin Egeskov Andersen  2005              50.58   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
Ditte Jensen  2005              50.68   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
10  Ronja Hove  2005              51.70   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
11  Julie Heurlin Lunding  2006              52.58   
  Gentofte Svømme Klub                   
12  Johanne Weber  2005              52.95   
  Helsingør Svømmeklub                   
13  Matilde Schmidt-Lund  2005              54.39   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
14  Else K. Haunstrup Larsen  2005              54.87   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
15  Ana Rosa Kragh  2005              54.88   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
16  Nanette Skou Clausen  2005              55.05   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
17  Kristine Nilsson Norby  2005              55.10   
  Gentofte Svømme Klub                   
18  Signe Holm Hansen  2005              55.60   
  Værløse Svømmeklub                   
19  Kajsa Salomonsen  2005              57.33   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
20  Ellen M. Weise Sørensen  2005              58.49   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
21  Cille Kirketerp  2005              58.95   
  VAT Copenhagen-MK31                   
22  Esther Haudrum Larsen  2005              59.90   
  Værløse Svømmeklub                   
23  Patricia Petersen  2005              1:01.29   
  Gentofte Svømme Klub                   
24  Agnete Høyer  2005              1:04.69   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
25  Stella Demuth Andersen  2006              1:10.24   
  Gentofte Svømme Klub                   
Filippa Eiler  2005              D