2019-12-10   01:59:51
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för DM-JDM 25m 2014 Mellansvenska

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Lördag 25/10 Klockan 10.00 (Insim kl. 08.30)

Resultat Gren 8 (Finaler) Senior - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 8 (Finaler) Senior - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  DM-JDM (25M) 2014 Gävle    Utskriftsdatum  25 oktober 2014   
  Tävlingsort  Gävle    Utskriftstid  11:48   
  Arrangör  Gävle SS/Harnäs-Skutskärs SS/MSSF         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  25 oktober 2014         
 
 
Gren 8, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 
Distriktrekord Seniorer: Adam Ackerstierna (1995) 54.83 2011-11-24 
Distriktrekord Juniorer: Adam Ackerstierna (1995) 54.83 2011-11-24 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Linus Kanth  1991  Västerås Simsällskap    27.12        57.18   
André Gradin  1994  Örebro Simallians    26.36        57.40   
Emil Gilliusson  1993  Karlstads Simsällskap    26.98        58.09   
Hampus Ny  1990  Strängnäs Simklubb    26.84        59.11   
Filip Björkholm  1998  Västerås Simsällskap    27.68        59.29   
Johan Rydahl  2001  Karlstads Simsällskap    28.11        59.57   
Oskar Olsson  1995  Karlstads Simsällskap    27.97        59.65   
Karl Lindoff  1998  Eskilstuna Simklubb    27.71        59.74   
Carl Rogne  1996  Säffle Simsällskap    27.58        59.78   
10  Nathaniel Jousefi  1997  Upsala Simsällskap    27.45        59.92   
11  Dennis Finnström  1995  Örebro Simallians    27.63        1:00.04   
12  Axel Brorsson  1996  Eskilstuna Simklubb    28.45        1:01.12   
13  Erik Skogfors  1996  Eskilstuna Simklubb    28.23        1:01.13   
14  Edvin Persson  1999  Simsällskapet Mora    28.17        1:01.44   
15  William Brand  1998  Eskilstuna Simklubb    29.70        1:04.44   
16  Filip Antlöv  1998  Falu Simsällskap    30.22        1:05.77   
17  Elias Landström  2000  Örebro Simallians    29.92        1:05.83   
18  Carl Göransson  2000  Upsala Simsällskap    30.32        1:06.67   
19  Jacob Pedersen  2000  Simklubben Ena    31.97        1:07.92   
20  Harald Brobacke  1999  Västerås Simsällskap    31.44        1:08.00   
21  William Ejlegård  2000  Västerås Simsällskap    33.34        1:11.28   
22  David Hambraeus  1999  Falu Simsällskap    32.60        1:11.32   
23  Lukas Hill  1999  Simsällskapet Mora    32.37        1:14.03   
24  Johan Brewitz  2001  Västerås Simsällskap    32.80        1:15.13   
25  Ludwig Larsson  2000  Karlstads Simsällskap    33.20        1:15.47   
26  Anton Waller-Kaustinen  2000  Borlänge Simsällskap    35.08        1:17.61   
Isak Meding  1998  Örebro Simallians            DNS   
Anton Laxbäck  2001  Västerås Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 8, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 
Distriktrekord Seniorer: Adam Ackerstierna (1995) 54.83 2011-11-24 
Distriktrekord Juniorer: Adam Ackerstierna (1995) 54.83 2011-11-24 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
André Gradin  1994  Örebro Simallians    26.36        57.40   
Filip Björkholm  1998  Västerås Simsällskap    27.68        59.29   
Johan Rydahl  2001  Karlstads Simsällskap    28.11        59.57   
Oskar Olsson  1995  Karlstads Simsällskap    27.97        59.65   
Karl Lindoff  1998  Eskilstuna Simklubb    27.71        59.74   
Carl Rogne  1996  Säffle Simsällskap    27.58        59.78   
Nathaniel Jousefi  1997  Upsala Simsällskap    27.45        59.92   
Dennis Finnström  1995  Örebro Simallians    27.63        1:00.04   
Axel Brorsson  1996  Eskilstuna Simklubb    28.45        1:01.12   
10  Erik Skogfors  1996  Eskilstuna Simklubb    28.23        1:01.13   
11  Edvin Persson  1999  Simsällskapet Mora    28.17        1:01.44   
12  William Brand  1998  Eskilstuna Simklubb    29.70        1:04.44   
13  Filip Antlöv  1998  Falu Simsällskap    30.22        1:05.77   
14  Elias Landström  2000  Örebro Simallians    29.92        1:05.83   
15  Carl Göransson  2000  Upsala Simsällskap    30.32        1:06.67   
16  Jacob Pedersen  2000  Simklubben Ena    31.97        1:07.92   
17  Harald Brobacke  1999  Västerås Simsällskap    31.44        1:08.00   
18  William Ejlegård  2000  Västerås Simsällskap    33.34        1:11.28   
19  David Hambraeus  1999  Falu Simsällskap    32.60        1:11.32   
20  Lukas Hill  1999  Simsällskapet Mora    32.37        1:14.03   
21  Johan Brewitz  2001  Västerås Simsällskap    32.80        1:15.13   
22  Ludwig Larsson  2000  Karlstads Simsällskap    33.20        1:15.47   
23  Anton Waller-Kaustinen  2000  Borlänge Simsällskap    35.08        1:17.61   
Isak Meding  1998  Örebro Simallians            DNS   
Anton Laxbäck  2001  Västerås Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  25 oktober 2014 
Licensierad till: Harnäs-Skutskär Simsällskap  Utskriftstid  11:48 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner