Tulokset Østdanske Kortbanemesterskaber 2014
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Løb 15 (Indledende) - Officiel
Resultat Løb 15 (Indledende) - Officiel |
|
|
Stævne navn |
Østdanske Kortbane Mesterskab |
|
Udskriftsdato |
25 oktober 2014 |
|
|
Stævne by |
Kastrup |
|
Udskriftstidspunkt |
11:53 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion & Kvik Kastrup |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
24 oktober 2014 |
|
|
|
|
|
|
Løb 15, 200m Frisvømning Damer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 1:55.04 2013-12-15 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 1:56.70 2011-11-27 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Christina Munkholm |
1996 |
Køge Svømmeklub |
|
29.10 |
1:00.37 |
1:31.83 |
|
2:03.33 |
|
2 |
Maj Howardsen |
1997 |
Sigma Swim Allerød |
|
29.72 |
1:00.99 |
1:32.24 |
|
2:03.45 |
|
3 |
Ida Schütt |
1996 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
28.99 |
1:00.26 |
1:32.57 |
|
2:04.23 |
|
4 |
Julie Lunau |
1995 |
Lyngby Svømmeklub |
|
29.32 |
1:01.12 |
1:33.06 |
|
2:04.38 |
|
5 |
Megan Forslund Hansen |
1997 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
29.16 |
1:00.53 |
1:33.19 |
|
2:05.44 |
|
6 |
Emma Wael |
1993 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
29.63 |
1:01.27 |
1:33.81 |
|
2:06.13 |
|
7 |
Anna Brandt Nielsen |
1998 |
Lyngby Svømmeklub |
|
30.56 |
1:03.02 |
1:34.78 |
|
2:06.20 |
|
8 |
Maria Grandt |
1998 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
29.78 |
1:02.13 |
1:34.64 |
|
2:06.30 |
Deltager ikke i finalen |
9 |
Klara Reeh |
1999 |
Lyngby Svømmeklub |
|
29.54 |
1:01.94 |
1:34.23 |
|
2:06.70 |
|
9 |
Sabrina Wielsøe |
1990 |
Køge Svømmeklub |
|
30.03 |
1:02.17 |
1:34.62 |
|
2:06.70 |
Deltager ikke i finalen |
11 |
Maria Madsen |
1995 |
Herlev Svømning |
|
29.75 |
1:01.97 |
1:34.43 |
|
2:07.01 |
|
12 |
Emily Gantriis |
1999 |
Helsinge Svømmeklub |
|
29.65 |
1:01.67 |
1:34.67 |
|
2:07.04 |
|
13 |
Maja Nielsen |
1996 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
30.07 |
1:02.93 |
1:35.14 |
|
2:07.13 |
|
14 |
Phoebe Linde Atkins |
2000 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
30.27 |
1:02.44 |
1:35.26 |
|
2:07.55 |
|
15 |
Stephanie Hansen |
1996 |
Sigma Swim Allerød |
|
29.62 |
1:02.01 |
1:34.68 |
|
2:07.65 |
Deltager ikke i finalen |
16 |
Sara Sylvest |
2000 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
29.96 |
1:02.39 |
1:35.40 |
|
2:08.27 |
|
17 |
Lisa Steen Duus |
1997 |
Sigma Swim Birkerød |
|
30.93 |
1:03.78 |
1:36.77 |
|
2:08.87 |
|
18 |
Josephine Holm |
1999 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
29.56 |
1:02.30 |
1:35.62 |
|
2:09.07 |
|
19 |
Nanna Drewsen |
1998 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
30.11 |
1:03.11 |
1:36.39 |
|
2:09.20 |
|
20 |
Amanda Højberg |
1998 |
Lyngby Svømmeklub |
|
30.34 |
1:02.71 |
1:35.94 |
|
2:09.58 |
|
21 |
Emma F. Nystrøm |
1996 |
Kalundborg SK |
|
29.92 |
1:02.42 |
1:36.05 |
|
2:10.27 |
|
22 |
Anne Huse Gaarde-Hansen |
1999 |
Sigma Swim Allerød |
|
31.42 |
1:04.55 |
1:38.39 |
|
2:10.48 |
|
23 |
Sophie Amalie Schøn |
1999 |
Lyngby Svømmeklub |
|
29.90 |
1:03.04 |
1:36.69 |
|
2:10.64 |
|
24 |
Caroline Hørlykke |
2000 |
Gentofte Svømme Klub |
|
30.19 |
1:03.21 |
1:37.03 |
|
2:10.74 |
|
25 |
Julie Krøyer Svendsen |
2002 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
31.35 |
1:05.40 |
1:39.06 |
|
2:10.88 |
|
26 |
Sofia Altoft |
1998 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
30.87 |
1:05.14 |
1:38.57 |
|
2:11.08 |
|
27 |
Frederikke Dons |
1998 |
Hvidovre Svømme Klub |
|
30.93 |
1:04.88 |
1:38.61 |
|
2:11.11 |
|
28 |
Victoria Bierre |
2000 |
Herlev Svømning |
|
29.78 |
1:02.63 |
1:36.76 |
|
2:11.31 |
|
29 |
Clara Schade Cantby |
2000 |
Slagelse Svømmeklub |
|
30.65 |
1:04.22 |
1:37.81 |
|
2:11.83 |
|
30 |
Emma Bjørnholdt |
2000 |
Lyngby Svømmeklub |
|
30.81 |
1:03.79 |
1:37.75 |
|
2:11.84 |
|
31 |
Sarah Missing |
2001 |
Vest-Brøndby |
|
31.16 |
1:04.84 |
1:39.34 |
|
2:11.93 |
|
32 |
Emilie Falbe-Hansen |
1999 |
Gentofte Svømme Klub |
|
30.57 |
1:04.22 |
1:38.36 |
|
2:12.29 |
|
33 |
Nina Toft |
2000 |
Gentofte Svømme Klub |
|
30.66 |
1:04.03 |
1:38.47 |
|
2:12.32 |
|
34 |
Helena Berg Wenk |
2000 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
31.62 |
1:05.89 |
1:40.44 |
|
2:12.71 |
|
35 |
Sofie Brøgger |
2000 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
30.66 |
1:04.31 |
1:38.59 |
|
2:13.03 |
|
36 |
Johanne Carr |
1999 |
Korsør Sv & Livr. Klub |
|
31.45 |
1:04.73 |
1:38.84 |
|
2:13.14 |
|
37 |
Amalie Gotthard |
1999 |
Slagelse Svømmeklub |
|
32.16 |
1:05.76 |
1:40.20 |
|
2:14.33 |
|
37 |
Mia Wennecke |
1999 |
Helsingør Svømmeklub |
|
30.74 |
1:04.93 |
1:40.35 |
|
2:14.33 |
|
39 |
Sofie Kornbek |
2000 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
30.91 |
1:04.98 |
1:39.86 |
|
2:14.43 |
|
40 |
Eline Victoria Rasmussen |
2000 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
31.21 |
1:05.66 |
1:41.03 |
|
2:14.85 |
|
41 |
Alberte M Hansen |
2000 |
VAT Copenhagen-MK31 |
|
31.35 |
1:05.91 |
1:40.91 |
|
2:14.86 |
|
42 |
Thit Bondo |
2000 |
Sigma Swim Birkerød |
|
30.94 |
1:05.47 |
1:40.72 |
|
2:14.90 |
|
43 |
Julie Højer Truelsen |
2000 |
Hillerød Svømmeklub |
|
31.77 |
1:04.97 |
1:39.91 |
|
2:15.04 |
|
44 |
Laura Findahl Andersen |
2001 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
31.23 |
1:05.48 |
1:40.55 |
|
2:15.21 |
|
45 |
Kajsa Gregersen |
2001 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
30.49 |
1:05.70 |
1:41.08 |
|
2:15.22 |
|
46 |
Mai Andersen |
2000 |
Holbæk Svømme Klub |
|
31.78 |
1:05.02 |
1:40.46 |
|
2:15.25 |
|
47 |
Josefine Strand Nielsen |
2000 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
31.31 |
1:05.60 |
1:40.92 |
|
2:15.31 |
|
48 |
Cayanne Kjær Knoth |
1999 |
Tune I.F. Svømmeafdeling |
|
30.68 |
1:04.55 |
1:39.94 |
|
2:15.44 |
|
49 |
Frederikke Petri |
2001 |
Søllerød Svømmeklub |
|
32.06 |
1:07.29 |
1:42.69 |
|
2:17.32 |
|
50 |
Frederikke Jensen |
2000 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
32.16 |
1:07.11 |
1:43.10 |
|
2:17.37 |
|
51 |
Anne Sofie Gadfelt |
1999 |
Farum Svømmeklub |
|
32.16 |
1:07.11 |
1:42.85 |
|
2:17.60 |
|
52 |
Regitze Munch Nielsen |
2000 |
VAT Copenhagen-MK31 |
|
31.59 |
1:06.83 |
1:42.46 |
|
2:17.61 |
|
53 |
Caroline Steffensen |
2000 |
Ringsted Svømme Klub |
|
31.83 |
1:06.56 |
1:42.35 |
|
2:17.78 |
|
54 |
Clara Neumann |
2001 |
Svømmeklubben Syd |
|
31.96 |
1:06.83 |
1:42.72 |
|
2:17.95 |
|
55 |
Nikoline Nilsson Norby |
2000 |
Gentofte Svømme Klub |
|
31.80 |
1:07.32 |
1:43.25 |
|
2:17.97 |
|
56 |
Amanda Egerod Lund |
2000 |
Sigma Swim Allerød |
|
32.43 |
1:07.61 |
1:42.56 |
|
2:17.98 |
|
57 |
Martha Vitus Tversted |
2002 |
Søllerød Svømmeklub |
|
31.91 |
1:06.15 |
1:41.87 |
|
2:18.21 |
|
58 |
Luna Juul Lentoft |
2000 |
Sigma Swim Birkerød |
|
32.76 |
1:07.64 |
1:43.63 |
|
2:18.73 |
|
59 |
Xenia Huryn |
2000 |
Swim Team Tåstrup |
|
32.10 |
1:07.58 |
1:45.23 |
|
2:22.97 |
|
60 |
Sif Bjørk Pedersen |
2000 |
Søllerød Svømmeklub |
|
33.05 |
1:10.25 |
1:48.07 |
|
2:25.63 |
|
- |
Ella Saarikko |
2000 |
Lahden Uimaseura |
|
31.87 |
1:06.33 |
1:41.36 |
|
2:17.30 |
EXTRA |
- |
Essi-Maria Lillman |
2000 |
Lahden Uimaseura |
|
30.27 |
1:02.63 |
1:35.84 |
|
2:09.07 |
EXTRA |
- |
Annabelle Grønbech Ladik |
1997 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
|
|
|
DSQ |
tyvstart |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 |
Udskriftsdato |
25 oktober 2014 |
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
Udskriftstidspunkt |
11:53 |
|