2020-04-02   15:26:59
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Østdanske Kortbanemesterskaber 2014

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag 17.00

Resultat Løb 16 (Indledende) - Officiel
Resultat Løb 16 (Indledende) - Officiel 
 
  Stævne navn  Østdanske Kortbane Mesterskab    Udskriftsdato  25 oktober 2014   
  Stævne by  Kastrup    Udskriftstidspunkt  11:07   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & Kvik Kastrup         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  24 oktober 2014         
 
 
Løb 16, 200m Frisvømning Herrer, Indledende 
Dansk Rekord Senior: Mads Glæsner (1988) 1:43.77 2009-11-15 
Dansk Rekord Junior: Frederik Siem Pedersen (1991) 1:45.25 2009-12-13 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Sebastian Ovesen  1994  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    25.66  53.03  1:20.84    1:49.31   
Frederik Siem Pedersen  1991  Farum Svømmeklub    25.87  54.30  1:22.67    1:51.09   
Daniel Skaaning  1993  Swim Team Tåstrup    25.92  53.41  1:22.42    1:51.12   
Gustav Friberg  1997  Ringsted Svømme Klub    26.07  54.55  1:24.17    1:53.85  Deltager ikke i finalen 
Marcus Krøyer Svendsen  1997  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    26.57  55.33  1:25.39    1:54.69   
Mikkel Johansen  1994  Herlev Svømning    26.60  55.30  1:25.64    1:54.84   
Niklas Broch Thielemann  1994  Sigma Swim Birkerød    27.33  56.65  1:26.04    1:55.06   
Jonas Nervil Kistorp  1997  Lyngby Svømmeklub    27.00  55.65  1:25.77    1:55.40  Deltager ikke i finalen 
Giano Grillo  1998  Hovedstadens Svømmeklub    26.99  56.61  1:25.57    1:55.43   
10  Martin Nielsen  1996  Nakskov Svømme Klub    27.69  56.73  1:26.40    1:55.47  Deltager ikke i finalen 
11  Nicolai Løwenstein  1997  Herlufsholm Svømmeklub    27.40  57.45  1:26.70    1:55.82   
12  Viktor Holm  1996  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    27.30  56.33  1:26.30    1:56.24   
13  Johan Müller  1998  Svømmeklubben Triton Ballerup    28.00  57.46  1:27.27    1:56.98  Deltager ikke i finalen 
14  Magnus Westermann  1995  Herlev Svømning    26.61  54.96  1:25.48    1:57.10   
15  Mathias Rysgaard  1998  Kalundborg SK    27.05  56.65  1:26.47    1:57.83   
16  Magnus Lundgren  1996  Køge Svømmeklub    27.56  57.62  1:27.94    1:58.12   
17  Morten Børre  1996  Hovedstadens Svømmeklub    27.64  57.06  1:26.81    1:58.23   
18  Frederik Nerving  1997  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    27.59  57.28  1:27.70    1:58.32   
19  Mathias Nielsen  1999  Køge Svømmeklub    27.92  58.47  1:28.69    1:58.70   
20  Oliver Berggren Smidt  1997  Søllerød Svømmeklub    27.54  57.24  1:27.93    1:58.72   
21  Hannibal Steenfos  1996  Hovedstadens Svømmeklub    28.04  58.24  1:28.60    1:58.74   
22  Victor Drevskich  1996  VAT Copenhagen-MK31    26.92  56.35  1:27.81    1:59.08   
23  Anders Juul Rasmussen  1997  Ringsted Svømme Klub    27.65  57.88  1:28.66    1:59.32   
24  Oliver Marcus Meng  1997  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    27.79  58.10  1:29.09    1:59.34   
25  Mads Ørsted Nielsen  1999  Swim Team Tåstrup    28.74  59.94  1:29.58    1:59.35   
25  Marius Rasmussen  1999  Svømmeklubben Syd    27.68  58.06  1:28.64    1:59.35   
27  Mads Holm  1998  Nakskov Svømme Klub    27.95  57.88  1:28.91    1:59.39  Deltager ikke i finalen 
28  Peter Gjerulff  1996  Hovedstadens Svømmeklub    27.78  58.46  1:29.45    1:59.72   
29  Peter Huse Gaarde-Hansen  1996  Sigma Swim Allerød    28.25  58.38  1:29.10    1:59.79   
30  Lukas Storm  1999  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    27.46  57.67  1:29.32    1:59.89   
31  Joakim Brønnum  1997  Holbæk Svømme Klub    28.73  58.95  1:29.45    2:00.11   
32  Gustav Bækgaard  1997  Herlufsholm Svømmeklub    27.41  57.66  1:29.00    2:00.28   
33  Niels Breum Hansen  1994  Helsinge Svømmeklub    27.28  56.45  1:28.31    2:01.32   
34  Lars Breum Hansen  1997  Helsinge Svømmeklub    28.19  58.71  1:30.05    2:01.36   
35  Sebastian Kempff-Andersen  1996  Hillerød Svømmeklub    27.57  56.65  1:28.47    2:01.39   
36  Mathias Immerkjær  1999  Swim Team Tåstrup    28.26  59.21  1:30.02    2:01.45   
37  Søren Fritzbøger  1996  Hillerød Svømmeklub    27.72  58.38  1:29.82    2:01.69   
38  Magnus Koch Sonnenborg  1997  Sigma Swim Allerød    27.93  58.67  1:30.46    2:01.94   
39  Johannes E. Mariegaard  1997  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    27.35  57.92  1:29.78    2:02.06   
40  Emil Toft  1998  Holbæk Svømme Klub    28.17  58.75  1:30.45    2:02.46   
41  Kristian Svenstrup  1998  Køge Svømmeklub    28.59  59.21  1:30.64    2:02.66   
42  Martin Zillmer  1996  Helsingør Svømmeklub    27.78  58.27  1:30.35    2:02.99   
43  Emil Hedegaard  1999  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    28.60  1:00.14  1:31.86    2:03.06   
44  Bjørn Hansen  1998  Ringsted Svømme Klub    28.69  59.13  1:30.61    2:03.22   
45  Johan Wentorf  1999  Frederikssund Svømmeklub    28.39  59.56  1:31.60    2:03.27   
46  Oliver Jacobsen  1997  Hvidovre Svømme Klub    27.18  57.36  1:30.09    2:03.28   
47  Johan Bragason  1999  Vallensbæk IF Af 1939    28.05  58.65  1:30.41    2:03.51   
48  Philip Krogh Brønnicke  2000  Vordingborg Svømme Klub    27.95  59.63  1:32.46    2:03.60   
49  Mads Midtbøll  1998  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    28.93  1:00.93  1:33.02    2:03.90   
50  Tobias Andersen  1998  Svømmeklubben Triton Ballerup    29.34  1:00.73  1:31.94    2:04.35   
51  Markus Bøjsen  1999  Holbæk Svømme Klub    28.83  59.68  1:31.99    2:04.76   
52  Philip Agerskov  1998  Hillerød Svømmeklub    28.36  1:00.01  1:33.26    2:06.25   
53  Jacob Samuel  1998  Køge Svømmeklub    29.61  1:01.79  1:34.42    2:06.65   
54  Bertil Binau-Uldal  1998  Helsingør Svømmeklub    28.32  1:00.61  1:34.40    2:07.35   
55  Mikkel Henriksen  1999  Holbæk Svømme Klub    29.27  1:01.05  1:34.03    2:07.51   
56  Asbjørn Garne  1995  Gentofte Svømme Klub    28.81  1:01.83  1:35.62    2:09.50   
Kasper Jämsä  1997  Lahden Uimaseura    29.72  1:00.40  1:30.11    2:00.00  EXTRA 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.16  Udskriftsdato  25 oktober 2014 
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup  Udskriftstidspunkt  11:07 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark