2021-03-06   06:35:52
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Arne Borgs minne & TYR sprint

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Söndag Pass1

Resultat Gren 14 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 14 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Arne Borgs minne TYR sprint    Utskriftsdatum  28 september 2014   
  Tävlingsort  Stockholm    Utskriftstid  11:56   
  Arrangör  SKK         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  28 september 2014         
 
 
Gren 14, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jacob Danielsson  1998  Stockholmspolisens IF SF            26.97   
Erik Brandt  1999  Södertälje Simsällskap            27.06   
Karl Gustav Gérnyi  1999  Simklubben Neptun            27.33   
William Lulek  1998  Simklubben Neptun            27.44   
Hugo Eriksson  1999  Turebergs Simklubb            27.52   
Zack Abelsson  1998  Södertörns Simsällskap            27.94   
Wilmer Tingbrand  1998  Södertörns Simsällskap            27.95   
Niclas Eriksson  1998  Stockholmspolisens IF SF            28.12   
Olle Österman  1998  Tyresö Simsällskap            28.36   
10  Andre Filipsson  1999  Skuru Idrottsklubb            28.38   
11  Kalle Sandahl  1999  Stockholms Kappsimningsklubb            28.57   
12  Ludwig Hareskog  1998  Södertälje Simsällskap            28.98   
13  Adrian Panahi  1998  Södertälje Simsällskap            29.12   
14  Martin Falk  1999  Stockholmspolisens IF SF            29.18   
15  Fredric Wernqvist  1998  Södertälje Simsällskap            29.32   
16  Alexej Filinau  1998  Södertörns Simsällskap            29.45   
17  Alexander Lund  1998  Tyresö Simsällskap            29.68   
18  Simon Linnér  1999  Motala Simsällskap            29.71   
19  Christian Norberg  1998  Stockholmspolisens IF SF            29.89   
20  Walter Forsberg Meinhart  1999  Stockholms Kappsimningsklubb            30.33   
21  Olof Askling  1999  Stockholms Kappsimningsklubb            30.34   
22  Oscar Norman  1999  Tyresö Simsällskap            30.52   
23  Sebastian Tellgren  1998  Södertälje Simsällskap            31.19   
24  Eddie Eriksson  1999  IF Åland            31.93   
24  Jonas Petersson  1999  Turebergs Simklubb            31.93   
26  Oscar Gullberg  1999  Åkersberga Simsällskap            32.08   
27  Axel Gudehn  1998  Stockholms Kappsimningsklubb            32.73   
28  Emil Wikell  1999  Södertörns Simsällskap            32.95   
29  Axel Rosén  1999  IFK Lidingö Simklubb            33.56   
30  David Toreborg  1999  Gustavsbergs Simsällskap            33.76   
31  Nicklas Xia  1998  Åkersberga Simsällskap            36.97   
32  Carl Sundelin  1999  IFK Lidingö Simklubb            37.79   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  28 september 2014 
Licensierad till: Stockholms Kappsimningsklubb  Utskriftstid  11:56 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner