2020-02-27   12:52:58
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Værløse Cup

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit 1

Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Værløse Cup 2014    Udskriftsdato  20 september 2014   
  Stævne by  Værløse    Udskriftstidspunkt  15:43   
  Arrangør  Værløse svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  20 september 2014         
 
 
Løb 7, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 9 år og yngre 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Elisabeth Holkmann Olsen  2005              54.11   
  Gentofte Svømme Klub                   
Ana Rosa Kragh  2005              54.58   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
Coco Lee Fuhrmann  2006              55.28   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
Ofelia Vejsager Nøddekær  2005              56.79   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
Jasmin Egeskov Andersen  2005              57.41   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
Matilde Schmidt-Lund  2005              58.76   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
Caroline Villum Færch  2005              59.07   
  Helsingør Svømmeklub                   
Ronja Hove  2005              1:01.09   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
Patricia Petersen  2005              1:01.20   
  Gentofte Svømme Klub                   
10  Agnete Høyer  2005              1:01.29   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
10  Rebecca Petersen  2005              1:01.29   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
12  Kristine Nilsson Norby  2005              1:01.88   
  Gentofte Svømme Klub                   
13  Ditte Jensen  2005              1:02.19   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
14  Nichole Juul Bømler  2005              1:02.41   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
15  Else K. Haunstrup Larsen  2005              1:03.40   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
16  Elisabeth C. Dam Hoffmann  2005              1:05.49   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
17  Nanette Skou Clausen  2005              1:05.64   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
18  Ellen M. Weise Sørensen  2005              1:08.21   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
19  Cille Kirketerp  2005              1:09.11   
  VAT Copenhagen-MK31                   
20  Stella Demuth Andersen  2006              1:11.25   
  Gentofte Svømme Klub                   
21  Kajsa Salomonsen  2005              1:13.31   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
22  Esther Haudrum Larsen  2005              1:17.30   
  Værløse Svømmeklub                   
23  Signe Holm Hansen  2005              1:19.93   
  Værløse Svømmeklub                   
 
Løb 7, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 10 - 11 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Maja Marie Elmgreen  2003              45.27   
  Frederiksværk Svømmeklu                   
Johanne Brown Marloth  2003              46.20   
  Værløse Svømmeklub                   
Mathilde Maria Thorsen  2004              46.81   
  Helsingør Svømmeklub                   
Lotte Dyndgaard  2003              49.51   
  VAT Copenhagen-MK31                   
Frida Uldall  2003              50.90   
  Hillerød Svømmeklub                   
Freja Stenbækgård  2003              51.14   
  Helsingør Svømmeklub                   
Emilia Naledi Madoneseia  2003              51.31   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
Amalie Kolstrup-Timm  2003              51.84   
  Helsingør Svømmeklub                   
Marie Toft Christensen  2003              52.05   
  Gentofte Svømme Klub                   
10  Ida Zeiler Terkildsen  2004              52.80   
  Hillerød Svømmeklub                   
11  Olivia Ida Madsen  2003              52.94   
  Helsingør Svømmeklub                   
12  Johanne Baes Aaholst  2004              53.43   
  Hillerød Svømmeklub                   
13  Liva Søby  2004              53.56   
  VAT Copenhagen-MK31                   
14  Marike Neverman  2003              54.24   
  Frederikssund Svømmeklu                   
15  Emma Øksnebjerg  2004              54.52   
  Værløse Svømmeklub                   
16  Pil Sylvander  2003              55.09   
  Helsingør Svømmeklub                   
17  Sanne Vinther Andersen  2003              56.41   
  Frederikssund Svømmeklu                   
18  Louisa Lykkesfelt Thomsen  2004              56.47   
  Gentofte Svømme Klub                   
19  Frederikke L. B. Høngaard  2003              58.88   
  Værløse Svømmeklub                   
20  Emilie Thorlund Haahr  2004              1:02.04   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
21  Frida Moestrup Jensen  2004              1:02.08   
  VAT Copenhagen-MK31                   
22  Maya Solvej H. Bärmann  2004              1:02.28   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
23  Amalie Lester  2003              1:02.31   
  Værløse Svømmeklub                   
24  Emma Kjer Rasmussen  2004              1:05.89   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
25  Nanna Udby Laugesen  2004              1:06.22   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
26  Ronja Jensen  2004              1:06.30   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
27  Anna Leopold Brandt  2004              1:09.76   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
28  Mille Holbæk  2004              1:12.12   
  Værløse Svømmeklub                   
Emma Clausen  2003              DNS   
  Helsingør Svømmeklub                   
Ellen A. Skov  2003              DSQ  ej samt berør 25m 
  Helsingør Svømmeklub                   
Emma Thorsen  2004              DSQ  tyvstart 
  VAT Copenhagen-MK31                   
Pernille Sommer  2004              DSQ  tyvstart 
  Frederiksværk Svømmeklu                   
 
Løb 7, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 12 - 13 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Sofie Villum Færch  2002              40.66   
  Helsingør Svømmeklub                   
Fie Tönshoff  2002              42.82   
  Helsingør Svømmeklub                   
Luna Green-Birch  2001              42.94   
  Helsingør Svømmeklub                   
Mathilde Emilie K. Larsen  2002              45.39   
  Frederiksværk Svømmeklu                   
Astrid Katrine Andersen  2002              45.42   
  Odsherred Svømmeklub                   
Rikke Taul Thomsen  2002              46.06   
  Frederiksværk Svømmeklu                   
Lærke Højsted Eriksen  2002              47.21   
  Helsingør Svømmeklub                   
Sabrina Eriksen  2002              48.74   
  VAT Copenhagen-MK31                   
Thea Friis Skifte  2002              49.09   
  VAT Copenhagen-MK31                   
10  Josefine Paval Andersen  2002              50.37   
  Frederikssund Svømmeklu                   
11  Johanna Juul Bay-Smidt  2002              52.14   
  Helsingør Svømmeklub                   
 
Løb 7, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 14 - 15 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Emma Walbjørn  2000              40.85   
  Værløse Svømmeklub                   
Minella Jespersen  1999              40.87   
  Frederiksværk Svømmeklu                   
Katrine Maria Arnkjær  1999              41.28   
  Frederiksværk Svømmeklu                   
Thea Lund  1999              41.91   
  Frederikssund Svømmeklu                   
Katrine Nielsson  2000              42.56   
  Frederikssund Svømmeklu                   
Cecilie Gaarde Hansen  2000              44.17   
  Odsherred Svømmeklub                   
Asta H Jensen  2000              44.68   
  Frederiksværk Svømmeklu                   
Signe Skjærbæk  2000              45.63   
  Helsingør Svømmeklub                   
 
Løb 7, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 16 - 114 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Adriana Natalia Bankowska  1997              37.60   
  Frederikssund Svømmeklu                   
Sofie Schmidt  1998              39.10   
  Frederikssund Svømmeklu                   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.18.22  Udskriftsdato  20 september 2014 
Licens til Værløse Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  15:43 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark