Resultater for Østdanske Kortbanemesterskaber 2014
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Søndag 09.30
Resultat Løb 41 (Indledende) - Officiel
Resultat Løb 41 (Indledende) - Officiel |
|
|
Stævne navn |
Østdanske Kortbane Mesterskab |
|
Udskriftsdato |
26 oktober 2014 |
|
|
Stævne by |
Kastrup |
|
Udskriftstidspunkt |
13:23 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion & Kvik Kastrup |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
24 oktober 2014 |
|
|
|
|
|
|
Løb 41, 800m Frisvømning Damer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Lotte Friis (1988) 8:04.61 2009-11-14 |
Dansk Rekord Junior: Lotte Friis (1988) 8:22.38 2004-12-10 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Phoebe Linde Atkins |
2000 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
1:05.86 |
2:15.35 |
3:24.02 |
4:32.83 |
9:01.51 |
|
|
|
|
|
|
5:39.92 |
6:47.73 |
7:55.45 |
|
|
|
2 |
Lisa Steen Duus |
1997 |
Sigma Swim Birkerød |
|
1:06.15 |
2:15.12 |
3:23.53 |
4:31.65 |
9:04.51 |
|
|
|
|
|
|
5:39.95 |
6:49.35 |
7:58.43 |
|
|
|
3 |
Louise Møller Jessen |
1997 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
1:05.54 |
2:13.80 |
3:22.49 |
4:31.78 |
9:05.68 |
|
|
|
|
|
|
5:40.49 |
6:49.32 |
7:58.09 |
|
|
|
4 |
Cecilie Høgskilde |
1999 |
Sigma Swim Birkerød |
|
1:04.93 |
2:13.75 |
3:23.15 |
4:32.56 |
9:11.53 |
|
|
|
|
|
|
5:42.00 |
6:52.14 |
8:02.32 |
|
|
|
5 |
Josefine Strand Nielsen |
2000 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
1:07.95 |
2:19.62 |
3:30.64 |
4:41.71 |
9:19.80 |
|
|
|
|
|
|
5:52.20 |
7:02.12 |
8:12.13 |
|
|
|
6 |
Alberte M Hansen |
2000 |
VAT Copenhagen-MK31 |
|
1:06.41 |
2:17.62 |
3:29.08 |
4:40.17 |
9:23.00 |
|
|
|
|
|
|
5:50.74 |
7:02.02 |
8:13.22 |
|
|
|
7 |
Helena Berg Wenk |
2000 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
1:07.52 |
2:18.08 |
3:28.69 |
4:39.42 |
9:24.47 |
|
|
|
|
|
|
5:50.52 |
7:01.99 |
8:15.14 |
|
|
|
8 |
Lærke Toft Ruby |
1999 |
Svømmeklubben Laksen |
|
1:08.15 |
2:18.07 |
3:29.32 |
4:40.84 |
9:25.66 |
|
|
|
|
|
|
5:52.98 |
7:04.60 |
8:16.22 |
|
|
|
9 |
Thit Bondo |
2000 |
Sigma Swim Birkerød |
|
1:06.56 |
2:17.63 |
3:28.98 |
4:40.33 |
9:25.84 |
|
|
|
|
|
|
5:51.38 |
7:03.32 |
8:15.26 |
|
|
|
10 |
Amalie Gotthard |
1999 |
Slagelse Svømmeklub |
|
1:08.21 |
2:19.82 |
3:32.05 |
4:44.80 |
9:33.09 |
|
|
|
|
|
|
5:57.16 |
7:09.89 |
8:22.27 |
|
|
|
11 |
Laura Findahl Andersen |
2001 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
1:07.11 |
2:19.63 |
3:33.07 |
4:46.81 |
9:36.34 |
|
|
|
|
|
|
5:59.43 |
7:11.51 |
8:24.41 |
|
|
|
12 |
Eline Victoria Rasmussen |
2000 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
1:09.68 |
2:22.77 |
3:35.22 |
4:48.72 |
9:38.42 |
|
|
|
|
|
|
6:00.87 |
7:13.64 |
8:26.50 |
|
|
|
13 |
Kamilla Larsen |
1996 |
Gladsaxe Idræts Forening |
|
1:09.67 |
2:23.13 |
3:35.60 |
4:48.49 |
9:39.16 |
|
|
|
|
|
|
6:01.25 |
7:14.38 |
8:27.06 |
|
|
|
14 |
Sofie Kornbek |
2000 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
1:09.35 |
2:21.92 |
3:34.77 |
4:48.54 |
9:39.78 |
|
|
|
|
|
|
6:02.13 |
7:14.62 |
8:27.99 |
|
|
|
15 |
Clara Neumann |
2001 |
Svømmeklubben Syd |
|
1:09.60 |
2:22.12 |
3:35.62 |
4:49.34 |
9:40.55 |
|
|
|
|
|
|
6:03.24 |
7:16.96 |
8:29.92 |
|
|
|
16 |
Luna Juul Lentoft |
2000 |
Sigma Swim Birkerød |
|
1:08.76 |
2:20.58 |
3:33.95 |
4:47.54 |
9:45.11 |
|
|
|
|
|
|
6:01.70 |
7:16.26 |
8:31.13 |
|
|
|
17 |
Cayanne Kjær Knoth |
1999 |
Tune I.F. Svømmeafdeling |
|
1:08.40 |
2:21.61 |
3:34.73 |
4:48.22 |
9:46.40 |
|
|
|
|
|
|
6:02.34 |
7:17.51 |
8:32.68 |
|
|
|
18 |
Sofie Nielsen |
2001 |
Slagelse Svømmeklub |
|
1:10.46 |
2:24.54 |
3:39.22 |
4:53.70 |
9:51.18 |
|
|
|
|
|
|
6:08.78 |
7:24.60 |
8:39.56 |
|
|
|
19 |
Augusta Marie Christensen |
2000 |
Sigma Swim Birkerød |
|
1:09.96 |
2:23.08 |
3:37.80 |
4:52.80 |
9:51.86 |
|
|
|
|
|
|
6:08.85 |
7:24.08 |
8:38.18 |
|
|
|
20 |
Maria Olsen |
2000 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
1:10.51 |
2:24.37 |
3:37.20 |
4:51.48 |
9:52.42 |
|
|
|
|
|
|
6:06.27 |
7:21.64 |
8:37.68 |
|
|
|
21 |
Martha Vitus Tversted |
2002 |
Søllerød Svømmeklub |
|
1:10.53 |
2:24.20 |
3:39.86 |
4:55.42 |
9:53.06 |
|
|
|
|
|
|
6:10.65 |
7:25.43 |
8:39.82 |
|
|
|
22 |
Natasja Kepp |
2000 |
Lyngby Svømmeklub |
|
1:10.92 |
2:26.28 |
3:42.82 |
4:59.79 |
9:58.41 |
|
|
|
|
|
|
6:15.63 |
7:31.25 |
8:46.61 |
|
|
|
- |
Rikke Munkholm |
1998 |
Swim Team Tåstrup |
|
|
|
|
|
DNF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 |
Udskriftsdato |
26 oktober 2014 |
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
Udskriftstidspunkt |
13:23 |
|