Resultater for Arne Borgs minne & TYR sprint
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Söndag Pass1
Resultat Gren 3 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Arne Borgs minne TYR sprint | Utskriftsdatum | 28 september 2014 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 10:38 | |||
Arrangör | SKK | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 28 september 2014 |
Gren 3, 100m Medley Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Elin Swerlander | 2001 | Turebergs Simklubb | 31.71 | 1:08.78 | |||||
2 | Caroline Wallenborg | 2000 | Stockholms Kappsimningsklubb | 31.57 | 1:09.64 | |||||
3 | Signe Nordegren | 2000 | Skuru Idrottsklubb | 33.15 | 1:12.98 | |||||
4 | Astrid Eriksson | 2001 | Turebergs Simklubb | 33.47 | 1:13.14 | |||||
5 | Amanda Carlbom | 2000 | Stockholmspolisens IF SF | 33.55 | 1:13.27 | |||||
6 | Tilda Eklund | 2000 | Skuru Idrottsklubb | 34.70 | 1:14.00 | |||||
7 | Ebba Martin | 2000 | Stockholms Kappsimningsklubb | 33.79 | 1:14.20 | |||||
8 | Alba Croneborg | 2000 | Skuru Idrottsklubb | 33.71 | 1:14.47 | |||||
8 | Wilma Roloff | 2000 | Södertörns Simsällskap | 34.94 | 1:14.47 | |||||
10 | Tina Huslid | 2000 | Södertälje Simsällskap | 34.43 | 1:14.53 | |||||
11 | Elsa Nordström | 2001 | Stockholms Kappsimningsklubb | 34.44 | 1:14.64 | |||||
12 | Tilda Rekola-Weckström | 2000 | Åkersberga Simsällskap | 33.96 | 1:15.18 | |||||
13 | Amanda Eriksson | 2001 | Stockholms Kappsimningsklubb | 34.95 | 1:15.72 | |||||
14 | Olivia Stille | 2000 | Turebergs Simklubb | 32.74 | 1:15.81 | |||||
15 | Solène Arnou | 2000 | Södertälje Simsällskap | 35.67 | 1:16.06 | |||||
16 | Saga Skarin | 2000 | Stockholms Kappsimningsklubb | 35.04 | 1:16.83 | |||||
17 | Smilla Lönnberg | 2001 | Stockholms Kappsimningsklubb | 35.34 | 1:16.92 | |||||
18 | Malin Andreé | 2001 | Stockholms Kappsimningsklubb | 37.41 | 1:17.55 | |||||
19 | Hanna Reithner | 2000 | Stockholms Kappsimningsklubb | 34.38 | 1:17.74 | |||||
20 | Felicia Axelsson Eklund | 2000 | Södertörns Simsällskap | 35.69 | 1:18.50 | |||||
21 | Klara Sjödell | 2000 | Stockholms Kappsimningsklubb | 36.16 | 1:18.78 | |||||
22 | Nelly Åkerblom | 2000 | Skuru Idrottsklubb | 37.80 | 1:18.86 | |||||
23 | Josefin Alm | 2001 | Tyresö Simsällskap | 35.70 | 1:19.06 | |||||
24 | Evelina Johansson | 2000 | Stockholmspolisens IF SF | 37.46 | 1:19.35 | |||||
25 | Agnes Thomée | 2000 | Stockholms Kappsimningsklubb | 37.52 | 1:20.11 | |||||
26 | Alexandra Lindén | 2001 | Stockholmspolisens IF SF | 37.31 | 1:20.60 | |||||
27 | Samantha Esfandiari | 2000 | Södertälje Simsällskap | 38.26 | 1:20.97 | |||||
28 | Linnea Wall | 2001 | Järfälla Simsällskap | 40.30 | 1:21.66 | |||||
29 | Petronella Wenell | 2001 | Tyresö Simsällskap | 38.63 | 1:22.39 | |||||
30 | Amanda Gunnarsson-Jonsson | 2000 | Järfälla Simsällskap | 39.07 | 1:23.03 | |||||
31 | Josefine Orr | 2000 | Tyresö Simsällskap | 38.71 | 1:24.07 | |||||
32 | Moa Fors | 2001 | Skuru Idrottsklubb | 38.25 | 1:24.29 | |||||
33 | Matilda Högberg-Klang | 2000 | Gustavsbergs Simsällskap | 37.70 | 1:24.34 | |||||
34 | Wilma Öberg | 2001 | Tyresö Simsällskap | 39.43 | 1:24.71 | |||||
35 | Ylwali Häggblad | 2000 | Åkersberga Simsällskap | 37.91 | 1:24.74 | |||||
36 | Tyra Wijk | 2001 | Turebergs Simklubb | 39.66 | 1:25.62 | |||||
37 | Erica Öberg | 2001 | Skuru Idrottsklubb | 39.39 | 1:25.81 | |||||
38 | Sara Tillenius | 2000 | Södertälje Simsällskap | 38.32 | 1:25.93 | |||||
39 | Sophia Wåhlén | 2001 | Simklubben Neptun | 40.23 | 1:26.78 | |||||
40 | Stephanie Wrembicki | 2001 | IFK Lidingö Simklubb | 41.01 | 1:27.80 | |||||
41 | Yasmine Nadouri | 2001 | Södertälje Simsällskap | 42.19 | 1:29.59 | |||||
42 | Elsa Knöös | 2001 | Hellas Simklubb | 42.58 | 1:29.98 | |||||
43 | Sandra Öberg | 2001 | Tyresö Simsällskap | 43.78 | 1:30.80 | |||||
44 | Ella Langell Högblom | 2001 | Gustavsbergs Simsällskap | 41.71 | 1:30.88 | |||||
45 | Sabina Vranjes | 2001 | Danderyds Sim | 44.95 | 1:34.60 | |||||
46 | Anna Viklund | 2001 | Järfälla Simsällskap | 45.73 | 1:34.76 | |||||
47 | Mirella Vranjes | 2001 | Danderyds Sim | 47.41 | 1:36.56 | |||||
48 | Astrid Petersson Lindberg | 2001 | Simklubben Neptun | 50.95 | 1:39.83 | |||||
49 | Emma Lundgren | 2001 | Skuru Idrottsklubb | 48.01 | 1:43.15 | |||||
- | Linnea Nilsson | 2001 | Turebergs Simklubb | DNS | ||||||
- | Ella Westholm | 2001 | Åkersberga Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Emma Sundstrand | 2001 | Södertälje Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 28 september 2014 |
Licensierad till: Stockholms Kappsimningsklubb | Utskriftstid | 10:38 |