Resultat för UGP 4, Staffanstorp
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 4 |
|
Utskriftsdatum |
11 oktober 2014 |
|
|
Tävlingsort |
Staffanstorp |
|
Utskriftstid |
09:47 |
|
|
Arrangör |
Sk Triton |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
11 oktober 2014 |
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 13 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sara Stenberg |
2001 |
Simklubben Triton |
|
31.93 |
1:06.77 |
1:42.03 |
|
2:16.48 |
|
2 |
Klara Johansson |
2001 |
Simklubben Sydsim |
|
31.45 |
1:06.67 |
1:41.92 |
|
2:18.65 |
|
3 |
Ida Sandwång |
2001 |
Landskrona Simsällskap |
|
32.40 |
1:08.01 |
1:44.82 |
|
2:20.39 |
|
4 |
Felicia Lejox |
2002 |
Simklubben Triton |
|
32.11 |
1:09.04 |
1:47.24 |
|
2:26.13 |
|
5 |
Lovisa Vesterlund Kocsis |
2002 |
Simklubben Sydsim |
|
33.81 |
1:12.88 |
1:52.06 |
|
2:30.91 |
|
6 |
Gabriella Wivsätter |
2003 |
Simklubben Sydsim |
|
35.29 |
1:13.72 |
1:52.82 |
|
2:31.06 |
|
7 |
Natalie Almasi |
2001 |
Simklubben Sydsim |
|
34.62 |
1:14.21 |
1:52.89 |
|
2:31.07 |
|
8 |
Amalia Degler |
2001 |
Simklubben Triton |
|
35.05 |
1:14.98 |
1:55.84 |
|
2:35.88 |
|
9 |
Isabella Wivsätter |
2001 |
Simklubben Sydsim |
|
34.69 |
1:14.52 |
1:55.66 |
|
2:36.06 |
|
10 |
Mathilda Linné |
2001 |
Landskrona Simsällskap |
|
34.55 |
1:14.18 |
1:56.25 |
|
2:37.11 |
|
11 |
Emilia Eek |
2001 |
Simklubben Sydsim |
|
35.30 |
1:15.08 |
1:57.80 |
|
2:41.82 |
|
11 |
Felicia Jartelius |
2001 |
Simklubben Triton |
|
35.78 |
1:18.40 |
2:01.45 |
|
2:41.82 |
|
13 |
Amanda Önnestam |
2001 |
Simklubben Lödde |
|
38.65 |
1:20.56 |
2:03.24 |
|
2:44.01 |
|
14 |
Carolina Åsberg |
2002 |
Simklubben Lödde |
|
38.37 |
1:21.42 |
2:04.85 |
|
2:45.33 |
|
15 |
Elsa Assarsson |
2001 |
Landskrona Simsällskap |
|
36.96 |
1:19.10 |
2:03.03 |
|
2:46.53 |
|
16 |
Olivia Skog |
2002 |
Simklubben Lödde |
|
39.22 |
1:22.88 |
2:06.82 |
|
2:50.43 |
|
17 |
Sonja Boos |
2001 |
Simklubben Sydsim |
|
37.45 |
1:22.24 |
2:08.73 |
|
2:55.34 |
|
18 |
Wilma Rundblad |
2003 |
Landskrona Simsällskap |
|
39.73 |
1:26.19 |
2:14.30 |
|
2:59.62 |
|
19 |
Matilda Hoff |
2003 |
Landskrona Simsällskap |
|
40.24 |
1:27.20 |
3:01.01 |
|
3:01.01 |
|
20 |
Linnéa Lindh |
2003 |
Landskrona Simsällskap |
|
41.92 |
1:30.38 |
2:19.90 |
|
3:06.28 |
|
21 |
Julia Stenström |
2002 |
Simklubben Triton |
|
42.28 |
1:32.23 |
2:23.05 |
|
3:12.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 14 år |
|
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 15 år |
|
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 16 - 18 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Alba Forés |
1998 |
Simklubben Triton |
|
29.46 |
1:01.47 |
1:34.71 |
|
2:08.14 |
|
2 |
My Grewell |
1998 |
Simklubben Sydsim |
|
30.62 |
1:04.43 |
1:39.23 |
|
2:14.24 |
|
3 |
Johanna Nilsson |
1996 |
Simklubben Triton |
|
31.43 |
1:05.93 |
1:40.72 |
|
2:14.43 |
|
4 |
Marie Hanson |
1997 |
Simklubben Triton |
|
31.10 |
1:05.49 |
1:40.72 |
|
2:15.48 |
|
5 |
Fanny Andersson |
1997 |
Simklubben Triton |
|
31.95 |
1:06.51 |
1:42.17 |
|
2:16.43 |
|
6 |
Li Björner Oh |
1998 |
Simklubben Hajen |
|
32.04 |
1:07.81 |
1:44.70 |
|
2:21.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 19 - 99 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Moa Ståhl |
1995 |
Simklubben Triton |
|
29.33 |
1:01.47 |
1:35.09 |
|
2:08.60 |
|
2 |
Magdalena Kuras |
1988 |
Simklubben Triton |
|
27.57 |
58.60 |
1:42.01 |
|
2:20.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.22.11 |
Utskriftsdatum |
11 oktober 2014 |
Licensierad till: Simklubben Triton |
Utskriftstid |
09:47 |
|
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 4 |
|
Utskriftsdatum |
11 oktober 2014 |
|
|
Tävlingsort |
Staffanstorp |
|
Utskriftstid |
09:45 |
|
|
Arrangör |
Sk Triton |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
11 oktober 2014 |
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
|
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 14 år |
|
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 15 år |
|
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 16 - 18 år |
|
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 19 - 99 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ahmad Attellesey |
1995 |
Simklubben Triton |
|
26.79 |
|
|
|
59.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.22.11 |
Utskriftsdatum |
11 oktober 2014 |
Licensierad till: Simklubben Triton |
Utskriftstid |
09:45 |
|
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 4 |
|
Utskriftsdatum |
11 oktober 2014 |
|
|
Tävlingsort |
Staffanstorp |
|
Utskriftstid |
10:00 |
|
|
Arrangör |
Sk Triton |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
11 oktober 2014 |
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 100m Bröstsim Damer, Finaler 13 år och yngre |
|
Gren 3, 100m Bröstsim Damer, Finaler 14 år |
|
Gren 3, 100m Bröstsim Damer, Finaler 15 år |
|
Gren 3, 100m Bröstsim Damer, Finaler 16 - 18 år |
|
Gren 3, 100m Bröstsim Damer, Finaler 19 - 99 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Moa Ståhl |
1995 |
Simklubben Triton |
|
34.81 |
|
|
|
1:13.29 |
|
2 |
Magdalena Kuras |
1988 |
Simklubben Triton |
|
35.24 |
|
|
|
1:15.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.22.11 |
Utskriftsdatum |
11 oktober 2014 |
Licensierad till: Simklubben Triton |
Utskriftstid |
10:00 |
|
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 4 |
|
Utskriftsdatum |
11 oktober 2014 |
|
|
Tävlingsort |
Staffanstorp |
|
Utskriftstid |
10:44 |
|
|
Arrangör |
Sk Triton |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
11 oktober 2014 |
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Nils Wergeland |
2002 |
Simklubben Lödde |
|
42.03 |
1:31.34 |
2:21.40 |
|
3:11.01 |
|
2 |
Casper Svärd |
2001 |
Landskrona Simsällskap |
|
44.36 |
1:36.50 |
2:30.07 |
|
3:22.74 |
|
3 |
Filip af Klinteberg |
2003 |
Simklubben Triton |
|
59.70 |
2:08.60 |
3:17.44 |
|
4:26.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jonathan Hiltonsson |
2000 |
Simklubben Sydsim |
|
36.40 |
1:18.33 |
2:01.94 |
|
2:44.55 |
|
2 |
Samuel Kvist |
2000 |
Simklubben Triton |
|
36.46 |
1:18.99 |
2:05.44 |
|
2:51.61 |
|
3 |
Georg Emmanouilidis |
2000 |
Simklubben Sydsim |
|
39.70 |
1:23.14 |
2:08.93 |
|
2:54.94 |
|
4 |
Lucas Lindblom |
2000 |
Landskrona Simsällskap |
|
39.39 |
1:25.19 |
2:10.74 |
|
2:55.35 |
|
5 |
Erik af Klinteberg |
2000 |
Simklubben Triton |
|
42.95 |
1:29.17 |
2:17.30 |
|
3:04.42 |
|
6 |
Melvin Sihlén |
2000 |
Simklubben Sydsim |
|
43.02 |
1:33.13 |
2:26.85 |
|
3:18.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Tim Petersson |
1999 |
Landskrona Simsällskap |
|
35.72 |
1:16.34 |
1:58.31 |
|
2:40.45 |
|
2 |
Alexander Hedre |
1999 |
Simklubben Lödde |
|
36.23 |
1:18.78 |
2:03.37 |
|
2:49.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 16 - 18 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Martin Rogmark |
1996 |
Simklubben Hajen |
|
33.20 |
1:11.50 |
1:51.02 |
|
2:30.91 |
|
2 |
Salim Celikovic |
1998 |
Landskrona Simsällskap |
|
36.04 |
1:17.35 |
1:59.30 |
|
2:42.68 |
|
3 |
Jimmy Lu |
1997 |
Simklubben Sydsim |
|
37.15 |
1:20.59 |
2:06.53 |
|
2:52.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.22.11 |
Utskriftsdatum |
11 oktober 2014 |
Licensierad till: Simklubben Triton |
Utskriftstid |
10:44 |
|
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 4 |
|
Utskriftsdatum |
11 oktober 2014 |
|
|
Tävlingsort |
Staffanstorp |
|
Utskriftstid |
10:53 |
|
|
Arrangör |
Sk Triton |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
11 oktober 2014 |
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 400m Medley Damer, Finaler 13 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sara Stenberg |
2001 |
Simklubben Triton |
|
1:13.30 |
2:39.53 |
4:10.90 |
|
5:24.36 |
|
- |
Carolina Åsberg |
2002 |
Simklubben Lödde |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 400m Medley Damer, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Frida Nordefell |
2000 |
Simklubben Sydsim |
|
1:16.04 |
2:44.58 |
4:24.23 |
|
5:38.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 400m Medley Damer, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Julia Brinkhagen |
1999 |
Simklubben Lödde |
|
1:14.35 |
2:40.68 |
4:07.95 |
|
5:21.51 |
|
2 |
Madeleine Grönberg |
1999 |
Simklubben Triton |
|
1:13.84 |
2:37.53 |
4:13.11 |
|
5:21.52 |
|
3 |
Filippa Fridh |
1999 |
Simklubben Triton |
|
1:20.92 |
2:49.68 |
4:38.30 |
|
5:59.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 400m Medley Damer, Finaler 16 - 18 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Alba Forés |
1998 |
Simklubben Triton |
|
1:08.72 |
2:26.18 |
4:00.15 |
|
5:08.84 |
|
2 |
Malin Johansson |
1997 |
Simklubben Sydsim |
|
1:10.84 |
2:30.44 |
4:04.52 |
|
5:15.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.22.11 |
Utskriftsdatum |
11 oktober 2014 |
Licensierad till: Simklubben Triton |
Utskriftstid |
10:53 |
|
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 4 |
|
Utskriftsdatum |
11 oktober 2014 |
|
|
Tävlingsort |
Staffanstorp |
|
Utskriftstid |
11:27 |
|
|
Arrangör |
Sk Triton |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
11 oktober 2014 |
|
|
|
|
|
|
Gren 6, 1500m Frisim Herrar, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
800m |
|
|
|
|
|
|
|
900m |
1000m |
1100m |
1200m |
|
|
|
|
|
|
|
1300m |
1400m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Tobias Ranevi |
1999 |
Simklubben Lödde |
|
1:11.30 |
2:27.48 |
3:44.41 |
5:01.34 |
18:57.50 |
|
|
|
|
|
|
6:18.05 |
7:34.14 |
8:50.26 |
10:06.49 |
|
|
|
|
|
|
|
11:22.20 |
12:38.51 |
13:54.11 |
15:09.98 |
|
|
|
|
|
|
|
16:26.78 |
17:43.76 |
|
|
|
|
2 |
Roy Hangård |
1999 |
Simklubben Lödde |
|
1:12.11 |
2:27.82 |
3:45.26 |
5:03.73 |
19:35.12 |
|
|
|
|
|
|
6:22.04 |
7:40.65 |
8:58.95 |
10:16.86 |
|
|
|
|
|
|
|
11:35.80 |
12:55.38 |
14:15.93 |
15:36.54 |
|
|
|
|
|
|
|
16:56.59 |
18:16.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 6, 1500m Frisim Herrar, Finaler 16 - 18 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
800m |
|
|
|
|
|
|
|
900m |
1000m |
1100m |
1200m |
|
|
|
|
|
|
|
1300m |
1400m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Rasmus Ericsson |
1998 |
Simklubben Triton |
|
1:06.38 |
2:17.96 |
3:29.82 |
4:41.77 |
17:49.21 |
|
|
|
|
|
|
5:53.65 |
7:05.07 |
8:16.61 |
9:28.31 |
|
|
|
|
|
|
|
10:40.11 |
11:52.05 |
13:04.09 |
14:16.23 |
|
|
|
|
|
|
|
15:28.14 |
16:40.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.22.11 |
Utskriftsdatum |
11 oktober 2014 |
Licensierad till: Simklubben Triton |
Utskriftstid |
11:27 |
|
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 4 |
|
Utskriftsdatum |
11 oktober 2014 |
|
|
Tävlingsort |
Staffanstorp |
|
Utskriftstid |
11:50 |
|
|
Arrangör |
Sk Triton |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
11 oktober 2014 |
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 800m Frisim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Philip Stenberg |
2001 |
Simklubben Triton |
|
1:07.01 |
2:21.39 |
3:35.98 |
4:51.43 |
9:46.58 |
|
|
|
|
|
|
6:04.81 |
7:19.14 |
8:33.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 800m Frisim Herrar, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Nicolas Nolén |
2000 |
Simklubben Triton |
|
1:06.28 |
2:16.80 |
3:28.55 |
4:39.83 |
9:25.35 |
|
|
|
|
|
|
5:51.18 |
7:03.28 |
8:15.40 |
|
|
|
2 |
Andreas Aminoff |
2000 |
Simklubben Hajen |
|
1:06.28 |
2:18.63 |
3:32.95 |
4:47.47 |
9:41.62 |
|
|
|
|
|
|
6:02.71 |
7:17.01 |
8:30.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 800m Frisim Herrar, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Niklas Jagerstål |
1999 |
Simklubben Triton |
|
1:03.95 |
2:14.34 |
3:26.43 |
4:40.57 |
9:41.06 |
|
|
|
|
|
|
5:55.25 |
7:11.43 |
8:27.48 |
|
|
|
2 |
Tim Petersson |
1999 |
Landskrona Simsällskap |
|
1:07.38 |
2:22.78 |
3:39.27 |
4:56.06 |
9:55.54 |
|
|
|
|
|
|
6:12.17 |
7:28.25 |
8:43.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 800m Frisim Herrar, Finaler 16 - 18 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Cebastian Christensen |
1998 |
Simklubben Triton |
|
1:01.21 |
2:07.13 |
3:13.66 |
4:20.39 |
8:49.75 |
|
|
|
|
|
|
5:26.93 |
6:34.75 |
7:42.58 |
|
|
|
2 |
Alfred Christensson |
1998 |
Landskrona Simsällskap |
|
1:04.07 |
2:13.74 |
3:23.25 |
4:33.32 |
9:20.32 |
|
|
|
|
|
|
5:45.01 |
6:56.65 |
8:08.96 |
|
|
|
3 |
Oskar Hoff |
1998 |
Landskrona Simsällskap |
|
1:04.81 |
2:15.73 |
3:26.52 |
4:37.43 |
9:23.18 |
|
|
|
|
|
|
5:49.79 |
7:01.81 |
8:13.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.22.11 |
Utskriftsdatum |
11 oktober 2014 |
Licensierad till: Simklubben Triton |
Utskriftstid |
11:50 |
|
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 4 |
|
Utskriftsdatum |
11 oktober 2014 |
|
|
Tävlingsort |
Staffanstorp |
|
Utskriftstid |
15:07 |
|
|
Arrangör |
Sk Triton |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
11 oktober 2014 |
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Frida Nordefell |
2000 |
Simklubben Sydsim |
|
36.80 |
1:18.27 |
2:01.04 |
|
2:44.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Julia Brinkhagen |
1999 |
Simklubben Lödde |
|
34.16 |
1:13.29 |
1:54.24 |
|
2:34.84 |
|
2 |
Vilma Flodfält |
1999 |
Simklubben Sydsim |
|
34.35 |
1:14.28 |
1:56.99 |
|
2:41.34 |
|
3 |
Filippa Fridh |
1999 |
Simklubben Triton |
|
37.57 |
1:23.34 |
2:10.53 |
|
2:57.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 16 - 18 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Fanny Andersson |
1997 |
Simklubben Triton |
|
32.73 |
1:09.58 |
1:46.36 |
|
2:23.65 |
|
2 |
Marie Hanson |
1997 |
Simklubben Triton |
|
33.99 |
1:13.14 |
1:53.91 |
|
2:35.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.22.11 |
Utskriftsdatum |
11 oktober 2014 |
Licensierad till: Simklubben Triton |
Utskriftstid |
15:07 |
|
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 4 |
|
Utskriftsdatum |
11 oktober 2014 |
|
|
Tävlingsort |
Staffanstorp |
|
Utskriftstid |
15:22 |
|
|
Arrangör |
Sk Triton |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
11 oktober 2014 |
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 200m Medley Herrar, Finaler 13 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Gustaf Palmqvist |
2001 |
Simklubben Triton |
|
33.82 |
1:11.20 |
1:56.64 |
|
2:28.64 |
|
2 |
Felix Wetterborg |
2001 |
Simklubben Triton |
|
32.27 |
1:16.30 |
2:03.54 |
|
2:39.51 |
|
3 |
Tim Brinkhagen |
2001 |
Simklubben Lödde |
|
35.60 |
1:18.55 |
2:04.32 |
|
2:41.60 |
|
4 |
Dennie Halilovic |
2002 |
Simklubben Sydsim |
|
35.02 |
1:15.88 |
2:04.65 |
|
2:42.32 |
|
5 |
Nils Wergeland |
2002 |
Simklubben Lödde |
|
36.53 |
1:18.45 |
2:06.89 |
|
2:45.51 |
|
6 |
Jens Christiansen |
2001 |
Simklubben Sydsim |
|
38.31 |
1:24.89 |
2:21.83 |
|
3:00.55 |
|
7 |
Ian Hangård |
2002 |
Simklubben Lödde |
|
38.30 |
1:24.83 |
2:24.66 |
|
3:00.66 |
|
8 |
Thor Grandin |
2002 |
Simklubben Triton |
|
40.80 |
1:26.14 |
2:23.15 |
|
3:01.40 |
|
9 |
Casper Svärd |
2001 |
Landskrona Simsällskap |
|
43.96 |
1:32.40 |
2:24.25 |
|
3:05.72 |
|
10 |
Dzevad Celikovic |
2001 |
Landskrona Simsällskap |
|
43.74 |
1:34.85 |
2:32.05 |
|
3:10.76 |
|
11 |
Felix Rosenkvist |
2004 |
Simklubben Sydsim |
|
42.35 |
1:32.58 |
2:41.00 |
|
3:20.70 |
|
- |
Jonathan Fröjd |
2004 |
Simklubben Sydsim |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 200m Medley Herrar, Finaler 14 år |
|
Gren 9, 200m Medley Herrar, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Niklas Jagerstål |
1999 |
Simklubben Triton |
|
30.30 |
1:06.59 |
1:50.26 |
|
2:22.70 |
|
2 |
Tim Petersson |
1999 |
Landskrona Simsällskap |
|
31.60 |
1:10.95 |
1:54.84 |
|
2:29.71 |
|
3 |
Teodor Cvijic |
1999 |
Simklubben Sydsim |
|
31.35 |
1:10.09 |
1:57.65 |
|
2:34.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 200m Medley Herrar, Finaler 16 - 18 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Cebastian Christensen |
1998 |
Simklubben Triton |
|
30.31 |
1:08.03 |
1:48.61 |
|
2:18.87 |
|
2 |
Oskar Hoff |
1998 |
Landskrona Simsällskap |
|
29.00 |
1:06.17 |
1:46.99 |
|
2:18.95 |
|
3 |
Marcus Henriksson |
1997 |
Simklubben Hajen |
|
31.16 |
1:08.97 |
1:53.75 |
|
2:29.27 |
|
4 |
Salim Celikovic |
1998 |
Landskrona Simsällskap |
|
31.31 |
1:12.97 |
1:54.57 |
|
2:31.31 |
|
5 |
Erik Nilsson |
1996 |
Simklubben Sydsim |
|
30.54 |
1:12.84 |
1:59.06 |
|
2:33.89 |
|
- |
Rasmus Ericsson |
1998 |
Simklubben Triton |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.22.11 |
Utskriftsdatum |
11 oktober 2014 |
Licensierad till: Simklubben Triton |
Utskriftstid |
15:22 |
|
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 4 |
|
Utskriftsdatum |
11 oktober 2014 |
|
|
Tävlingsort |
Staffanstorp |
|
Utskriftstid |
15:50 |
|
|
Arrangör |
Sk Triton |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
11 oktober 2014 |
|
|
|
|
|
|
Gren 10, 400m Frisim Damer, Finaler 13 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sara Stenberg |
2001 |
Simklubben Triton |
|
1:07.59 |
2:18.89 |
3:30.05 |
|
4:40.30 |
|
2 |
Klara Johansson |
2001 |
Simklubben Sydsim |
|
1:09.91 |
2:26.39 |
3:41.93 |
|
4:57.76 |
|
3 |
Felicia Lejox |
2002 |
Simklubben Triton |
|
1:11.98 |
2:30.84 |
3:50.36 |
|
5:09.08 |
|
4 |
Ida Sandwång |
2001 |
Landskrona Simsällskap |
|
1:13.21 |
2:33.25 |
3:54.16 |
|
5:12.28 |
|
5 |
Isabelle Moreau |
2001 |
Landskrona Simsällskap |
|
1:15.42 |
2:36.51 |
3:57.26 |
|
5:14.53 |
|
6 |
Lovisa Vesterlund Kocsis |
2002 |
Simklubben Sydsim |
|
1:14.86 |
2:37.18 |
3:59.44 |
|
5:20.79 |
|
7 |
Gabriella Wivsätter |
2003 |
Simklubben Sydsim |
|
1:18.23 |
2:41.15 |
4:03.43 |
|
5:24.90 |
|
8 |
Lovisa Christerson |
2002 |
Simklubben Hajen |
|
1:15.88 |
2:40.91 |
4:07.80 |
|
5:34.42 |
|
9 |
Hanna Lundius |
2001 |
Landskrona Simsällskap |
|
1:19.26 |
2:46.43 |
4:14.18 |
|
5:39.26 |
|
10 |
Carolina Åsberg |
2002 |
Simklubben Lödde |
|
1:20.79 |
2:47.67 |
4:15.45 |
|
5:40.11 |
|
11 |
Emilia Eek |
2001 |
Simklubben Sydsim |
|
1:20.32 |
2:46.33 |
4:14.42 |
|
5:40.99 |
|
12 |
Elsa Assarsson |
2001 |
Landskrona Simsällskap |
|
1:20.13 |
2:45.92 |
4:14.05 |
|
5:44.62 |
|
13 |
Laura Dorenda |
2001 |
Landskrona Simsällskap |
|
1:18.67 |
2:47.83 |
4:22.10 |
|
5:54.55 |
|
14 |
Olivia Skog |
2002 |
Simklubben Lödde |
|
1:20.93 |
2:51.56 |
4:25.26 |
|
5:58.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 10, 400m Frisim Damer, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Frida Nordefell |
2000 |
Simklubben Sydsim |
|
1:09.13 |
2:24.37 |
3:39.43 |
|
4:49.68 |
|
2 |
Kajsa-Elsa Lindestam |
2000 |
Simklubben Sydsim |
|
1:13.48 |
2:33.69 |
3:56.56 |
|
5:19.11 |
|
3 |
Cornelia Forsgren |
2000 |
Simklubben Triton |
|
1:19.80 |
2:46.06 |
4:12.34 |
|
5:36.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 10, 400m Frisim Damer, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Madeleine Grönberg |
1999 |
Simklubben Triton |
|
1:07.74 |
2:19.09 |
3:29.72 |
|
4:39.38 |
|
2 |
Elin Johannesson |
1999 |
Simklubben Lödde |
|
1:09.63 |
2:24.42 |
3:38.84 |
|
4:50.60 |
|
3 |
Ida Söderberg |
1999 |
Simklubben Triton |
|
1:17.66 |
2:47.39 |
4:18.75 |
|
5:50.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 10, 400m Frisim Damer, Finaler 16 - 18 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Alba Forés |
1998 |
Simklubben Triton |
|
1:04.77 |
2:12.70 |
3:21.26 |
|
4:28.92 |
|
2 |
My Grewell |
1998 |
Simklubben Sydsim |
|
1:07.86 |
2:19.97 |
3:34.74 |
|
4:50.39 |
|
3 |
Amanda Karlsson |
1998 |
Simklubben Hajen |
|
1:07.98 |
2:23.02 |
3:39.30 |
|
4:53.90 |
|
4 |
Marie Hanson |
1997 |
Simklubben Triton |
|
1:10.88 |
2:25.66 |
3:41.16 |
|
4:54.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.22.11 |
Utskriftsdatum |
11 oktober 2014 |
Licensierad till: Simklubben Triton |
Utskriftstid |
15:50 |
|
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 4 |
|
Utskriftsdatum |
11 oktober 2014 |
|
|
Tävlingsort |
Staffanstorp |
|
Utskriftstid |
16:20 |
|
|
Arrangör |
Sk Triton |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
11 oktober 2014 |
|
|
|
|
|
|
Gren 11, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
|
Gren 11, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 14 år |
|
Gren 11, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 15 år |
|
Gren 11, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 16 - 18 år |
|
Skapad av WinGrodan 1.22.11 |
Utskriftsdatum |
11 oktober 2014 |
Licensierad till: Simklubben Triton |
Utskriftstid |
16:20 |
|
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 4 |
|
Utskriftsdatum |
11 oktober 2014 |
|
|
Tävlingsort |
Staffanstorp |
|
Utskriftstid |
16:45 |
|
|
Arrangör |
Sk Triton |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
11 oktober 2014 |
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 200m Ryggsim Damer, Finaler 13 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Klara Johansson |
2001 |
Simklubben Sydsim |
|
37.25 |
1:18.69 |
2:01.04 |
|
2:41.43 |
|
2 |
Felicia Lejox |
2002 |
Simklubben Triton |
|
39.93 |
1:22.57 |
2:05.18 |
|
2:47.54 |
|
3 |
Sonja Boos |
2001 |
Simklubben Sydsim |
|
42.41 |
1:28.62 |
2:16.67 |
|
3:01.05 |
|
4 |
Tilde Röiseth |
2003 |
Landskrona Simsällskap |
|
43.23 |
1:30.92 |
2:18.59 |
|
3:04.26 |
|
5 |
Wilma Rundblad |
2003 |
Landskrona Simsällskap |
|
44.82 |
1:33.54 |
2:22.06 |
|
3:08.92 |
|
6 |
Matilda Hoff |
2003 |
Landskrona Simsällskap |
|
45.98 |
1:36.56 |
2:26.41 |
|
3:14.59 |
|
7 |
Linnéa Lindh |
2003 |
Landskrona Simsällskap |
|
44.94 |
1:34.92 |
2:25.32 |
|
3:14.60 |
|
8 |
Linnea Eriksson |
2003 |
Landskrona Simsällskap |
|
47.41 |
1:40.26 |
2:32.57 |
|
3:21.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 200m Ryggsim Damer, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Thea Lindström |
2000 |
Simklubben Triton |
|
37.51 |
1:18.30 |
2:00.65 |
|
2:41.58 |
|
2 |
Isabella Lagnerup |
2000 |
Simklubben Sydsim |
|
39.95 |
1:23.23 |
2:06.81 |
|
2:48.89 |
|
3 |
Kajsa-Elsa Lindestam |
2000 |
Simklubben Sydsim |
|
40.22 |
1:23.33 |
2:07.74 |
|
2:51.71 |
|
4 |
Cornelia Forsgren |
2000 |
Simklubben Triton |
|
42.16 |
1:27.88 |
2:13.36 |
|
2:55.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 200m Ryggsim Damer, Finaler 15 år |
|
Gren 12, 200m Ryggsim Damer, Finaler 16 - 18 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ida Borg |
1997 |
Simklubben Triton |
|
34.20 |
1:10.38 |
1:47.21 |
|
2:24.19 |
|
2 |
Malin Johansson |
1997 |
Simklubben Sydsim |
|
34.05 |
1:10.51 |
1:47.65 |
|
2:25.31 |
|
3 |
Alba Forés |
1998 |
Simklubben Triton |
|
35.25 |
1:12.69 |
1:52.11 |
|
2:31.55 |
|
4 |
Ninwa Somi |
1998 |
Landskrona Simsällskap |
|
42.22 |
1:27.79 |
2:14.62 |
|
3:01.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 200m Ryggsim Damer, Finaler 19 - 99 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Linnéa Olsson |
1994 |
Simklubben Triton |
|
32.25 |
1:06.97 |
1:42.46 |
|
2:17.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.22.11 |
Utskriftsdatum |
11 oktober 2014 |
Licensierad till: Simklubben Triton |
Utskriftstid |
16:45 |
|
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 4 |
|
Utskriftsdatum |
11 oktober 2014 |
|
|
Tävlingsort |
Staffanstorp |
|
Utskriftstid |
17:05 |
|
|
Arrangör |
Sk Triton |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
11 oktober 2014 |
|
|
|
|
|
|
Gren 13, 100m Frisim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
|
Gren 13, 100m Frisim Herrar, Finaler 14 år |
|
Gren 13, 100m Frisim Herrar, Finaler 15 år |
|
Gren 13, 100m Frisim Herrar, Finaler 16 - 18 år |
|
Gren 13, 100m Frisim Herrar, Finaler 19 - 99 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ahmad Attellesey |
1995 |
Simklubben Triton |
|
25.51 |
|
|
|
53.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.22.11 |
Utskriftsdatum |
11 oktober 2014 |
Licensierad till: Simklubben Triton |
Utskriftstid |
17:05 |
|
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 4 |
|
Utskriftsdatum |
12 oktober 2014 |
|
|
Tävlingsort |
Staffanstorp |
|
Utskriftstid |
09:25 |
|
|
Arrangör |
Sk Triton |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
11 oktober 2014 |
|
|
|
|
|
|
Gren 14, 200m Frisim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Felix Wetterborg |
2001 |
Simklubben Triton |
|
30.86 |
1:07.41 |
1:44.64 |
|
2:18.85 |
|
2 |
Dennie Halilovic |
2002 |
Simklubben Sydsim |
|
31.14 |
1:06.73 |
1:44.49 |
|
2:21.80 |
|
3 |
Tim Brinkhagen |
2001 |
Simklubben Lödde |
|
31.99 |
1:08.00 |
1:45.22 |
|
2:23.28 |
|
4 |
Oliver Larsson |
2001 |
Landskrona Simsällskap |
|
33.54 |
1:11.49 |
1:51.08 |
|
2:26.97 |
|
5 |
Nils Wergeland |
2002 |
Simklubben Lödde |
|
33.80 |
1:12.06 |
1:51.41 |
|
2:30.36 |
|
6 |
Isak Paulsson |
2002 |
Simklubben Lödde |
|
35.54 |
1:16.94 |
1:59.66 |
|
2:39.40 |
|
7 |
Linus Forsgren |
2003 |
Simklubben Triton |
|
35.54 |
1:17.18 |
2:00.28 |
|
2:41.73 |
|
8 |
Felix Rosenkvist |
2004 |
Simklubben Sydsim |
|
37.52 |
1:20.44 |
2:03.83 |
|
2:43.02 |
|
9 |
Jonathan Fröjd |
2004 |
Simklubben Sydsim |
|
37.92 |
1:21.16 |
2:03.77 |
|
2:43.20 |
|
10 |
Ian Hangård |
2002 |
Simklubben Lödde |
|
35.86 |
1:19.01 |
2:02.55 |
|
2:43.53 |
|
11 |
Casper Svärd |
2001 |
Landskrona Simsällskap |
|
37.98 |
1:20.92 |
2:04.30 |
|
2:44.95 |
|
12 |
Dzevad Celikovic |
2001 |
Landskrona Simsällskap |
|
36.18 |
1:18.80 |
2:05.30 |
|
2:47.24 |
|
13 |
Sebastian Mickelsson |
2001 |
Simklubben Triton |
|
39.56 |
1:27.25 |
2:14.92 |
|
2:58.48 |
|
14 |
Jesper Ring |
2003 |
Landskrona Simsällskap |
|
40.83 |
1:28.15 |
2:19.92 |
|
3:09.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 14, 200m Frisim Herrar, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Nicolas Nolén |
2000 |
Simklubben Triton |
|
29.99 |
1:02.96 |
1:36.16 |
|
2:08.90 |
|
2 |
Samuel Kvist |
2000 |
Simklubben Triton |
|
30.28 |
1:04.54 |
1:40.15 |
|
2:15.89 |
|
3 |
Erik af Klinteberg |
2000 |
Simklubben Triton |
|
34.17 |
1:11.35 |
1:49.24 |
|
2:27.30 |
|
4 |
Lucas Lindblom |
2000 |
Landskrona Simsällskap |
|
32.79 |
1:10.80 |
1:49.92 |
|
2:28.25 |
|
5 |
Elliot Larsson |
2000 |
Simklubben Lödde |
|
33.05 |
1:11.46 |
1:52.07 |
|
2:30.38 |
|
6 |
Melvin Sihlén |
2000 |
Simklubben Sydsim |
|
33.89 |
1:12.21 |
1:54.28 |
|
2:32.50 |
|
7 |
Oscar Palmqvist |
2000 |
Simklubben Triton |
|
35.51 |
1:14.92 |
1:56.96 |
|
2:37.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 14, 200m Frisim Herrar, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Hampus Svensson |
1999 |
Landskrona Simsällskap |
|
27.61 |
58.03 |
1:30.34 |
|
2:01.08 |
|
2 |
Niklas Jagerstål |
1999 |
Simklubben Triton |
|
28.44 |
59.97 |
1:33.46 |
|
2:08.11 |
|
3 |
Teodor Cvijic |
1999 |
Simklubben Sydsim |
|
29.12 |
1:01.93 |
1:36.65 |
|
2:11.76 |
|
4 |
Oskar Skarin |
1999 |
Simklubben Triton |
|
29.79 |
1:03.77 |
1:39.73 |
|
2:14.93 |
|
5 |
Tobias Ranevi |
1999 |
Simklubben Lödde |
|
32.24 |
1:08.01 |
1:45.19 |
|
2:20.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 14, 200m Frisim Herrar, Finaler 16 - 18 år |
|
Skapad av WinGrodan 1.22.11 |
Utskriftsdatum |
12 oktober 2014 |
Licensierad till: Simklubben Triton |
Utskriftstid |
09:25 |
|
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 4 |
|
Utskriftsdatum |
12 oktober 2014 |
|
|
Tävlingsort |
Staffanstorp |
|
Utskriftstid |
09:43 |
|
|
Arrangör |
Sk Triton |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
11 oktober 2014 |
|
|
|
|
|
|
Gren 15, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 13 år och yngre |
|
Gren 15, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Frida Nordefell |
2000 |
Simklubben Sydsim |
|
1:13.22 |
|
|
|
1:13.22 |
|
2 |
Wilma Ohlsson |
2000 |
Simklubben Triton |
|
36.64 |
|
|
|
1:21.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 15, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 15 år |
|
Gren 15, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 16 - 18 år |
|
Skapad av WinGrodan 1.22.11 |
Utskriftsdatum |
12 oktober 2014 |
Licensierad till: Simklubben Triton |
Utskriftstid |
09:43 |
|
Resultat Gren 16 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 16 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 4 |
|
Utskriftsdatum |
12 oktober 2014 |
|
|
Tävlingsort |
Staffanstorp |
|
Utskriftstid |
09:46 |
|
|
Arrangör |
Sk Triton |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
11 oktober 2014 |
|
|
|
|
|
|
Gren 16, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
|
Gren 16, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 14 år |
|
Gren 16, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 15 år |
|
Gren 16, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 16 - 18 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
|
|
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Martin Rogmark |
1996 |
Simklubben Hajen |
|
33.08 |
|
|
|
1:10.94 |
|
2 |
Salim Celikovic |
1998 |
Landskrona Simsällskap |
|
35.71 |
|
|
|
1:16.44 |
|
3 |
Jimmy Lu |
1997 |
Simklubben Sydsim |
|
36.45 |
|
|
|
1:17.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.22.11 |
Utskriftsdatum |
12 oktober 2014 |
Licensierad till: Simklubben Triton |
Utskriftstid |
09:46 |
|
Resultat Gren 17 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 17 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 4 |
|
Utskriftsdatum |
12 oktober 2014 |
|
|
Tävlingsort |
Staffanstorp |
|
Utskriftstid |
10:34 |
|
|
Arrangör |
Sk Triton |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
11 oktober 2014 |
|
|
|
|
|
|
Gren 17, 200m Bröstsim Damer, Finaler 13 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Isabelle Moreau |
2001 |
Landskrona Simsällskap |
|
41.73 |
1:28.32 |
2:15.93 |
|
3:03.70 |
|
2 |
Isabella Wivsätter |
2001 |
Simklubben Sydsim |
|
40.96 |
1:28.73 |
2:18.31 |
|
3:05.99 |
|
3 |
Gabriella Wivsätter |
2003 |
Simklubben Sydsim |
|
42.85 |
1:30.99 |
2:20.71 |
|
3:09.50 |
|
4 |
Lovisa Vesterlund Kocsis |
2002 |
Simklubben Sydsim |
|
43.57 |
1:32.90 |
2:22.53 |
|
3:12.25 |
|
5 |
Hanna Lundius |
2001 |
Landskrona Simsällskap |
|
44.82 |
1:35.61 |
2:24.81 |
|
3:13.06 |
|
6 |
Felicia Jartelius |
2001 |
Simklubben Triton |
|
42.95 |
1:34.59 |
2:27.11 |
|
3:15.52 |
|
7 |
Olivia Skog |
2002 |
Simklubben Lödde |
|
45.00 |
1:34.71 |
2:26.35 |
|
3:18.10 |
|
8 |
Laura Dorenda |
2001 |
Landskrona Simsällskap |
|
44.78 |
1:34.42 |
2:26.47 |
|
3:20.21 |
|
9 |
Amanda Önnestam |
2001 |
Simklubben Lödde |
|
46.59 |
1:38.69 |
2:30.65 |
|
3:22.44 |
|
10 |
Tilde Röiseth |
2003 |
Landskrona Simsällskap |
|
45.74 |
1:37.09 |
2:29.99 |
|
3:22.57 |
|
11 |
Natalie Almasi |
2001 |
Simklubben Sydsim |
|
47.46 |
1:40.36 |
2:32.48 |
|
3:24.04 |
|
12 |
Emilia Eek |
2001 |
Simklubben Sydsim |
|
45.60 |
1:37.88 |
2:31.61 |
|
3:25.49 |
|
13 |
Emma Hassling |
2004 |
Landskrona Simsällskap |
|
49.14 |
1:44.77 |
2:42.45 |
|
3:38.73 |
|
14 |
Filippa Jönsson |
2003 |
Simklubben Triton |
|
49.83 |
1:47.67 |
2:47.62 |
|
3:46.57 |
|
15 |
Ellinor Forsgren |
2001 |
Simklubben Triton |
|
49.28 |
1:48.77 |
2:49.82 |
|
3:50.53 |
|
16 |
Wilma Rundblad |
2003 |
Landskrona Simsällskap |
|
53.21 |
1:53.10 |
2:55.68 |
|
3:57.72 |
|
17 |
Fanny Moreau |
2003 |
Landskrona Simsällskap |
|
55.52 |
1:58.15 |
3:02.71 |
|
4:09.52 |
|
- |
Sonja Boos |
2001 |
Simklubben Sydsim |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 17, 200m Bröstsim Damer, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Vivianne Olsson |
2000 |
Simklubben Lödde |
|
42.33 |
1:28.20 |
2:15.22 |
|
3:03.40 |
|
2 |
Isabella Lagnerup |
2000 |
Simklubben Sydsim |
|
44.20 |
1:34.16 |
2:24.89 |
|
3:15.89 |
|
3 |
Saga Miderbäck |
2000 |
Simklubben Lödde |
|
45.39 |
1:35.09 |
2:27.40 |
|
3:21.45 |
|
4 |
Melinda Andersson |
2000 |
Landskrona Simsällskap |
|
47.53 |
1:43.88 |
2:43.40 |
|
3:43.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 17, 200m Bröstsim Damer, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Julia Brinkhagen |
1999 |
Simklubben Lödde |
|
37.84 |
1:20.35 |
2:03.29 |
|
2:46.04 |
|
2 |
Louise Ranevi |
1999 |
Simklubben Lödde |
|
37.83 |
1:21.18 |
2:05.79 |
|
2:50.65 |
|
3 |
Vilma Flodfält |
1999 |
Simklubben Sydsim |
|
40.21 |
1:26.43 |
2:12.89 |
|
2:59.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 17, 200m Bröstsim Damer, Finaler 16 - 18 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Fanny Andersson |
1997 |
Simklubben Triton |
|
37.27 |
1:19.25 |
2:02.17 |
|
2:44.44 |
|
2 |
Johanna Nilsson |
1996 |
Simklubben Triton |
|
39.78 |
1:24.02 |
2:09.02 |
|
2:54.89 |
|
- |
Ninwa Somi |
1998 |
Landskrona Simsällskap |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.22.11 |
Utskriftsdatum |
12 oktober 2014 |
Licensierad till: Simklubben Triton |
Utskriftstid |
10:34 |
|
Resultat Gren 18 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 18 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 4 |
|
Utskriftsdatum |
12 oktober 2014 |
|
|
Tävlingsort |
Staffanstorp |
|
Utskriftstid |
10:47 |
|
|
Arrangör |
Sk Triton |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
11 oktober 2014 |
|
|
|
|
|
|
Gren 18, 400m Medley Herrar, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jonathan Hiltonsson |
2000 |
Simklubben Sydsim |
|
1:22.33 |
2:48.42 |
4:16.17 |
|
5:29.38 |
|
2 |
Samuel Kvist |
2000 |
Simklubben Triton |
|
1:24.04 |
2:49.09 |
4:21.14 |
|
5:35.48 |
|
3 |
Erik af Klinteberg |
2000 |
Simklubben Triton |
|
1:24.08 |
2:59.66 |
4:38.98 |
|
6:01.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 18, 400m Medley Herrar, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Tim Petersson |
1999 |
Landskrona Simsällskap |
|
1:17.64 |
2:47.87 |
4:18.66 |
|
5:29.22 |
|
2 |
Roy Hangård |
1999 |
Simklubben Lödde |
|
1:18.58 |
2:44.08 |
4:16.90 |
|
5:29.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 18, 400m Medley Herrar, Finaler 16 - 18 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Rasmus Wetterborg |
1996 |
Simklubben Triton |
|
1:01.42 |
2:14.07 |
3:34.80 |
|
4:44.61 |
|
2 |
Alfred Christensson |
1998 |
Landskrona Simsällskap |
|
1:03.98 |
2:25.14 |
3:54.36 |
|
5:00.10 |
|
3 |
Salim Celikovic |
1998 |
Landskrona Simsällskap |
|
1:13.94 |
2:43.66 |
4:14.28 |
|
5:36.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.22.11 |
Utskriftsdatum |
12 oktober 2014 |
Licensierad till: Simklubben Triton |
Utskriftstid |
10:47 |
|
Resultat Gren 19 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 19 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 4 |
|
Utskriftsdatum |
12 oktober 2014 |
|
|
Tävlingsort |
Staffanstorp |
|
Utskriftstid |
11:24 |
|
|
Arrangör |
Sk Triton |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
11 oktober 2014 |
|
|
|
|
|
|
Gren 19, 1500m Frisim Damer, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
800m |
|
|
|
|
|
|
|
900m |
1000m |
1100m |
1200m |
|
|
|
|
|
|
|
1300m |
1400m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Madeleine Grönberg |
1999 |
Simklubben Triton |
|
1:09.21 |
2:23.50 |
3:39.43 |
4:55.49 |
18:47.93 |
|
|
|
|
|
|
6:11.86 |
7:28.25 |
8:43.70 |
10:00.00 |
|
|
|
|
|
|
|
11:16.64 |
12:33.47 |
13:50.41 |
15:06.23 |
|
|
|
|
|
|
|
16:21.26 |
17:35.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 19, 1500m Frisim Damer, Finaler 16 - 18 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
800m |
|
|
|
|
|
|
|
900m |
1000m |
1100m |
1200m |
|
|
|
|
|
|
|
1300m |
1400m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Alba Forés |
1998 |
Simklubben Triton |
|
1:06.80 |
2:16.87 |
3:27.17 |
4:37.31 |
17:31.33 |
|
|
|
|
|
|
5:47.42 |
6:57.77 |
8:08.17 |
9:18.79 |
|
|
|
|
|
|
|
10:29.23 |
11:40.20 |
12:50.61 |
14:01.55 |
|
|
|
|
|
|
|
15:12.26 |
16:23.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.22.11 |
Utskriftsdatum |
12 oktober 2014 |
Licensierad till: Simklubben Triton |
Utskriftstid |
11:24 |
|
Resultat Gren 20 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 20 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 4 |
|
Utskriftsdatum |
12 oktober 2014 |
|
|
Tävlingsort |
Staffanstorp |
|
Utskriftstid |
11:47 |
|
|
Arrangör |
Sk Triton |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
11 oktober 2014 |
|
|
|
|
|
|
Gren 20, 800m Frisim Damer, Finaler 13 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sara Stenberg |
2001 |
Simklubben Triton |
|
1:07.94 |
2:20.82 |
3:34.14 |
4:47.67 |
9:38.55 |
|
|
|
|
|
|
6:00.96 |
7:14.24 |
8:27.47 |
|
|
|
2 |
Felicia Lejox |
2002 |
Simklubben Triton |
|
1:14.52 |
2:34.72 |
3:55.05 |
5:16.65 |
10:42.84 |
|
|
|
|
|
|
6:39.01 |
8:01.20 |
9:23.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 20, 800m Frisim Damer, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Frida Nordefell |
2000 |
Simklubben Sydsim |
|
1:11.91 |
2:31.09 |
3:49.95 |
5:08.59 |
10:23.11 |
|
|
|
|
|
|
6:28.78 |
7:47.13 |
9:05.85 |
|
|
|
2 |
Kajsa-Elsa Lindestam |
2000 |
Simklubben Sydsim |
|
1:14.12 |
2:35.35 |
3:57.95 |
5:23.17 |
11:03.07 |
|
|
|
|
|
|
6:49.93 |
8:14.93 |
9:40.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 20, 800m Frisim Damer, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Amanda Granborg |
1999 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
1:06.61 |
2:17.76 |
3:30.39 |
4:43.46 |
9:37.58 |
|
|
|
|
|
|
5:57.08 |
7:10.74 |
8:24.61 |
|
|
|
2 |
Filippa Fridh |
1999 |
Simklubben Triton |
|
1:14.64 |
2:34.91 |
3:54.80 |
5:15.58 |
10:33.77 |
|
|
|
|
|
|
6:35.46 |
7:55.43 |
9:16.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 20, 800m Frisim Damer, Finaler 16 - 18 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Amanda Karlsson |
1998 |
Simklubben Hajen |
|
1:09.51 |
2:26.83 |
3:44.80 |
5:02.54 |
10:08.32 |
|
|
|
|
|
|
6:20.28 |
7:38.43 |
8:55.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.22.11 |
Utskriftsdatum |
12 oktober 2014 |
Licensierad till: Simklubben Triton |
Utskriftstid |
11:47 |
|
Resultat Gren 21 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 21 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 4 |
|
Utskriftsdatum |
12 oktober 2014 |
|
|
Tävlingsort |
Staffanstorp |
|
Utskriftstid |
15:03 |
|
|
Arrangör |
Sk Triton |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
11 oktober 2014 |
|
|
|
|
|
|
Gren 21, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Tim Brinkhagen |
2001 |
Simklubben Lödde |
|
36.69 |
1:20.48 |
2:08.54 |
|
2:57.99 |
|
2 |
Ian Hangård |
2002 |
Simklubben Lödde |
|
39.99 |
1:27.84 |
2:17.67 |
|
3:06.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 21, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Nicolas Nolén |
2000 |
Simklubben Triton |
|
32.93 |
1:11.35 |
1:50.03 |
|
2:28.48 |
|
2 |
Jonathan Hiltonsson |
2000 |
Simklubben Sydsim |
|
35.82 |
1:19.92 |
2:03.92 |
|
2:46.71 |
|
3 |
Erik af Klinteberg |
2000 |
Simklubben Triton |
|
39.30 |
1:25.39 |
2:13.37 |
|
3:02.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 21, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 16 - 18 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Alfred Christensson |
1998 |
Landskrona Simsällskap |
|
28.81 |
1:02.19 |
1:36.87 |
|
2:11.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.22.11 |
Utskriftsdatum |
12 oktober 2014 |
Licensierad till: Simklubben Triton |
Utskriftstid |
15:03 |
|
Resultat Gren 22 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 22 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 4 |
|
Utskriftsdatum |
12 oktober 2014 |
|
|
Tävlingsort |
Staffanstorp |
|
Utskriftstid |
15:29 |
|
|
Arrangör |
Sk Triton |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
11 oktober 2014 |
|
|
|
|
|
|
Gren 22, 200m Medley Damer, Finaler 13 år och yngre |
|
Gren 22, 200m Medley Damer, Finaler 14 år |
|
Gren 22, 200m Medley Damer, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Julia Brinkhagen |
1999 |
Simklubben Lödde |
|
33.25 |
1:13.06 |
1:56.86 |
|
2:32.65 |
|
2 |
Madeleine Grönberg |
1999 |
Simklubben Triton |
|
32.70 |
1:13.99 |
2:00.17 |
|
2:33.54 |
|
3 |
Louise Ranevi |
1999 |
Simklubben Lödde |
|
34.76 |
1:17.28 |
2:01.03 |
|
2:38.15 |
|
4 |
Vilma Flodfält |
1999 |
Simklubben Sydsim |
|
34.35 |
1:17.36 |
2:03.83 |
|
2:41.13 |
|
5 |
Elin Johannesson |
1999 |
Simklubben Lödde |
|
34.79 |
1:18.18 |
2:09.08 |
|
2:45.17 |
|
6 |
Filippa Fridh |
1999 |
Simklubben Triton |
|
37.25 |
1:20.08 |
2:11.53 |
|
2:50.21 |
|
7 |
Ida Söderberg |
1999 |
Simklubben Triton |
|
38.77 |
1:25.83 |
2:20.28 |
|
3:05.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 22, 200m Medley Damer, Finaler 16 - 18 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Malin Johansson |
1997 |
Simklubben Sydsim |
|
32.40 |
1:10.19 |
1:55.37 |
|
2:29.13 |
|
2 |
Fanny Andersson |
1997 |
Simklubben Triton |
|
31.43 |
1:12.65 |
1:55.39 |
|
2:29.29 |
|
3 |
Johanna Nilsson |
1996 |
Simklubben Triton |
|
33.32 |
1:13.74 |
1:59.72 |
|
2:34.26 |
|
4 |
Amanda Karlsson |
1998 |
Simklubben Hajen |
|
34.72 |
1:16.62 |
2:04.20 |
|
2:40.34 |
|
5 |
Ninwa Somi |
1998 |
Landskrona Simsällskap |
|
38.63 |
1:25.63 |
2:14.49 |
|
2:59.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.22.11 |
Utskriftsdatum |
12 oktober 2014 |
Licensierad till: Simklubben Triton |
Utskriftstid |
15:29 |
|
Resultat Gren 23 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 23 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 4 |
|
Utskriftsdatum |
12 oktober 2014 |
|
|
Tävlingsort |
Staffanstorp |
|
Utskriftstid |
16:05 |
|
|
Arrangör |
Sk Triton |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
11 oktober 2014 |
|
|
|
|
|
|
Gren 23, 400m Frisim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Nils Wergeland |
2002 |
Simklubben Lödde |
|
1:12.20 |
2:31.43 |
3:53.01 |
|
5:12.49 |
|
2 |
Thor Grandin |
2002 |
Simklubben Triton |
|
1:16.70 |
2:44.10 |
4:13.36 |
|
5:42.33 |
|
3 |
Casper Svärd |
2001 |
Landskrona Simsällskap |
|
1:20.39 |
2:49.45 |
4:18.77 |
|
5:45.79 |
|
4 |
Isak Paulsson |
2002 |
Simklubben Lödde |
|
1:20.48 |
2:49.74 |
4:19.37 |
|
5:46.13 |
|
5 |
Dzevad Celikovic |
2001 |
Landskrona Simsällskap |
|
1:22.06 |
2:51.99 |
4:21.33 |
|
5:46.95 |
|
6 |
Jesper Franzén |
2002 |
Simklubben Sydsim |
|
1:28.04 |
3:06.87 |
4:46.64 |
|
6:25.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 23, 400m Frisim Herrar, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Samuel Kvist |
2000 |
Simklubben Triton |
|
1:43.65 |
2:59.75 |
4:17.88 |
|
4:55.42 |
|
2 |
Georg Emmanouilidis |
2000 |
Simklubben Sydsim |
|
1:12.69 |
2:32.36 |
3:53.72 |
|
5:13.28 |
|
3 |
Elliot Larsson |
2000 |
Simklubben Lödde |
|
1:12.16 |
2:32.56 |
3:55.53 |
|
5:16.99 |
|
4 |
Erik af Klinteberg |
2000 |
Simklubben Triton |
|
1:17.65 |
2:42.29 |
4:05.82 |
|
5:23.89 |
|
5 |
Lucas Lindblom |
2000 |
Landskrona Simsällskap |
|
1:16.83 |
2:41.23 |
4:05.51 |
|
5:26.01 |
|
6 |
Melvin Sihlén |
2000 |
Simklubben Sydsim |
|
1:13.17 |
2:37.41 |
4:04.47 |
|
5:28.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 23, 400m Frisim Herrar, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Niklas Jagerstål |
1999 |
Simklubben Triton |
|
1:36.26 |
2:44.89 |
3:54.62 |
|
4:28.29 |
|
2 |
Tim Petersson |
1999 |
Landskrona Simsällskap |
|
1:43.11 |
2:56.74 |
4:11.34 |
|
4:46.97 |
|
3 |
Tobias Ranevi |
1999 |
Simklubben Lödde |
|
1:45.21 |
3:00.11 |
3:43.92 |
|
4:53.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 23, 400m Frisim Herrar, Finaler 16 - 18 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Cebastian Christensen |
1998 |
Simklubben Triton |
|
1:30.02 |
2:31.44 |
3:36.60 |
|
4:08.10 |
|
2 |
Rasmus Wetterborg |
1996 |
Simklubben Triton |
|
1:30.76 |
2:33.23 |
3:37.04 |
|
4:08.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.22.11 |
Utskriftsdatum |
12 oktober 2014 |
Licensierad till: Simklubben Triton |
Utskriftstid |
16:05 |
|
Resultat Gren 24 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 24 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 4 |
|
Utskriftsdatum |
12 oktober 2014 |
|
|
Tävlingsort |
Staffanstorp |
|
Utskriftstid |
16:41 |
|
|
Arrangör |
Sk Triton |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
11 oktober 2014 |
|
|
|
|
|
|
Gren 24, 100m Ryggsim Damer, Finaler 13 år och yngre |
|
Gren 24, 100m Ryggsim Damer, Finaler 14 år |
|
Gren 24, 100m Ryggsim Damer, Finaler 15 år |
|
Gren 24, 100m Ryggsim Damer, Finaler 16 - 18 år |
|
Skapad av WinGrodan 1.22.11 |
Utskriftsdatum |
12 oktober 2014 |
Licensierad till: Simklubben Triton |
Utskriftstid |
16:41 |
|
Resultat Gren 25 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 25 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 4 |
|
Utskriftsdatum |
12 oktober 2014 |
|
|
Tävlingsort |
Staffanstorp |
|
Utskriftstid |
16:48 |
|
|
Arrangör |
Sk Triton |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
11 oktober 2014 |
|
|
|
|
|
|
Gren 25, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Thor Grandin |
2002 |
Simklubben Triton |
|
41.05 |
1:27.37 |
2:14.48 |
|
2:54.44 |
|
2 |
Ian Hangård |
2002 |
Simklubben Lödde |
|
42.18 |
1:29.51 |
2:16.32 |
|
3:00.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 25, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Andreas Aminoff |
2000 |
Simklubben Hajen |
|
33.46 |
1:10.01 |
1:48.02 |
|
2:26.49 |
|
2 |
Nicolas Nolén |
2000 |
Simklubben Triton |
|
35.80 |
1:14.27 |
1:53.44 |
|
2:33.42 |
|
3 |
Elliot Larsson |
2000 |
Simklubben Lödde |
|
37.64 |
1:21.54 |
2:07.78 |
|
2:49.83 |
|
4 |
Melvin Sihlén |
2000 |
Simklubben Sydsim |
|
41.44 |
1:28.53 |
2:16.73 |
|
2:59.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 25, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Hampus Svensson |
1999 |
Landskrona Simsällskap |
|
31.09 |
1:05.17 |
1:40.15 |
|
2:15.13 |
|
2 |
Teodor Cvijic |
1999 |
Simklubben Sydsim |
|
35.31 |
1:14.21 |
1:53.99 |
|
2:34.37 |
|
3 |
Eddie Halilovic |
1999 |
Simklubben Sydsim |
|
35.92 |
1:14.85 |
1:56.86 |
|
2:38.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 25, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 16 - 18 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Rasmus Wetterborg |
1996 |
Simklubben Triton |
|
31.05 |
1:04.65 |
1:36.94 |
|
2:08.58 |
|
2 |
Alfred Christensson |
1998 |
Landskrona Simsällskap |
|
32.78 |
1:09.05 |
1:44.98 |
|
2:20.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.22.11 |
Utskriftsdatum |
12 oktober 2014 |
Licensierad till: Simklubben Triton |
Utskriftstid |
16:48 |
|
Resultat Gren 26 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 26 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP 4 |
|
Utskriftsdatum |
12 oktober 2014 |
|
|
Tävlingsort |
Staffanstorp |
|
Utskriftstid |
17:25 |
|
|
Arrangör |
Sk Triton |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
11 oktober 2014 |
|
|
|
|
|
|
Gren 26, 100m Frisim Damer, Finaler 13 år och yngre |
|
Gren 26, 100m Frisim Damer, Finaler 14 år |
|
Gren 26, 100m Frisim Damer, Finaler 15 år |
|
Gren 26, 100m Frisim Damer, Finaler 16 - 18 år |
|
Skapad av WinGrodan 1.22.11 |
Utskriftsdatum |
12 oktober 2014 |
Licensierad till: Simklubben Triton |
Utskriftstid |
17:25 |
|