Tulokset Østdanske Kortbanemesterskaber 2014
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Lørdag 17.00
Resultat Løb 19 (Indledende) - Officiel |
Stævne navn | Østdanske Kortbane Mesterskab | Udskriftsdato | 25 oktober 2014 | |||
Stævne by | Kastrup | Udskriftstidspunkt | 11:39 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Kvik Kastrup | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 24 oktober 2014 |
Løb 19, 200m Butterfly Damer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Micha Østergaard (1987) 2:04.98 2009-11-15 |
Dansk Rekord Junior: Frederikke Glæsner (1986) 2:13.46 2002-11-09 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Christina Kaas Elmgreen | 1996 | Lyngby Svømmeklub | 30.79 | 1:05.89 | 1:39.94 | 2:15.52 | |||
2 | Cecilie F. Jensen | 1998 | Herlev Svømning | 30.83 | 1:05.43 | 1:39.98 | 2:15.67 | |||
3 | Amalie Mikkelsen | 1997 | Hovedstadens Svømmeklub | 30.84 | 1:06.66 | 1:43.08 | 2:18.85 | |||
4 | Caroline Erichsen | 1998 | Sigma Swim Birkerød | 31.17 | 1:06.52 | 1:42.62 | 2:18.93 | Deltager ikke i finalen | ||
5 | Christina Munkholm | 1996 | Køge Svømmeklub | 31.40 | 1:06.41 | 1:42.24 | 2:19.22 | |||
6 | Emma la Cour | 1999 | Søllerød Svømmeklub | 31.84 | 1:07.26 | 1:43.79 | 2:20.38 | |||
7 | Maj Howardsen | 1997 | Sigma Swim Allerød | 32.38 | 1:08.16 | 1:43.79 | 2:20.40 | |||
8 | Hannah Strunge Nissen | 1997 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.38 | 1:06.93 | 1:43.53 | 2:20.91 | |||
9 | Sabrina Wielsøe | 1990 | Køge Svømmeklub | 32.18 | 1:08.72 | 1:45.02 | 2:21.27 | |||
10 | Julie Schmidt | 1995 | Sigma Swim Allerød | 31.40 | 1:06.96 | 1:43.25 | 2:21.34 | |||
11 | Eva Olsen | 2000 | Hovedstadens Svømmeklub | 32.21 | 1:08.49 | 1:45.26 | 2:21.79 | |||
12 | Ida Schütt | 1996 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.33 | 1:07.38 | 1:44.47 | 2:22.30 | Deltager ikke i finalen | ||
13 | Sofie Thunø Rasmussen | 2000 | Hovedstadens Svømmeklub | 32.98 | 1:09.21 | 1:45.93 | 2:22.51 | |||
14 | Thea Laurberg Simonsen | 1997 | Lyngby Svømmeklub | 31.34 | 1:07.25 | 1:44.76 | 2:24.25 | |||
15 | Camilla Dufour | 1996 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.72 | 1:07.97 | 1:45.76 | 2:25.26 | |||
16 | Regitze Gaard | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.69 | 1:09.61 | 1:47.99 | 2:25.45 | |||
17 | Marina Heller Hansen | 1994 | Sigma Swim Allerød | 32.17 | 1:08.61 | 1:46.19 | 2:25.66 | Deltager ikke i finalen | ||
18 | Cecilie Wiuff | 2000 | Herlev Svømning | 31.85 | 1:09.09 | 1:46.83 | 2:25.76 | |||
19 | Vera Staun Hansen | 1999 | Hovedstadens Svømmeklub | 33.40 | 1:10.84 | 1:48.96 | 2:26.09 | |||
20 | Anna Boutrup | 1998 | Sigma Swim Birkerød | 33.23 | 1:10.18 | 1:48.70 | 2:26.50 | |||
21 | Katrine Stampe | 2000 | Sigma Swim Allerød | 32.41 | 1:09.68 | 1:48.12 | 2:26.87 | |||
22 | Laura Holm Junge | 1998 | Kalundborg SK | 33.06 | 1:10.74 | 1:49.48 | 2:27.77 | |||
23 | Hannah Pilgaard | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 32.36 | 1:09.95 | 1:48.14 | 2:28.24 | |||
24 | Kristine Barrett | 1998 | Greve Svømmeklub | 32.08 | 1:09.31 | 1:47.85 | 2:28.26 | |||
25 | Amanda Duus | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.99 | 1:10.95 | 1:49.31 | 2:28.50 | |||
26 | Maria Olsen | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 33.26 | 1:11.75 | 1:51.06 | 2:29.53 | |||
27 | Nanna Sonne | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.69 | 1:12.29 | 1:50.75 | 2:29.86 | |||
28 | Kajsa Gregersen | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.97 | 1:10.90 | 1:50.67 | 2:29.95 | |||
29 | Luna Donde Feilberg | 2000 | Hovedstadens Svømmeklub | 34.85 | 1:13.09 | 1:51.26 | 2:30.05 | |||
30 | Laura Findahl Andersen | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 33.47 | 1:11.23 | 1:50.59 | 2:30.20 | |||
31 | Iben Helstrup Jensen | 1996 | Herlev Svømning | 33.67 | 1:11.93 | 1:52.15 | 2:35.53 | |||
32 | Ida Maria Nielsen | 2000 | Holbæk Svømme Klub | 34.36 | 1:13.71 | 1:54.88 | 2:38.87 | |||
33 | Mille Rask Sander | 1999 | VAT Copenhagen-MK31 | 33.67 | 1:12.67 | 1:54.20 | 2:39.17 | |||
34 | Sofie Brøgger | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 34.30 | 1:14.50 | 1:56.83 | 2:39.39 | |||
35 | Marie Müller | 2000 | Svømmeklubben Syd | 36.02 | 1:16.47 | 1:58.53 | 2:40.07 | |||
36 | Anna Aavang Brendstrup | 2000 | Roskilde Svømning | 35.90 | 1:16.70 | 1:58.48 | 2:40.19 | |||
37 | Cecilie Salskov Jensen | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 35.51 | 1:16.59 | 1:59.30 | 2:41.50 | |||
38 | Sif Bjørk Pedersen | 2000 | Søllerød Svømmeklub | 35.44 | 1:17.23 | 2:00.10 | 2:42.03 | |||
39 | Daniella Thea Johansen | 2000 | Slagelse Svømmeklub | 35.90 | 1:18.65 | 2:04.47 | 2:50.71 | |||
- | Caroline Øhrstrøm | 1995 | Gladsaxe Idræts Forening | DSQ | asb eft v/150 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 25 oktober 2014 |
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup | Udskriftstidspunkt | 11:39 |