Resultat för Öviksracet 2014
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Resultat Gren 28 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Öviksracet 2014 | Utskriftsdatum | 07 december 2014 | |||
Tävlingsort | Örnsköldsvik | Utskriftstid | 10:19 | |||
Arrangör | Örnsköldsviks allmänna simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 05 december 2014 |
Gren 28, 100m Medley Damer, Finaler 10 år och yngre |
Sponsor: Norrmejerier |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Linn Söderberg | 2004 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 39.25 | 1:25.18 | |||||
2 | Nadja Rautiainen | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | 44.10 | 1:33.32 | |||||
3 | Moa Eriksson | 2004 | Kramfors-Alliansen | 44.87 | 1:39.89 | |||||
4 | Amanda Jonasson | 2004 | Hudiksvalls Simsällskap | 47.86 | 1:41.16 | |||||
5 | Polina Zhirkova | 2004 | Umeå Simsällskap | 48.91 | 1:43.84 | |||||
6 | Clara Renström Halling | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | 51.66 | 1:51.92 | |||||
7 | Linnea Engström | 2004 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 54.85 | 1:52.11 | |||||
8 | Agnes Frestadius | 2005 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 56.35 | 2:01.34 | |||||
9 | Tess Lindberg | 2004 | Skellefte Simsällskap 34 | 1:05.76 | 2:06.42 | |||||
- | Ella Ohlsson | 2005 | Umeå Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Ina Björk Hedberg | 2004 | Simklubben Ägir | DSQ | ||||||
- | Isabelle Åström | 2004 | Timrå Simklubb | DSQ | ||||||
- | Lena Svedberg | 2004 | Sundsvalls Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 28, 100m Medley Damer, Finaler 11 - 12 år |
Sponsor: Norrmejerier |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Elise Öberg | 2002 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 36.37 | 1:17.22 | |||||
2 | Astrid Gustafsson | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 38.13 | 1:21.35 | |||||
3 | Ingrid Sälg | 2002 | Umeå Simsällskap | 38.16 | 1:21.88 | |||||
4 | Emma Norlin | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 37.98 | 1:21.98 | |||||
5 | Isa Forsberg | 2002 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 40.09 | 1:24.31 | |||||
6 | Elina Gullehag | 2002 | Sandviks Idrottsklubb | 41.09 | 1:26.79 | |||||
7 | Märta Lindström | 2002 | Skellefte Simsällskap 34 | 42.37 | 1:26.92 | |||||
8 | Sofia Lindkvist | 2002 | Sundsvalls Simsällskap | 39.45 | 1:27.42 | |||||
9 | Ella Barnoin | 2002 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 42.03 | 1:28.04 | |||||
10 | Tess Viggeborn | 2003 | Simklubben Ägir | 42.04 | 1:30.14 | |||||
11 | Agnes Gustafsson | 2003 | Umeå Simsällskap | 42.14 | 1:30.20 | |||||
12 | Isolde Svedjeland | 2002 | Umeå Simsällskap | 44.25 | 1:30.44 | |||||
13 | Alice Öberg | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 42.48 | 1:30.47 | |||||
13 | Jana Själin | 2002 | Lycksele Idrottsförening | 44.11 | 1:30.47 | |||||
15 | Greta Blücher | 2003 | Simklubben Ägir | 41.95 | 1:30.54 | |||||
16 | Johanna Persson | 2003 | Härnösands Simsällskap | 43.56 | 1:31.58 | |||||
17 | Hedda Ferm | 2002 | Umeå Simsällskap | 45.78 | 1:32.34 | |||||
18 | Karin Hallén | 2002 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 43.54 | 1:33.68 | |||||
19 | Alice Moberg | 2003 | Höga Kustens Simsällskap | 46.13 | 1:33.83 | |||||
20 | Ella Hietala | 2003 | Umeå Simsällskap | 42.92 | 1:35.40 | |||||
21 | Tilde Wiborg | 2003 | Sundsvalls Simsällskap | 45.38 | 1:35.54 | |||||
22 | Line Björlin | 2003 | Härnösands Simsällskap | 45.74 | 1:35.89 | |||||
23 | Cornelia Åström | 2002 | Timrå Simklubb | 45.28 | 1:36.39 | |||||
24 | Emma Åkerlund | 2003 | Timrå Simklubb | 48.92 | 1:38.63 | |||||
25 | Klara Engbom | 2002 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 47.86 | 1:42.82 | |||||
26 | Emelie Ohlin | 2003 | Umeå Simsällskap | 47.72 | 1:43.86 | |||||
27 | Maja Bostedt | 2003 | Härnösands Simsällskap | 52.95 | 1:44.27 | |||||
28 | Lea Edvardsson | 2003 | Umeå Simsällskap | 48.73 | 1:44.45 | |||||
29 | Elma Olofsson | 2003 | Umeå Simsällskap | 51.65 | 1:45.17 | |||||
30 | Marina Stenbom | 2002 | IKSU Simning | 47.12 | 1:46.22 | |||||
31 | Julia Izarra | 2002 | Umeå Simsällskap | 50.11 | 1:46.35 | |||||
32 | Astrid Gustafsson | 2003 | Umeå Simsällskap | 51.91 | 1:47.90 | |||||
33 | Signe Grahn | 2002 | Umeå Simsällskap | 59.87 | 1:55.09 | |||||
- | Sanja Lind | 2002 | Sandviks Idrottsklubb | DSQ | ||||||
Gren 28, 100m Medley Damer, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: Norrmejerier |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Johannalouise Eriksson | 2000 | Umeå Simsällskap | 34.31 | 1:14.33 | |||||
2 | Ella Pettersson | 2001 | Härnösands Simsällskap | 37.96 | 1:19.83 | |||||
3 | Tuva Balkerud | 2001 | Sundsvalls Simsällskap | 38.56 | 1:20.19 | |||||
4 | Tilde Gulliksson | 2001 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 36.82 | 1:21.83 | |||||
5 | Stella Svedberg | 2000 | Umeå Simsällskap | 37.85 | 1:24.02 | |||||
6 | Wilma Henriksson | 2001 | Höga Kustens Simsällskap | 40.16 | 1:24.49 | |||||
7 | Ebba Lundström | 2001 | Skellefte Simsällskap 34 | 40.05 | 1:25.39 | |||||
8 | Karoline Lundgren | 2001 | Sandviks Idrottsklubb | 41.24 | 1:26.12 | |||||
9 | Iza Bergwall | 2001 | Piteå Sim | 41.39 | 1:27.93 | |||||
10 | Lovisa Lindh | 2001 | Umeå Simsällskap | 43.09 | 1:28.98 | |||||
11 | Nicolina Heed | 2001 | Härnösands Simsällskap | 41.85 | 1:31.41 | |||||
12 | Tilde Carlsson | 2001 | Sollefteå Allmänna Simsällskap | 43.79 | 1:32.22 | |||||
13 | Cassandra Olofsdotter | 2000 | Örnsköldsviks Allmänna SS | 41.93 | 1:32.62 | |||||
14 | Felicia Andersson | 2001 | KFUK-KFUM Kometerna | 44.73 | 1:32.96 | |||||
15 | Sara Persson | 2001 | Härnösands Simsällskap | 47.46 | 1:40.93 | |||||
16 | Linnea Lövgren | 2000 | Hörnefors Idrottsförening | 44.30 | 1:41.61 | |||||
17 | Femke Kranenbarg | 2000 | Härnösands Simsällskap | 47.98 | 1:42.22 | |||||
18 | Linn Lidström | 2001 | Umeå Simsällskap | 49.64 | 1:44.67 | |||||
Gren 28, 100m Medley Damer, Finaler 15 - 99 år |
Sponsor: Norrmejerier |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Ronja Nilsson | 1993 | Umeå Simsällskap | 32.32 | 1:13.42 | |||||
2 | Molly Ångström | 1997 | Umeå Simsällskap | 35.26 | 1:14.64 | |||||
3 | Paula Oscarsson | 1999 | Simklubben Ägir | 36.10 | 1:15.70 | |||||
4 | Felicia Nilsson | 1997 | Skellefte Simsällskap 34 | 35.77 | 1:17.53 | |||||
5 | Clara Hedman | 1999 | Umeå Simsällskap | 37.00 | 1:18.77 | |||||
6 | Alva Hägglund-Larsson | 1999 | Skellefte Simsällskap 34 | 36.60 | 1:20.42 | |||||
7 | Matilda Viksten | 1999 | Kramfors-Alliansen | 37.05 | 1:20.44 | |||||
8 | Olivia Månström | 1999 | Simklubben Ägir | 41.14 | 1:23.86 | |||||
9 | Kristin Larsson | 1999 | KFUK-KFUM Kometerna | 38.71 | 1:25.14 | |||||
10 | Angelina Isaksson | 1997 | Skellefte Simsällskap 34 | 40.84 | 1:26.99 | |||||
11 | Julia Forsgren | 1998 | Skellefte Simsällskap 34 | 41.16 | 1:28.96 | |||||
12 | Linda Jonsson | 1998 | Höga Kustens Simsällskap | 42.12 | 1:29.60 | |||||
13 | Elin Wigren | 1999 | Höga Kustens Simsällskap | 42.83 | 1:29.72 | |||||
14 | Cassandra Eriksson | 1999 | Hörnefors Idrottsförening | 45.34 | 1:38.57 | |||||
15 | Sanna Wiklund | 1999 | Höga Kustens Simsällskap | 46.80 | 1:41.70 | |||||
- | Fanny Forsberg | 1998 | Skellefte Simsällskap 34 | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.23.02 | Utskriftsdatum | 07 december 2014 |
Licensierad till: Örnsköldsviks Allmänna SS | Utskriftstid | 10:19 |