2020-04-02   15:57:14
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Østdanske Kortbanemesterskaber 2014

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag 17.00

Resultat Løb 15 (Indledende) - Officiel
Resultat Løb 15 (Indledende) - Officiel 
 
  Stævne navn  Østdanske Kortbane Mesterskab    Udskriftsdato  25 oktober 2014   
  Stævne by  Kastrup    Udskriftstidspunkt  11:53   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & Kvik Kastrup         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  24 oktober 2014         
 
 
Løb 15, 200m Frisvømning Damer, Indledende 
Dansk Rekord Senior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 1:55.04 2013-12-15 
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 1:56.70 2011-11-27 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Christina Munkholm  1996  Køge Svømmeklub    29.10  1:00.37  1:31.83    2:03.33   
Maj Howardsen  1997  Sigma Swim Allerød    29.72  1:00.99  1:32.24    2:03.45   
Ida Schütt  1996  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    28.99  1:00.26  1:32.57    2:04.23   
Julie Lunau  1995  Lyngby Svømmeklub    29.32  1:01.12  1:33.06    2:04.38   
Megan Forslund Hansen  1997  Svømmeklubben Triton Ballerup    29.16  1:00.53  1:33.19    2:05.44   
Emma Wael  1993  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    29.63  1:01.27  1:33.81    2:06.13   
Anna Brandt Nielsen  1998  Lyngby Svømmeklub    30.56  1:03.02  1:34.78    2:06.20   
Maria Grandt  1998  Hovedstadens Svømmeklub    29.78  1:02.13  1:34.64    2:06.30  Deltager ikke i finalen 
Klara Reeh  1999  Lyngby Svømmeklub    29.54  1:01.94  1:34.23    2:06.70   
Sabrina Wielsøe  1990  Køge Svømmeklub    30.03  1:02.17  1:34.62    2:06.70  Deltager ikke i finalen 
11  Maria Madsen  1995  Herlev Svømning    29.75  1:01.97  1:34.43    2:07.01   
12  Emily Gantriis  1999  Helsinge Svømmeklub    29.65  1:01.67  1:34.67    2:07.04   
13  Maja Nielsen  1996  Svømmeklubben Triton Ballerup    30.07  1:02.93  1:35.14    2:07.13   
14  Phoebe Linde Atkins  2000  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    30.27  1:02.44  1:35.26    2:07.55   
15  Stephanie Hansen  1996  Sigma Swim Allerød    29.62  1:02.01  1:34.68    2:07.65  Deltager ikke i finalen 
16  Sara Sylvest  2000  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    29.96  1:02.39  1:35.40    2:08.27   
17  Lisa Steen Duus  1997  Sigma Swim Birkerød    30.93  1:03.78  1:36.77    2:08.87   
18  Josephine Holm  1999  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    29.56  1:02.30  1:35.62    2:09.07   
19  Nanna Drewsen  1998  Vallensbæk IF Af 1939    30.11  1:03.11  1:36.39    2:09.20   
20  Amanda Højberg  1998  Lyngby Svømmeklub    30.34  1:02.71  1:35.94    2:09.58   
21  Emma F. Nystrøm  1996  Kalundborg SK    29.92  1:02.42  1:36.05    2:10.27   
22  Anne Huse Gaarde-Hansen  1999  Sigma Swim Allerød    31.42  1:04.55  1:38.39    2:10.48   
23  Sophie Amalie Schøn  1999  Lyngby Svømmeklub    29.90  1:03.04  1:36.69    2:10.64   
24  Caroline Hørlykke  2000  Gentofte Svømme Klub    30.19  1:03.21  1:37.03    2:10.74   
25  Julie Krøyer Svendsen  2002  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    31.35  1:05.40  1:39.06    2:10.88   
26  Sofia Altoft  1998  Hørsholm Svømmeforening    30.87  1:05.14  1:38.57    2:11.08   
27  Frederikke Dons  1998  Hvidovre Svømme Klub    30.93  1:04.88  1:38.61    2:11.11   
28  Victoria Bierre  2000  Herlev Svømning    29.78  1:02.63  1:36.76    2:11.31   
29  Clara Schade Cantby  2000  Slagelse Svømmeklub    30.65  1:04.22  1:37.81    2:11.83   
30  Emma Bjørnholdt  2000  Lyngby Svømmeklub    30.81  1:03.79  1:37.75    2:11.84   
31  Sarah Missing  2001  Vest-Brøndby    31.16  1:04.84  1:39.34    2:11.93   
32  Emilie Falbe-Hansen  1999  Gentofte Svømme Klub    30.57  1:04.22  1:38.36    2:12.29   
33  Nina Toft  2000  Gentofte Svømme Klub    30.66  1:04.03  1:38.47    2:12.32   
34  Helena Berg Wenk  2000  Svømmeklubben Triton Ballerup    31.62  1:05.89  1:40.44    2:12.71   
35  Sofie Brøgger  2000  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    30.66  1:04.31  1:38.59    2:13.03   
36  Johanne Carr  1999  Korsør Sv & Livr. Klub    31.45  1:04.73  1:38.84    2:13.14   
37  Amalie Gotthard  1999  Slagelse Svømmeklub    32.16  1:05.76  1:40.20    2:14.33   
37  Mia Wennecke  1999  Helsingør Svømmeklub    30.74  1:04.93  1:40.35    2:14.33   
39  Sofie Kornbek  2000  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    30.91  1:04.98  1:39.86    2:14.43   
40  Eline Victoria Rasmussen  2000  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    31.21  1:05.66  1:41.03    2:14.85   
41  Alberte M Hansen  2000  VAT Copenhagen-MK31    31.35  1:05.91  1:40.91    2:14.86   
42  Thit Bondo  2000  Sigma Swim Birkerød    30.94  1:05.47  1:40.72    2:14.90   
43  Julie Højer Truelsen  2000  Hillerød Svømmeklub    31.77  1:04.97  1:39.91    2:15.04   
44  Laura Findahl Andersen  2001  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    31.23  1:05.48  1:40.55    2:15.21   
45  Kajsa Gregersen  2001  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    30.49  1:05.70  1:41.08    2:15.22   
46  Mai Andersen  2000  Holbæk Svømme Klub    31.78  1:05.02  1:40.46    2:15.25   
47  Josefine Strand Nielsen  2000  Hovedstadens Svømmeklub    31.31  1:05.60  1:40.92    2:15.31   
48  Cayanne Kjær Knoth  1999  Tune I.F. Svømmeafdeling    30.68  1:04.55  1:39.94    2:15.44   
49  Frederikke Petri  2001  Søllerød Svømmeklub    32.06  1:07.29  1:42.69    2:17.32   
50  Frederikke Jensen  2000  Svømmeklubben Triton Ballerup    32.16  1:07.11  1:43.10    2:17.37   
51  Anne Sofie Gadfelt  1999  Farum Svømmeklub    32.16  1:07.11  1:42.85    2:17.60   
52  Regitze Munch Nielsen  2000  VAT Copenhagen-MK31    31.59  1:06.83  1:42.46    2:17.61   
53  Caroline Steffensen  2000  Ringsted Svømme Klub    31.83  1:06.56  1:42.35    2:17.78   
54  Clara Neumann  2001  Svømmeklubben Syd    31.96  1:06.83  1:42.72    2:17.95   
55  Nikoline Nilsson Norby  2000  Gentofte Svømme Klub    31.80  1:07.32  1:43.25    2:17.97   
56  Amanda Egerod Lund  2000  Sigma Swim Allerød    32.43  1:07.61  1:42.56    2:17.98   
57  Martha Vitus Tversted  2002  Søllerød Svømmeklub    31.91  1:06.15  1:41.87    2:18.21   
58  Luna Juul Lentoft  2000  Sigma Swim Birkerød    32.76  1:07.64  1:43.63    2:18.73   
59  Xenia Huryn  2000  Swim Team Tåstrup    32.10  1:07.58  1:45.23    2:22.97   
60  Sif Bjørk Pedersen  2000  Søllerød Svømmeklub    33.05  1:10.25  1:48.07    2:25.63   
Ella Saarikko  2000  Lahden Uimaseura    31.87  1:06.33  1:41.36    2:17.30  EXTRA 
Essi-Maria Lillman  2000  Lahden Uimaseura    30.27  1:02.63  1:35.84    2:09.07  EXTRA 
Annabelle Grønbech Ladik  1997  Ringsted Svømme Klub            DSQ  tyvstart 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.16  Udskriftsdato  25 oktober 2014 
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup  Udskriftstidspunkt  11:53 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark