2020-02-26   12:35:57
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Værløse Cup

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit 1

Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Værløse Cup 2014    Udskriftsdato  20 september 2014   
  Stævne by  Værløse    Udskriftstidspunkt  15:42   
  Arrangør  Værløse svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  20 september 2014         
 
 
Løb 1, 200m Frisvømning Damer, Finaler 10 - 11 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Sofie Bruun Høvring  2004      36.55  1:17.55  1:58.60    2:37.61   
  VAT Copenhagen-MK31                   
                     
Sofie Maagøe  2003      36.14  1:17.10  1:58.51    2:38.13   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
Isabel Vang Hvitved  2003      36.06  1:16.93  1:58.42    2:39.24   
  Sigma Swim Birkerød                   
                     
Maria Lund  2003      37.07  1:18.61  2:00.58    2:42.07   
  Sigma Swim Birkerød                   
                     
Cornelia Bergqvist  2003      39.19  1:21.38  2:03.49    2:43.21   
  Sigma Swim Birkerød                   
                     
Fiona Burmester  2003      38.47  1:20.84  2:03.46    2:44.67   
  Helsingør Svømmeklub                   
                     
Sofia Drevskich  2003      37.57  1:20.57  2:03.92    2:44.77   
  VAT Copenhagen-MK31                   
                     
Ingrid Lindemann  2003      40.08  1:24.08  2:07.71    2:49.61   
  Sigma Swim Birkerød                   
                     
Sofie Lund-Scherbeck  2003      38.45  1:22.80  2:07.20    2:49.79   
  Værløse Svømmeklub                   
                     
10  Laura Boutrup  2003      40.63  1:24.63  2:09.09    2:50.86   
  Sigma Swim Birkerød                   
                     
11  Ida Hebeltoft  2003      41.29  1:25.56  2:10.03    2:52.30   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
12  Isabella Rosenberg  2003      39.80  1:24.93  2:10.37    2:54.66   
  VAT Copenhagen-MK31                   
                     
13  Thippe de Neergaard  2003      39.20  1:25.70  2:12.78    2:55.31   
  VAT Copenhagen-MK31                   
                     
14  Thea Pedersen  2003      39.95  1:25.55  2:11.78    2:55.96   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
15  Naja Thomsen  2003      40.36  1:26.57  2:13.52    2:56.17   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
16  Nora Hertel  2003      39.05  1:24.58  2:11.59    2:56.42   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
17  Johanne Baes Aaholst  2004              2:56.68   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
18  Kajsa G. Christensen  2004      39.52  1:24.92  2:11.34    2:57.44   
  Sigma Swim Birkerød                   
                     
19  Esther Marie Heunicke  2003      40.88  1:25.79  2:12.45    2:58.75   
  Sigma Swim Birkerød                   
                     
20  Emilie Schmidt-Lund  2003              2:59.11   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
21  Johanne Brown Marloth  2003      42.03  1:28.24  2:15.52    3:01.01   
  Værløse Svømmeklub                   
                     
22  Rosemarie Koch  2004              3:02.58   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
23  Lotte Dyndgaard  2003              3:02.95   
  VAT Copenhagen-MK31                   
                     
24  Camille Nørby  2004      43.02  1:32.07  2:22.77    3:11.14   
  Sigma Swim Birkerød                   
                     
25  Sophia Hyldtoft  2004      43.35  1:32.50  2:22.24    3:11.61   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
26  Marike Neverman  2003      41.75  1:30.64  2:22.79    3:13.66   
  Frederikssund Svømmeklu                   
                     
27  Mathilde Skjøth-Rasmussen  2003              3:17.57   
  Helsingør Svømmeklub                   
                     
28  Ida Zeiler Terkildsen  2004      44.32  1:36.26  2:30.33    3:17.67   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
29  Betty Marie Jensen  2004      43.24  1:34.74  2:27.40    3:18.61   
  Sigma Swim Birkerød                   
                     
29  Karla Marie Fæster  2004      46.33  1:38.45  2:30.64    3:18.61   
  Sigma Swim Birkerød                   
                     
31  Emilia Naledi Madoneseia  2003              3:18.85   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
32  Mathilde Ramlow  2004              3:19.14   
  Sigma Swim Birkerød                   
                     
33  Jasmin Philip  2004      41.97  1:33.62  2:28.99    3:20.80   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
34  Silja Østerbye  2003              3:21.21   
  Værløse Svømmeklub                   
                     
35  Olivia Callesen  2004      42.77  1:35.01  2:29.42    3:23.70   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
36  Mathilde Hagihara  2004      43.97  1:36.10  2:28.53    3:26.42   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
37  Katrine Bonefeld  2004      48.17  1:46.19  2:44.93    3:35.28   
  Sigma Swim Birkerød                   
                     
38  Pernille Sommer  2004      48.31  1:46.38  2:46.07    3:46.51   
  Frederiksværk Svømmeklu                   
                     
39  Laura Vangkilde  2004      48.03  1:46.74  2:48.49    3:46.66   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
40  Josefine Zebitz  2004      52.30  1:53.31  2:54.22    3:54.63   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
41  Emilie Thorlund Haahr  2004      52.26  1:51.63  2:53.79    3:57.35   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
42  Nanna Udby Laugesen  2004      50.13  1:54.97  3:00.77    4:09.84   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
43  Ronja Jensen  2004      56.99  2:05.22  3:14.33    4:21.51   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
Emma Øksnebjerg  2004              DNS   
  Værløse Svømmeklub                   
                     
Esmeralda Johansen  2004              DNS   
  Sigma Swim Birkerød                   
                     
 
Løb 1, 200m Frisvømning Damer, Finaler 12 - 13 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Sofie Guijarro Petersen  2001      36.42  1:16.14  1:57.55    2:36.20   
  Odsherred Svømmeklub                   
                     
Natasha Laigaard  2002      35.93  1:15.97  1:57.29    2:37.07   
  Helsingør Svømmeklub                   
                     
Helena Hvid Hansen  2001      36.65  1:16.96  1:58.14    2:39.16   
  Helsingør Svømmeklub                   
                     
Sille Mundt  2002      37.81  1:20.69  2:05.67    2:49.92   
  Værløse Svømmeklub                   
                     
Zara Wendel  2002      39.20  1:24.00  2:09.63    2:54.34   
  Odsherred Svømmeklub                   
                     
Thea Friis Skifte  2002      40.18  1:26.45  2:13.25    2:56.91   
  VAT Copenhagen-MK31                   
                     
Emma Damgaard Jensen  2002      40.18  1:26.11  2:14.73    2:59.58   
  Odsherred Svømmeklub                   
                     
Sabrina Eriksen  2002              DSQ  tyvstart 
  VAT Copenhagen-MK31                   
                     
 
Løb 1, 200m Frisvømning Damer, Finaler 14 - 15 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Mia Wennecke  1999      30.49  1:05.04  1:39.57    2:13.29   
  Helsingør Svømmeklub                   
                     
Victoria Bierre  2000      31.75  1:05.66  1:40.31    2:14.62   
  Herlev Svømning                   
                     
Josephine Olsen  2000      32.75  1:08.14  1:44.15    2:19.18   
  VAT Copenhagen-MK31                   
                     
Mathilde Huberts  2000      33.62  1:09.84  1:46.56    2:22.72   
  Helsingør Svømmeklub                   
                     
Minella Jespersen  1999      33.30  1:09.48  1:47.22    2:24.33   
  Frederiksværk Svømmeklu                   
                     
Emma Walbjørn  2000      34.53  1:13.20  1:52.41    2:31.38   
  Værløse Svømmeklub                   
                     
Nicoline Huusfelt  2000      35.84  1:16.73  2:00.03    2:42.82   
  Frederiksværk Svømmeklu                   
                     
Katrine Høyer Tindbæk  1999      35.75  1:16.08  1:59.47    2:43.08   
  Værløse Svømmeklub                   
                     
Christina F. Eriksen  1999              DSQ  tyvstart 
  Frederikssund Svømmeklu                   
                     
 
Løb 1, 200m Frisvømning Damer, Finaler 16 - 114 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Isabella Wolsted  1998      31.97  1:06.66  1:42.67    2:18.54   
  Frederikssund Svømmeklu                   
                     
Sandie Lorentzen  1997      34.95  1:12.68  1:51.27    2:29.47   
  Odsherred Svømmeklub                   
                     
Karen Mørch  1998      34.13  1:12.53  1:53.16    2:33.27   
  VAT Copenhagen-MK31                   
                     
Kaja Aunstrup  1998      34.40  1:13.08  1:53.94    2:33.48   
  Frederiksværk Svømmeklu                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.18.22  Udskriftsdato  20 september 2014 
Licens til Værløse Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  15:42 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark