2019-12-12   18:18:30
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Østdanske Kortbanemesterskaber 2014

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Søndag 09.30

Resultat Løb 33 (Indledende) - Officiel
Resultat Løb 33 (Indledende) - Officiel 
 
  Stævne navn  Østdanske Kortbane Mesterskab    Udskriftsdato  26 oktober 2014   
  Stævne by  Kastrup    Udskriftstidspunkt  11:02   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & Kvik Kastrup         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  24 oktober 2014         
 
 
Løb 33, 100m Frisvømning Damer, Indledende 
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 51.90 2009-12-20 
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 53.55 2011-11-26 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Julie Lunau  1995  Lyngby Svømmeklub    27.85        57.64   
Pernille Blume  1994  Sigma Swim Birkerød    27.69        57.66   
Maria Grandt  1998  Hovedstadens Svømmeklub    28.04        57.68   
Megan Forslund Hansen  1997  Svømmeklubben Triton Ballerup    27.93        57.81   
Christina Munkholm  1996  Køge Svømmeklub    28.49        58.04   
Emily Gantriis  1999  Helsinge Svømmeklub    27.83        58.08   
Klara Reeh  1999  Lyngby Svømmeklub    28.31        58.33   
Maj Howardsen  1997  Sigma Swim Allerød    28.47        58.35   
Amanda Højberg  1998  Lyngby Svømmeklub    27.93        58.63   
10  Nanna Drewsen  1998  Vallensbæk IF Af 1939    28.45        58.99   
11  Rikke Munkholm  1998  Swim Team Tåstrup    28.72        59.11   
12  Maria Madsen  1995  Herlev Svømning    28.36        59.12   
13  Maja Nielsen  1996  Svømmeklubben Triton Ballerup    28.69        59.13  Deltager ikke i finalen 
14  Lærke Toft Ruby  1999  Svømmeklubben Laksen    28.47        59.37   
15  Julie Krøyer Svendsen  2002  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    28.83        59.47   
16  Anne Huse Gaarde-Hansen  1999  Sigma Swim Allerød    28.62        59.73   
17  Frederikke Dons  1998  Hvidovre Svømme Klub    29.30        59.82   
18  Sofia Altoft  1998  Hørsholm Svømmeforening    28.35        59.84   
19  Marie-Louise Stentved  2000  Gladsaxe Idræts Forening    29.03        59.94  Deltager ikke i finalen 
20  Stephanie Hansen  1996  Sigma Swim Allerød    29.19        1:00.01   
21  Victoria Bierre  2000  Herlev Svømning    29.01        1:00.13   
22  Sarah Missing  2001  Vest-Brøndby    29.58        1:00.28   
23  Tenna Jensen  1998  Hovedstadens Svømmeklub    29.59        1:00.35   
24  Camilla Dufour  1996  Svømmeklubben Triton Ballerup    28.96        1:00.44   
25  Josephine Holm  1999  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    28.84        1:00.45   
26  Annabelle Grønbech Ladik  1997  Ringsted Svømme Klub    29.52        1:00.46   
27  Cayanne Kjær Knoth  1999  Tune I.F. Svømmeafdeling    29.47        1:00.57   
28  Clara Schade Cantby  2000  Slagelse Svømmeklub    28.95        1:00.60   
29  Emma Wael  1993  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    29.50        1:00.63   
30  Phoebe Linde Atkins  2000  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    29.73        1:00.68   
31  Christina F. Eriksen  1999  Frederikssund Svømmeklub    29.32        1:00.94   
31  Regitze Gaard  2001  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    29.89        1:00.94   
33  Emma F. Nystrøm  1996  Kalundborg SK    29.51        1:00.95   
34  Lærke Viereck  1997  Roskilde Svømning    28.80        1:00.96   
35  Julie Schmidt  1995  Sigma Swim Allerød    28.66        1:00.97   
36  Kristina Delff Andersen  1997  Korsør Sv & Livr. Klub    29.12        1:01.04   
37  Stinna Schnabl  1999  Hørsholm Svømmeforening    29.01        1:01.13   
38  Emilie Buurgaard Westh  1999  Farum Svømmeklub    29.45        1:01.15   
39  Emma Anne Ljungstrøm  1999  Svømmeklubben Triton Ballerup    29.80        1:01.20   
40  Nina Corydon-Petersen  1999  Roskilde Svømning    29.37        1:01.28   
41  Sophie Amalie Schøn  1999  Lyngby Svømmeklub    29.21        1:01.49   
42  Sara Sylvest  2000  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    30.16        1:01.53   
43  Regitze Munch Nielsen  2000  VAT Copenhagen-MK31    29.77        1:01.69   
44  Katrine Stampe  2000  Sigma Swim Allerød    29.67        1:02.13   
45  Melanie Degner  2000  Køge Svømmeklub    30.17        1:02.20   
46  Matilde Zaggai  1998  Hovedstadens Svømmeklub    30.08        1:02.23   
47  Amalie H. Falck-Schmith  1989  Hovedstadens Svømmeklub    29.87        1:02.27   
48  Elina Lynge Wagner  1996  Hvidovre Svømme Klub    29.99        1:02.66   
49  Cæcilie Schade Cantby  1998  Slagelse Svømmeklub    30.00        1:02.96   
50  Sofie Kornbek  2000  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    30.00        1:02.97   
51  My Weitling  2000  Hillerød Svømmeklub    30.81        1:03.03   
52  Adriana Natalia Bankowska  1997  Frederikssund Svømmeklub    29.91        1:03.04   
53  Josefine Strand Nielsen  2000  Hovedstadens Svømmeklub    30.96        1:03.25   
54  Frederikke Petri  2001  Søllerød Svømmeklub    30.57        1:03.34   
55  Mai Andersen  2000  Holbæk Svømme Klub    30.83        1:03.36   
56  Josefine Søgaard Andresen  2000  Lyngby Svømmeklub    29.78        1:03.41   
57  Alberte M Hansen  2000  VAT Copenhagen-MK31    30.86        1:03.59   
58  Luna Juul Lentoft  2000  Sigma Swim Birkerød    30.38        1:03.67   
59  Nana Hansen  2000  Vordingborg Svømme Klub    30.96        1:03.76   
60  Helena Berg Wenk  2000  Svømmeklubben Triton Ballerup    31.08        1:03.81   
61  Luna Donde Feilberg  2000  Hovedstadens Svømmeklub    31.57        1:04.29   
62  Xenia Huryn  2000  Swim Team Tåstrup    31.20        1:04.78   
63  Methea Wissing-Thornberg  1999  Tune I.F. Svømmeafdeling    30.94        1:04.82   
64  Vibe Tofte Jørgensen  1999  Rønne Svømme Klub    32.60        1:07.23   
65  Katrine V. Sørensen  1996  Vest-Brøndby    32.37        1:08.09   
Nina Leisted Bertelsen  2000  Hovedstadens Svømmeklub            DNS   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.16  Udskriftsdato  26 oktober 2014 
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup  Udskriftstidspunkt  11:02 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark