Tulokset Vestdanske Kortbanemesterskaber
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Løb 17 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Vestdanske KortbaneMesterskab | Udskriftsdato | 25 oktober 2014 | |||
Stævne by | Hjørring | Udskriftstidspunkt | 10:29 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og S68 | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 24 oktober 2014 |
Løb 17, 100m Brystsvømning Damer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Majken Thorup (1979) 1:07.49 2003-03-21 |
Dansk Rekord Junior: Rikke Møller Pedersen (1989) 1:09.82 2004-12-05 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Louise B. Dalgaard | 1990 | 801 | 32.12 | 1:07.51 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Matilde Schrøder | 1996 | 681 | 33.78 | 1:11.25 | |||||
O.S.L.F. | ||||||||||
3 | Julie D. Hald | 1996 | 663 | 33.77 | 1:11.89 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
4 | Pernille H. Gravgaard | 1997 | 642 | 33.79 | 1:12.68 | |||||
DeltaSwim | ||||||||||
5 | Anna Wermuth | 1996 | 639 | 34.68 | 1:12.79 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
6 | Emma D. Rasmussen | 1996 | 638 | 34.56 | 1:12.81 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
7 | Julie Lundorff Larsen | 2000 | 624 | 35.23 | 1:13.37 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Julie Pavon Friis | 1999 | 612 | 34.23 | 1:13.83 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
9 | Ghita Kobbelgaard | 1995 | 607 | 34.88 | 1:14.03 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Christina Christensen | 2000 | 600 | 35.05 | 1:14.32 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
11 | Helene Olesen | 2000 | 578 | 35.72 | 1:15.23 | |||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
12 | Anna Brandenborg Jensen | 1999 | 577 | 35.48 | 1:15.28 | |||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
13 | Simone H. Lauridsen | 1999 | 574 | 35.18 | 1:15.44 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
14 | Signe B. Thomasen | 1996 | 561 | 35.96 | 1:16.02 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
15 | Amalie Fisker Brøchner | 1999 | 551 | 36.21 | 1:16.46 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
16 | Mathilde Hansen | 1998 | 544 | 36.00 | 1:16.80 | |||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
17 | Sofie Poulsen | 1999 | 535 | 36.17 | 1:17.19 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
18 | Emma-Sofie Hestbech | 1996 | 535 | 35.89 | 1:17.20 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
19 | Emma Nørgaard | 1997 | 533 | 37.10 | 1:17.30 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
20 | Anne Sofie Sølvkjær | 2000 | 529 | 36.60 | 1:17.52 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
21 | Josephine Frede Bundgaard | 1997 | 527 | 36.22 | 1:17.59 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
22 | Emine Bjarup Thøgersen | 1998 | 527 | 36.97 | 1:17.61 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
23 | Laura Mathilde Elkjær | 1998 | 513 | 36.67 | 1:18.29 | |||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
24 | Laura Cebula | 1997 | 512 | 36.80 | 1:18.35 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
25 | Mette Brendstrup Petersen | 1996 | 506 | 37.80 | 1:18.67 | |||||
Bov IF | ||||||||||
26 | Silke Meyer | 1998 | 505 | 37.09 | 1:18.70 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
27 | Maja Sandholm Pedersen | 1998 | 499 | 37.98 | 1:19.04 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
28 | Kathrine Fog | 2000 | 498 | 37.10 | 1:19.05 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
29 | Nicoline Ahrentsen | 2000 | 495 | 37.58 | 1:19.23 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
30 | Josefine Bladt Wichmann | 2000 | 482 | 37.99 | 1:19.92 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
31 | Katrine Lund Hansen | 1999 | 482 | 38.14 | 1:19.93 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
32 | Mette Dyrhauge Winther | 1998 | 473 | 38.13 | 1:20.46 | |||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
33 | Stella Krogh Lund | 2000 | 464 | 37.50 | 1:20.96 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
34 | Marie Eske | 1999 | 463 | 37.93 | 1:21.00 | |||||
Swim Team Neptun | ||||||||||
35 | Lærke Nehmdal | 1999 | 455 | 37.90 | 1:21.48 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
36 | Rebecca Haahr Pallesen | 2000 | 453 | 38.99 | 1:21.62 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
37 | Emma Sand Majlund | 1999 | 442 | 39.01 | 1:22.27 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
38 | Esther Flø | 2001 | 440 | 39.57 | 1:22.38 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
39 | Nikoline Mathiesen | 2000 | 435 | 38.32 | 1:22.70 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
40 | Amalie Pedersen | 2000 | 425 | 39.21 | 1:23.38 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
41 | Christine Nielsen | 2001 | 423 | 39.82 | 1:23.52 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
42 | Mette Baack | 2000 | 422 | 39.40 | 1:23.53 | |||||
Swim Team Neptun | ||||||||||
43 | Emma Kjær | 1999 | 422 | 39.55 | 1:23.59 | |||||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
44 | Matihide Snitgaard | 2000 | 421 | 39.96 | 1:23.62 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
45 | Nadia Nørskov Vogt | 2000 | 419 | 39.87 | 1:23.73 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
46 | Karen Krogh Lund | 1996 | 419 | 38.99 | 1:23.74 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
47 | Hannah Fleng M. Jensen | 2000 | 419 | 39.84 | 1:23.75 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
48 | Caroline Christensen | 1999 | 417 | 39.15 | 1:23.91 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
49 | Johanne A. Christiansen | 2000 | 406 | 40.68 | 1:24.62 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
50 | Natascha Holm Byskov | 2000 | 404 | 40.14 | 1:24.78 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
51 | Enya Lindum Eskildsen | 2000 | 400 | 39.97 | 1:25.06 | |||||
DeltaSwim | ||||||||||
52 | Camilla D. Hansen | 2000 | 397 | 40.49 | 1:25.24 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
53 | Julie Søgaard | 2001 | 391 | 39.84 | 1:25.70 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
54 | Therese E. Christensen | 1999 | 368 | 40.76 | 1:27.45 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
55 | Freya Ellehus | 2000 | 331 | 42.36 | 1:30.63 | |||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 25 oktober 2014 |
Licens til Svømmeklubben S 68 | Udskriftstidspunkt | 10:29 |