2021-03-06   06:05:15
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Arne Borgs minne & TYR sprint

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Söndag Pass1

Resultat Gren 11 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 11 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Arne Borgs minne TYR sprint    Utskriftsdatum  28 september 2014   
  Tävlingsort  Stockholm    Utskriftstid  11:40   
  Arrangör  SKK         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  28 september 2014         
 
 
Gren 11, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Hilma Ramdén  2000  Södertälje Simsällskap            28.76   
Caroline Wallenborg  2000  Stockholms Kappsimningsklubb            30.19   
Emma Sundstrand  2001  Södertälje Simsällskap            30.72   
Elin Swerlander  2001  Turebergs Simklubb            30.77   
Amanda Carlbom  2000  Stockholmspolisens IF SF            32.11   
Astrid Eriksson  2001  Turebergs Simklubb            32.27   
Elsa Nordström  2001  Stockholms Kappsimningsklubb            32.40   
Olivia Stille  2000  Turebergs Simklubb            32.42   
Signe Nordegren  2000  Skuru Idrottsklubb            32.74   
10  Amanda Eriksson  2001  Stockholms Kappsimningsklubb            32.87   
11  Jessica Lindholm  2001  IF Åland            32.92   
12  Tina Huslid  2000  Södertälje Simsällskap            33.45   
13  Klara Sjödell  2000  Stockholms Kappsimningsklubb            33.60   
14  Hanna Reithner  2000  Stockholms Kappsimningsklubb            33.83   
15  Smilla Lönnberg  2001  Stockholms Kappsimningsklubb            33.98   
16  Tilda Eklund  2000  Skuru Idrottsklubb            34.06   
17  Felicia Axelsson Eklund  2000  Södertörns Simsällskap            34.08   
18  Ebba Martin  2000  Stockholms Kappsimningsklubb            34.13   
19  Tilda Rekola-Weckström  2000  Åkersberga Simsällskap            34.22   
20  Saga Skarin  2000  Stockholms Kappsimningsklubb            34.57   
21  Wilma Roloff  2000  Södertörns Simsällskap            35.03   
22  Alba Croneborg  2000  Skuru Idrottsklubb            35.21   
23  Josefin Alm  2001  Tyresö Simsällskap            36.30   
24  Alexandra Lindén  2001  Stockholmspolisens IF SF            36.71   
25  Malin Andreé  2001  Stockholms Kappsimningsklubb            36.74   
26  Henrietta Mossop  2000  Skuru Idrottsklubb            37.47   
27  Amanda Gunnarsson-Jonsson  2000  Järfälla Simsällskap            37.91   
28  Ylwali Häggblad  2000  Åkersberga Simsällskap            38.54   
29  Tyra Wijk  2001  Turebergs Simklubb            39.08   
30  Linnea Wall  2001  Järfälla Simsällskap            39.21   
31  Agnes Thomée  2000  Stockholms Kappsimningsklubb            39.38   
32  Stephanie Wrembicki  2001  IFK Lidingö Simklubb            39.50   
33  Sara Tillenius  2000  Södertälje Simsällskap            39.71   
34  Erica Öberg  2001  Skuru Idrottsklubb            40.47   
35  Ella Westholm  2001  Åkersberga Simsällskap            40.88   
36  Elsa Knöös  2001  Hellas Simklubb            41.70   
37  Ella Langell Högblom  2001  Gustavsbergs Simsällskap            41.79   
38  Sophia Wåhlén  2001  Simklubben Neptun            41.85   
39  Liza Eriksson  2000  Gustavsbergs Simsällskap            44.74   
40  Mirella Vranjes  2001  Danderyds Sim            46.63   
41  Anna Viklund  2001  Järfälla Simsällskap            47.35   
Linnea Nilsson  2001  Turebergs Simklubb            DNS   
Moa Fors  2001  Skuru Idrottsklubb            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  28 september 2014 
Licensierad till: Stockholms Kappsimningsklubb  Utskriftstid  11:40 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner