2021-03-06   05:19:58
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Arne Borgs minne & TYR sprint

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Söndag Pass1

Resultat Gren 20 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 20 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Arne Borgs minne TYR sprint    Utskriftsdatum  28 september 2014   
  Tävlingsort  Stockholm    Utskriftstid  12:44   
  Arrangör  SKK         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  28 september 2014         
 
 
Gren 20, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Anton Marijanovic  2000  Södertörns Simsällskap            28.44   
Björn Seeliger  2000  Södertälje Simsällskap            28.51   
Pontus Jonsson  2000  Södertörns Simsällskap            30.81   
Oskar Iwarsson  2000  Turebergs Simklubb            31.49   
Daniel Redelius  2000  Tyresö Simsällskap            32.74   
Guillermo Illanes  2000  Södertälje Simsällskap            33.11   
Fredrik Annergren  2001  Turebergs Simklubb            33.25   
Thomas Östervall  2000  Åkersberga Simsällskap            33.77   
Sebastian Tufvesson  2000  Stockholms Kappsimningsklubb            34.94   
10  Fredrik Jacobsson  2001  Stockholms Kappsimningsklubb            35.29   
11  Svante Linnér  2000  Motala Simsällskap            35.62   
12  Ludvig Grape Glennhage  2001  Gustavsbergs Simsällskap            35.73   
13  William Jansson  2000  Åkersberga Simsällskap            36.17   
14  Oscar Törnquist  2000  Gustavsbergs Simsällskap            37.07   
15  Emil Gunneriusson  2000  Stockholms Kappsimningsklubb            37.47   
16  Julius Eneström  2001  Danderyds Sim            39.08   
17  Henry Tossavainen  2001  Södertälje Simsällskap            39.34   
18  Olof Jardfelt  2001  Simklubben Neptun            39.37   
19  Anton Adelöw  2001  Järfälla Simsällskap            39.81   
20  Isak Nordin  2001  Turebergs Simklubb            40.16   
21  Hugo Malmberg  2001  Järfälla Simsällskap            40.22   
22  Axel Moureau  2001  Södertälje Simsällskap            40.32   
23  Tim Lundwall  2001  Tyresö Simsällskap            40.87   
24  Adam Schmidt  2000  Skuru Idrottsklubb            41.21   
25  Kevin Xia  2000  Åkersberga Simsällskap            41.27   
26  Philip Edler  2001  Danderyds Sim            42.02   
27  Melvin Elison  2001  Simklubben Neptun            42.51   
28  Chamindu Jayasuriya  2001  Simklubben Neptun            44.42   
29  Stefan Lajsic  2000  Simklubben Neptun            47.33   
30  Sebastian Tegbo  2001  Ösmo Simsällskap            47.72   
31  Filip Granqvist  2001  Simklubben Neptun            47.83   
Gabriel Norden  2001  IFK Lidingö Simklubb            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  28 september 2014 
Licensierad till: Stockholms Kappsimningsklubb  Utskriftstid  12:44 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner