2020-03-30   10:15:19
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset ÅSK Games 2014

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Kisajakso 1

Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  ÅSK Games 2014    Tulostuspäivämäärä  04 lokakuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Turku    Tulostusaika  15:28   
  Järjestäjä  Åbo Simklubb - Uintiklubi Turku ry         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  04 lokakuu 2014         
 
 
Laji 11, N, T-15 200 m vu, Loppukilpailut 15 v ja nuoremmat 
Sponsori: Turun Satama Oy 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Roosa Mört  1999    684  27.92  1:00.61  1:33.93    2:06.15   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
Iida Reini  2000    635  30.30  1:03.13  1:35.96    2:09.33   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
Eveliina Kallio  1999    633  30.28  1:02.51  1:35.99    2:09.44   
  Raision Urheilijat                   
                     
Ronja Mehtonen  1999    564  31.34  1:05.46  1:40.13    2:14.53   
  Salon Uimarit                   
                     
Vilma Roman  2000    537  32.03  1:07.48  1:43.77    2:16.75   
  Raision Urheilijat                   
                     
Helene Helo  1999    509  31.76  1:07.94  1:44.33    2:19.21   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
Heta Koivuluoma  1999    495  32.92  1:09.55  1:46.58    2:20.49   
  Pihlava Työväen Urheilijat                   
                     
Aino Räike  1999    492  33.05  1:08.43  1:45.21    2:20.79   
  Salon Uimarit                   
                     
Vilja Kaukinen  2000    489  32.15  1:07.97  1:44.99    2:21.09   
  Raision Urheilijat                   
                     
10  Oona Laakso  2002    474  33.51  1:09.92  1:46.70    2:22.51   
  Raision Urheilijat                   
                     
11  Peppi Pinomäki  2002    469  32.79  1:09.05  1:46.53    2:23.06   
  Raision Urheilijat                   
                     
12  Janette Setälä  2001    463  33.66  1:10.25  1:47.43    2:23.67   
  Aurajoen Uinti                   
                     
13  Paula Peltola  2001    462  33.08  1:10.07  1:47.36    2:23.76   
  Aurajoen Uinti                   
                     
14  Oona Tursas  2001    440  33.13  1:11.74  1:48.99    2:26.06   
  Raision Urheilijat                   
                     
15  Anniina Kallio  2002    433  33.92  1:12.01  1:50.26    2:26.89   
  Raision Urheilijat                   
                     
16  Emilia Liven  2002    432  34.56  1:11.99  1:49.99    2:26.97   
  Raision Urheilijat                   
                     
17  Helmi Heinonen  2002    417  33.67  1:11.99  1:51.18    2:28.71   
  Raision Urheilijat                   
                     
18  Venla Salminen  2002    408  33.46  1:11.44  1:51.76    2:29.79   
  Someron Esa                   
                     
19  Charlotta Edelman  2001    401  33.80  1:12.11  1:51.92    2:30.69   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
20  Ida Nordquist  2001    397  34.91  1:14.03  1:53.39    2:31.26   
  Aurajoen Uinti                   
                     
21  Jasmin Rosnell  2000    383  35.24  1:14.52  1:54.67    2:32.99   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
22  Jessica Kujanpää  2002    381  35.34  1:14.47  1:55.09    2:33.25   
  Aurajoen Uinti                   
                     
23  Iida Vallenius  1999    378  35.15  1:14.88  1:55.07    2:33.75   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
24  Roosa Aho  2003    361  35.11  1:14.85  1:56.01    2:36.03   
  Raision Urheilijat                   
                     
25  Katariina Niemi  2002    360  36.27  1:16.99  1:58.40    2:36.13   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
26  Minka Halava  2001    359  35.56  1:16.80  1:58.24    2:36.39   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
27  Verna Laaksonen  2000    357  36.69  1:17.06  1:57.71    2:36.68   
  Aurajoen Uinti                   
                     
28  Wilma Rintala  2002    356  35.36  1:15.06  1:56.33    2:36.81   
  Raision Urheilijat                   
                     
29  Jenni Micaela Lehtonen  2000    352  36.51  1:16.98  1:58.09    2:37.31   
  Aurajoen Uinti                   
                     
30  Kaisla Kangas  2002    347  36.48  1:17.38  1:58.55    2:38.07   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
31  Elena Mantila  2001    343  37.47  1:17.93  1:59.95    2:38.69   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
32  Ronja Vallenius  2001    334  36.54  1:17.30  1:59.20    2:40.19   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
33  Ilona Juuri  2002    319  37.06  1:18.11  2:00.87    2:42.58   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
34  Reetta Kuusisto  2002    292  38.38  1:21.24  2:05.39    2:47.39   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
35  Oona Kuusivaara  2002    286  38.94  1:22.72  2:06.32    2:48.67   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
36  Maija Nurmi  2003    270  37.70  1:21.51  2:08.09    2:51.79   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
37  Venla Koskinen  2003    256  39.49  1:23.78  2:10.09    2:54.98   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
38  Anni Hyttinen  2004    251  40.76  1:26.84  2:12.81    2:56.09   
  Aurajoen Uinti                   
                     
39  Ella-Maria Tiainen  2002    249  38.74  1:24.74  2:12.35    2:56.56   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
40  Siiri Haanpää  2001    235  41.63  1:27.25  2:14.88    3:00.11   
  Porin Pyrintö                   
                     
41  Matilda Laitinen  2004    225  37.79  1:24.30  2:14.31    3:02.69   
  Aurajoen Uinti                   
                     
42  Daniela Degenhardt  2003    220  40.14  1:27.68  2:17.51    3:03.89   
  Aurajoen Uinti                   
                     
43  Helka Suomäki  2003    212  40.40  1:26.48  2:16.51    3:06.35   
  Aurajoen Uinti                   
                     
44  Nea Juslén  2002    209  41.77  1:30.39  2:20.14    3:07.27   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
45  Greta Kandolin  2003    199  41.48  1:30.93  2:21.64    3:10.32   
  Aurajoen Uinti                   
                     
46  Fanny Meltovaara  2003    170  44.99  1:34.58  2:29.75    3:20.30   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
47  Laura Helena Müürsepp  2004    170  44.69  1:39.96  2:31.33    3:20.37   
  Aurajoen Uinti                   
                     
48  Ella Nihtilä  2004    167  43.85  1:37.01  2:30.16    3:21.62   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
49  Ella Alanko  2003    162  44.73  1:36.61  2:31.62    3:23.71   
  Aurajoen Uinti                   
                     
50  Selina Kavka  2003    150  47.02  1:40.96  2:35.31    3:29.01   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
51  Ilona Arvilommi  2003    146  46.98  1:41.61  2:37.88    3:30.86   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
Irene Ruuskanen  1999              DNS   
  Raision Urheilijat                   
                     
 
Laji 11, N, T-15 200 m vu, Loppukilpailut 16 - 99 v 
Sponsori: Turun Satama Oy 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Hilla Kortetjärvi  1996    696  29.45  1:01.29  1:33.85    2:05.43   
  Raision Urheilijat                   
                     
Janna Ovaska  1996    694  29.96  1:01.95  1:34.32    2:05.51   
  Raision Urheilijat                   
                     
Aleksandra Ockenström  1998    521  31.73  1:06.29  1:42.17    2:18.15   
  Salon Uimarit                   
                     
Marianne Killström  1998    451  33.10  1:10.28  1:47.89    2:24.92   
  Salon Uimarit                   
                     
Lyydia Tuominen  1998    449  33.27  1:09.75  1:47.70    2:25.12   
  Pihlava Työväen Urheilijat                   
                     
Hertta Pieniniemi  1998    441  33.36  1:09.96  1:47.79    2:26.00   
  Aurajoen Uinti                   
                     
Anni Reponen  1998              DNS   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
Emma Suomio  1998              DNF   
  Aurajoen Uinti                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.23.00  Tulostuspäivämäärä  04 lokakuu 2014 
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  Tulostusaika  15:28 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner