2020-04-02   15:55:04
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Østdanske Kortbanemesterskaber 2014

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag 17.00

Resultat Løb 2 (Indledende) - Officiel
Resultat Løb 2 (Indledende) - Officiel 
 
  Stævne navn  Østdanske Kortbane Mesterskab    Udskriftsdato  24 oktober 2014   
  Stævne by  Kastrup    Udskriftstidspunkt  17:53   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & Kvik Kastrup         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  24 oktober 2014         
 
 
Løb 2, 50m Frisvømning Herrer, Indledende 
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 21.26 2009-12-13 
Dansk Rekord Junior: Magnus Westermann (1995) 22.25 2012-12-02 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Frederik Siem Pedersen  1991  Farum Svømmeklub            22.12  Deltager ikke i finalen 
Magnus Westermann  1995  Herlev Svømning            23.07   
Sebastian Ovesen  1994  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            23.22   
Jonas Nervil Kistorp  1997  Lyngby Svømmeklub            23.43   
Jakob Klint Axelsen  1996  Lyngby Svømmeklub            24.11  Deltager ikke i finalen 
Anton Olsen  1998  Gladsaxe Idræts Forening            24.16   
Peter Gjerulff  1996  Hovedstadens Svømmeklub            24.20   
Marcus Krøyer Svendsen  1997  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            24.40   
Joachim Blach Kristensen  1995  Slagelse Svømmeklub            24.51  Deltager ikke i finalen 
10  Claus Hansen  1995  Ringsted Svømme Klub            24.59   
11  Ulrik Peter Willén  1995  Søllerød Svømmeklub            24.63  Deltager ikke i finalen 
12  Søren Meier  1994  Hvidovre Svømme Klub            24.64   
13  Sebastian Kempff-Andersen  1996  Hillerød Svømmeklub            24.76   
14  Gustav Bækgaard  1997  Herlufsholm Svømmeklub            24.79   
15  Jonas Olczyk  1994  Gentofte Svømme Klub            24.82   
16  Johan Bragason  1999  Vallensbæk IF Af 1939            24.89   
17  Rasmus Härstedt  1994  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            24.90   
18  Nicolai Løwenstein  1997  Herlufsholm Svømmeklub            24.91   
19  Niels Breum Hansen  1994  Helsinge Svømmeklub            24.99   
20  Søren Fritzbøger  1996  Hillerød Svømmeklub            25.10   
21  Johannes E. Mariegaard  1997  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            25.11   
22  Martin Jungersen  1997  VAT Copenhagen-MK31            25.20   
23  Ditlev Balle  1996  Gladsaxe Idræts Forening            25.26   
24  Asbjørn Garne  1995  Gentofte Svømme Klub            25.27   
24  Sebastian Vang  1991  Næstved IF            25.27   
26  Oliver Jacobsen  1997  Hvidovre Svømme Klub            25.29   
26  Yannick Rasmussen  1995  Roskilde Svømning            25.29   
28  Peter Huse Gaarde-Hansen  1996  Sigma Swim Allerød            25.30   
29  Victor Hardenberg Jensen  1997  Tune I.F. Svømmeafdeling            25.31   
30  Marc Bach Nielsen  1994  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            25.45   
30  Mathias Marsengo  1997  Helsingør Svømmeklub            25.45   
32  Frederik K. Mortensen  1995  Svømmeklubben Triton Ballerup            25.46   
33  Tobias Andersen  1998  Svømmeklubben Triton Ballerup            25.50   
34  Sebastian H. Andersen  1997  Kalundborg SK            25.53   
35  Mathias Immerkjær  1999  Swim Team Tåstrup            25.54   
36  Mikkel Samsøe Borch  1997  Hvidovre Svømme Klub            25.59   
37  Thomas Bech  1998  Farum Svømmeklub            25.61   
38  Kasper Jensen  1997  Ringsted Svømme Klub            25.62   
39  Mathias Nielsen  1999  Køge Svømmeklub            25.65   
40  Mark H. Østermann  1995  Svømmeklubben Triton Ballerup            25.66   
41  Jesper Frost Thomsen  1997  Hovedstadens Svømmeklub            25.76   
42  Lars Breum Hansen  1997  Helsinge Svømmeklub            25.78   
43  Bertil Binau-Uldal  1998  Helsingør Svømmeklub            25.86   
44  Martin Zillmer  1996  Helsingør Svømmeklub            25.87   
45  Gøkhan Dagidir  1995  Vest-Brøndby            26.02   
46  Frederik O. Møller  1999  Gentofte Svømme Klub            26.06   
46  Mads Ørsted Nielsen  1999  Swim Team Tåstrup            26.06   
48  Bjørn Hansen  1998  Ringsted Svømme Klub            26.07   
49  Philip Agerskov  1998  Hillerød Svømmeklub            26.30   
50  Frederik Weiss  1999  Gentofte Svømme Klub            26.34   
51  Mads Ingeman Hansen  1997  Næstved IF            26.47   
Kasper Jämsä  1997  Lahden Uimaseura            25.67  EXTRA 
Olli Kokko  1994  Lahden Uimaseura            24.01  EXTRA 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.16  Udskriftsdato  24 oktober 2014 
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup  Udskriftstidspunkt  17:53 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark