2020-02-29   15:09:02
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Værløse Cup

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit 1

Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Værløse Cup 2014    Udskriftsdato  20 september 2014   
  Stævne by  Værløse    Udskriftstidspunkt  15:43   
  Arrangør  Værløse svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  20 september 2014         
 
 
Løb 6, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler 12 - 13 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Marcus Skøtt Haslev  2002      36.60  1:15.64  1:56.34    2:35.40   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
Jonathan P. Hedager  2001      38.67  1:20.27  2:02.76    2:43.43   
  Helsingør Svømmeklub                   
                     
Mathias Persson  2001      41.26  1:25.92  2:11.03    2:53.68   
  Værløse Svømmeklub                   
                     
Johan Heeno Rasmussen  2002      40.97  1:26.16  2:10.49    2:54.01   
  Helsingør Svømmeklub                   
                     
Pedja Kuzmanovic  2002      40.41  1:26.25  2:13.79    2:56.06   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
Nicklas Andersen  2001      44.55  1:31.34  2:17.45    3:01.86   
  Frederiksværk Svømmeklu                   
                     
Alexander Ravn Borch  2001              DSQ  ej fortsat bev. 150m 
  Værløse Svømmeklub                   
                     
Kiran Koch-Mathews  2002              DSQ  ej fortsat bev 100m 
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
 
Løb 6, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler 14 - 15 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Phillip Søren Sommer  2000      40.02  1:21.88  2:04.73    2:44.37   
  Frederiksværk Svømmeklu                   
                     
Halfdan H. Mørch  2000      38.89  1:21.28  2:03.64    2:45.15   
  VAT Copenhagen-MK31                   
                     
Asbjørn Hammershøj  2000      39.88  1:22.83  2:05.84    2:46.81   
  Værløse Svømmeklub                   
                     
Emil Kruse  2000      41.30  1:26.46  2:12.88    2:57.21   
  Værløse Svømmeklub                   
                     
Matthæus Vàmosi  2000      42.00  1:28.12  2:15.29    2:59.72   
  Helsingør Svømmeklub                   
                     
Felix Burmester  1999              DNS   
  Helsingør Svømmeklub                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.18.22  Udskriftsdato  20 september 2014 
Licens til Værløse Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  15:43 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark