Results for Østdanske Kortbanemesterskaber 2014
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Lb 33 (Indledende) - Officiel |
Stvne navn | stdanske Kortbane Mesterskab | Udskriftsdato | 26 oktober 2014 | |||
Stvne by | Kastrup | Udskriftstidspunkt | 11:02 | |||
Arrangr | Dansk Svmmeunion & Kvik Kastrup | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stvne dato | 24 oktober 2014 |
Lb 33, 100m Frisvmning Damer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 51.90 2009-12-20 |
Dansk Rekord Junior: Mie stergaard Nielsen (1996) 53.55 2011-11-26 |
Plac. | Navn | Fdt | Klub | 50m | Opnet | Status | ||||
1 | Julie Lunau | 1995 | Lyngby Svmmeklub | 27.85 | 57.64 | |||||
2 | Pernille Blume | 1994 | Sigma Swim Birkerd | 27.69 | 57.66 | |||||
3 | Maria Grandt | 1998 | Hovedstadens Svmmeklub | 28.04 | 57.68 | |||||
4 | Megan Forslund Hansen | 1997 | Svmmeklubben Triton Ballerup | 27.93 | 57.81 | |||||
5 | Christina Munkholm | 1996 | Kge Svmmeklub | 28.49 | 58.04 | |||||
6 | Emily Gantriis | 1999 | Helsinge Svmmeklub | 27.83 | 58.08 | |||||
7 | Klara Reeh | 1999 | Lyngby Svmmeklub | 28.31 | 58.33 | |||||
8 | Maj Howardsen | 1997 | Sigma Swim Allerd | 28.47 | 58.35 | |||||
9 | Amanda Hjberg | 1998 | Lyngby Svmmeklub | 27.93 | 58.63 | |||||
10 | Nanna Drewsen | 1998 | Vallensbk IF Af 1939 | 28.45 | 58.99 | |||||
11 | Rikke Munkholm | 1998 | Swim Team Tstrup | 28.72 | 59.11 | |||||
12 | Maria Madsen | 1995 | Herlev Svmning | 28.36 | 59.12 | |||||
13 | Maja Nielsen | 1996 | Svmmeklubben Triton Ballerup | 28.69 | 59.13 | Deltager ikke i finalen | ||||
14 | Lrke Toft Ruby | 1999 | Svmmeklubben Laksen | 28.47 | 59.37 | |||||
15 | Julie Kryer Svendsen | 2002 | Svmmeklubben Kvik, Kastrup | 28.83 | 59.47 | |||||
16 | Anne Huse Gaarde-Hansen | 1999 | Sigma Swim Allerd | 28.62 | 59.73 | |||||
17 | Frederikke Dons | 1998 | Hvidovre Svmme Klub | 29.30 | 59.82 | |||||
18 | Sofia Altoft | 1998 | Hrsholm Svmmeforening | 28.35 | 59.84 | |||||
19 | Marie-Louise Stentved | 2000 | Gladsaxe Idrts Forening | 29.03 | 59.94 | Deltager ikke i finalen | ||||
20 | Stephanie Hansen | 1996 | Sigma Swim Allerd | 29.19 | 1:00.01 | |||||
21 | Victoria Bierre | 2000 | Herlev Svmning | 29.01 | 1:00.13 | |||||
22 | Sarah Missing | 2001 | Vest-Brndby | 29.58 | 1:00.28 | |||||
23 | Tenna Jensen | 1998 | Hovedstadens Svmmeklub | 29.59 | 1:00.35 | |||||
24 | Camilla Dufour | 1996 | Svmmeklubben Triton Ballerup | 28.96 | 1:00.44 | |||||
25 | Josephine Holm | 1999 | Svmmeklubben Kvik, Kastrup | 28.84 | 1:00.45 | |||||
26 | Annabelle Grnbech Ladik | 1997 | Ringsted Svmme Klub | 29.52 | 1:00.46 | |||||
27 | Cayanne Kjr Knoth | 1999 | Tune I.F. Svmmeafdeling | 29.47 | 1:00.57 | |||||
28 | Clara Schade Cantby | 2000 | Slagelse Svmmeklub | 28.95 | 1:00.60 | |||||
29 | Emma Wael | 1993 | Svmmeklubben Kvik, Kastrup | 29.50 | 1:00.63 | |||||
30 | Phoebe Linde Atkins | 2000 | Svmmeklubben Kvik, Kastrup | 29.73 | 1:00.68 | |||||
31 | Christina F. Eriksen | 1999 | Frederikssund Svmmeklub | 29.32 | 1:00.94 | |||||
31 | Regitze Gaard | 2001 | Svmmeklubben Kvik, Kastrup | 29.89 | 1:00.94 | |||||
33 | Emma F. Nystrm | 1996 | Kalundborg SK | 29.51 | 1:00.95 | |||||
34 | Lrke Viereck | 1997 | Roskilde Svmning | 28.80 | 1:00.96 | |||||
35 | Julie Schmidt | 1995 | Sigma Swim Allerd | 28.66 | 1:00.97 | |||||
36 | Kristina Delff Andersen | 1997 | Korsr Sv & Livr. Klub | 29.12 | 1:01.04 | |||||
37 | Stinna Schnabl | 1999 | Hrsholm Svmmeforening | 29.01 | 1:01.13 | |||||
38 | Emilie Buurgaard Westh | 1999 | Farum Svmmeklub | 29.45 | 1:01.15 | |||||
39 | Emma Anne Ljungstrm | 1999 | Svmmeklubben Triton Ballerup | 29.80 | 1:01.20 | |||||
40 | Nina Corydon-Petersen | 1999 | Roskilde Svmning | 29.37 | 1:01.28 | |||||
41 | Sophie Amalie Schn | 1999 | Lyngby Svmmeklub | 29.21 | 1:01.49 | |||||
42 | Sara Sylvest | 2000 | Svmmeklubben Kvik, Kastrup | 30.16 | 1:01.53 | |||||
43 | Regitze Munch Nielsen | 2000 | VAT Copenhagen-MK31 | 29.77 | 1:01.69 | |||||
44 | Katrine Stampe | 2000 | Sigma Swim Allerd | 29.67 | 1:02.13 | |||||
45 | Melanie Degner | 2000 | Kge Svmmeklub | 30.17 | 1:02.20 | |||||
46 | Matilde Zaggai | 1998 | Hovedstadens Svmmeklub | 30.08 | 1:02.23 | |||||
47 | Amalie H. Falck-Schmith | 1989 | Hovedstadens Svmmeklub | 29.87 | 1:02.27 | |||||
48 | Elina Lynge Wagner | 1996 | Hvidovre Svmme Klub | 29.99 | 1:02.66 | |||||
49 | Ccilie Schade Cantby | 1998 | Slagelse Svmmeklub | 30.00 | 1:02.96 | |||||
50 | Sofie Kornbek | 2000 | Svmmeklubben Kvik, Kastrup | 30.00 | 1:02.97 | |||||
51 | My Weitling | 2000 | Hillerd Svmmeklub | 30.81 | 1:03.03 | |||||
52 | Adriana Natalia Bankowska | 1997 | Frederikssund Svmmeklub | 29.91 | 1:03.04 | |||||
53 | Josefine Strand Nielsen | 2000 | Hovedstadens Svmmeklub | 30.96 | 1:03.25 | |||||
54 | Frederikke Petri | 2001 | Sllerd Svmmeklub | 30.57 | 1:03.34 | |||||
55 | Mai Andersen | 2000 | Holbk Svmme Klub | 30.83 | 1:03.36 | |||||
56 | Josefine Sgaard Andresen | 2000 | Lyngby Svmmeklub | 29.78 | 1:03.41 | |||||
57 | Alberte M Hansen | 2000 | VAT Copenhagen-MK31 | 30.86 | 1:03.59 | |||||
58 | Luna Juul Lentoft | 2000 | Sigma Swim Birkerd | 30.38 | 1:03.67 | |||||
59 | Nana Hansen | 2000 | Vordingborg Svmme Klub | 30.96 | 1:03.76 | |||||
60 | Helena Berg Wenk | 2000 | Svmmeklubben Triton Ballerup | 31.08 | 1:03.81 | |||||
61 | Luna Donde Feilberg | 2000 | Hovedstadens Svmmeklub | 31.57 | 1:04.29 | |||||
62 | Xenia Huryn | 2000 | Swim Team Tstrup | 31.20 | 1:04.78 | |||||
63 | Methea Wissing-Thornberg | 1999 | Tune I.F. Svmmeafdeling | 30.94 | 1:04.82 | |||||
64 | Vibe Tofte Jrgensen | 1999 | Rnne Svmme Klub | 32.60 | 1:07.23 | |||||
65 | Katrine V. Srensen | 1996 | Vest-Brndby | 32.37 | 1:08.09 | |||||
- | Nina Leisted Bertelsen | 2000 | Hovedstadens Svmmeklub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 26 oktober 2014 |
Licens til Svmmeklubben Kvik, Kastrup | Udskriftstidspunkt | 11:02 |