Resultater for Østdanske Kortbanemesterskaber 2014
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 1 (Indledende) - Officiel |
Stævne navn | Østdanske Kortbane Mesterskab | Udskriftsdato | 24 oktober 2014 | |||
Stævne by | Kastrup | Udskriftstidspunkt | 17:48 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Kvik Kastrup | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 24 oktober 2014 |
Løb 1, 50m Frisvømning Damer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 23.88 2013-08-10 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 24.80 2011-12-09 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Jeanette Ottesen | 1987 | Vejle Svømmeklub Triton | 24.70 | Deltager ikke i finalen | |||||
2 | Julie Kepp Jensen | 2000 | JGI Svømning | 25.04 | Deltager ikke i finalen | |||||
3 | Pernille Blume | 1994 | Sigma Swim Birkerød | 25.73 | ||||||
4 | Maria Grandt | 1998 | Hovedstadens Svømmeklub | 26.74 | ||||||
5 | Amanda Højberg | 1998 | Lyngby Svømmeklub | 26.77 | ||||||
6 | Emily Gantriis | 1999 | Helsinge Svømmeklub | 26.82 | ||||||
7 | Christina Kaas Elmgreen | 1996 | Lyngby Svømmeklub | 26.88 | Deltager ikke i finalen | |||||
7 | Thea Hovmand Larsen | 1997 | Gladsaxe Idræts Forening | 26.88 | ||||||
9 | Maria Madsen | 1995 | Herlev Svømning | 27.00 | ||||||
10 | Signe Bro | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 27.03 | ||||||
11 | Megan Forslund Hansen | 1997 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 27.07 | ||||||
12 | Victoria Bierre | 2000 | Herlev Svømning | 27.12 | ||||||
13 | Frederikke Dons | 1998 | Hvidovre Svømme Klub | 27.32 | ||||||
14 | Ida Agerbak Trandum | 1996 | Gladsaxe Idræts Forening | 27.43 | ||||||
15 | Maja Nielsen | 1996 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 27.47 | Deltager ikke i finalen | |||||
16 | Klara Reeh | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 27.48 | ||||||
17 | Julie Lunau | 1995 | Lyngby Svømmeklub | 27.51 | ||||||
18 | Marianne Duijm | 1993 | Lyngby Svømmeklub | 27.56 | ||||||
19 | Anne Huse Gaarde-Hansen | 1999 | Sigma Swim Allerød | 27.60 | ||||||
20 | Sofia Altoft | 1998 | Hørsholm Svømmeforening | 27.64 | ||||||
21 | Clara Schade Cantby | 2000 | Slagelse Svømmeklub | 27.66 | ||||||
21 | Emilie Hørlykke | 1998 | Gentofte Svømme Klub | 27.66 | ||||||
23 | Julie Krøyer Svendsen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 27.70 | ||||||
23 | Tenna Jensen | 1998 | Hovedstadens Svømmeklub | 27.70 | ||||||
25 | Cæcilie Schade Cantby | 1998 | Slagelse Svømmeklub | 27.71 | ||||||
26 | Caroline Øhrstrøm | 1995 | Gladsaxe Idræts Forening | 27.79 | ||||||
27 | Marie-Louise Stentved | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 27.80 | ||||||
27 | Rikke Munkholm | 1998 | Swim Team Tåstrup | 27.80 | ||||||
29 | Emilie Buurgaard Westh | 1999 | Farum Svømmeklub | 28.07 | ||||||
30 | Julie Schmidt | 1995 | Sigma Swim Allerød | 28.08 | ||||||
30 | Stinna Schnabl | 1999 | Hørsholm Svømmeforening | 28.08 | ||||||
32 | Nina Corydon-Petersen | 1999 | Roskilde Svømning | 28.09 | ||||||
33 | Regitze Gaard | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 28.10 | ||||||
34 | Emma Wael | 1993 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 28.17 | ||||||
35 | Katrine Stampe | 2000 | Sigma Swim Allerød | 28.21 | ||||||
36 | Cecilie Christensen | 1997 | Gentofte Svømme Klub | 28.36 | ||||||
37 | Josefine Søgaard Andresen | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 28.41 | ||||||
37 | Sofie Kornbek | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 28.41 | ||||||
39 | Nicoline Reinstrup | 1998 | Helsingør Svømmeklub | 28.42 | ||||||
40 | Emma Bjørnholdt | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 28.44 | ||||||
41 | Amanda Duus | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 28.45 | ||||||
42 | Kristina Delff Andersen | 1997 | Korsør Sv & Livr. Klub | 28.48 | ||||||
43 | Sofie Brøgger | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 28.49 | ||||||
44 | Lærke Viereck | 1997 | Roskilde Svømning | 28.52 | ||||||
45 | Adriana Natalia Bankowska | 1997 | Frederikssund Svømmeklub | 28.54 | ||||||
45 | My Weitling | 2000 | Hillerød Svømmeklub | 28.54 | ||||||
47 | Phoebe Linde Atkins | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 28.63 | ||||||
48 | Ida Pedersen | 1998 | Herlufsholm Svømmeklub | 28.70 | ||||||
49 | Sarah Missing | 2001 | Vest-Brøndby | 28.73 | ||||||
50 | Sara Sylvest | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 28.75 | ||||||
51 | Julie Højer Truelsen | 2000 | Hillerød Svømmeklub | 28.76 | ||||||
52 | Christina F. Eriksen | 1999 | Frederikssund Svømmeklub | 28.88 | ||||||
53 | Ida Maria Nielsen | 2000 | Holbæk Svømme Klub | 28.91 | ||||||
54 | Frederikke Mertins | 2000 | Hvidovre Svømme Klub | 28.94 | ||||||
54 | Regitze Munch Nielsen | 2000 | VAT Copenhagen-MK31 | 28.94 | ||||||
56 | Daniella Thea Johansen | 2000 | Slagelse Svømmeklub | 28.95 | ||||||
57 | Nicole Bennetsen | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 28.96 | ||||||
58 | Xenia Huryn | 2000 | Swim Team Tåstrup | 29.19 | ||||||
59 | Pernille Nislev | 1998 | Hillerød Svømmeklub | 29.27 | ||||||
60 | Kathrine Barrett | 1996 | Greve Svømmeklub | 29.29 | ||||||
61 | Frederikke Petri | 2001 | Søllerød Svømmeklub | 29.33 | ||||||
62 | Kristine Mikkelsen | 2000 | Hvidovre Svømme Klub | 29.38 | ||||||
63 | Amanda Bundgaard Pedersen | 2000 | Hillerød Svømmeklub | 29.61 | ||||||
- | Ella Saarikko | 2000 | Lahden Uimaseura | 28.83 | EXTRA | |||||
- | Annabelle Grønbech Ladik | 1997 | Ringsted Svømme Klub | DSQ | tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 24 oktober 2014 |
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup | Udskriftstidspunkt | 17:48 |