Tulokset Værløse Cup
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso 1
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Værløse Cup 2014 | Udskriftsdato | 21 september 2014 | |||
Stævne by | Værløse | Udskriftstidspunkt | 12:18 | |||
Arrangør | Værløse svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 20 september 2014 |
Løb 13, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 9 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Elisabeth Holkmann Olsen | 2005 | 46.17 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
2 | Coco Lee Fuhrmann | 2006 | 46.66 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
3 | Rebecca Petersen | 2005 | 48.53 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
4 | Mikkeline Rud Wiberg | 2005 | 48.54 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
5 | Ofelia Vejsager Nøddekær | 2005 | 49.01 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
6 | Nichole Juul Bømler | 2005 | 49.53 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
7 | Elisabeth C. Dam Hoffmann | 2005 | 50.33 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
8 | Jasmin Egeskov Andersen | 2005 | 50.58 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
9 | Ditte Jensen | 2005 | 50.68 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
10 | Ronja Hove | 2005 | 51.70 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
11 | Julie Heurlin Lunding | 2006 | 52.58 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
12 | Johanne Weber | 2005 | 52.95 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
13 | Matilde Schmidt-Lund | 2005 | 54.39 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
14 | Else K. Haunstrup Larsen | 2005 | 54.87 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
15 | Ana Rosa Kragh | 2005 | 54.88 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
16 | Nanette Skou Clausen | 2005 | 55.05 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
17 | Kristine Nilsson Norby | 2005 | 55.10 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
18 | Signe Holm Hansen | 2005 | 55.60 | |||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
19 | Kajsa Salomonsen | 2005 | 57.33 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
20 | Ellen M. Weise Sørensen | 2005 | 58.49 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
21 | Cille Kirketerp | 2005 | 58.95 | |||||||
VAT Copenhagen-MK31 | ||||||||||
22 | Esther Haudrum Larsen | 2005 | 59.90 | |||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
23 | Patricia Petersen | 2005 | 1:01.29 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
24 | Agnete Høyer | 2005 | 1:04.69 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
25 | Stella Demuth Andersen | 2006 | 1:10.24 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
- | Filippa Eiler | 2005 | DNS | |||||||
VAT Copenhagen-MK31 | ||||||||||
- | Hannah B. Pedersen | 2005 | DNS | |||||||
VAT Copenhagen-MK31 | ||||||||||
Løb 13, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 10 - 11 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Naja Thomsen | 2003 | 41.33 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
2 | Sara S. Karmark | 2003 | 41.41 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
3 | Sofie Lund-Scherbeck | 2003 | 42.21 | |||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
4 | Cornelia Vâmosi | 2004 | 42.24 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
5 | Maja Marie Elmgreen | 2003 | 42.41 | |||||||
Frederiksværk Svømmeklu | ||||||||||
6 | Thippe de Neergaard | 2003 | 43.24 | |||||||
VAT Copenhagen-MK31 | ||||||||||
7 | Isabella Rosenberg | 2003 | 43.66 | |||||||
VAT Copenhagen-MK31 | ||||||||||
8 | Johanne Baes Aaholst | 2004 | 44.66 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
9 | Mathilde Hedager | 2004 | 45.52 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
10 | Hannah Höesch | 2003 | 45.54 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
11 | Asta Andersen | 2003 | 45.81 | |||||||
VAT Copenhagen-MK31 | ||||||||||
12 | Ida Zeiler Terkildsen | 2004 | 46.61 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
13 | Emilia Naledi Madoneseia | 2003 | 46.77 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
14 | Pil Sylvander | 2003 | 47.02 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
15 | Mikala Ravn Borch | 2003 | 47.15 | |||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
16 | Anna Eliasen Dehlholm | 2004 | 47.63 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
17 | Josefine Westergaard | 2004 | 47.81 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
18 | Marike Neverman | 2003 | 47.88 | |||||||
Frederikssund Svømmeklu | ||||||||||
19 | Silja Østerbye | 2003 | 47.95 | |||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
20 | Sanne Vinther Andersen | 2003 | 48.20 | |||||||
Frederikssund Svømmeklu | ||||||||||
21 | Ellen A. Skov | 2003 | 49.11 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
22 | Emma Øksnebjerg | 2004 | 49.43 | |||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
23 | Nanna Udby Laugesen | 2004 | 50.64 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
24 | Emilie Thorlund Haahr | 2004 | 50.96 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
25 | Juliane Camille Mathiasen | 2004 | 51.70 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
26 | Carmen Byrholt | 2004 | 52.44 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
27 | Nønne Christensen | 2004 | 52.58 | |||||||
VAT Copenhagen-MK31 | ||||||||||
28 | Louisa Lykkesfelt Thomsen | 2004 | 52.70 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
29 | Frederikke L. B. Høngaard | 2003 | 52.91 | |||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
30 | Emma Kjer Rasmussen | 2004 | 54.69 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
31 | Anna Leopold Brandt | 2004 | 57.11 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
32 | Frida Moestrup Jensen | 2004 | 57.33 | |||||||
VAT Copenhagen-MK31 | ||||||||||
33 | Mille Holbæk | 2004 | 57.46 | |||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
34 | Ronja Jensen | 2004 | 1:00.12 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
35 | Smila Mathilda Reiter | 2004 | 1:00.84 | |||||||
VAT Copenhagen-MK31 | ||||||||||
36 | Mille Bjørn | 2003 | 1:01.02 | |||||||
VAT Copenhagen-MK31 | ||||||||||
- | Maya Solvej H. Bärmann | 2004 | DSQ | aslut mave | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
- | Pernille Sommer | 2004 | DSQ | svøm mave v 25m | ||||||
Frederiksværk Svømmeklu | ||||||||||
Løb 13, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Lærke Skov Nielsen | 2001 | 38.58 | |||||||
Frederiksværk Svømmeklu | ||||||||||
2 | Sofie Nording-Grooss | 2001 | 38.99 | |||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
3 | Zara Wendel | 2002 | 40.19 | |||||||
Odsherred Svømmeklub | ||||||||||
4 | Julie Nissen | 2002 | 40.41 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
5 | Amanda Hietala | 2002 | 41.38 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
6 | Sarah Caroline Vibskov | 2002 | 42.26 | |||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
7 | Emma Damgaard Jensen | 2002 | 42.43 | |||||||
Odsherred Svømmeklub | ||||||||||
8 | Frida Roed | 2001 | 43.38 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
9 | Helena Hvid Hansen | 2001 | 44.06 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
10 | Anna Louise Elmgreen | 2001 | 45.16 | |||||||
Frederiksværk Svømmeklu | ||||||||||
11 | Rikke Taul Thomsen | 2002 | 45.30 | |||||||
Frederiksværk Svømmeklu | ||||||||||
12 | Victoria Toft | 2002 | 49.86 | |||||||
VAT Copenhagen-MK31 | ||||||||||
13 | Sara K Venø | 2002 | 49.96 | |||||||
VAT Copenhagen-MK31 | ||||||||||
- | Signe Salto Deleuran | 2001 | DNS | |||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
- | Mathilde Schrøder | 2002 | DSQ | tyvstart | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
Løb 13, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Victoria Wolsted | 2000 | 32.46 | |||||||
Frederikssund Svømmeklu | ||||||||||
2 | Katrine Maria Arnkjær | 1999 | 34.20 | |||||||
Frederiksværk Svømmeklu | ||||||||||
3 | Thea Lund | 1999 | 35.55 | |||||||
Frederikssund Svømmeklu | ||||||||||
4 | Katrine Nielsson | 2000 | 37.64 | |||||||
Frederikssund Svømmeklu | ||||||||||
5 | Emma Walbjørn | 2000 | 38.06 | |||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
6 | Nicoline Huusfelt | 2000 | 39.63 | |||||||
Frederiksværk Svømmeklu | ||||||||||
Løb 13, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 16 - 114 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Sofie Schmidt | 1998 | 35.74 | |||||||
Frederikssund Svømmeklu | ||||||||||
2 | Kaja Aunstrup | 1998 | 37.83 | |||||||
Frederiksværk Svømmeklu | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.22 | Udskriftsdato | 21 september 2014 |
Licens til Værløse Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:18 |